Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Mallaca
    Senin yerinde olsam fiyatlar yükselmeden aşağıdaki motora bakardım. Fiyatı biraz yüksek yazmış. Eğer temizse pazarlık edebilirsin.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...76205002/detay
    Mallaca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Benim motoru bi satsam, elimde keş para olsa elim güçlenecek Herkes mart başını falan bekliyor anlaşılan.

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym den şaşma hocam.ben 10 yıldır her modeline biniyorum.yazda fidell başkantte joymax var.fiyat performans yakıt 10 numara.burgman ile sym zaten aynı stanttan çıkan motorlar parça tedarikini sym yapıyor suzukinin.ayrıca symde ki artçık ve sürücü konforu hiçbir alette yok.nmax xmax hepsine bindim ben uzunyolda.sym nin o yolda uzayışı rampalarda him performansından ödün vermeyişi ....
    Sym bu kadar iyi mi ya. Yedek parça ve servis olayı nasıl.
    Cruisym i baya beğendim. Boyum 190 cm ve çok rahat olacağını tahmin ediyorum.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı tahirovic1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 tane sıfır km Xmax eskitmiş arkadaşım SYM Cruism aldı. Bana şiddetle tavsiye ediyor.Konfor ve güç olarak çok tatmin edici olduğunu söylüyor.

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 tane sıfır km Xmax eskitmiş arkadaşım SYM Cruism aldı. Bana şiddetle tavsiye ediyor.Konfor ve güç olarak çok tatmin edici olduğunu söylüyor.
    Beni düşündüren servis ağı, servis fiyatları, servis kalitesi, yedek parça tedariği.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben bugüne kadar hiç parça sıkıntısı cekmedim.gerçi rutin bakımların dışında hiç arazı da görmedim.ilk sattığım sym gts250 idi 28.000km de sattım şimdi bindiğim de 10.000km de.bakımlarını kendim yapıyorum yağ ve hava filtesi değişimi.bursada sym bayi var sanırım oradan ogluma suzukı gsx r250 aldım tekyıldız sanırım adı.sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum servis ve yedek parçanın.istanbul ve izmir menşeli bir sürü yedek parçacı mevcut internette ve sağlam esnaflar mesala motopit.oğluma suzuki gsx 250r alırken kendim için de burgman niyetlenmiştim ötv yoktu suzuki indirim yaptu falan ama karşılaştırınca ve yab yana getirince benim joymax daha ağır bastı girmedim o işe.neticede servis ve parça sıkıntı değil.ha ucuz mu parçası yamaha ile aynı diyebilirim

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugüne kadar hiç parça sıkıntısı cekmedim.gerçi rutin bakımların dışında hiç arazı da görmedim.ilk sattığım sym gts250 idi 28.000km de sattım şimdi bindiğim de 10.000km de.bakımlarını kendim yapıyorum yağ ve hava filtesi değişimi.bursada sym bayi var sanırım oradan ogluma suzukı gsx r250 aldım tekyıldız sanırım adı.sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum servis ve yedek parçanın.istanbul ve izmir menşeli bir sürü yedek parçacı mevcut internette ve sağlam esnaflar mesala motopit.oğluma suzuki gsx 250r alırken kendim için de burgman niyetlenmiştim ötv yoktu suzuki indirim yaptu falan ama karşılaştırınca ve yab yana getirince benim joymax daha ağır bastı girmedim o işe.neticede servis ve parça sıkıntı değil.ha ucuz mu parçası yamaha ile aynı diyebilirim
    Cruisym a kanım kaynıyor baya
    Mallaca ve mehmetseza bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Cruisym a kanım kaynıyor baya
    Cruism' e kanım kaynadı bile Alacak medeni cesaretim var madeni cesareti de toplarsam iş tamam inşallah
    mehmetseza bunu beğendi.

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruism' e kanım kaynadı bile Alacak medeni cesaretim var madeni cesareti de toplarsam iş tamam inşallah
    Madeni olayı en büyük cesaret bu zaman da, 😁

Burgman 200 ile panik frenleme deneyimi

Hız : 80 km/h
    Lastik : Anlas Tournee. 2000 km.
    Lastik durumu : Isınmış durumda.
    Hava sıcaklığı 3-4 derece
    Yol durumu : Sıradan asfalt. Kuru.
    Fren balataları : 2000 km.de

Hava oldukça soğuk. Rüzgar sert esiyor. Motoru kullandığım 20 km. boyunca üşüdüğüm için eve varmakta acele ediyorum. Önümdeki paket servisçisini geçmek üzere hızlandım. Bu sırada orta refüjdeki aralıktan yolun diğer tarafına geçmek için frenledi. Ve önüme doğru yöneldi. Sağa kaçış manevrası biraz zor ve tehlikeli olduğu için hiç düşünmedim. Gidonu düz tutup panik frenleme yaptım. Ön tekerde ABS devreye girmezken arka tekerde devreye girdi. Ve arkanın savrulmasına engel oldu. Hızım iyice düştükten sonra frenleri bırakıp sağa kaçış manevrasıyla sıyrıldım. 2000 km. dir kullandığım Anlas lastikleri aslında pek gözüm tutmamıştı. Bu tecrübeden lastiğe not verirken biraz cimrilik yaptığım kararına vardım. Doğrultusunu hiç bozmadan panik frenleme yapan Burgman 200 frenleme ve ABS konusunda gözüme girmeyi başardı.
    Kazasız belasız sürüşler...
    mehmetseza bunu beğendi.

ben ilk defa motor kullanıyorum. (yaş:46) burgman 200 aldım 2-3 ay önce.. abs siz olmasına rağmen çok memnunum. diğerleri nasıldır bilmiyorum, kullanmadım...ama aldığım motorun (2012 model) frenleri harika...arabadan bile iyi. şuana kadar hiç kaymadı...inşallah kaymazda.

Hep motorlardan bahsediyoruz. Suzuki Burgman 200 ile ilgili değerli paylaşımlar yapan (freewill) nikli üye epeydir paylaşım yapmıyor. Sağlık vs. bir problemi mi var acaba?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep motorlardan bahsediyoruz. Suzuki Burgman 200 ile ilgili değerli paylaşımlar yapan (freewill) nikli üye epeydir paylaşım yapmıyor. Sağlık vs. bir problemi mi var acaba?
    İnşallah iyidir.

O değilde üstat fuarda SYM Joyride 200'ün yeni modeli vardı. İncelerken Burgman ile mukayese ettim biraz. Burgman'dan aşağı kalır yanı yok. Ama fiyat 24.900 Bu fiyatlar böyle iken çoğu insan ne Burgman ne Joyride alabilir.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Arkadaşlar Nmax 155 den sonra SYM Cruism 250i aldım. Sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah iyidir.

O değilde üstat fuarda SYM Joyride 200'ün yeni modeli vardı. İncelerken Burgman ile mukayese ettim biraz. Burgman'dan aşağı kalır yanı yok. Ama fiyat 24.900 Bu fiyatlar böyle iken çoğu insan ne Burgman ne Joyride alabilir.
    Eğer 2020 modelse Burgman'dan ucuzmuş. Fakat, 167cc ise performans farkı vardır.

@Mallaca
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler...
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    @Mallaca
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler...[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Hepimizin tekeri düz bassın inşallah.

merhaba arkadaşlar. burgman 200 motorum için bir kaç sefer varyatör temizliği yaptım. kalkışlarda vuruntu (aşırı titreme) azalmıştı. ama her seferinde de bir süre sonra tekrar başladı... hafta sonu bileciğe gidip geldim...hızlı giderken süper. yağ gibi akıyor...ancak dur kalklarda vuruntu ile beraber seste gelmeye başladı... tam kavrama esnasında sanırım vuruntu ve ses oluyor. kavrama setini değiştirmeyi düşünüyorum. nette 2 farklı debriyaj balatası buldum biri burgman 200 uyumlu rms marka (522 tl) diğeride newfren (605 tl) hangisini tercih etmem gerekir diye tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. ayrıca kalkışlardaki vuruntu (aşırı titreme) başka neden yapabilir? bagalar iyi durumda ve kayışıda 2 hafta önce değiştirdim. değişim sırasında varyatörüde temizledim...ilk 2-3 gün iyiydi. sonra vuruntu yine başladı... şimdi ise (600 km yol yapınca) vuruntu ile beraber ses te yapıyor. sanki tam kavrama esnasında yapıyor gibi geliyor. kalkış gerçekleşince ses ve vuruntulu titreme geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

şimdi aklıma geldi...acaba kalkışlardaki vuruntulu titremenin buji ile alakası olabilir mi? süratli giderken herhangi bir sorun yok. bayaada hızlı gidiyor. tekleme vs hiç olmuyor.

Alıntı osman bargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. burgman 200 motorum için bir kaç sefer varyatör temizliği yaptım. kalkışlarda vuruntu (aşırı titreme) azalmıştı. ama her seferinde de bir süre sonra tekrar başladı... hafta sonu bileciğe gidip geldim...hızlı giderken süper. yağ gibi akıyor...ancak dur kalklarda vuruntu ile beraber seste gelmeye başladı... tam kavrama esnasında sanırım vuruntu ve ses oluyor. kavrama setini değiştirmeyi düşünüyorum. nette 2 farklı debriyaj balatası buldum biri burgman 200 uyumlu rms marka (522 tl) diğeride newfren (605 tl) hangisini tercih etmem gerekir diye tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. ayrıca kalkışlardaki vuruntu (aşırı titreme) başka neden yapabilir? bagalar iyi durumda ve kayışıda 2 hafta önce değiştirdim. değişim sırasında varyatörüde temizledim...ilk 2-3 gün iyiydi. sonra vuruntu yine başladı... şimdi ise (600 km yol yapınca) vuruntu ile beraber ses te yapıyor. sanki tam kavrama esnasında yapıyor gibi geliyor. kalkış gerçekleşince ses ve vuruntulu titreme geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

şimdi aklıma geldi...acaba kalkışlardaki vuruntulu titremenin buji ile alakası olabilir mi? süratli giderken herhangi bir sorun yok. bayaada hızlı gidiyor. tekleme vs hiç olmuyor.
    Başta ön varyatör olmak üzere kayış, debriyaj balatasına bakmak lazım. Hangisi aşınmış ise o değişir.
    Benim tahminim bagalarının aşınmış olduğu. Bunlar kolay işler. En zor tarafı adam gibi bir usta bulmak.

Burgman 200'lerinize iyi bakın. Bir dediğini iki etmeyin.
    2020 model fiyatları uçmuş;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...20564657/detay

Motosikleti
    cıks
    19600 den ilanlara çıkan burgmanlar şu an 25000 e yükselmiş durumda ve bu yaklaşık 1 1.5 içinde oluşan fiyatlar...eldekine iyi bakmak lazım

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)