Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerden bir ses geliyor. Bir fikri olan var mı?
    https://youtu.be/Y3lPdREfhDk
    Arka fren merkezinin havasini al.hidroligi yenile

Teker baglanti gobegine bir miktar kirmizi gres sur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı osman bargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2012 model burgman 200 aldım...1 hafta oldu...ortalama 200 km yapmışımdır.
    tecrübeli arkadaşlarımıza sorun olacak idi.
    motorda düşük hızlarda hafif gaz verildiğinde çokfazla titreme oluyor. ama hızı 40 ve üzeri olduğunda titreme azalıyor. ayrıca motor orta ayaklıkta iken arka tekerleği çevirdiğimde balatanın tekerleğe sürtündüğünü farkettim...zaten yolda ikende gazı kestiğimde motorun yavaşladığını hissediyordum...sonra bunu farkettim. bunu nasıl çözümlerim? bir ayarı varmıdır?
    Titreme normal,

1 sene xmax kullandim,kisa sure kymco 250 kullandim hepsinde vardi.

Siz yinede kayiş ve kasnak bakimi yapin,sünme varsa daha fazla yapar.

Balata surtme olayinda,

Sistemin havasini alin,hidroligi yenileyin.

Eliniz anahtar tutup,teknik yeteneginiz yok ve sadece ``abi ben gaz kolunu ceviririm o kadar``

Diyorsaniz,bir ustaya baktirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Burgman 200 parçaları çok yaygın değil. Satıcılar da hareket fazla olmadığından parçaları tanımıyor-yanlış parça verebiliyor. Bu nedenle balataları söktükten sonra tekrar toplayıp doğru parçayı almak için satıcının dükkanına gitmek zorunda kaldım. Aşağıya resimleri koyuyorum. Bu resimleri görüp yanlış parça almak biraz zor olur sanırım
    Orijinal Dunlop lastiklerin her yeri çatlamıştı. Anlas Tournee taktırdım. Lastikler küçük olduğundan eski motoruma göre yarı fiyata işi hallettim.
    Arka1;
    https://i.postimg.cc/d01FPk1K/burgman200-ARKA1.jpg
    Arka2
    https://i.postimg.cc/d39NV6HN/burgman200-ARKA2.jpg

Ön1;
    https://i.postimg.cc/BvDgvNt5/burgman200-ON1.jpg

Ön2;
    https://i.postimg.cc/7PcfB4K6/burgman200-ON2.jpg
    Rtr 150 ve 180 ön fren balatasi alip takacaksin..

mm farklara takilma,cuk oturur..

Bu suzukinin

Bu da tvs

Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren merkezinin havasini al.hidroligi yenile

Teker baglanti gobegine bir miktar kirmizi gres sur

Rtr 150 ve 180 ön fren balatasi alip takacaksin..

mm farklara takilma,cuk oturur..

Bu suzukinin

https://i.hizliresim.com/Z5Bnpk.jpg

Bu da tvs

https://i.hizliresim.com/qAkypQ.jpg
    Balata konusunda bilgi için teşekkür ederim.

Arka teker konusunda hiç bir şey yapamadım. İstanbul dışındaydım. Bulunduğum yer ise medeniyete biraz uzak olduğu için baktıramadım. Kendi imkanlarım ile biraz inceledim. Arka fren diskinin sabit bir noktasında sürtme var. Arka fren hiç kullanılmazsa sürtme olmuyor. Yaklaşık 1000 km. böyle kullandım. Motorun frenleri çok güzel arka frensiz bir sıkıntı yaşamadım.

Arıza Olasılıkları;

a- Arka fren diski yamuk.
    b- Jant yamuk.
    c- tahrik mili yamuk.
    İyi ihtimal bunlardan sadece biri. Kötü ihtimal birden fazlası.

Motor güzel. Aldığım yere iade etmeyi düşünmüyorum. Simdi İstanbul'a döndüm baktıracağım.

Verdiğin değerli bilgiler için tekrar teşekkür ederim.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Balata konusunda bilgi için teşekkür ederim.

Arka teker konusunda hiç bir şey yapamadım. İstanbul dışındaydım. Bulunduğum yer ise medeniyete biraz uzak olduğu için baktıramadım. Kendi imkanlarım ile biraz inceledim. Arka fren diskinin sabit bir noktasında sürtme var. Arka fren hiç kullanılmazsa sürtme olmuyor. Yaklaşık 1000 km. böyle kullandım. Motorun frenleri çok güzel arka frensiz bir sıkıntı yaşamadım.

Arıza Olasılıkları;

a- Arka fren diski yamuk.
    b- Jant yamuk.
    c- tahrik mili yamuk.
    İyi ihtimal bunlardan sadece biri. Kötü ihtimal birden fazlası.

Motor güzel. Aldığım yere iade etmeyi düşünmüyorum. Simdi İstanbul'a döndüm baktıracağım.

Verdiğin değerli bilgiler için tekrar teşekkür ederim.
    Rica ederim,

Arka teker göbek civatasinin başindaki somunu ilk etapta gevşetip daha sonra torklarsan belki merkezler ve salgısal surtmeyi kesebilir.

Rica ederim,

Arka teker göbek civatasinin başindaki somunu ilk etapta gevşetip daha sonra torklarsan belki merkezler ve salgısal surtmeyi kesebilir.
    Yeni lastik takıldıktan sonra başladı zaten. Lastik taktırdığım yere gidip dediğini yapmalarını isteyeceğim. Bilgi için sağol
    levend84 bunu beğendi.

Varyatör sökümü için " einhell Cc-Iw 450 Elektrikli Darbeli Somun Sıkma Makinesi" almayı düşünüyorum... acaba işimi görürmü_? zayıfmı kalır? bu makinayı kullananlar yorum yazabilirmi?

Arka tekerlekten gelen ses sorunu çözüldü. Yamuk olan arka fren diski değiştirildi. Motorumda bir sorun kalmadı. Motoru servisten alınca kısa bir gezi yaptım. Riva yollarında biraz üşüdüm. Hava epey soğumuş.
    Yakıt tüketimi İstanbul'a gelince şehir içi trafiği nedeniyle biraz arttı. 3 Lt. göstermeye başladı. Riva yoluna girince 2.9 Lt. gösterdi. Yine de çok iyi. Eski motorumda 4.2 Lt. civarı yakıyordu İsanbul içi.
    potasyum ve levend84 bunu beğendiler.

kaça aldınız fren diskini? ve değişimi ile beraber ne kadar tuttu? benim motorumda orta ayakta tekeri çevirdiğimde balata sürtme sesi var. balatalarını değiştiricem.ses gitmez ise banada disk lazım olacak gibi...

Nasıl bir ses olduğu önemli. Kesintili bir ses varsa belirli bir noktadan temas vardır. Disk eğri olabilir. Fren kaliperinde sorun olabilir. Jant yamuk olabilir. Tahrik mili yamuk olabilir. Ben garantili bir sonuç için yetkili servise gittim. Disk 358TL. Işçilik 50 TL. Balatalar tamamen bitince de ses yapar. Önce bir baktırmak lazım.
    levend84 bunu beğendi.

Balataları değiştirince ses gitti. tamamen bitmiş. yenileri oldukça etli idi. birde balataların bulunduğu yer çok pislenmişti. balata temizleyici ile temizlenince süper oldu... birtek varyatör temizliği kaldı. bunun için somun sökme aleti alıp kendım yapacağım.. servisler el yakıyor.

Alıntı osman bargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balataları değiştirince ses gitti. tamamen bitmiş. yenileri oldukça etli idi. birde balataların bulunduğu yer çok pislenmişti. balata temizleyici ile temizlenince süper oldu... birtek varyatör temizliği kaldı. bunun için somun sökme aleti alıp kendım yapacağım.. servisler el yakıyor.
    Motor yağmurda çamurda çok kalıyorsa fren kaliperlerini temizlettirmek lazım. Varyatör bijon anatharı gibi bir şeyle açılamaz mı acaba? Tabii demir aparat da gerekiyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Motor yağmurda çamurda çok kalıyorsa fren kaliperlerini temizlettirmek lazım. Varyatör bijon anatharı gibi bir şeyle açılamaz mı acaba? Tabii demir aparat da gerekiyor.
    Ustad,

Sezonda burgmanin hakkini ver artik,

Uzun turlarda bir yokla bakalim..

Ustad,

Sezonda burgmanin hakkini ver artik,

Uzun turlarda bir yokla bakalim..
    Eylül ayı sonunda aldım motoru. Şu ana kadar hakkını veremedim. Her ne kadar delikanlı olsam da nüfus kağıdım forumun en yaşlı müdavimlerinden biri olduğumu söylüyor. Yine de İstanbul-İzmir yaptım. Dikili-Ayvalık-Bergama kısa geziler yaptım. Kasım ayının ortasında İzmir-İstanbul yaptım. Kış mevsiminde haftada bir gün belki kullanırım. Aküyü söküp şarjda tutmayı düşünüyorum. İnşallah motorun hakkını vermek kısmet olur.

Eski motorum Yamaha XCity 250'den zayıf olan tek özelliği hızı. Geriye kalan tüm özellikleri daha üstün. Fakat hız konusunda RTR 180 bu motoru tokatlar. Nüfus kağıdım kıllık yapmasa binlerce kilometrelik yollara gideceğim Kazasız belasız sürüşler...
    levend84 ve osman bargan bunu beğendiler.

www.suzuki.com.tr de yayınlanan Burgman200 Kullanıcı El Kitabı eski modellere ait. 2014 ve daha yeni modellere ait el kitabı için TIKLAYINIZ. İngilizce ama hiç yoktan iyidir.
    levend84 ve osman bargan bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Değerli arkadaşlar, Nmax 155 motorumu satıp, Xmax 250 alma arifesindeydim ( Bu arada 779404796 ilan numaram ) Xmax 250, param yeterse SYM Curism 250 gibi düşünürken bugün birden Burgman 200' e rastladım. Daha önce fark etmemiştim. 250 cc ye geçmekteki amacım, eşimle artçılı ikamet ettiğim il olan Bursa dan -Balıkesir, Güre, Altınoluk, Yalova vb çok uzun olmayan mesafelere yaz kampları yapmaktı. Nmax 155 şehir içinde çok iyi fakat artçılık uzun yolda sıkıntı verir düşüncesi ile değiştirmek cc yükseltmek istiyordum. Yalnız bir handikap şu idi; Ş.içi de iş-ev yaptığımdan şehir içi kıvraklığını da Xmax 250 de bulamayacaktım. Bu noktada Burgman 200 bana cazip geldi. Nmax dan 10 cm daha uzun. (Biraz heybetli istiyorum) genişlik 74 cm aynı Nmax gibi. Bu da çok tecrübeli olmayan benim gibi 45 yaşındaki bir motorcu için çok iyi.Tek kafamdaki soru işareti ikinci el piyasası.
    Siz ce şehirler arası yolda Burgman 200 ile eşimle (82Kg ben,eşim 55 Kg) birlikte rahat yolculuk yapar mıyız? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar, Nmax 155 motorumu satıp, Xmax 250 alma arifesindeydim ( Bu arada 779404796 ilan numaram ) Xmax 250, param yeterse SYM Curism 250 gibi düşünürken bugün birden Burgman 200' e rastladım. Daha önce fark etmemiştim. 250 cc ye geçmekteki amacım, eşimle artçılı ikamet ettiğim il olan Bursa dan -Balıkesir, Güre, Altınoluk, Yalova vb çok uzun olmayan mesafelere yaz kampları yapmaktı. Nmax 155 şehir içinde çok iyi fakat artçılık uzun yolda sıkıntı verir düşüncesi ile değiştirmek cc yükseltmek istiyordum. Yalnız bir handikap şu idi; Ş.içi de iş-ev yaptığımdan şehir içi kıvraklığını da Xmax 250 de bulamayacaktım. Bu noktada Burgman 200 bana cazip geldi. Nmax dan 10 cm daha uzun. (Biraz heybetli istiyorum) genişlik 74 cm aynı Nmax gibi. Bu da çok tecrübeli olmayan benim gibi 45 yaşındaki bir motorcu için çok iyi.Tek kafamdaki soru işareti ikinci el piyasası.
    Siz ce şehirler arası yolda Burgman 200 ile eşimle (82Kg ben,eşim 55 Kg) birlikte rahat yolculuk yapar mıyız? Fikirlerinizi alabilir miyim?
    Merhaba,
    Burgman 200'den önce 6 yıl Yamaha XCITY250 kullandım.
    Farklılıkları
    Mühendislik ve kalite : Burgman daha iyi.
    Performans : XCITY 250 daha iyi.
    Konfor : Burgman daha iyi.
    Fren : Burgman daha iyi.
    Ekonomi : Burgman daha iyi.
    İkinci elde hareketlilik : XCITY daha iyi.

Artçılı olarak belirttiğiniz seyahatleri rahatlıkla yaparsınız. Çok da konforlu olarak. Sele altı saklama bölümü bir adet kapalı kask ve bir sürü ıvır zıvır alacak kadar geniş. Fakat performans olarak NMAX'dan çok fazla bir fark beklemeyin. Yalnız görüntü ve cüsse çok farklı. XCITY 250 ile 120-130 bandında motor harareti zerrece yükselmeden yolculuk yapabilirken. Burgman 200'de bunu yapmak için motoru ciyak ciyak bağırtmanız lazım. İstanbul-İzmir rotasını Burgman 200 ile 90-110 aralığında gidiyorum. Normali de bu. 10 bin devirde 130 km/h gördüm. Fakat benim varyatör bagalarım ve kayış iyi durumda değil. Yenilediğim zaman sanırım max. 145 km/h görebilir. XMAX 250 8bin devirde 140 km/h, Burgman 200 100 km/h civarı gidiyor. Burgman 200 daha yüksek devirlerde çalışan bir skuter. Yazdıklarımda sizi rahatsız eden bir şey yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

https://youtu.be/c_ImfEzTf0Y

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Merhaba,
    Burgman 200'den önce 6 yıl Yamaha XCITY250 kullandım.
    Farklılıkları
    Mühendislik ve kalite : Burgman daha iyi.
    Performans : XCITY 250 daha iyi.
    Konfor : Burgman daha iyi.
    Fren : Burgman daha iyi.
    Ekonomi : Burgman daha iyi.
    İkinci elde hareketlilik : XCITY daha iyi.

Artçılı olarak belirttiğiniz seyahatleri rahatlıkla yaparsınız. Çok da konforlu olarak. Sele altı saklama bölümü bir adet kapalı kask ve bir sürü ıvır zıvır alacak kadar geniş. Fakat performans olarak NMAX'dan çok fazla bir fark beklemeyin. Yalnız görüntü ve cüsse çok farklı. XCITY 250 ile 120-130 bandında motor harareti zerrece yükselmeden yolculuk yapabilirken. Burgman 200'de bunu yapmak için motoru ciyak ciyak bağırtmanız lazım. İstanbul-İzmir rotasını Burgman 200 ile 90-110 aralığında gidiyorum. Normali de bu. 10 bin devirde 130 km/h gördüm. Fakat benim varyatör bagalarım ve kayış iyi durumda değil. Yenilediğim zaman sanırım max. 145 km/h görebilir. XMAX 250 8bin devirde 140 km/h, Burgman 200 100 km/h civarı gidiyor. Burgman 200 daha yüksek devirlerde çalışan bir skuter. Yazdıklarımda sizi rahatsız eden bir şey yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

https://youtu.be/c_ImfEzTf0Y
    Çabuk cevabınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınızdan dikkatimi çeken şu cümleler oldu; " Fakat performans olarak NMAX'dan çok fazla bir fark beklemeyin." Maalesef test edemiyorum. Bursa da iki adet Suzuki bayi var. Şu anda ikisinin elinde de Burgman 200 yok. Mart ayında 2020 gelecekmiş. Bu nedenle test edemedim. Fakat Burgman illaki bir tık da olsa fark edecektir zannediyorum. Örneğin Nmax 155 ile Mudanya dan Bursa istikametine gelirken uzunca bir yokuş var. Tek başıma 95-98 arası oğlum ile (18 yaşında 70 Kg) 75 ile çıkabiliyorum. Burgman ile bu değerler tek başıma 110, artçılı 90 civarı yaparsa benim için yeterli. " XMAX 250 8bin devirde 140 km/h, Burgman 200 100 km/h civarı gidiyor." 8 bin deviri kafamda canlandıramadım. Fakat tapagaz Burgman 130-135 leri rahat olmasa da görür düşüncesindeyim. Nmax 155 ile otobanda tır sollamak sıkıntı olabiliyor. 2018 Model Burgman alıp, 3-4 sene binmeyi düşünüyorum. (Rabbim kaza bela vermesin inşallah)
    mehmetseza bunu beğendi.

Çabuk cevabınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınızdan dikkatimi çeken şu cümleler oldu; " Fakat performans olarak NMAX'dan çok fazla bir fark beklemeyin." Maalesef test edemiyorum. Bursa da iki adet Suzuki bayi var. Şu anda ikisinin elinde de Burgman 200 yok. Mart ayında 2020 gelecekmiş. Bu nedenle test edemedim. Fakat Burgman illaki bir tık da olsa fark edecektir zannediyorum. Örneğin Nmax 155 ile Mudanya dan Bursa istikametine gelirken uzunca bir yokuş var. Tek başıma 95-98 arası oğlum ile (18 yaşında 70 Kg) 75 ile çıkabiliyorum. Burgman ile bu değerler tek başıma 110, artçılı 90 civarı yaparsa benim için yeterli. " XMAX 250 8bin devirde 140 km/h, Burgman 200 100 km/h civarı gidiyor." 8 bin deviri kafamda canlandıramadım. Fakat tapagaz Burgman 130-135 leri rahat olmasa da görür düşüncesindeyim. Nmax 155 ile otobanda tır sollamak sıkıntı olabiliyor. 2018 Model Burgman alıp, 3-4 sene binmeyi düşünüyorum. (Rabbim kaza bela vermesin inşallah)
    En önemlisi binip denemek. Sizin yerinizde olsam bir şekilde bulur Burgman 200'ü denerdim.
    Ben bugün yine Burgman 200'ü tercih edermiydim. Burgman 400 alamıyorsam evet yine Burgman 200'ü tercih ederdim.
    Kazasız belasız sürüşler...
    Mallaca ve mehmetseza bunu beğendiler.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    sym den şaşma hocam.ben 10 yıldır her modeline biniyorum.yazda fidell başkantte joymax var.fiyat performans yakıt 10 numara.burgman ile sym zaten aynı stanttan çıkan motorlar parça tedarikini sym yapıyor suzukinin.ayrıca symde ki artçık ve sürücü konforu hiçbir alette yok.nmax xmax hepsine bindim ben uzunyolda.sym nin o yolda uzayışı rampalarda him performansından ödün vermeyişi ....
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym den şaşma hocam.ben 10 yıldır her modeline biniyorum.yazda fidell başkantte joymax var.fiyat performans yakıt 10 numara.burgman ile sym zaten aynı stanttan çıkan motorlar parça tedarikini sym yapıyor suzukinin.ayrıca symde ki artçık ve sürücü konforu hiçbir alette yok.nmax xmax hepsine bindim ben uzunyolda.sym nin o yolda uzayışı rampalarda him performansından ödün vermeyişi ....
    SYM alacaksam Coruism tercih ederim. Burgmana göre fiyatları yüksek. Fiyat farkı tabiki olacak fakat olmayınca olmuyor işte. Bütçem 21 bin civarı.
    mehmetseza bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    SYM alacaksam Coruism tercih ederim. Burgmana göre fiyatları yüksek. Fiyat farkı tabiki olacak fakat olmayınca olmuyor işte. Bütçem 21 bin civarı.
    eger 0 km almayacaksan düşük km joymax yada evo da düşünebilirsin.hepsi aynı motora sahip, kasa grenajları farklı o kadar.bulabılırsenız kymco da iyi motor.zaten kia ile hyundai gibiş kardeş firmalar.biliyorsun kawasaki nin maxiscotterını da kymco yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

ben geçen yaz bursadan nmax alıp getirdim ankaraya.inanılmaz kötü bir yol tutuşu var hızlanması berbat ve konfor çok kötü.üç gün ağrılarım geçmedi sırtım belim .ım her yerim ağrıdı.tabıkı benım kıyaslamam yamaha ya karşı sym kıyaslaması

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)