Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kuba KH150-12D Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    senin yeni bir motor alama vaktin gelmiş bence bu arada pazar günü 150km lik ufak bir gezi yaptık bunun 60 km kadarı dip gaz giderek oldu geziye cıkmadan depoyu fulledim birde dönüşte fulledim ve hesaplarıma göre 100 km de 3.5 litre yakmıs muhtemelen sakin bir sürüşte max 80 km hızda 3 litere ve daha az yakabilir
    no pain, no gain ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Dur daha yeni aldım motoru...:D Toplaması da zevkli oluyor ya, biraz zaman alıyor para yokluğunda ama o kadar olacak... Piston segmanla başlayacağım bakalım... Ya sen gezi yapmamışsın, o süratle görememişsindir sağı solu... :D

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yol yapılabilecek bir motor mu arkadaşlar yapanınız var mı ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Uzun yolda titreşim manyağı olursun bu motorlarla, 70-80 giderim usul usul dersen, arada sigara molası verirsen (Profil resmine ithafen ) her motorla uzun yol yaparsın. Bizim bi abi 75lik motorla Eskişehir-Kemer gitmişti yaz sıcağında, Torosları da aştığı düşünülürse, olur olmaz değil... Senin motor ne alemde? Uzun yola gelmiyor mu? Ben henüz deneyemedim ama Eskişehir yapacağım en yakın zamanda. Göreceğiz bakalım nedir ne değildir.

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya ben daha almadım almayı düşünüyordum bu motoru ama kullandım geçenlerde deneme sürüşü için gerçekten acayip bir vibrasyon var motordan indiğimde Azel Bülbül gibi titriyordum . Yani şehir içi için güzel makina parasına göre ama bence arada uzun yol yapacak arkadaşlar için pek uygun değil tabi ki ben az bir süre kullandım 1 gün sadece 300 km yaptım bunları düşünüyorum benden daha çok kullanan mutlaka arkadaşlarımız vardır onlar daha bilgilidirler bu konuda ama ben pek uzun yol için tavsiye etmiyorum açıkcası . Sigara molası olayıda aynen öyle 45 dk başı mola vermem gerekir
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

bende aldım kh 150 daha bir ay oldu ama gayet memlunum bakımlarını yapdıktan sonra bence marka modelin pek de önemi yok

Motosikleti
    Kanuni Hussar diye görünce o açıdan sormuştum... Benim MZ 125'lik. O da fena titreşim yapıyor. Benim eski BMW vardı, onun motor bloğunu şaseye bağlarken araya çok güzel lastik contalar koymuşlardı. Bu MZ'de direk demir demire vidalamışlar. Kesinlikle bu lastik contalardan koyacağım araya, mutlaka ki fark olacaktır. Kuba'ya gelince, bence de güzel motor. Sıfırı olsa düşünürüm, hatta tam alacakken sırf bu pas olayı yüzünden vazgeçtim, bir de km'si çok fazla idi. Bir sürü borca girecektim. Mobiletten ucuza aldım bu motoru

Motosikleti
    Mersinlii noldu senin boyaların akıbeti nedir? Şu an için gerekmiyor ama, değer mi boyamaya? Bir yorum bekliyoruz.. Selamlar

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapılabilecek bir motor mu arkadaşlar yapanınız var mı ?
    ben cg 100 ile 1500 km gittim 36 saatte dinlenmelerle beraber. 200 km gittim wc molası verdim. sonra yaklaşık 800 km ye kadar geldikten sonra 2 saat uyudum. 1100 km'ye geldiğimde yağ değiştirdim (toplam yarım saat veya daha az durdum) 1350 km ye geldiğimde bir petrol ofisinin çalışan elemanını daveti üzerine petrolde 5 saat kadar uyudum ve geri kalan yolu bitirdim. Dönüşte 125 cc yaptım döndüm. Tek başımaydım ve arkamda yığınla çanta veya eşya vardı ki motor yan iskelede bile durmuyordu altına yüksekçe düz taş koyup dengeyi sağlamaya çalışıyordum. Tek idim ve sıkıntılı oldu. kimseye tavsiye etmem...

arkadaşlar hortlatmak gibi olmasın da.. ben de düşünüyorum kuba kh150-12d almayı.. son izlenimlerinizi aktarabilir misiniz ? 2011 model buldum bi tane ilan.. 2,100tl motor 2.800 km de.. acaba bi sıkıntı mı çıkardı da satıyo diye kıllandım açıkçası ...

Selam arkadaşlar bende1 yıldan fazladır kuba 150-12d kullanıyorum bakımları düzgün yaptırdıktan sonra problem yok güçlü bir model ve aynı zamanda az yakıyor alacak olan arkadaşlara tavsiye ederim pişman olmassınız.:
    ahmettekin96 bunu beğendi.

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    Slm arkadaşlar bende 2011 den beri motor mevcut kuba kh150 12d bazı arkadaşlarımız abartmiş taha tamire gitmedim ve motor 10bınde vites araları kısa yakıt sorunu 100km de 3lt yakıyor uzun yol derken hiç durmadan 2 kişi 130 km gittim yazın sabah serınlıgınde saat 8 gıbı ıkı kişi 115i geçmıyor ama tek kişi 135 grdüm pas konusunda haklı olan arkaşlar var ama fıyatına göre ıyı motor kullanmayı bilicen apahçi olmayacaksın :D

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler