Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Arkadaşlar Merhaba,

1 yıldır bende olan pcx'imi satıyorum.
    Bilenler bilir, sürüşü çok keyiflidir.
    Vitesli motorsiklete geçmek için satıyorum.
    Sahibinden ilan no : 275193307

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı TaNeRiMu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bu benim ilk mesajım burada. Yaklaşık bir ay çnce 2015 model Honda PCX 125cc aldım. Bugün Michelin CityGrip lastiklerimi sipariş ettim. 1100 k.m. de ilk yağ değişimini kendim yaptım. Eski yağı boşaltıp filtreyi temizleyip Motul 3000 10w30 yağ koydum. Eğer bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa benim sorum bir daha ki yağ değişimine Motul 3000 10w30 ile mi devam edeyim yoksa Motul 5100 10w30 yağ mı koyayım.
    Geç olacak ama diğer arkadaşlar okur belki yağ olarak Motul Scooter expert iyidir.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Herkese Merhaba!

Motorumun irc lastiklerini herkes gibi değiştirmek istiyorum. Genel olarak michelin city grip kullanıldığını da biliyorum fakat bu motor için satılan diğer lastik firmalarının ürünlerini deneyen oldu mu merak ediyorum? Sava,Metzeler ve ya Dunlop gibi. Sava'nın fiyatı oldukça uygun mesela

İkinci olarak bir sissy-bar alma düşüncesindeyim. Hondanın orjinal üretimi aksesuarları çok pahalı, sahibinden.com dakiler de göze hoş gelmeyen,kaba bir görüntüye sahip. Motorunda var olan arkadaşlar dönüş yaparsa çok sevinirim.

honda duran kardeşler ön fren balatasına 90 lira dedi beyler uçuk bi rakam degilmidir

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı hakanlevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda duran kardeşler ön fren balatasına 90 lira dedi beyler uçuk bi rakam degilmidir
    Abi çok değil bence eğer işçilik de bu fiyatın içine dahil ise. En nihayetinde bu balataların 7500 ile 15.000 km arasında değiştirilmesi bekleniyor,yanlış bilmiyorsam. Yani bu kmlere gelmiş motor için fena bir rakam değil gibi? artısı orjinal parça ve yedek servis kalitesinde olacak

Şöyle bir video var izlemek istersen :

http://www.uzmantv.com/scooter-motosikletlerde-sik-gorulen-arizalar-nelerdir

Arkadaşlar, üzerinde michelin lastik olan, az km'li, uygun fiyatlı temiz bir pcx bulmuştum ancak satılmış. Bu motor içime sinmişti. Şimdi içime tam sinmeyen bir motoru acele edip almak mı ? Yoksa bir ay falan uygun bir motorun düşmesini beklemek mi mantıklı ? Şu güzel havalarda motorumun olmaması beni üzüyor bütün mesele bu. Bir de ikinci el pcx alırken nelere dikkat etmeliyim ? 20000 km'deki pcx alınır mı ?

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Hocam sonuçta bir Honda'dan bahsediyoruz, beklemeye gelmez direkt gider çoğu motorunun piyasası böyledir

Kendimden örnek vermem gerekirse eldeki bütçe ile ya Bajaj Pulsar 200 ns alacaktım ya da Honda PCX. Pulsar aklımı hep çeldi aslında fakat iş karar aşamasına geldiğinde güvenemiyorsun... Yaşadığım süreci pulsar 200 ns forumunda uzun uzadıya yazmıştım. 7200 tlye bin kilometrede pulsar bulup almamışlığım oldu.Bundan daha ilginci senin yaşadığın süreci ben de yaşadım. Füme renk tertemiz 2015 880 kmde izmir/çeşme de bir makine bulmuştum çok çok temizdi ve fiyatı inanılmaz uygundu o hafta finallerim vardı motora bakmaya gidemedim motor 4 GÜN İÇERİSİNDE satıldı. 1 ay sonra aynı ilan fiyatında kuşadasında beyaz bir makine buldum 2300 kmde 2015 model idi... Yani biraz kısmet işi bunlar dostum füme-az kmli olan olsa tadından yenmezdi tabiiki

ikinci olarak 20.000 km biraz yüksek bir rakam. Motoru ciddi olarak bir ustaya yada direkt ekspertize honda bayisine götürmen iyi olur. ekspertiz işlemi baya pahalı 150 lira civarı fakat biraz fedakarlık gerekiyor. Alınır mı alınmaz mı kişiden kişiye değişir fakat izmir honda yükselişe gittiğimde ikinci el 2 adet pcx satıyorlardı; birisi 7500 km diğeri 73.000 kmdeydi :D Bunun bir honda olduğu unutulmamalı dostum kurye motoru spacyler bile hiçbir bakımı yapılmadan ortalama 50.000 km sorunsuz gidiyor. Fakat senin motorun yine de yağ gibi aksın yolda bakımıyla :D

Fiyat 6 bin liradan fazla olmayacaksa al derim

Alıntı ataece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sonuçta bir Honda'dan bahsediyoruz, beklemeye gelmez direkt gider çoğu motorunun piyasası böyledir

Kendimden örnek vermem gerekirse eldeki bütçe ile ya Bajaj Pulsar 200 ns alacaktım ya da Honda PCX. Pulsar aklımı hep çeldi aslında fakat iş karar aşamasına geldiğinde güvenemiyorsun... Yaşadığım süreci pulsar 200 ns forumunda uzun uzadıya yazmıştım. 7200 tlye bin kilometrede pulsar bulup almamışlığım oldu.Bundan daha ilginci senin yaşadığın süreci ben de yaşadım. Füme renk tertemiz 2015 880 kmde izmir/çeşme de bir makine bulmuştum çok çok temizdi ve fiyatı inanılmaz uygundu o hafta finallerim vardı motora bakmaya gidemedim motor 4 GÜN İÇERİSİNDE satıldı. 1 ay sonra aynı ilan fiyatında kuşadasında beyaz bir makine buldum 2300 kmde 2015 model idi... Yani biraz kısmet işi bunlar dostum füme-az kmli olan olsa tadından yenmezdi tabiiki

ikinci olarak 20.000 km biraz yüksek bir rakam. Motoru ciddi olarak bir ustaya yada direkt ekspertize honda bayisine götürmen iyi olur. ekspertiz işlemi baya pahalı 150 lira civarı fakat biraz fedakarlık gerekiyor. Alınır mı alınmaz mı kişiden kişiye değişir fakat izmir honda yükselişe gittiğimde ikinci el 2 adet pcx satıyorlardı; birisi 7500 km diğeri 73.000 kmdeydi :D Bunun bir honda olduğu unutulmamalı dostum kurye motoru spacyler bile hiçbir bakımı yapılmadan ortalama 50.000 km sorunsuz gidiyor. Fakat senin motorun yine de yağ gibi aksın yolda bakımıyla :D

Fiyat 6 bin liradan fazla olmayacaksa al derim
    Ben de dediğim pcx'i gördüm alınır mı, alınmaz mı, pazarlık mı etsem diye düşünürken ertesi gün mesaj attım, cevap "satıldı" oldu. 20 bin km'deki 6000 tl ve üzerinde irc lastikler var. Havalar ısındıkça içim kıpır kıpır oluyor. Bir an önce almak istiyorum ama ya km yüksek ya fiyat pahalı.

12000 de pcx sahibiyim artık arkadaşlar 2012 model , sadece alt tarfındaki plastikte biraz boya aşınması var kırmızı renk 6200 tl ye aldım , satan arkadaş satıcagı için bakım vs yaptırmamış bize girdi onlarda , birde lastik eklenicek aslında sıfır parasını bulucaz gibi de neyse :D

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    12000 de pcx sahibiyim artık arkadaşlar 2012 model , sadece alt tarfındaki plastikte biraz boya aşınması var kırmızı renk 6200 tl ye aldım , satan arkadaş satıcagı için bakım vs yaptırmamış bize girdi onlarda , birde lastik eklenicek aslında sıfır parasını bulucaz gibi de neyse :D
    Motoru aldığımdan beri bakmıyorum piyasaya fakat anladığım kadarıyla fiyatlar yine uçmuş. Bunda Honda'nın revize edilmiş 2016 fiyat listesinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu mevzuyu daha önce dile getirmiştim yine anlatayım: Motor alacağım zaman ben yaklaşık 3-4 aylık bir araştırmanın sonucunda alacağım şeye karar verdim. O vakitler de fiyatlar çok ucuz değildi. Sıfıra yakın bir alet istiyordum 2-3bin kilometreyi geçmesini hiç istemedim. Bu kalibredeki motorlar ile sıfır kdv dahil fiyatı arasında 500 lira fark vardı. Örneğin: 8350tl kdv dahil fiyat varken ikinci elde adam makineyi 7800-7750tl ye internete koyuyordu. Kafam attı sıfır almaya yeltendim Honda yükselişe gittim durumu anlattılar 8350 üzerine 500 lira civarı vergi-sigorta-ruhsat parası çıkar dediler. Gittiğimde tarih 29 0cak 2016 idi, satış görevlisi şubatta bir fiyat revizyonu bekliyoruz muhtemelen fiyat artacak 100-150 tl sembolik bir kapora koy sen ortaya ben sisteme düşeyim sana motoru bugün yarın satmış gibi gösterelim dedi.Karar verene kadar şubat geldi fiyat 8600e fırladı. Ben de gittim bu motoru aldım. Sahibiyle motor başında pazarlık yaparken durumu açıkladım,iyi bir ağabeydi,güldü "ulan o zaman ucuza gidiyor desene!" dedi Alaşılan "yancılar" duruma uyanmış ikinci el motorlarının üzerine yine koymuşlar artışı...

12.000- 20.000 km 4 yıllık scooterlara 6 bin lira diyorsunuz. Ben daha mayısta 1 yıllık olacak, 1.5 yıl garantisi devam eden,düşük kmli ve yeni kasa motoru 7400 gibi bi fiyat ödeyerek aldım. Ne yazıkki motor işi de keyiften,hobi olmaktan çıkıyor ve maddi bir yatırım aracı olarak görülüyor. Tıpkı ülkemizdeki her şey gibi.

Ha son olarak "Havalar ısındıkça içim kıpır kıpır oluyor" demişsin :D bu cümle herşeyi açıklıyor. Motor almak için en kötü zaman dilimindesin diyebiliriz. Buna katılmayanlar olur olmaz,değişir. Ucuza bir motor kapatmanın en iyi yolu Kasım-Şubat arasını iyi araştırarak geçirmek dostum. Yazın senin gibi içi "kıpır kıpır" olanlar bir heves sıfır motor dahi alıyor ve yaz bitince gözlerine fazlalık olarak geliyor hemen paraya çevirmek istiyorlar 500-600 ün lafı yapılmıyor işte o zaman. Pcx'imi alamaya gittiğimde motor 4-5 aydır kapalı garajda brandalı yatıyordu :D Motor biraz mevsimlik bir alet

Alıntı ataece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığımdan beri bakmıyorum piyasaya fakat anladığım kadarıyla fiyatlar yine uçmuş. Bunda Honda'nın revize edilmiş 2016 fiyat listesinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu mevzuyu daha önce dile getirmiştim yine anlatayım: Motor alacağım zaman ben yaklaşık 3-4 aylık bir araştırmanın sonucunda alacağım şeye karar verdim. O vakitler de fiyatlar çok ucuz değildi. Sıfıra yakın bir alet istiyordum 2-3bin kilometreyi geçmesini hiç istemedim. Bu kalibredeki motorlar ile sıfır kdv dahil fiyatı arasında 500 lira fark vardı. Örneğin: 8350tl kdv dahil fiyat varken ikinci elde adam makineyi 7800-7750tl ye internete koyuyordu. Kafam attı sıfır almaya yeltendim Honda yükselişe gittim durumu anlattılar 8350 üzerine 500 lira civarı vergi-sigorta-ruhsat parası çıkar dediler. Gittiğimde tarih 29 0cak 2016 idi, satış görevlisi şubatta bir fiyat revizyonu bekliyoruz muhtemelen fiyat artacak 100-150 tl sembolik bir kapora koy sen ortaya ben sisteme düşeyim sana motoru bugün yarın satmış gibi gösterelim dedi.Karar verene kadar şubat geldi fiyat 8600e fırladı. Ben de gittim bu motoru aldım. Sahibiyle motor başında pazarlık yaparken durumu açıkladım,iyi bir ağabeydi,güldü "ulan o zaman ucuza gidiyor desene!" dedi Alaşılan "yancılar" duruma uyanmış ikinci el motorlarının üzerine yine koymuşlar artışı...

12.000- 20.000 km 4 yıllık scooterlara 6 bin lira diyorsunuz. Ben daha mayısta 1 yıllık olacak, 1.5 yıl garantisi devam eden,düşük kmli ve yeni kasa motoru 7400 gibi bi fiyat ödeyerek aldım. Ne yazıkki motor işi de keyiften,hobi olmaktan çıkıyor ve maddi bir yatırım aracı olarak görülüyor. Tıpkı ülkemizdeki her şey gibi.

Ha son olarak "Havalar ısındıkça içim kıpır kıpır oluyor" demişsin :D bu cümle herşeyi açıklıyor. Motor almak için en kötü zaman dilimindesin diyebiliriz. Buna katılmayanlar olur olmaz,değişir. Ucuza bir motor kapatmanın en iyi yolu Kasım-Şubat arasını iyi araştırarak geçirmek dostum. Yazın senin gibi içi "kıpır kıpır" olanlar bir heves sıfır motor dahi alıyor ve yaz bitince gözlerine fazlalık olarak geliyor hemen paraya çevirmek istiyorlar 500-600 ün lafı yapılmıyor işte o zaman. Pcx'imi alamaya gittiğimde motor 4-5 aydır kapalı garajda brandalı yatıyordu :D Motor biraz mevsimlik bir alet
    Fazla beklemeden temiz bir taneyi denk getirip almak lazım.

Motosikleti
    Honda Spacy
    Arkadaşlar merhaba.bu sayfa aktıf oldugu ıcın yazıyroumda.biraz konu farklı.Bende Spacy 110 var.Bunu satıp pcx150 almayı dusunuyorum.Aralarında ne kadar fark var.Hanı uzun yolda 2 kısı yoruyor mu pcx?Değerli cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler.

arkadaşlar pcx i sehpaya alıp gaz verdigimde 20 40 km arası titreşimden kaynaklanan yüksek bi ses geliyor karşılaştırma yapabilicegim başka pcx sahibide tanımıyorum henüz bi kendi motorlarınızdaki duruma bakabilirmisiniz

ustayla konuştum ve orda bakımdaki başka sym 250 lik scooterlarada baktık hepsi sehpada zangır zangır yinede ben kayış ve debriaj balatasına bi ara baktırıcam

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    arkadaşlar pcx i sehpaya alıp gaz verdigimde 20 40 km arası titreşimden kaynaklanan yüksek bi ses geliyor karşılaştırma yapabilicegim başka pcx sahibide tanımıyorum henüz bi kendi motorlarınızdaki duruma bakabilirmisiniz
    Abi bu durum neredeyse her scooterda markası ne olursa olsun,ilk 2-3 bin kmden sonra oluyor. Genel sorunun Varyatör ile ilgili olduğunu söylüyor herkes. Ki çoğu kişi varyatör bakımı (temizlik) ya da varyatör değişimine yöneliyor. Hatta çoğu artık kendi bakımını-takıp sökme işlemini-kendisi yapabiliyor (Ben yapamıyorum .... Scooterlardaki düşük hızlardaki sarsıntının en büyük kaynağıdır denilir. Temizletmende fayda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Alıntı ninja_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.bu sayfa aktıf oldugu ıcın yazıyroumda.biraz konu farklı.Bende Spacy 110 var.Bunu satıp pcx150 almayı dusunuyorum.Aralarında ne kadar fark var.Hanı uzun yolda 2 kısı yoruyor mu pcx?Değerli cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler.
    Merhaba!

Spacy 110 u 3 yaz arka arkaya Kuşadasında kiralayarak kullandım. Güzel, sağlamlığıyla nam salmış ve yeterli bir motor. Fakat Pcx spacyden bir tık daha üst bir motor diyebiliriz. Hem Tasarımı,hem boyutları,teknolojik özellikleri (start-stop,led farlar, su soğutmalı motor bloğu,14" jantlar v.s)
    spacyden çok başka. Çok yakışıklı bir motor (Spacy çirkin ördek yavrusu . Ama daha önemlisi bir "ara sınıf" scooterı. Örnek vermek gerekirse spacy herşeyiyle bir "scooter" , yamaha x-max ve ya SYM joymax-joyride lar "Maxi scooter" iken Pcx bu ikisinin arasında bir yerde. Ne çok büyük ne çok küçük bu kadar satılmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

2 kişi konusunda bir problem yok. Hele hele şehir içindeyse hiç problem yok. Tek kişi ve ya 2 kişi ivmelenmede hiç bir fark yok aynı şekilde hızlanıyor makina. Sorun daha çok hondanın devir kesicisinde çoğu motorda LİMİTÖR var. motorlar 110-115den fazlasını göremiyor. Uzun yolda,özellikle 200-300 kmde biraz can sıkabilir hiç o kadar uzun yol yapamadım. Gerçi bu motorla egeden akdenize tur yapanları bile görüyoruz internette. Sele konforu fena değil ama istersen sele kaplama yaptırabilirsin kaliteli bir yerde. Yine internette bunu yaptıranalr var çok güzel gözüküyor.

Motorum şu an adada, haftaya haftasonu izmire getireceğim. Motoru alırken aklıma takılan en büyük problem ortalama tüketim idi. 2.8 diyordu baktığımda, Gökhan ağabey dipgaz selçuk turu yaptık iki kişi ondan olabilir ben hiç dikkat etmedim ne yaktığına demişti. Depoyu fulleyip İzmir-Aydın otobanından geleceğim tam 100 kmlik bir yolculuk olacak bakalım ne kadar yakacak. Fotoları geldikten sonra koyarım buraya almak isteyen arkadaşlara referans olur

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Bugün 1200 km ye ulaştım. 30 tl bakım ücreti ödedim.Herşey Mükemmel durumda. Fotoğraf koymaya çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

[IMG]20160306_180719.jpg[/IMG]
    [IMG]20160306_180655.jpg[/IMG]
    [IMG]20160306_180558.jpg[/IMG]
    [IMG]20160306_180541.jpg[/IMG]

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 1200 km ye ulaştım. 30 tl bakım ücreti ödedim.Herşey Mükemmel durumda. Fotoğraf koymaya çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

20160306_180719.jpg
    20160306_180655.jpg
    20160306_180558.jpg
    20160306_180541.jpg

Hocam fotolar açılmıyor... Kaç ay önce aldınız? Herhangi bir değişim ve ya ekleme var mı?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Beceremedim foto koymayı, nasıl koyulduğunu unutmuşum. 2015 aralıkta aldım. Aksesuar olarak orjinal Honda uzun tur camı ve sırt dayamalı orjinal Honda 39 lt topcase taktırdım alırken.
    Selamlar.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Shad marka sissy bar kullanan var mı ?

Sissy Bar konusunda en pahalı ürün bu ancak diğer sissy barlar için arka kuyruğa delik açılması falan gerekiyor, o da biraz önyargı yaptı bende.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Shad marka sissy bar kullanan var mı ?

Sissy Bar konusunda en pahalı ürün bu ancak diğer sissy barlar için arka kuyruğa delik açılması falan gerekiyor, o da biraz önyargı yaptı bende.
    Shad marka sissy bara ben de baktım... direkt pcx içim imal edilmiş bir parça amafiyatı çoook uçuk. Üzerine 100 lira daha koyup ön arka michelin lastik alırsınız o paraya. İnternette türk imali ürünler var özelikle aydında bir sanayici arkadaş yapıyor,sanırım buraya da mseaj atmıştı. Ben gördüm şekli şemali fena değil ama arkasında o metal üzerine honda amblemi bence güzel durmuyordu. yine de bu fiyata iyi ürün. Sahibinden ilanı bu şimdi mesaj atıyorum monte konusunda ama sanırım dört noktalı delme monte :/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-pcx-125-sissy-bar-304-kalite-paslanmaz-krom-236922123/detay

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)