Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagdas08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    enduro peşinde.
    Motoru ayağa kaldırıp teker boşta gaz vermeyi denedinmi.Motor üstünde anlayamazsın ama bu şekilde nereden geldiğini anlayabilirsin.Dediğin gibi varyatör kısmına bir baktır oradanda olabilir.Yetkili herhangibir honda sevisede götürebilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX 150
    motoruma Michelin city grip taktırdım ancak lastikciye sordum dedim ki;

lastikleri kalınlastirsak nasıl olur yakıt cok fark eder mi ? lastikci cevap olarak gülümseyerek bütün pcxleri kalınlastiriyoruz nerdeyse hiç fark etmez yolu daha iyi tutar vs. dedi 100/90 ve 90/90 yerine 120/70 ve 120/70 ebatlarında taktı yanlış olmasın bir kalin olani sanirim ön arka aynı ebat. izmirden aydina giderken bir baktım benzin gostergesi bir cubuk olmuş hemen baktım 100km nekadar yakıyor diye gosterge paneline 100km/3.5lt yakmış hep son surat geldim 110 ile ondan dolayimi bukadar yakit artışı oldu yoksa lastikler bukadar fark edermi...

Arkadaşım yanlış bir uygulama yapmışsın en kısa sürede değiştir bence ? Lastik ön için üretilmişse sadece öne yakılmalı arka sadece arkaya takılmalıdır, lastik biçimleri üretiliş amaçları ona göredir. bahsettiğin 120/70-14 ön için diye biliyorum arkaya takılmaz o lastik .iyice araştır öğren.

Benimde bir sorum olacak bende öne 90/90-14 örjinal , arkaya 110/80-14 biraz büyüğünü taktırmak istiyorum. Sen daha buyuğunu taktırmışsın yakıt tuketımı dışında sorun yasadın mı? lastıklerın yenıne buyuk gelme gıbı bır sorun yok dımı ıyıce oturuyor mu lastıkler ? ayrıca benım motor yenı kasa pcx125 , senınkı hangı model.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    2014 pcx 150 bugün biraz daha deneyeceğim motoru ön arka aynı lastiği taktılar. sürüşte veya yakitta hala sıkıntı olursa gidip değişim talep ediyem yani 150km yol gidicem yine mecbur...

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    12 tl ile , 123 km ;)

Arkadaşlar yeni pcx125 1000 km bakım için honda servisi aradım ,tam olarak ne yapılacağını sordum sadece yağ değişeceklerini ve lastik havalarını kontrol edeceklerini ve sadece Shell yağ koyabıleceklerını soyledıler ( ben Castrol istedim , kendim getıreyım dedım olmaz garantiye ışlemem o zaman başka yerde koydur dedı ) böyle bır saçmalık var mı arkadaş , ben shellden başka yağ koymam diyor .

1. ilk bakım ve yapacakları iş olarak fiyat çok yüksek geldı 75 TL istediler ( yaptıran arkadaşlar kaç liraya yaptırdıklarını yazabılırler mı?

2.bulunduğum yerdeki honda servisi çok gevşek ,tek olduğu ıcın musterı memnunıyetı sıfır .. resmen tekelcilik yapıyor hiç oraya gıtmek ıstemıyorum ,diğer en yakın serviste 150 km .soruma gelirsek

Motor için garanti çok onemlı mı ? mesela ben hıc honda servisine gıtmesem butun bakımlarımı sanayıde herhangı bır motorcuda yaptırsam işi bilene tabı ( istedıgım marka yağda koyarım ) sonuçta uzun yıllar satmayıda düşünmüyorum motoru kafama gore takılsam servısle hıc muhattap olmasam ne gıbı dezavantajları olur ? hıc bu şekılde yapan arkadaş var mı , bır zararı olur mu ? İnanın honda servısıne hıc gıtmek ıstemıyorum hem fıyatları herseyde yüksek hemde ılgısızler , acil cevaplar bekliyorum , teşekkür ederım

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Hocam motoru yakın zamanda satmayacaksanız eğer ve iyi bir usta bulursanız, motorun gerekli bakımlarına uyduğunuz sürece, yetkili servise gitmenize gerek yok bence. Sonuçta bir arıza çıksa yine kullanıcıya yükler bunlar, uğraşırsınız. 15-20 binlik bir motor olsa OK ama siz ilgilenecekseniz yetkili servise gitmenize gerek yok, tabi bu benim görüşüm. Sonuçta Honda bu, kolay kolay bozamazsınız.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    aklımı kurcalayıp duruyor... alacam ama ne zaman bilemem....

Motosikleti
    Honda PCX 150
    lastikleri orjinal ebatta city grip ile değiştirdim 100km'de 1.1lt yakıt tasarrufu oldu.kimseye kalın lastik tavsiye etmiyorum kıvraklık,performans ve yakıt olarak baya olumsuz etkiliyor...her servise her lastikciye güvenmeyin hatta kimseye güvenmeyin motor işinde örnek;

izmir bayraklı honda servisi motorun yani pcx 150 model motorların 100km'de ortalama 3.9 - 4.5lt arası yakıt tükettiğini ısrarla savundu ve herkese kalın lastik takıyoruz diyerek beni açık açık kandırmaya çalıştı...

Arkadaşlar 2014 YENİ kasa PCX125 ler için selesine daha yumuşak rahat olması için işlem yaptıran var mı ?

Daha konforlu yumuşak olması için ne yapabiliriz ? önerisi olan deneyen?

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı shade3720 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2014 YENİ kasa PCX125 ler için selesine daha yumuşak rahat olması için işlem yaptıran var mı ?

Daha konforlu yumuşak olması için ne yapabiliriz ? önerisi olan deneyen?
    Amortisörü ayarlayarak yumuşatıyolar.

Benimde son zamanlarda debriyajdan gelen bi ses var rahatsız etmeye başladı yani... Sesin tanımıda şu şekilde , cır cır böceginin ötmesi gibi bir tonu var.Gaza yüklenince yapıyor , bırakınca kesiliyor.Yani bende bunun debriyajdan geldigini o şekilde çözdüm.Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmıdır ? varsa çözümü nedir.Ha bide servise gidin flan demeyin.Manasız saçma sapan yorum atıyolar..

Motosikleti
    Honda PCX 150
    dostum bu benim ilk aldığımdan beri çözemedigim sorun hiç bir servis bulamadi anlamadı çözüm bulursan banada bir zahmet mesaj at inşallah buluruz bir çözüm zaten city gripten sonra yakıt 100kmde 2.6y çıktı moralim bozuk...

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı serious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu benim ilk aldığımdan beri çözemedigim sorun hiç bir servis bulamadi anlamadı çözüm bulursan banada bir zahmet mesaj at inşallah buluruz bir çözüm zaten city gripten sonra yakıt 100kmde 2.6y çıktı moralim bozuk...
    Bozmayın morelinizi Sizin bi şikayetiniz olduğu takdirde , Honda bu sorunu öle yada böle çözücek çözmek zorunda..Olmadı arayın honda müşteri hizmetlerini şikayetiniz belirtin.Bak ozamman muameleye sen Motorunuz sıfır oldğu için radaj süresi yaşıyo olablir hocam.Bence başka bi pcx 150 'e binin birde onu bakın ses varmı.Eger gerçekten varsa servisinden başka biyere gitmeyin sakın.Hayırlı günler..
    [B]Yamama BWS 100 , Honda Beat 100 cc , Honda Spacy 110 ,Honda Pcx

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ataberk bayi ise Castrol 10-40 , Dünya flan işin makarası shell 'in kalitesi belli bir kmden sonra düşüyor.Nerden anladım dersem işyernde kuba xr (vitesli) 125 var ve 1 ay önce deneme amaçlı kattğımız yağı boşalltık ve castrol koyduk En kısa yol bildigin yoldur , Castrol 10-40 kat kafan rahat olsun.
    BU ataberk te şerefsiz olmus,Castrol var ken shel de neymis.Peki yağ yakma özeliğine sahip olan yağı n diye kullanıyor.Tekrar,tekrar gecirmeli olarak misafirimiz olsun diye mi ? Shell in yağları belli bir zmandan sonra yağ yok oluyor.Ama castrol da bu yok!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Akçor u bilen bilir ben zamanında innova varken motul yağını kendim alıp geliyordum.sağolsun calısan arkadaslar hiç zorluk cıkartmıyodu.Ataberk in tamamen işgüzarlığından oluyor bunlar.Kesinlikle istediğiniz yakıtı koydurabilirsin fakat motorunuzun el kitapcığındaki uyan yağları almalısınız ''Shell,Castrol,Motul vs.'' gibi

Merhaba arkadaşlar ,hala yeni kasa pcx ler için aksesuar çeşitleri çıkmadı mı? ön cam fabriden başka hala yok ,sissy bar arıyorum hala yok ,özellikle honda pcx aksesuarları için hangi websitelerine bakmak gerekiyor en çok çeşitler hangi websitelerinde var.

Sele bana çok sert geliyor 10 dkkalık yolculuktan sonra iyice sertleşiyor , daha yumuşak konforlu olması için ne yapabiliriz ,tamamen yeniden kaplatabilirmiyiz deneyen var mı ?

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı shade3720 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,hala yeni kasa pcx ler için aksesuar çeşitleri çıkmadı mı? ön cam fabriden başka hala yok ,sissy bar arıyorum hala yok ,özellikle honda pcx aksesuarları için hangi websitelerine bakmak gerekiyor en çok çeşitler hangi websitelerinde var.

Sele bana çok sert geliyor 10 dkkalık yolculuktan sonra iyice sertleşiyor , daha yumuşak konforlu olması için ne yapabiliriz ,tamamen yeniden kaplatabilirmiyiz deneyen var mı ?
    Hocam sahibinden.com 'dan pcx aksesuar diye arat çoğu malzeme var.
    [B]Yamama BWS 100 , Honda Beat 100 cc , Honda Spacy 110 ,Honda Pcx

Merhaba arkadaşlar işe pcximle gidip geliyorum hergün havaların soğumasıyla dizlerim üşümeye başladı diz ve el rüzgarlığı almak istiyorum aşağıdaki linktekine benzer bişey
    http://www.n11.com/scooter-el-ruzgarlik-ve-dizligi-ikisi-bir-arada-P31998728

ama bunun şeklini beğenmedim önerileriniz var mı?

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben de araştırmadayım, henüz havalar çok soğumadı ama iyice soğumadan almak lazım bir şeyler.

Merhaba arkadaşlar Yeni kasa pcx 125 ler için aşağıdaki ürünleri alım kullanan , yorumlayacak veya alternatif söyleyecek olan var mı?

ÖN CAM F.FABBRİ MARKA;

http://www.otosever.com.tr/?urun-107...4--ON-CAM.html

SİSSYBAR ;

http://www.harputmotosiklet.com/hond...etay/3935.aspx

Evet arkadaşlar acil cevaplar bekliyorum ,yine sormak istediğim başka bir konu ön cam siperliklerde kelebekli modeller mevcut ,sanırım kelebek camı istediğimiz zaman yukseltıp alçaltmaya yarıyor ,bunu tavsıye edermısınız ne gıbı artıları var kullanan var mı? aşağıdaki linkten ınceleyebılrısınız, bunların dışında aksesuarlarda onerısı olan var mı?

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2386

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Arkadaslar yakıt tüketimi hakkında biraz konuşabilirmiyiz benim pcx150 100km'de (uzun yol) 3.3lt , 3.5lt arası yakıt tüketiyor çok değilmi zaten 110dan fazla gitmiyor çok yükleniyorum diye fazla yakıyor diye düşünüyorum ama zaten hız kesici var zorlama Şansım yok sizde ne kadar yakıt tüketimi olduğunu yazarsaniz sevinirim.şehir içide 100km'de 2.4lt , 2.7lt.michelin lastik taktirmadan önce şehir içinde 2.1lt , 2.3lt fazla yakmazdı...

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)