Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar 110 kiloyum yokuş yukarı kaçla gidebilirim? 40-50 ye düşer mi ��

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yokuş yukarı eğer dalış ile çıkıyorsan hiç sıkıntı yok bu motorun ölüsü yine 50 60 ile çıkar

Alıntı ataece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Hocam Yaşınız,hasar kaydı ve kaza olmaması ve özellikle 10 plaka olması sizin için büyük artı. Sigorta şirketleri sürekli farklırakamlar çıkartıyorlar fakat sizin için bu rakamın 250-350 arasında olacağını tahmin ediyorum. Bence 350 max olur 250ye kadar minumum gözükebilir. En ucuz anadolu sigorta fiyat veriyor bi sigortacıdan çalıştırın.
    2)Honda bu sorduğunuz şeyi %99 yapmaz.Ben 2016 şubatta sıfır için bayiye gittiğimde bana 2015te üretilen (2015 model oluyor?) 2016 trafiğe çıkışlı olacak olan motoru güncel liste fiyatına satıyorlardı.Daha sonra fiyata zam geldi (8350den 8600) şu an o fiyata hala o motorları satıyor olabilirler.Honda yamaha gibi ciddi satş yapan ve kurumsal olan firmalar ve onların paraya doymuş iş ortakları bu hesaplarlar uğraşmıyor.Ki eğer plakadan anladığım kadarıyla balıkesirde yaşıyorsanız (öyle gözüküyor) muhtemelen motoru MNR hondadan alacaksınız. Pek yapacağını zannetmiyorum.
    3) Gökhan ağabeyin dediği gibi kesinlikle beyaz almalısınız. Sedefli beyaz cidden çok hoş bir renk olmuş ve cidden motoru olduğundan büyük gösteriyor.Bunu annemle otobüste giderken bordo bir pcx gördüğümüzde farkettik. Annem lafı ağzımdan aldı resmen ve "ne kadar küçük görnüyor seninki daha büyük sanki" dedi. Artı siyah rengin bakımı hep zordur
    4) Motoru satacağım ama şimdi değil kışa doğru düşünüyorum uygun olursa:D Bunun için yardım edemem en iyisi sahibindende biraz zaman geçirmek

Her şey istediğiniz gibi olsun.
    Teşekkür ederim, halen PCX alamadım Fakat 1-2 gün içinde inşallah alacağım. Muhtemelen 1.000/2.000 Km. aralığında 2015 model beyaz 125'lik modeli tercih edeceğim. Gerçi daha 2.000KM'de ama yine de almaya gittiğimde özellikle nelere dikkat etmeliyim. (Uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Yılda sadece 1.500KM yapıyorum :D

Sonunda aldım. PCX-125 Siyah (2016/0km.) Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı 125kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda aldım. PCX-125 Siyah (2016/0km.) Tüm motosiklet kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Hayırlı olsun kardeşim. Bu arada yeni motosikletini almış olan herkes resim paylaşsa biraz ortalık şenlenir.

Benim ufaklık bu mesela ;

Merhaba PCX kullanıcısı arkadaşlar bende 2. el bir pcx almak istiyorum şu aralar fakat 125 mi 150 mi eski kasa mı yeni kasamı konusunda kararsızım fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum yeni kasa için 1000-1500 fazla vermeye gerek var mı?

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Mustafa0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba PCX kullanıcısı arkadaşlar bende 2. el bir pcx almak istiyorum şu aralar fakat 125 mi 150 mi eski kasa mı yeni kasamı konusunda kararsızım fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum yeni kasa için 1000-1500 fazla vermeye gerek var mı?
    Hocam ben 150 ve 125 arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum.Yan yana kalkışlarda 150lik biraz daha iyi uzuyor ama uzun vadede limitörden aynı seviyede kalıyorsunuz. Bir de motoru ne amaçlı almak istediğiniz önemli bir ölçüt bu aşamada. Mesela ben 5 ay önce alırken motoru 1 yıl sonra (yani bir sonraki kışa)satmayı düşünerek aldım.Bir nevi basamak görevi yani . Bundan dolayı 2015 model, oldukça düşük km'li,düzgün kullanılmış ve tabii ki yeni kasa aldım. Böylece satması kolay oluyor ve cidden değer kaybetmiyor. Ben yeni kasasını tercih ederim fakat siz 'ya ben alayım motoru 3-4 yıl sorunsuz kullanayım,satarken ne fiyata gittiği önemli değil' derseniz eski kasa da makul olur,neden olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı 125kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam... Eğer güncel fiyattan aldıysanız biraz fazla bi meblağ 9bin lira.Çok temiz 2. el bir tane tercih edilebilir o bin liralık farka da iyi bir lastik alınabilirdi (Michelin/Dunlop). Fakat uzun yıllar kullanırım diyorsunuz,en azından daha öncesinde ne yaşandı sorusu olmaz kafanızda. Rodaja dikkat edin Tekeriniz düz bassın

Alıntı ataece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben 150 ve 125 arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum.Yan yana kalkışlarda 150lik biraz daha iyi uzuyor ama uzun vadede limitörden aynı seviyede kalıyorsunuz. Bir de motoru ne amaçlı almak istediğiniz önemli bir ölçüt bu aşamada. Mesela ben 5 ay önce alırken motoru 1 yıl sonra (yani bir sonraki kışa)satmayı düşünerek aldım.Bir nevi basamak görevi yani . Bundan dolayı 2015 model, oldukça düşük km'li,düzgün kullanılmış ve tabii ki yeni kasa aldım. Böylece satması kolay oluyor ve cidden değer kaybetmiyor. Ben yeni kasasını tercih ederim fakat siz 'ya ben alayım motoru 3-4 yıl sorunsuz kullanayım,satarken ne fiyata gittiği önemli değil' derseniz eski kasa da makul olur,neden olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Hayırlı olsun hocam... Eğer güncel fiyattan aldıysanız biraz fazla bi meblağ 9bin lira.Çok temiz 2. el bir tane tercih edilebilir o bin liralık farka da iyi bir lastik alınabilirdi (Michelin/Dunlop). Fakat uzun yıllar kullanırım diyorsunuz,en azından daha öncesinde ne yaşandı sorusu olmaz kafanızda. Rodaja dikkat edin Tekeriniz düz bassın
    İlerde satarkende deger kaybetmemesini isterim ama en az 2-3 yıl binecegim alirsam valla cok kararsızım bu kararsızlıkla ne olacak bakalım Eski kasa fiyatlar yüksek insanın yeni kasa alası geliyo yeni kasa olmusken 150 lik olsun diyo 2014 model 5500 km 7000 lira verilir mi yeni kasa 150 likde söyle duzgun bir motor 8500 den assagı bulamadım

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Hocam fiyatlar standart piyasa fiyatları... Ne yazık ki durum bu. Ama ben eski kasaya 7000 lira vermektense yeni kasaya 8500 vermeyi tercih ederim. Bence çok daha hoş duruyor hem. Bir de yeni kasanın gösterge paneli gerçekten hoş eski kasayı hiç beğenmemiştim

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaslar merhaba.

Bende pcx150 almayi dusunuyorum. Genelde kac lt benzin alip ne kadar km yol yapiyorsunuz? 2 kisi uzun yolda 90-100 sabit hizlarda max tuketim ne olur? Bu motorla uzun yol yapan var midir? Gittigi hiz ve yakit tuketimi hakkinda beni bilgilendirirse cok sevinirim.

Tesekkur ederim

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba.

Bende pcx150 almayi dusunuyorum. Genelde kac lt benzin alip ne kadar km yol yapiyorsunuz? 2 kisi uzun yolda 90-100 sabit hizlarda max tuketim ne olur? Bu motorla uzun yol yapan var midir? Gittigi hiz ve yakit tuketimi hakkinda beni bilgilendirirse cok sevinirim.

Tesekkur ederim
    Pcx 125 için konuşayım sanırım hayati derecede fark eden bir veri olmaz.

Öncelikle benim benzin depom 6 lt, PCX 150 için 8 lt diyorlar. Şuan alınan benzin ve gidilen yok matematiği şu şekildedir ; TL olarak alınan benzin x 10 = Gidilecek mesafe.

Yani ben 20 TL benzin aldığım zaman 200 km yol gidebiliyorum. Zaten depo 6 LT ve rekorum en fazla 5,67 lt benzin almaktı. 5,67 x 4.46 = 25,2 TL. Yani full depo hemen hemen 25 TL ile doluyor ve 250 km kadar yol yapılabiliyor.

2 kişi olayında tüketimin 3 lere yaklaştığını hatırlarım. Normalde 2,3 lt yakıyorsa tüketim 2,8 lere çıkabiliyor.

Her gün 100 km yol yapıyorum. Tem üzerinden Büyükçekmece - Levent. Hızım ortalama 100 km. Ortalama tüketimim ise 2,25 2,35 arası.

Not: Motosiklet max. 112 km basmaktadır. Buna rağmen 100 km - 110 km stabil ve güvenli şekilde gidilebilmektedir.

Deneyimlerim bu şekildedir.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx 125 için konuşayım sanırım hayati derecede fark eden bir veri olmaz.

Öncelikle benim benzin depom 6 lt, PCX 150 için 8 lt diyorlar. Şuan alınan benzin ve gidilen yok matematiği şu şekildedir ; TL olarak alınan benzin x 10 = Gidilecek mesafe.

Yani ben 20 TL benzin aldığım zaman 200 km yol gidebiliyorum. Zaten depo 6 LT ve rekorum en fazla 5,67 lt benzin almaktı. 5,67 x 4.46 = 25,2 TL. Yani full depo hemen hemen 25 TL ile doluyor ve 250 km kadar yol yapılabiliyor.

2 kişi olayında tüketimin 3 lere yaklaştığını hatırlarım. Normalde 2,3 lt yakıyorsa tüketim 2,8 lere çıkabiliyor.

Her gün 100 km yol yapıyorum. Tem üzerinden Büyükçekmece - Levent. Hızım ortalama 100 km. Ortalama tüketimim ise 2,25 2,35 arası.

Not: Motosiklet max. 112 km basmaktadır. Buna rağmen 100 km - 110 km stabil ve güvenli şekilde gidilebilmektedir.

Deneyimlerim bu şekildedir.
    İlgi alakanıza ve yaptığınız bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim.
    Gökhan_Aygün ve ataece bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar bu motosiklette rodaj nasıl oluyor?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    İlgi alakanıza ve yaptığınız bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim.
    Rica ederim.

Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motosiklette rodaj nasıl oluyor?
    Vallahi koskoca kullanım kitapçığında " rodaj " kelimesi geçmiyor.

http://www.epey.com/dosya/3807/honda...pcigi-1084.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Rodajla ilgili başka bir kullanım kitapçığında tek bir bilgi buldum.

Kitapçık Honda'nın da sitesinde bulunan PCXîn kitapçığıdır.

https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...w12510omtr.pdf

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar facebook pcx grubu yok mu ya ?
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar ellerde hafif uyuşma yaptı 50 km sonrası normal midir?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    arkadaşlar ellerde hafif uyuşma yaptı 50 km sonrası normal midir?
    Motorun ilk çalışma ve kalkış esnası dışında titreşimi yok. Lastik hava basıncın ya da lastiklerin rot balans ayarsızlığı ile alakalı bir şey olabilir.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Arkadaslar merhaba.

Tesekkur ederim
    Dün yine Kuşadası İzmir arası tam 100 kilometrelik bir yol yaptım. Kendi fikrim motor uzun yol konusunda yorucu. Yani aslında tam bir şehir içi motoru uzun yolu canı pek istemiyor. Bu sefer gelirken otobanı kullanmadım çünkü İzmir-Aydın otobanı koca bir ova içerisinde,her taraftan rüzgar yiyorsunuz (yanınızdan 130-140la geçen arabaları saymıyorum bile)artı otobanda basmak istiyorsunuz,gidemiyorsunuz. her neyse eski yol biraz kötüydü fakat sahil şeridinden geldim. Yüz kilometrede, 1 litre benzin ile 48 kilometre gidecek şekilde yaktı. Benimki yeni kasa (125 cc) depo yine 8 litre ve tamamını benzinle doldurabiliyorsun. Bu arada o dijital ekrandaki verilerde hafif sapma olabiliyor. Depo şekli,motorun konumu vs bu noktada önemli bir faktör.Neden bahsediyorum? Şöyle ki motor uzun süre (kışın) kullanılmadıktan sonra yeniden aktif kullanılmaya başlandığında 1 litre benzin ile 42.5-43 gidiyordu zamanla (havaların da ısınmasıyla) ortalama 48'lere geldi. Ortalama 45km gösterirken yaklaşık 340 km'deydim ve en az bir 10 km daha gideceğimi düşünüyordum. Basit hesaplamayla motorun 360 km gitmesi gerekmekydi. Sabah motora bindim 342.6 km gösterirken motor gaz yemedi ve çalışmadı. İçerdeki benzini alamıyordu motor bloğu ve sesiyle bunu belli ediyordu. Mekanik aksama zarar vermemek adına hemen kapattım. Bunu ne kadar gittiğini anlatmak ve dijital ekranın hata payını belitmek için söylüyorum.Umarım yararlı olur; yakıt konusunda Gökhan Ağabey'e katılıyorum bir çok motor 2.1-2.4 arası yakıyor. daha az yaktıran da var tabi 2lt altı gibi. Ama gerektiğinde 100 çıkıp baya bir süre aynı hızla gittiğinizde de en fazla 2.5 oluyor,motosiklet ile aradaki fark budur bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Bu arada benim de bir sorum var... Motorun arka kısmında Sissy-Bar takılan ,sökülebilen bir parça var tam kuyrukta. 40-50 Km/h ile giderken bir titreşim sesi var. Cızırtı şeklinde ve büyük ihtimalle ordan geldiğini düşünüyorum. Parçayı elle kontrol ettim hafif bi gevşeme hali var. Önemsiz bir mesele ama ses beni sinir ediyor :( Ne yapmalıyım?

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ilk çalışma ve kalkış esnası dışında titreşimi yok. Lastik hava basıncın ya da lastiklerin rot balans ayarsızlığı ile alakalı bir şey olabilir.
    teşekkür hocam. Peki bu motorlarda rodaj nasıl oluyor?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    teşekkür hocam. Peki bu motorlarda rodaj nasıl oluyor?
    Rodaj ile alakalı tek bilgi bir önceki sayfada paylaşmış olduğum bilgi. Ancak rodaj normalde nasıl yapılır ?

Sürekli vites değiştirerek ve devirli kullanmayarak. Bunu scootera uyarlarsak dip gaz yapmadan ve hızı sürekli değiştirerek yapabilirsin. Yani rodajda sürekli 90 - 100 ile gitmek olmaz. Bence en iyi rodaj İstanbul trafiğinde olur. Dur kalk hızlan yavaşla derken rodajın istediği unsurlar oluşur diye düşünüyorum.

http://hizliresim.com/R3DQRo

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)