Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA NXC 125 Cygnus X / Cygnus RS

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha nın 125 cc deki tek seçeneği ...yamaha yıllardan beri 2 zamanlı 100 cc bws ve maxi scooter dışında bi seçenek sunmamıştı ....İşte 125 cc kategorisinde yamaha nın yeni scooteri.. BWS 2 zamanlı olması nedeniyle yüksek yakıt tüketimi ile tercih edilmezken 4 zamanlın olan t-max fiyatı yüzünden tercih edilmiyordu..Sonun da yamaha"da bu segmente el attı....

Satış fiyatı : 4.395,00 YTL
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu biraz pahalı değilmi eninde sonunda 125 cc !

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Bu biraz pahalı değilmi eninde sonunda 125 cc !
    Neye göre pahalı ?

Fiyat standardı artık Çin Markalarına göre mi belirleniyor ?

Bence tam tersi "X-Max" da olduğu gibi bu da Yamaha'nın gerçek rakiplerinin aynı segmentteki ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlı.

Bu japonlara da bi haller olmaya başladı, önce Honda fiyat düşürdü, şimdi Yamaha uygun fiyatlı ürünler sürmeye başladı piyasaya...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Belki fiyat standardı değil ama artık anlıyoruz ki markaların model fiyatları Çin mallarına göre belirlenmeye başladı.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Belki fiyat standardı değil ama artık anlıyoruz ki markaların model fiyatları Çin mallarına göre belirlenmeye başladı.
    Sana zahmet yukarıdaki cümleyi bi de benim anlayabileceğim gibi söylermisin ? Ben zor anlarım da...

Eğer diyosan ki "Yamaha, Honda, Suzuki, Piaggio vs." fiyat belirlerken çin markalarınının mallarına göre strateji oluşturuyor, o zaman şunu da bilmen lazım ki, bu çin markalarının ürünlerinin ( standarda göre üretim yapan fason üretimler hariç ) Avrupa da satışı yok.

Yani en büyük pazar da hayalet markalara karşı strateji geliştiriyorlar o zaman.

Tabii senin düşüncen bu ise, saygı duyarım.

Bence Çin markaları, bu yukarıdaki markaların belirlediği standartlara uyum sağlamalı, mesela vida sıkma standardı ile başlayarak.

Ha, bu arada ben tescilli çin malı düşmanlarından değilim, hele çin malı ürün alanlara hiç karşı değilim. Sadece bunlardan bazıları, tanınmış markaları satın alanları "kazık yiyen enayiler" diye tanımlıyor, bu görüşe katılmıyorum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yamaha, Honda, Suzuki, Piaggio vs. yurt dışında zaten bizdeki fiyatlarından çok farklı miktarlara satılıyorlar.
    Yamaha da Türkiye'de çok farklı modellerle boy gösterirken Çin mallarının tutmasından sonra böyle daha düşük silindir hacimli ve nisbeten uygun fiyatlı bir modelini satışa sundu.Benim söylediğim de MARKAların Çin'lilere göre ayarlandıkları değil, onların seviyesinde de rekabet yaratacak modellerle (ve dolayısıyla fiyatlarla) pazardaki yerlerini korumaya çalıştıkları.

Üstteki mesajımda "model ve fiyatları" şeklinde düşünmüştüm, ama "ve"yi atlamışım.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Neye göre pahalı ?

Fiyat standardı artık Çin Markalarına göre mi belirleniyor ?

Bence tam tersi "X-Max" da olduğu gibi bu da Yamaha'nın gerçek rakiplerinin aynı segmentteki ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlı.

Bu japonlara da bi haller olmaya başladı, önce Honda fiyat düşürdü, şimdi Yamaha uygun fiyatlı ürünler sürmeye başladı piyasaya...
    haklısın hocam.. aynen katılıyorum.. piyasa artık çin mallarına göre değerlendiriliyor..
    CBR 600F Honda,

Neye göre pahalı ?
    Demiş ledo hocam durumu şöle izah edeyim bencede bu motora sırf yamaha diye bu para verilmez.... neye göre pahalı hussara göre mpahalı hatta 2 katı diyebiliriz evet 3 beygir fazlası var ama bu 3 beygir bu farkı yaratmaz 1 teklik daha koyup gider yamaha xt 125 x alırım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Demiş ledo hocam durumu şöle izah edeyim bencede bu motora sırf yamaha diye bu para verilmez.... neye göre pahalı hussara göre mpahalı hatta 2 katı diyebiliriz evet 3 beygir fazlası var ama bu 3 beygir bu farkı yaratmaz 1 teklik daha koyup gider yamaha xt 125 x alırım
    Sevgili BBRR,

Hussara göre pahalı dediğine göre, piyasayı da "çin malı ürünler" belirler görüşüne katılıyor olmalısın.

Peki o zaman niye üstüne 1 milyar koyup, Yamaha XT 125 x (Fiyatı 5800 YTL) alıyorsun ? O tip çin motorları da bir sürü var. Onların da fiyatları yarı yarıya daha ucuz.

Hatta çinliler eminim ki yakında daha yüksek motor hacimleri de yapacaklardır. Mesela 650 cc endurolar. Onlarında fiyatı F650 GS nin 4 te biri olur ancak. Sık bir iki yıl dişini o zaman

Şimdi "Çin malı" lafı geçti ya, yeni müşteriler gelip de topiğe klasik edebiyatı başlatmasınlar diye söylüyorum, Çin malı ürünler de bu piyasa da bir segmenti temsil ediyorlar ve bana göre de özellikle Türkiye de motorun ve motorculuğun gelişmesi adına çok önemli bir fayda sağlıyorlar.

Ancak ürün tipi ve modeline göre piyasa fiyatı oluşumu çok ayrı bir konudur. Bu sadece motosiklet piyasası için değil, her türlü ticari mal için aynıdır.

Mesela, çamaşır makinesi, bilgisayar, Jean pantolan vs.

Buralarda bilinen ve piyasa payı yüksek olan markalar piyasa fiyatını belirler, bazıları daha düşük kalite ile bu fiyatın altına girer ve bunlar "ucuz" olur, bazıları da yüksek imaj ve çeşitli ek özellikler ile bu fiyat seviyesinin üstüne çıkar ve bunların fiyatı da "pahalı" diye anılır.

Konuyu tekrar motosiklet örneğine taşırsak, BMW ve Harley Davidson gibi markalar "pahalı"dır; Keeway, Kanuni vs. ise "ucuz".

Evet benide şu çin mevzusu çok sıktı ama ben olaya made in ..... gözü ile hiç yaklaşmadım. Ben olaya güç ve prformans olarak baktım hep yazın mondialin 150 ut sini kullandım bende 125 cc hyosung olunca haliyle daha iyi performans bekledim ama malesef 150 cc ut mondial 125 cc hyosung u hiç bir şekilde geçemedi bak burda yamahayı niye yazdım hyosung kötü olduğundan değil zaten bindim ona ama xt 125x ide alıp bir müddet binmek isterim ....olaya hiç bir zaman at gözlüğü ile bakmadım... hep güçleri kıyasladım baştan beri millet aman git bir japon al derken o segmentte japon olmadığını bile bilmezken (125 cc) hep dedimki arkadaşlar al bi japon diyosunuz ama bindinizmi işte neye göre pahalı sorusu burda yatıyo
    125 cc ye ve ürettiğii güce göre pahalı performansına göre pahalı yoksa çin malı japon malı olması etkilmiyo olayı .

Motosikleti

Yamaha CYGNUS RS 125 hakkında ...

İnternet sitesi : http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=259

CYGNUS RS - Ayrıntılı Teknik Özellikler

Motor tipi Tek silindirli, 4 zamanlı, hava soğutmalı
    Silindir hacmi 125 cc
    Çap x Strok 51.5 X 60 mm
    Kompresyon oranı 9.5 : 1
    Maks. gücü 8.2 HP-8.000 devirde
    Maks. Tork 0.85 kg-m-6.000 devirde
    Ön lastik 120/90-10 56J
    Arka lastik 100/90-10 56J
    Boyutlar (UxGxY) 1.860 x 670 x 1.045 mm.
    Ağırlık 120 kg
    Yakıt kapasitesi 5.4 litre

Bu moturun fiyatını bilen varmı ?

yamahaybr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Bu modelin fiyatı web sitesinde yazmıyo..

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    dostum yanlıs hatırlamıyorsam 4000-4500 ytl olması lazım.ama rm diye bir marka çin malı olanını ihraç ediyo birebir aynısını!!!
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Alıntı ozi2002 adlı üyeden alıntı
    dostum yanlıs hatırlamıyorsam 4000-4500 ytl olması lazım.ama rm diye bir marka çin malı olanını ihraç ediyo birebir aynısını!!!
    senin dediğin cygnus x bu yeni çıktı galiba FİYATI:2.625 YTL

Doubt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arastırıyorum yaza alacagım
    kullanan varsa bızı bılgılendırsın ben merak edıyorum cunkı honda beat dan ucuz ve 125 lık. jantlar 12lık olsaymıs cok ıyı olurmus bence . yorumlarınızı beklıyorum

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    4395 YTL diye biliyorum fiyatını.

cygnus rs

cygnus rs'nin fiyatı 2625..tip olarak honda beat kadar iyi değil gibi.ama motoru 125 cc..kredi kartına taksit olayında 300-400 arası vade farkı istiyorlar.
    honda bayisi mehmet konşuk'ta ise peşin fiyatına 12 taksit var..
    şahsen cygnus benim de kafamı karıştırdı ama istanbul'dak, tüm bayiler baya yüksek vade farkı istediler..
    sanırım honda beat alacağım..

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Fiyatı Beat ile aynı, motoru 125 cc ve Beat'ten 1,2 HP daha güçlü ama 30 kg daha ağır. Torkuysa Beat'ten 1 Nm fazla. Ön lastiği daha büyük ve ön freni disk, Beat'te ise kampana.. Bence kesinlikle Cygnus RS hem de daha şık gözüküyor, sele arkasında ki taşıma demiri de ayrı bir hava katmış..

Motosikleti
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı
    Fiyatı Beat ile aynı, motoru 125 cc ve Beat'ten 1,2 HP daha güçlü ama 30 kg daha ağır. Torkuysa Beat'ten 1 Nm fazla. Ön lastiği daha büyük ve ön freni disk, Beat'te ise kampana.. Bence kesinlikle Cygnus RS hem de daha şık gözüküyor, sele arkasında ki taşıma demiri de ayrı bir hava katmış..
    Beat 104 kg değil mi ... 120-104=16 kg fark var. Beat in 15-20 ile çıktığı
    Ankara Cinnah ta ben bisikletle yokuşta 30 yapıyorum.
    Honda beat'in gücünü artık siz düşünün ! !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler