Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA PCX 125
    hayırlısı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda PCX
    Hayırlısı olsun serkan88. Keyifli sürüşler.

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    bugün şirinevler otosever'den fiyat aldım işlemleri kendim yaparsam nakit 5700 lira verdiler. işlemleri onlar yaparsa ve kartla ödeme yaparsam 6500 lira dediler. cam ve çanta ile birlikte kartla ödemede tam 7000 lira tutuyor. biraz ürküttü açıkcası bu fiyat. camı ve çantayı sadece büyük göstersin diye taktırmak istiyorum. değer mi diye düşünmeye mecbur kaldım. fiyat nederdeyse maxi scooter seviyelerine geldi çünkü :(
    belki bugün

Motosikleti
    MZ IFA 251 1989 Yamaha X-MAX 250 2017
    Alıntı ötekiben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün şirinevler otosever'den fiyat aldım işlemleri kendim yaparsam nakit 5700 lira verdiler. işlemleri onlar yaparsa ve kartla ödeme yaparsam 6500 lira dediler. cam ve çanta ile birlikte kartla ödemede tam 7000 lira tutuyor. biraz ürküttü açıkcası bu fiyat. camı ve çantayı sadece büyük göstersin diye taktırmak istiyorum. değer mi diye düşünmeye mecbur kaldım. fiyat nederdeyse maxi scooter seviyelerine geldi çünkü :(
    Merhaba bende Bursa Honda satıcısında motoru inceledim. 6100 lirayı Bonus karta 12 taksit yapabileceklerini söylediler. 350 lira civarı ruhsat ve plaka masrafları, 50 lira da Ocak ayı mtv si tutuyor. Yani toplamda 6500 lira. Fiyat soran arkadaşlar burada paylaşırlarsa almaya niyetli olanlarda bu bilgilerden faydalanır.
    Bayide şu olay dikkatimi çekti yeni motorların bazı yerlerinde cizikler vardı. Şahsen ben boyle bir motor almak istemem. Ve bu konuda arkadaşların dikkatli olmasını öneririm. Yeni motor almanın heyecanı ile kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
    2013 modeller ise Nisan ayında gelecekmiş.
    Sizin sorduğunuz soruya gelince fiyatından dolayı ön cam düşünmüyorum. Arka bagajı da ikinci kaskı koymak için düşünüyorum ama bagaj çantası artçının inip binmesini zorlaştıracak gibi geliyor. İhtiyaç varsa alınabilir.

Merhabalar ben daha yeni uye oldum benim ilk motorum olucak ps150i ve pcx arasinda kaldim fiyat onemli degil boyum 1.80 kilom 88 hangisini almaliyim

Alıntı sevlovefur26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben daha yeni uye oldum benim ilk motorum olucak ps150i ve pcx arasinda kaldim fiyat onemli degil boyum 1.80 kilom 88 hangisini almaliyim
    Ben 182 boy 98 kiloyum pcx aldım.
    Daha şirin geldi bana

Slm gostergede a diye birs3y var o nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:28 ----------

Ama benim surekli artcim olucak o yuzden soruyorum yaklasik 150 160 kg arasi birsey olucaz ve uzun yol gidilirmi 180 km kadar

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    sıfır pcx almayı düşünüyorum.2 saat boyunca 110 km hızda gidebilir mi acaba ? uzun yol yapanlardan yorum alabilirmiyim ?

modoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Alıntı sevlovefur26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm gostergede a diye birs3y var o nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:28 ----------

Ama benim surekli artcim olucak o yuzden soruyorum yaklasik 150 160 kg arasi birsey olucaz ve uzun yol gidilirmi 180 km kadar
    Start-Stop özelliğinin açık (yanıyorsa) ve ya kapalı (sönük) olduğunu belirtir. Bu özellik bir düğme ile açıp kapanır.
    Ben de hep artçılıyım. Hiç sıkıntı çekmedim. Yokuş falan dinlemiyor.

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır pcx almayı düşünüyorum.2 saat boyunca 110 km hızda gidebilir mi acaba ? uzun yol yapanlardan yorum alabilirmiyim ?
    Size kalmış isterseniz 10 saat de gider. Düz yolda artçılı 100-110 km/s arası gider. Hız tabiiki rüzgar ve yokuş durumuna göre değişecektir.

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

Alıntı ötekiben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el bakabilirsiniz. Satılık ilanları çok. Mutlaka temiz bi tane denk gelir. Ben sıfır aldım ama gerek olmadığını anladım. Çok sorun çıkaran bi motor değil.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda ermax yüksek ön cam konuşuldumu bilmiyorum ama

benim çok hoşuma gitti. Yurt dışında 73 euroymuş. sahibindende bir pcx de var. Kırmızı renk PCX'e çok yakışıyor. Cam bu

http://www.hondapcx.org/viewtopic.php?f=7&t=611&start=20

Motosikleti
    MZ IFA 251 1989 Yamaha X-MAX 250 2017
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda ermax yüksek ön cam konuşuldumu bilmiyorum ama

benim çok hoşuma gitti. Yurt dışında 73 euroymuş. sahibindende bir pcx de var. Kırmızı renk PCX'e çok yakışıyor. Cam bu

http://www.hondapcx.org/viewtopic.php?f=7&t=611&start=20
    Aynısımı bilmiyorum ama söylediğiniz tip ön camlar ülkemizdeki bazı motorların ön camlarına da sonradan takılmış. Motorun ön camı sürücüyü rüzgardan yeterince korumuyormu? Sonradan takılan bu ön camlar rüzgara karşı korumayı daha da arttırıyormu? Yoksa daha çok görsel olarak mı tercih edilmiş? Kullananlar yazarsa öğrenmiş oluruz

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı halil altın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısımı bilmiyorum ama söylediğiniz tip ön camlar ülkemizdeki bazı motorların ön camlarına da sonradan takılmış. Motorun ön camı sürücüyü rüzgardan yeterince korumuyormu? Sonradan takılan bu ön camlar rüzgara karşı korumayı daha da arttırıyormu? Yoksa daha çok görsel olarak mı tercih edilmiş? Kullananlar yazarsa öğrenmiş oluruz
    bence görüntüyü bozuyor. kimi insanlar beğenebilir zevkler görecelidir
    kesinlikle rüzgardan koruyor.uzun yol dostu
    sadece şehir içinde kullanılacaksa pek gerekli değil
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    selam. 2013'lerden ses var mı? fiyat değişikliği olur mu? yani 2013 ü daha pahalıya çıkartma ya da 2012'lerin fiyatını düşürme gibi bir yaklaşım olur mu sizce? suzuki öyle yaptı. bilgisi olan var mı?
    belki bugün

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Adım Mustafa 18 yaşındayım.

Ybr 125 kullanıyorum. Ybr'yi satıp değişiklik olması açısından birde scooter'ın tadına bakmak istiyorum. Pcx'in herhangi bir kronik sorunu vb bir problemi varmıdır? 100 km'deki yakıt tüketimi nedir? Parça fiyatları hakkında bir bilginiz varmıdır? Motoru genelde 2 kişi olarak kullanıcam. Babam'la birlikte 170 küsür kiloyuz. Bu kadar yük altında yokuşta ya da uzun yol yaparken herhangi bir problem yaşarmıyız? Motorun tek kişi ve 2 kişi olmak üzere top speed'i nedir? Ben ybr ile babam'la birlikte 100-110 km hızla sabit olarak motoru zorlamadan gidebiliyorum. Pcx'de durum ne olur? 2.el piyasası nasıldır?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İsteyen özelden ulaşırsa daha iyi olur. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Selamın Aleyküm. Adım Mustafa 18 yaşındayım.

Ybr 125 kullanıyorum. Ybr'yi satıp değişiklik olması açısından birde scooter'ın tadına bakmak istiyorum. Pcx'in herhangi bir kronik sorunu vb bir problemi varmıdır? 100 km'deki yakıt tüketimi nedir? Parça fiyatları hakkında bir bilginiz varmıdır? Motoru genelde 2 kişi olarak kullanıcam. Babam'la birlikte 170 küsür kiloyuz. Bu kadar yük altında yokuşta ya da uzun yol yaparken herhangi bir problem yaşarmıyız? Motorun tek kişi ve 2 kişi olmak üzere top speed'i nedir? Ben ybr ile babam'la birlikte 100-110 km hızla sabit olarak motoru zorlamadan gidebiliyorum. Pcx'de durum ne olur? 2.el piyasası nasıldır?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İsteyen özelden ulaşırsa daha iyi olur. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...
    Aslında bütün sorularının cevabı önceki sayfalarda yazıyor.

Ama yine de cevaplıyım:

YBR'yi bilmem ve kıyas yapamam. PCX'in herhangi bir kronik sorunu bulunmuyor. 2. PCXim. herhangi bir sorun yaşamadım. Parça fiyatları çok ucuz. Hava filtresi 22 TL mesela.
    100 km de kullanım tarzına göre 2.5 ile 2.7 lt arasında yakar o da şehiriçi. Şehirdışı 2.0 lt rakamını yakanlayanlar mevcut. Ben de sürekli artçılı kullanıyorum. Tüketim fazla farketmiyor. Son sürat 112 km/s daha sonra devir kesici devreye girer. Artçılı da 100-105 km/s yapar.

2. el olarak rahat satarsın. Genelde fiyatı çok düşüyor. 2. el almanı tavsiye ederim. az km li temiz mutlaka bulunur.

Motosikleti
    Alıntı modoxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bütün sorularının cevabı önceki sayfalarda yazıyor.

Ama yine de cevaplıyım:

YBR'yi bilmem ve kıyas yapamam. PCX'in herhangi bir kronik sorunu bulunmuyor. 2. PCXim. herhangi bir sorun yaşamadım. Parça fiyatları çok ucuz. Hava filtresi 22 TL mesela.
    100 km de kullanım tarzına göre 2.5 ile 2.7 lt arasında yakar o da şehiriçi. Şehirdışı 2.0 lt rakamını yakanlayanlar mevcut. Ben de sürekli artçılı kullanıyorum. Tüketim fazla farketmiyor. Son sürat 112 km/s daha sonra devir kesici devreye girer. Artçılı da 100-105 km/s yapar.

2. el olarak rahat satarsın. Genelde fiyatı çok düşüyor. 2. el almanı tavsiye ederim. az km li temiz mutlaka bulunur.
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Fakat son hız nasıl 112 km? Youtube'da videolarına baktımda 130'a kadar gidiyor. Pcx125 için bahsediyorum.
    Videolar;
    http://www.youtube.com/watch?v=MJg6l9KGQwU
    *
    http://www.youtube.com/watch?v=OchJOpdjpIY
    *
    http://www.youtube.com/watch?v=bKBncmsi7_E
    *

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Fakat son hız nasıl 112 km? Youtube'da videolarına baktımda 130'a kadar gidiyor. Pcx125 için bahsediyorum.
    Videolar;
    http://www.youtube.com/watch?v=MJg6l9KGQwU
    *
    http://www.youtube.com/watch?v=OchJOpdjpIY
    *
    http://www.youtube.com/watch?v=bKBncmsi7_E
    *
    Zaten PCX Türkiye'de tek tip o da 125lik. Videolar hep yurtdışı modeller. Dediğim gibi devir kesici engelliyor. 112-115 maksimum.

Motosikleti
    Alıntı modoxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten PCX Türkiye'de tek tip o da 125lik. Videolar hep yurtdışı modeller. Dediğim gibi devir kesici engelliyor. 112-115 maksimum.

Nasıl yapsam bilmiyorum. Kararsız kaldım, birde bu pcx150 gelicek falan birşeyler dönüp duruyor internette, doğrumudur acaba? Gelicek mi TR'ye?

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Nasıl yapsam bilmiyorum. Kararsız kaldım, birde bu pcx150 gelicek falan birşeyler dönüp duruyor internette, doğrumudur acaba? Gelicek mi TR'ye?
    bence gelmez o model belki 2015te yada 2016 gelebilir ama pek zannetmiyorum
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)