Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Debriyaj ve frenin mesafe ayarlari diyebiliriz. 5 kademeli ayarla elcige doğru veya sona doğru kavramasini ayarlayabiliyoruz . tam anlatabildim mi bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 250 r 2014
    [QUOTE=koraycbr;3407089]Debriyaji sert birakiyorsunuz ya da vites düşerken aragaz çekerek alt vitesi üst devirlere hazirlamiyorsunuz ve arka tekerleğe binen yükü lastikler tutamiyor. Sürüş tarzinizi değiştirin çünkü lastiği degistirseniz de bu kullanimla fayda etmeyecektir. Kazasiz belasiz kullanin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

eywallah dostum olabilir çünkü böyle yaptıgı durumlarda ben ani frenlemelerde hızlı hızlı vites düşürüyorum demekki debriyajı ani bırakıyorum dedigin gibi ama lastikler eski kasa ya göre çok iyi durumda yagmurda kullandım o halde bile kaymedi bende pcx vardı normal asvalta bişe buz pateni yapar gibi gidiyordum.

Motosikleti
    600rr
    [QUOTE=uguret;3407285]
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaji sert birakiyorsunuz ya da vites düşerken aragaz çekerek alt vitesi üst devirlere hazirlamiyorsunuz ve arka tekerleğe binen yükü lastikler tutamiyor. Sürüş tarzinizi değiştirin çünkü lastiği degistirseniz de bu kullanimla fayda etmeyecektir. Kazasiz belasiz kullanin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

eywallah dostum olabilir çünkü böyle yaptıgı durumlarda ben ani frenlemelerde hızlı hızlı vites düşürüyorum demekki debriyajı ani bırakıyorum dedigin gibi ama lastikler eski kasa ya göre çok iyi durumda yagmurda kullandım o halde bile kaymedi bende pcx vardı normal asvalta bişe buz pateni yapar gibi gidiyordum.
    Valla lastik konusunu defalarca konustuk . yeni kasayi da eski kasayi da Michelin i de kullanmis birisi olarak canim asfaltimizda dikkatli olmanizi öneririm

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2014 model sıfır alan arkadşlar bayiye ne kadar indirim yaptırdınız yada yaptırabildiniz mi ?
    yok mu indirim yaptıran eden

Motosikleti
    honda cbr 250 r 2014
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok mu indirim yaptıran eden
    benim aldıgım da 13.000 di satış elemeanı arkadaşım olmasına ragmen 13.000 tl aldım indirim filan cok tutan motorsiklette yapmıyorlar heleki yaz aylarında imkansız
    eod bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Tüm motor kullanan ve özellikle cbr kullanan arkadaşlarımızın ramazan bayramı kutlu olsun...
    zsturkmen bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    cbr cı dostlarım nıce bayramlara tekerınız duz bassın
    amat_007 ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    600rr
    Samsundan selamlar, 950 km sorunsuz kazasiz belasiz geldim çok şükür herkese iyi bayramlar... 25 kuruş yakti bu arada
    Sokollu, zsturkmen, samet10 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Ramazan bayramınız kutlu olsun Allah kaza bela göstermesin

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhabalar birşey sormak istiyorum cbr almayı düşünüyorum ama hangisi olduğuna karar veremedim sizce uzun ömürlü hangisini tercih etmem gerekiyor.
    125,250,600 cc ben 250 istiyorum ama 125 in verdiği tadı verir mi 125 ilk olan ? Uzun yol yapmayı düşünüyorum ağırlıkları ortalama aynı mıdır ? Şuam 150 cc kullanıyorum kesmiyor artık beni 2 yıldır 7/24 saat kullanıyorum motoru

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar birşey sormak istiyorum cbr almayı düşünüyorum ama hangisi olduğuna karar veremedim sizce uzun ömürlü hangisini tercih etmem gerekiyor.
    125,250,600 cc ben 250 istiyorum ama 125 in verdiği tadı verir mi 125 ilk olan ? Uzun yol yapmayı düşünüyorum ağırlıkları ortalama aynı mıdır ? Şuam 150 cc kullanıyorum kesmiyor artık beni 2 yıldır 7/24 saat kullanıyorum motoru
    Merhaba, 150 kullanıcısıysanız 600 büyük gelir 250 güzeldir. Ağırlık o kadar önemli değil şahsen ybr 125 120 kg cbr 250 161 kg ama üstündeyken sanki cbr daha hafif gibi geliyor.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samsundan selamlar, 950 km sorunsuz kazasiz belasiz geldim çok şükür herkese iyi bayramlar... 25 kuruş yakti bu arada
    Devir mi sekizbin sürekli acaba

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar.

motoru 11.200 kmde aldım ve direkt 12 bin bakımına götürdüm.

hava, yağ filtresi ve motor yağı ve arka fren balatası değişti.

şu an 14.500 km de ver yoğunluktan dolayı aradaki kmlerde zincir dahi yağlayamadım. son zamanlarda bi zorlanma hissediyorum. ilk zamanlardaki kadar rahat gitmiyor motor. eskiden 7000 devirden itibaren zorlanmaya başlanırdı, şu sıralar 5000 e gelince bi zorlanma başlıyor. ön freni sıkınca da bazen sürtünme sesi geliyor.

tamamen cahilliğimden soruyorum motorun bakım aralıkları nelerdir? yani kaç kmde bir filtre yağ değişimi gerekir vs. hiç de anlamıyorum. bayram sonunda bir bakıma götüreceğim fakat nelerin değişmesi gerekir ve ne kadara patlar sizce?

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Alıntı bogusbill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.

şu an 14.500 km de ver yoğunluktan dolayı aradaki kmlerde zincir dahi yağlayamadım. son zamanlarda bi zorlanma hissediyorum. ilk zamanlardaki kadar rahat gitmiyor motor. eskiden 7000 devirden itibaren zorlanmaya başlanırdı, şu sıralar 5000 e gelince bi zorlanma başlıyor. ön freni sıkınca da bazen sürtünme sesi geliyor.

tamamen cahilliğimden soruyorum motorun bakım aralıkları nelerdir? yani kaç kmde bir filtre yağ değişimi gerekir vs. hiç de anlamıyorum. bayram sonunda bir bakıma götüreceğim fakat nelerin değişmesi gerekir ve ne kadara patlar sizce?
    Bildiğim kadarıyla balatalar ve filtreler belli bakımlarda kontrol ediliyor. ilk 1000 bakımında yağdır 6 bin bakımında filtreler 12 bin bakımında buna balatalarda giriyor ancak sert kullanımda balatalar daha çabuk aşındığı için daha erken değişmesi gerekebiliyor. Pek bilgim yok yanlış bilgi verkmek istemem. Servisteyken motorun başındamıydınız bazi servisler çakallık yapıp eski parçalarla değiştirebiliyor. İyi bir serviste başında durarak komple bir bakıma sokmanız tabiki daha iyidir. Son olarak bakım aralıkları kitapcıkta yazıyor kıtapcığınız yok ise hondanın sitesinde var deniliyordu ordan indirip komple kitapcığı inceleyebilirsiniz.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı bogusbill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.

Bahsettiğiniz kilometre aralığında yapmanız gereken sadece 400-500 km'de bir zincir bakımıydı. Siz bunu yapmadığınız için muhtemelen zincir uzadı, dişlileri de bozdu. Bu durumda 400 TL zincir, 100 TL arka dişli, 40 TL ön dişli ve 70 TL işçilik ücreti ödeyeceksiniz gibi gözüküyor.

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Yakında zincir aldınızmı acaba ? 400 tl fazla geldi bana entelenerji did tr anabayisi diye biliyorum mesai saatleri içinde ararsanız yardımcı olurlar ben mayıs sonu x2 ring siyah almıştım 180 tl civarındaydı dişlilerin durumunu kontrol ediniz değiştirmeye gerek olmayabilir bütçeniz uygunsa zincir dişli set değiştirmek tabiki daha sağlıklı olur
    Herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun
    Hayırlı bayramlar

Motosikleti
    600rr
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir mi sekizbin sürekli acaba
    8 bin bazen iyimser kaliyo
    zsturkmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250 R
    Arkadaşlar merhaba, hepinize iyi bayramlar. Yeni aldığım 2014 model kırmızı CBR250R henüz iki günlükken kaza yaptım, kazanın detayları forumun başka bir bölümünde yazdım, bakmak isteyenler http://www.motosiklet.net/forum/kaza...-ile-kaza.html buradan ulaşabilirler.

Benim size sormak istediğim şey şu, sol grenaj komple aşağı yukarı bana neye patlar biliyor musunuz? Öğrenci olduğum için biraz sıkıntıdayım, kafamda aşağı yukarı bi fiyat belirsin istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkesin Ramazan Bayramı Mübarek olsun..
    Malum bayram dolayısıyla Samsun'dayım..
    Forumdan Samet ve Koray'la da dün güzel bir buluşma yapıp, koyu bir sohbete daldık.. ;)
    Bugün inş. bir daha buluşup görüşücez.. :D resim çekip ekleriz.. ;)
    zsturkmen ve koraycbr bunu beğendiler.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Sahibindende bir ton satılık 2014 kasa cbr250 var kimi 350km kimi 2.000 neden satarlar ki bu km deki motorları bu 2014 modellerde bi problem mi var abi? merakımı giderirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler