Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sym Joyride Evo 200i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Boyum 1.86 bana gelirmi bu motor bir oturdum ama selesi alçak gibi geldi nedir arkadşalr bilgi verirseniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı arodat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece tasa 130tl verdim, bu aralar marşta da sorun başladı, bu parçaları kendimiz daha uygun fiyata alabileceğimiz bir şekil varmıdır acaba, tanıdık bi servise taktırız
    Merhaba ben yakında bu motordan alıcam aslında bu belirttiğiniz herşeyi szi yapabilirsiniz sym türkiye yedke parça sağlayıcısı izmirdeki motopit fabirkadan sipariş eder en ucuz böyle alırsınız parça

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Motopitte fiyatlara baktıktan sonra servise de sorun. Kaç kez denk geldim servis daha uygun fiyat veriyor.

Merhaba arkadaşlar. Ben de bu motoru yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. Önceleri çok dikkat etmedim ama aynen Joyreider arkadaşın bahsettiği konu bende de var. Bir depo benzinle en fazla 160km yol yapıyorum şehir içinde. Her benzin aldığımda yaklaşık 7.2 Lt benzin alıyorum. Normalde yaklaşık 250km gidebilmem lazım. İki kere servise götürdüm ağır bakım yapıldı 600 TL para verdim değişen bir şey yok. Ne yapabilirim bilgisi olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dostlar merhaba bende birkaç ay içinde aranıza katılıcam en son 140 a mı çıkıyor hız 85 kiloyum benle beraber 130 km hız yapsın yeter 120 trafikten geri kalıyorum :D

Arkadaşlar bagajı hakkında yorum yapabilirmisiniz neler alıyor kask zincir...

Motosikleti
    Alıntı motorsüren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bagajı hakkında yorum yapabilirmisiniz neler alıyor kask zincir...
    Bir kask, mont, zincir alır rahat rahat. Sıkıştırırsanız branda ve eldivenleri de alır. Ama 2. Bir kask asla almaz.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar merhaba bende birkaç ay içinde aranıza katılıcam en son 140 a mı çıkıyor hız 85 kiloyum benle beraber 130 km hız yapsın yeter 120 trafikten geri kalıyorum :D
    son sürat 140 düz yolda rahat çıkıyor.
    rampada 130 u görüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı lndh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben de bu motoru yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. Önceleri çok dikkat etmedim ama aynen Joyreider arkadaşın bahsettiği konu bende de var. Bir depo benzinle en fazla 160km yol yapıyorum şehir içinde. Her benzin aldığımda yaklaşık 7.2 Lt benzin alıyorum. Normalde yaklaşık 250km gidebilmem lazım. İki kere servise götürdüm ağır bakım yapıldı 600 TL para verdim değişen bir şey yok. Ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
    Aynı sorundan çok şikayet eden var, bence lastik havanızı kontrol edin, 35 psi basın. Düşük hava basıncı tüketimi çok etkiler.
    Kendimden örnek veriyim bir depo ile 230 km gidiyorum lastik basıncım 38

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba bende yeni motor alma arefesindeyim joyride güzel fakat teker çapı 12 inch, yani ufak olduğundan çukurlarda sıkıntı, bende suan delight var o da 12 ve güvensizlik veriyo çapı 14 inch olsaydı çok düşünmez alırdım heralde bu sebepler beni şimdilik pcx 150 ye yöneltiyor

Motosikleti
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende yeni motor alma arefesindeyim joyride güzel fakat teker çapı 12 inch, yani ufak olduğundan çukurlarda sıkıntı, bende suan delight var o da 12 ve güvensizlik veriyo çapı 14 inch olsaydı çok düşünmez alırdım heralde bu sebepler beni şimdilik pcx 150 ye yöneltiyor
    Özel mesaj attım hocam

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL 650
    forumdaki tüm sayfaları okudum . Temmuz 2015 e kadar yazılan yorumlar çok olumlu , pozitif ama bu tarihten sonra yazılanlar tam tersi , hiç olumlu bişey yok neredeyse Bende sym fiddle 2 kullanıyorum. Bi ara niyetlendim 6 bin tl. civarında bir joyride almaya . Ama son yorumlar açıkçası soğuttu beni . Bakalım fikrim ileride değişir mi bilemiyorum.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Merhaba, 2007 model SYM Joyride modeli kullandım 5 yıl boyunca. Ne yatıt ile alakalı sorun çıkarttı ne de ciddi başka bişey. Bendeki düz joyride dı. enjeksiyon yok. satmadan önce 32000 km geldiğinde düz yolda 115-120 civarı max hız vardı. ivmelenmesi gayet iyiydi. Artçı zorlamıyordu. Bence çok başarılı bir motor.

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    merhaba arkadaşalar işe gidip gelmek için bu motoru düşünüyorum. ev ve gideğim yer arası 2 km. haftasonları ve tatillerde uzun yol yapmayı planlıyorum(gezi amaçlı) bu motor uygun mudur ?

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazın bol bol kullandımm, şu an garajda, şimdi daha iyi tanıdığım için detaylı birşekilde sizlere yazabilirim, merak eden arkadaşlara da istedigi cevabı verebilirim.

hepimiz biliyoruz artık sym tayvan malıdır, çin ya da kore vb değil. Benim sahip olduğum ilk motorum PGO-Trex 150 idi. Halen özlerimo motorumu, müthiş bir kasası vardı arkasında cantasıyla beraber gelmişti. Şunu söylemek isterim ki tayvanlı üreticiler gerçekten torku çok sağlam motorlar yapıyorlar, pgo trex 150 cc olmasına karsın inanılmaz bir şekilde hizlanıyor ve muthis bir cevap veriyordu. Bu konuda sym alırken tork konusunda sıkıntı cekecegime ya da 2 kişi ile cc olarak bize cevap veremeyecegine hic inanmadım ama daha once hep vitesli motorlarım oldugu icin maxiscooter klasmanındaki motorda acaba alışma sürem ve konforumun nasıl olacağına karşı endişelerim olmadı değildi

arkadasmın 250gt vespası vitesli motorlardan sonra muthis dengesiz gelmisti, gidon kısmımın dizimde hissediyordum, sanki motorun onu yokmus gibi geliyordu bana, bu yuzden 200 evo ya da soru isareti ile oturduma aldıktan sonra ama 1 km sonra tüm dusuncem kafamdan cıktı genis kollar ve güzel panel gayet puruzsuz bir sürüs keyfi veriyor. Ayrıca kucuk bir motor değil gayet genis, rahat ve carpici bir durusu var ayrıca en onemli kısmı bence dengesi, benzin deposu ayagınızın altında oldugu icin dengede hic bir sikinti cekmiyorsunuz. Genis olusu cok rahat hem bisiler tasimak icin ayagınızın onu gayet genis, amfi bile koyarbilrisiniz abartmadan hehe

bagaj kullanımı da gayet guzel, yana acılan sele altı bagaji tek kask disinda gayet alisveris paketlerinizi koyabileceginiz kadar genis, adamlara harbiden helal olsun bu konuda hic kesinti yapmamıslar , zaten sınıfındaki en iyi bagajlardan biri ve en genis ayak koyma yeri sanırım bu markada.

birkac yanlıs bilinen bilgi var arkadaslar bu motorda abs ya da cbs fren sistemi bulunmuyor! sahibinden.com sitesinde hep farklı fren sistemleri bulunuyor, zaten abs olsa fiyatı diğerlerine göre uygun olmazdı. AMA frenlerden sıkıntı cekmezsiniz cunku genis tekerler size makul ve güvenli bir durus sağlıyor ( deli gibi basmayın tabi buna güvenip, zaten hız guzel bir sey değil

2016 için makyajlı hali çıktı 200i evo modelinmin ve yeni adı da 200s olarak geçiyor sanırım.

yazın bir video cekmeyi planlıyorum, dahada güzel acıklarım orda.
    sormak istediginiz varsa sorun elimden geldigince yazarım

Motosikleti
    Sym Joyride 200 Evoi
    Konuyu hortlatalım biraz :D

Selamınaleyküm arkadaşlar
    İki hafta önce Joyride 2011 200 evo alarak aranıza katıldım. İkinci el almamdan ötürü fiyatta epeyce bir pazarlık ederek aldım. Acemiliğin vermiş olduğu tecrübesizlik ile tanınmadık sokak arası bir tamirciye götürdüm. 1.000 tllik masraf oldu size 2.000 tl. Neyse hallettik şükür. Sürüşü keyifli rahat. Boyum 1.84 olduğu için biraz bel ağrısı yapıyor ama bellik ile sorun halledilir. Tekeriniz düz bassın.

ben tek merak ettigim birsey var neden herkes joyride yi illa hizi ile degerlendiriyor??kac bastigi benim icin o kadar onemli degil uzun yolda sıkıntı cekermiyim 140 yapmasi lazim degil???bende suan ybr 125 var ve satmaya kiyamiyorum kafam biraz karısık????

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tek merak ettigim birsey var neden herkes joyride yi illa hizi ile degerlendiriyor??kac bastigi benim icin o kadar onemli degil uzun yolda sıkıntı cekermiyim 140 yapmasi lazim degil???bende suan ybr 125 var ve satmaya kiyamiyorum kafam biraz karısık????
    Selam. İlk aldığım motor Joyride idi. Bir sene kullanıp sattım sıfır model Ybr aldım. Fakat bu motorda beygirin torkun ne anlama geldiğini yaşayarak öğrendim ve pişman oldum Joyride İ sattığıma. Joyride cc itibari ile yeterli güce sahip. Şimdi Ybr yi sattım uygun fiyata Joyride bulursam alacağım. Ayrıca cc sine göre hız yapmak lazım Joyride 90-100 civarı hızı uygun hem yakıt hemde ömür açısından yeterli bi hızdır elbette yüksek hızlara çıkabilir ama tavsiye etmiyorum. Daha yüksek hızlar için yüksek cc daha iyidir. Bu motoru tavsiye ederim.

Motosikleti
    Sym Joyride 200 Evoi
    scooter aldın mı ?

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Genel olarak yorumlar iyi diyebilirim. İzmirde yumurta şiparişi dağıtmak için joyride alıcam. Arası en geniş scooter bu çünkü. Süspansiyonlar yumuşakmış anladığım kadarı ile. Zira yumurta için sarsıntı bir felaket. Yedek parça yamahadan ucuzsa sıkıntı yok parça fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? Özellikle varyatör ve debriyaj.

Konu da hortlasın tozu silkelensin.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Merhaba, bende yaklaşık 6 ay kadar önce 2011 joyride evo 200i aldım. Motorum 50 binde idi aldığımda şu an 55 binde
    Anladığınız üzere aktif kullanıyorum çokta memnunum aracımdan. Bu pahalılıkta bile (benzin 5,80 tl) yaklaşık 15 kuruş yakıyor şehir içinde.
    Forumu okuyunca inanın almak konusunda tereddüt yaşardım fakat nasip yada şans mı diyelim bilemedim.
    Burada yazılan sıkıntıların neredeyse hiçbirini yaşamadım. Yaşadıklarım ise;
    1- Yağmurlu havada (bayağı şakır şakır) birkaç km sonra stop etti, bir müddet dinlendikten sonra tekrar çalıştırıp devam ettim. Sonra yine stop edince eve döndüm, arabamla gittim o gün işe. Zannediyorum ki elektrik aksamı gibi bir yerlerden su kaçtı alete baktırmadım çunkü güvenlikten dolayı (malum istanbul trafiği) artık yağmurda arabayla gidiyorum.
    2- Ara sıra kalkışlarda titreme var oda sanıyorum ki debriyaj balatasıyla yada tasla alakalı ona da bakmadım hala. Sürekli olmuyor çünkü ara sıra.
    Bunların dışında gayet memnunum motosikletimden. Michelin Power Pure sc lastikleri de olunca virajları rahatlıkla yatarak dönebiliyorum.
    Bir kere de edirne mecidiye köyüne denize gidip geldim (yaklaşık 500km) onda da herhangi bir sıkıntı yaşamadım motordan yana. 100 km hızla alet çok rahat ilerliyor beni fazlasıyla tatmin etti. Scooter - Maxi Scooter arası olduğunu düşünüyorum. Ne büyük ne küçük. Hele bir koltuk altı bagajı var ki bir keresinde pazar alışverişi yaptım bayağı ellerim dolu dolu. Tek kişinin anca taşıyacağı kadar poşet doldurdum ellerime (patates soğan meyve sebze vs) düşüncem sığmayanı ayaklarımın olduğu yere koymak ama hiç gerek kalmadı 2 torba sığmadı onları da topcase'e koydum ben bile şaşırdım bu işe
    Mayildiz konuyu hortlatmak dedin ya bende bir toz alayım istedim
    Tekeriniz düz bassın.
    Ekipmansız sürmeyelim!

Merhabalar, Joyride kullanıcılarına bir sorum olacak,belki biraz size saçma gelebilir ama genel olarak motorda bir ergonomi sorunu çekiyormusunuz?
    O zamanlar ehliyetim ve motor kullanma tecrübem olmadığından sürmemek üzere 2 sefer üstüne bindim ve ayaklarımı nereye koyacağımı şaşırdım
    Şimdi tekrar fırsat bulursam bayiye gidip Joyride ın üstüne oturacam ama o ayakların ideal yerini gene yadırgayacağımı tahmin ediyorum.
    Çünkü önünü fazla uzun bırakmışlar yani bir Grand Dink gibi değil.
    Ayaklar tam dik konumda rahat ama bütün sürüş öyle yapılmaz,
    En geriye çektiğinizde ayaklardan güç alabiliyorsunuz ama bu seferde diken üstünde maxi scooter rahatlığı gibi bir durum oluşuyor,
    Orta alanlarda ayaklar boşlukta gibi geliyor yani ayaklardan gerekli gücü alamıyorsunuz,
    En son Youtube de Joyride ile ilgili bisürü video izledim ve 'ayaklar' genelde tam motorun dik gelen kısmıyla motorun tabanı arasında kullanılmış,
    Yani ayağın yarısı dik ,topuk kısmı tabanda kullanılıyor,
    Buda bana motorun genel bir ergonomi sorunu olduğunu düşündürüyor,
    Çünkü ayak tamamen bir zemine baskı uygulamıyor ve genel kullanımda ayağın orta yeri boşta kalıyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)