Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, konu hort...

Suzuki Inazuma kullanıcısıyım. Şehiriçi tek/artçılı, amörtisör konforu yüksek, titreşimi az, makul yakan ABS li scooter arıyorum. Xmax'ın amortisörü olmadığı ve herkeste olduğu için düşünmüyorum. Elde sadece Burgman 200 ABS ve Forza 300 ABS kaldı. Zaten Suzuki kullanıcısyım, servisleri pahalı ve ikinci eli ölü olduğunu biliyorum. Sadece kafama şu takıklıyor Burgman 200 de 4000 devirde kalkarken ne kadar rahatsızlık veriyor. Sıkışık Istanbul trafiğinde balatayı 3000 de bitirir miyiz? Titreşim ve ses sürekli tekrar ettiğinde can sıkar mı? Onun dışındakiler (sele konforu,bagaj,performans, malzeme kalitesi vs.) için zaten herkes hem fikir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Suzuki burgman uh200 satılık. Momo design 400 ile takas yaparım.

İlan No: 616348041
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...16348041/detay

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    ne tedavisi yoksa msx 125 ile kaza mı yaptınız ..o yüzden mi 2 yıl motorsuzdunuz ..pert mi oldu motor

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar. Bugün Burgman UH200 aldım. 2017 model 18 binde. Tecrübelerimi paylaşarak başlığın tekrar canlanması için gayret edeceğim. Kazasız belasız sürüşler...

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bugün Burgman UH200 aldım. 2017 model 18 binde. Tecrübelerimi paylaşarak başlığın tekrar canlanması için gayret edeceğim. Kazasız belasız sürüşler...
    Hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanın inşallah. Geçen hafta koşuyolundaki etkinlikte test sürüşü yaptım ve çok beğendim. Önümüzdeki sezon almayı düşünüyorum. Deneyimlerinizi aktif olarak paylaşırsanız bizler içinde faydalı olur.

@erensel
    Teşekkür ederim. Aslında bir GW250F'ye bakmak için randevum vardı. Onu beklerken gidip Benelli BN251 sürüş testi yapayım demişim. Oktay motor'da Benelli'yi test sürüşü yaptım. Orada ikinci el satılık Burgman vardı. "Test sürüşü yapabilirmiyim?" dedim. "Olur" dediler. Burgman UH200'ü test edince GW250F'yi de Benelli'yi de unuttum. Motoru aldım. Sürüş konforu gayet iyi. Frenleri de öyle. Çok hoşuma giden bir özelliği var. Gaz kolunu kullanışınıza göre "ECO" yazan yeşil bir ışık yanıyor göstergede. Sizi "ECO" lambasını söndürmemek için çaba göstermeye teşvik ediyor. Bu gayret ile ortalama tüketim değeri bir günde 3.7 lt.den 3.6 lt.ye düştü. Daha da düşecek sanıyorum. Fakat 90 km/h yi geçtiğinizde "ECO" ışığı sönüyor. Şehirler arası yollarda "ECO" da kalmak zor. Fakat 100-110 aralığında çok farketmez sanırım. Çeşitli yerlerini söküp baktım. Mühendislik ve işçilik daha önce kullandığım Yamaha Xcity 250'den daha üst düzeyde. Kalkışa titreme yok. Fakat biraz geç kavrama var. Onun da çözümü var. Aynaların konumu çok iyi. Oturma pozisyonu rahat. Sele şu anda oturduğum ofis koluğundan daha rahat. Topcase almaya hiç gerek yok. Daha düşük güçte olmasına rağmen Xcity250 kadar atik. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Zaman içinde daha net fikir sahibi olurum. 60 yaşında bir delikanlı olarak daha kaç yıl iki teker üzerinde olurum bilmiyorum. Umarım kaza bela olmadan kullanırım.
    erensel ve osman bargan bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Azçok

Rtr200 konusunda bahsetmiştim,işçilik malzeme kalitesini,

Uh200 koltuk alti trimini sökmuştuk,her turlu kalite kokuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

İlanda,17bin kusur km de 2017 burgman var,acaba sizin aldiginiz motor mu?

İlandan kaldirilmamis,unutuldu sanirim..

@levend84
    Mesaj attım kaldırın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

İnternette araşırdım. Fakat service manual yok. Yapabildiğim bütün bakımları kendim yapacağım. Fakat service manual olmadan yapmak istemem. Yetkili servisler service manual'e bakıyor mu bilmem. Ama ben bilmeden iş yapmayı sevmiyorum. Varyatör somunlarını ise tabanca olmadan sökebilirmiyim diye düşünüyorum. Nette Service manual indirme linki bilen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Tork anahtarları çok pahalı. Uygun fiyatlı nereden bulunur?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @levend84
    Mesaj attım kaldırın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

İnternette araşırdım. Fakat service manual yok. Yapabildiğim bütün bakımları kendim yapacağım. Fakat service manual olmadan yapmak istemem. Yetkili servisler service manual'e bakıyor mu bilmem. Ama ben bilmeden iş yapmayı sevmiyorum. Varyatör somunlarını ise tabanca olmadan sökebilirmiyim diye düşünüyorum. Nette Service manual indirme linki bilen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Tork anahtarları çok pahalı. Uygun fiyatlı nereden bulunur?
    Abi,tanidik sanayi dukkanindan tork anahtari bulamazsan,

Sana bir tavsiye,

Kritik noktalardaki civata ve somunlari sağlamlarken,

Lokmali circirin sapina,ip bağla ve elde kullanilan kancali 20kg lik seyyar teraziler var(30tl)onlarla torkla..
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-ele...yABEgInBPD_BwE

Bir kaç günlük kullanım sonucunda eski motorum Yamaha Xcity250 ile kıyaslarsam;
    artıları;
    Süspansiyonu daha yumuşak.
    Çakmaklık elektirik çıkışı var.
    Gazı yumuşak açmaya kalktığınızda titreşim yok. (xcity de Dr.pulley baga ile sorunu çözmüştüm.)
    Yakıt tüketimi daha az.
    Koltuk altı bağajı çok daha büyük (Topcase gerekmiyor.)
    Kalabalık trafikte daha çevik.
    Sele daha alçakta olduğu için ayak tabanları rahatlıkla yere değiyor.
    Geniş bir ön kasa ve camı ile rüzgar koruması daha iyi.
    Ayakları öne uzatma imkanı sayesinde daha rahat.

Eksileri;
    Tekerleri daha küçük.
    Viraj kabiliyeti daha düşük.
    Altı daha alçak.

Burgman 200 parçaları çok yaygın değil. Satıcılar da hareket fazla olmadığından parçaları tanımıyor-yanlış parça verebiliyor. Bu nedenle balataları söktükten sonra tekrar toplayıp doğru parçayı almak için satıcının dükkanına gitmek zorunda kaldım. Aşağıya resimleri koyuyorum. Bu resimleri görüp yanlış parça almak biraz zor olur sanırım
    Orijinal Dunlop lastiklerin her yeri çatlamıştı. Anlas Tournee taktırdım. Lastikler küçük olduğundan eski motoruma göre yarı fiyata işi hallettim.
    Arka1;

Arka2

Ön1;

Ön2;

merhaba arkadaşlar. motorsiklet tecrübem yok. henuz yeni ehliyet alıcam...sürüş eğitimlerine katılıyorum. 2012 burgman 200 almayı düşünüyorum...(7 yıllık) dün motoru gördüm...çok temiz gibi duruyor. dediğine göre 23 bin küsü km deymiş. bakımlarını ve muayenesini 9 ayda yaptırmış. acaba servis ücreti parça ücreti ve yakıt tüketimi belimi bükermi? tavsiye edermisiniz? burgman kullanan üstadlar cevaplarsa çok sevinirim... kazası günler herkese...

Alıntı osman bargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. motorsiklet tecrübem yok. henuz yeni ehliyet alıcam...sürüş eğitimlerine katılıyorum. 2012 burgman 200 almayı düşünüyorum...(7 yıllık) dün motoru gördüm...çok temiz gibi duruyor. dediğine göre 23 bin küsü km deymiş. bakımlarını ve muayenesini 9 ayda yaptırmış. acaba servis ücreti parça ücreti ve yakıt tüketimi belimi bükermi? tavsiye edermisiniz? burgman kullanan üstadlar cevaplarsa çok sevinirim... kazası günler herkese...
    Daha çiçeği burnunda bir burgman kullanıcısı olarak. Fazla bir tecrübem olmadı. Fakat 250cc scooterlere göre az yakıyor. Çok rahat bir scooter. Mühendislik kalitesi yüksek. Çin malı bir scooter bile alsan yetkili servis ücreti ucuz olmaz. Yag, yag filtre, Hava filtresi, varyatör filtresi işleri çok kolay. Kendin yapabilirsin. Parça fiyatları ucuz değil kesinlikle. Ben şehirler arası yolculuklar da da kullanacağım. Tecrübelerimi aktarırım.
    Son olarak, 2012 model motor kesinlikle masraf çıkarır. Ben 2017 model motoru alır almaz 370 TL parça parası, 500 TL 2 lastik, 900 TL ye yakın para harcadım. Pazarlığını ona göre yap derim.

Yorumun için teşekkürler. Motor sahibi lastikleri yeni değiştirmiş. Bakımın i yeni yapmış. .tabi bilemiyorum doğrumu. Ama lastikleri gördüm. Yeni idi. Motorun içini bilmiyorum.honda ustaları bakabilirmi acaba bu motora iyimi kotumu diye. Ayrıca parça ücretleri honda nin neredeyse 3 katı İnternet'e. ..böylemi gerçekten.

Yorumun için teşekkürler. Motor sahibi lastikleri yeni değiştirmiş. Bakımın i yeni yapmış. .tabi bilemiyorum doğrumu. Ama lastikleri gördüm. Yeni idi. Motorun içini bilmiyorum.honda ustaları bakabilirmi acaba bu motora iyimi kotumu diye. Ayrıca parça ücretleri honda nin neredeyse 3 katı İnternet'e. ..böylemi gerçekten.
    Çok fazla tecrübem olmadı. Fakat eski motorum Yamaha Xcity250 ye göre kıyaslayabilirim. Orijinal hava filtresi aşağı yukarı aynı fiyatlarda. Fakat üzerinde yıkanabilir sünger kademe olduğundan ömrü en az iki kat daha fazla. Varyatör filtesi yıka yıka kullan tarzında bir sünger olduğu için çok ekonomik. Eski motorumda arka jant yamulduğu için değiştirmiştim. Şu anki fiyatı 2.375TL Burgman 200 için 2 lastik michelin city grip 600TL eski motorum için 1100 TL. Ben Anlas TOURNEE taktırdım 500 TL
    Özetle bendeki bilgiler diğerlerinden çok daha pahalı olduğu yönünde değil. Tam tersine daha ucuz. Fakat, şunu söyleyebilirim. Parça bulmak, alternatif yan sanayi parçalar bulmak diğerlerine göre daha zor. Çünkü, Türkiye'de çok satılan bir motor değil UH200. Parça tedariki de ona göre zayıf. Buna rağmen bu motoru uzun yıllar kullanmak niyetindeyim.

@erensel
    Teşekkür ederim. Aslında bir GW250F'ye bakmak için randevum vardı. Onu beklerken gidip Benelli BN251 sürüş testi yapayım demişim. Oktay motor'da Benelli'yi test sürüşü yaptım. Orada ikinci el satılık Burgman vardı. "Test sürüşü yapabilirmiyim?" dedim. "Olur" dediler. Burgman UH200'ü test edince GW250F'yi de Benelli'yi de unuttum. Motoru aldım. Sürüş konforu gayet iyi. Frenleri de öyle. Çok hoşuma giden bir özelliği var. Gaz kolunu kullanışınıza göre "ECO" yazan yeşil bir ışık yanıyor göstergede. Sizi "ECO" lambasını söndürmemek için çaba göstermeye teşvik ediyor. Bu gayret ile ortalama tüketim değeri bir günde 3.7 lt.den 3.6 lt.ye düştü. Daha da düşecek sanıyorum. Fakat 90 km/h yi geçtiğinizde "ECO" ışığı sönüyor. Şehirler arası yollarda "ECO" da kalmak zor. Fakat 100-110 aralığında çok farketmez sanırım. Çeşitli yerlerini söküp baktım. Mühendislik ve işçilik daha önce kullandığım Yamaha Xcity 250'den daha üst düzeyde. Kalkışa titreme yok. Fakat biraz geç kavrama var. Onun da çözümü var. Aynaların konumu çok iyi. Oturma pozisyonu rahat. Sele şu anda oturduğum ofis koluğundan daha rahat. Topcase almaya hiç gerek yok. Daha düşük güçte olmasına rağmen Xcity250 kadar atik. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Zaman içinde daha net fikir sahibi olurum. 60 yaşında bir delikanlı olarak daha kaç yıl iki teker üzerinde olurum bilmiyorum. Umarım kaza bela olmadan kullanırım.
    https://i.postimg.cc/3Jvpt1QB/P-20190926-172226.jpg
    merhaba hocam...aldığınız burgman kaç model? bende şuan 2012 model buldum ama civarda usta olmadığından yağ yakıyormu motorun durumu ne bilemiyorum...bir türlü almaya karar veremedim.

@osman bargan
    Benimki 2017 model. Usta yoksa tecrübeli bir arkadaşından yardım isteyebilirsin. 2012 model motorun masrafı olmaması imkansız.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    2012 Modele göre 23000 KM çok yüksek değil. Motor düzgün, zorlamadan kullanıldı ve bakımları zamanında aksatılmadan yapıldı ise tabiki alınabilir. Ama yinede önce bir yetkili servis yada iyi bir ustaya kontrol ettirmeniz daha faydalı olacaktır. Suzuki çok kaliteli lakin parçaları pahalı bir marka.

Arka tekerden bir ses geliyor. Bir fikri olan var mı?
    https://youtu.be/Y3lPdREfhDk

Merhaba arkadaşlar. 2012 model burgman 200 aldım...1 hafta oldu...ortalama 200 km yapmışımdır.
    tecrübeli arkadaşlarımıza sorun olacak idi.
    motorda düşük hızlarda hafif gaz verildiğinde çokfazla titreme oluyor. ama hızı 40 ve üzeri olduğunda titreme azalıyor. ayrıca motor orta ayaklıkta iken arka tekerleği çevirdiğimde balatanın tekerleğe sürtündüğünü farkettim...zaten yolda ikende gazı kestiğimde motorun yavaşladığını hissediyordum...sonra bunu farkettim. bunu nasıl çözümlerim? bir ayarı varmıdır?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)