Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kedurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 250r
    sgurdal hocam cok tesekur ederım. bütcem 5000 TL kadar 1.84 boyum var. 125'likler altımda cok kucuk duruyor. aslında önceki mesajımda da belrttiğim gibi hyosung gt250r almak istiyorum. ama o paralara alacağım motordan hayır gelmez dediler. bu nedenle ss dışında cross model, benim için uygun gibi görünüyor. lastikler ve jantlara 1000 tl verebilirim. şehir içinde kullanacağım.şuan için kaskı hiç kullanmadığım için değiştirebilirim. montu da aynı şekilde. ancak cross kasklar sanırım biraz pahalı. bir de gözlük gerekiyor( tan adını bilmiyorun.) montu verip alpine'in cross sweatshirt'leri var, onlardan almayı planlıyorum. ama bilemiyorum işte.

yabancı bir sitede bu jantlara uygun asfalt lastiğinin olduğunu okumuştum. Lastikler ve bu işte kzometik yenilemeler tahminen ne kadar tutar acaba ?

çok teşekürler.

siyah karbon ile kaplatmak daha mantıklı görünüyor. motorcu arkadaşlarım bugünlerde ankara'da çok fazla çevirme olduğunu belirtiyorlar. ama genelde sadece ehliyet kontrolü oluyormuş. yoksa ses sistemli ybr'ler gezemez sanırım:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşım sen beni dinle alma
    asfalta uygun lastikte taksan 1-2 ay sonra titreşimden, selenin sertliğinden poponun acımasından ve düşük son hızdan şikayet etmeye başlayacaksın.
    illa yüksek bir motor istiyorsan mondial xtreme max modelini incele, belki daha rahattır bilemiyorum. Aslında 1-2 bin lira daha yükselt bütçeni yamaha wr 125 al. 6 vites enjeksiyonlu süper bir makina.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen beni dinle alma
    asfalta uygun lastikte taksan 1-2 ay sonra titreşimden, selenin sertliğinden poponun acımasından ve düşük son hızdan şikayet etmeye başlayacaksın.
    illa yüksek bir motor istiyorsan mondial xtreme max modelini incele, belki daha rahattır bilemiyorum. Aslında 1-2 bin lira daha yükselt bütçeni yamaha wr 125 al. 6 vites enjeksiyonlu süper bir makina.

valla çok sevdim ve aldım hocam. ben ankara'da ikamet ediyorum ve bugünlerde çok fazla cross motor görür oldum. Fiyat çok uygun geldi ancak sanırım lastik almayacağım. Çünkü hemen hemen bir motor parası kadar lastikler. Şimdiki işim. Carbon kaplatmak olacak. Sizi bilmiyorum ama ben çok mutluyum. Yakın zamanda fotoğrafları da paylaşacağım

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı kedurgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla çok sevdim ve aldım hocam. ben ankara'da ikamet ediyorum ve bugünlerde çok fazla cross motor görür oldum. Fiyat çok uygun geldi ancak sanırım lastik almayacağım. Çünkü hemen hemen bir motor parası kadar lastikler. Şimdiki işim. Carbon kaplatmak olacak. Sizi bilmiyorum ama ben çok mutluyum. Yakın zamanda fotoğrafları da paylaşacağım
    hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    e artık hayırlı olsun demek gerek
    güle güle kullanın

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    arkadaşlar,

hepinize çok teşekür ederim. yine birkaç sorum olacak, yardımlarınızı bekliyorum sizden:

- sizce karbon mu kaplatmalıyım, yoksa boyatmalımıyım? karbon kaplamayı toplamda 50.- TL'ye halledecek motorcular tanıdım
    - belirttiğim gibi hali hazırda kaskım ve montum var. kaskımı cross kask ile değiştireceğim. montumu düz siyah almayı planlıyorum. bir de yeni keşfettiğim jersey'ler var. ama sanırım bunların içine koruma giyiyorsun. şık duruyor ama güvenli değil. sizce almalıyım?
    - sağ yan grenaj kırık ve değiştirmek istiyorum. ankara'da yiba çarşısının arkasında bir yer varmış Kuba Yetkili Servisi. Sizcee oradan mı alayım yoksa camgöz'den internet üzerinden mi alayım. bu konuda da kararsız kaldım.
    -motoru boyattıktan sonra biraz sticker ile görsel şölen yaratacağım. bunları nerede bulabilirim?

şimdiden çok teşekürler.

Merhaba kardeşim. Öncelikle motosikletin hayırlı olsun.
    –Bence kesinkile kaplama yaptırma. Ben yaptırmıştım bi süre sonra atmaya başladı.Bende komple boyattım tertemiz oldu.
    –Motosikleti şehir içinde kullanacaksan cross kask işine yaramaz senin. Motomax ta ariga marka enduro kasklar var, güneş vizörlü hem sağlam (tecrübe ile sabittir) hemde kullanışlı. Ben kullanıyorum çok memnunum. Mont konusunda da güvenliği tercih etmeni öneririm. Sıcaklarda full korumalı tekstil mont giymek gerçekten sıkıntılı ama ben püfür püfür gitmek yerine, düştüğümde derimi asvaltta bırakmamayı tercih ederim.
    –Ben ihtiyacım olan parçaların hepsini camgöz den aldım. Bulunduğum yerdeki serviste parça fiyatları çok yüksekti. Sende fiyat karşılaştırması yap ona göre karar ver.

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    Merhaba Lydian,

boyatmayı da düşünüyorum ama plastik olduğu için en ufak bi çarpmada boya da atar gibi geliyor. plasti dip diye birşey buldum, belki ondan yaparım. mont ve kaskı artık aldım ne yazık ki ankara'daki servis camgöz ile hemen hemen aynı fiyatta yedek parça temin ediyor ve direk ellerindeki stoktan veriyorlar. dilersen burdan gönderebilirim sana

bugün sabah motor çalışmadı bu arada, dedik bujilerdendir değiştirdik yine çalışmadı. bu akşam usta gelecek kamyonla alacak. sanırım uzun zamandır yattıgı için, karbüratörde sorun var. varsa yapmam gereken birşey, tavsiyelerinize açığım arkadaşlar.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    benzer bir durum benimde önceden başıma geliyordu motor ateşleme yapmasına ragmen çalışmıyordu. bir kaç kez ustaya götürdüm ve baktım ki tek yaptığı karbüratördeki benzin girişi vidası gibi bir şey vardı onu gevşetip biraz benzin akıtmak oldu artık benzer durumda kendim hallediyorum depoda biriken su oluyormuş ondan dolayı çalışmıyormuş. bir denemek lazım derim. bazen büyük gibi görünen sorunların çözümleri çok basit olabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

birde parça konusunda yardımcı olaibleceğini söylemişsin. benimde 2 parça eksiğim var bulamadım camgözde en son sorduğumda elimizde yok demişti. acaba rica etsem benim için 2 parça sorabilir misin ? ilki motorun ön çatalında ki radyatör koruması gibi olan ızgara panel diğeri de yan grenajla şase arasında ki sabitleyici parça(fotorafını ekliyorum)

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Merhaba Lydian,
    boyatmayı da düşünüyorum ama plastik olduğu için en ufak bi çarpmada boya da atar gibi geliyor. plasti dip diye birşey buldum, belki ondan yaparım. mont ve kaskı artık aldım ne yazık ki ankara'daki servis camgöz ile hemen hemen aynı fiyatta yedek parça temin ediyor ve direk ellerindeki stoktan veriyorlar. dilersen burdan gönderebilirim sana
    bugün sabah motor çalışmadı bu arada, dedik bujilerdendir değiştirdik yine çalışmadı. bu akşam usta gelecek kamyonla alacak. sanırım uzun zamandır yattıgı için, karbüratörde sorun var. varsa yapmam gereken birşey, tavsiyelerinize açığım arkadaşlar.
    plasti-dip i ben aldım ve denedim. Hemde Str 250 de elimde yarım kutusu duruyor hala. deneyimlerimi başlık açarak aktardım incelemeni tavsiye ederim.
    cenkito bunu beğendi.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer bir durum benimde önceden başıma geliyordu motor ateşleme yapmasına ragmen çalışmıyordu. bir kaç kez ustaya götürdüm ve baktım ki tek yaptığı karbüratördeki benzin girişi vidası gibi bir şey vardı onu gevşetip biraz benzin akıtmak oldu artık benzer durumda kendim hallediyorum depoda biriken su oluyormuş ondan dolayı çalışmıyormuş. bir denemek lazım derim. bazen büyük gibi görünen sorunların çözümleri çok basit olabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

birde parça konusunda yardımcı olaibleceğini söylemişsin. benimde 2 parça eksiğim var bulamadım camgözde en son sorduğumda elimizde yok demişti. acaba rica etsem benim için 2 parça sorabilir misin ? ilki motorun ön çatalında ki radyatör koruması gibi olan ızgara panel diğeri de yan grenajla şase arasında ki sabitleyici parça(fotorafını ekliyorum)http://i.hizliresim.com/ElB3vB.jpg
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plasti-dip i ben aldım ve denedim. Hemde Str 250 de elimde yarım kutusu duruyor hala. deneyimlerimi başlık açarak aktardım incelemeni tavsiye ederim.
    atreyu,

gösterdiğin siyah ara parça bende de yok, 20 TL civarıydı ama henüz yetkili servise soramadım. diğer ızgara gibi parçayı da soramadım. yarın hepsini soracağım

sgurdal,

maliyet olarak ne kadara mal oldu? bir kutusunu internette 58.- TL ye satıyorlar. sanırım bir kutu siyah, bir kutu beyaz alsam yeterli olacaktır?

son olarak şimdi elektirk aksam da bir problem var sanırım. ben akü bitmiştir filan dedim. ama aküyü doldurdum ama hala durup dururken stop ediyor. bazen direk marş ile çalışmıyor, vurdurmak zorunda kalıyorum. sizce arıza nereden kaynaklanıyor olabilir? marş motorunu mu değiştireyim.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    marsa basınca mars motoru dönüyorsa, gır gır ses geliyorsa , sakın değiştirme, bosa masraf yapmıs olursun.

baska yerde sorun vardır
    atreyu bunu beğendi.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    öncelikle teşekkür ederim, parçalar konusunda haberlerini bekliyorum. Ben motorumu ilk aldığımda motor ısınsa dahi düşük devirlerde bırakıyordu kendini direk stop ediyordu. iyi bir hava/ karbüratör ayarı yaptırdıktan sonra bir daha hiç böyle bir durum yaşamadım. belkide bu tarz bir sorun olabilir mi diye düşünmüyor değil insan. bence herhangi bir parça değişimine gitmeden önce (bulabilirsen) güvenilir bir ustayla bütün olasılıkları gözden geçirin. genelde bir çok yer hemen şu bozuk değişmesi lazım diyor ama hemen inanmamak lazım bana sorarsan
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    sgurdal,

maliyet olarak ne kadara mal oldu? bir kutusunu internette 58.- TL ye satıyorlar. sanırım bir kutu siyah, bir kutu beyaz alsam yeterli olacaktır?
    50 liraya almıştım 1 kutu yetti yarısı kaldı hatta. Ben önermiyorum çünkü hemen soyuluyor.
    cenkito bunu beğendi.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim, parçalar konusunda haberlerini bekliyorum. Ben motorumu ilk aldığımda motor ısınsa dahi düşük devirlerde bırakıyordu kendini direk stop ediyordu. iyi bir hava/ karbüratör ayarı yaptırdıktan sonra bir daha hiç böyle bir durum yaşamadım. belkide bu tarz bir sorun olabilir mi diye düşünmüyor değil insan. bence herhangi bir parça değişimine gitmeden önce (bulabilirsen) güvenilir bir ustayla bütün olasılıkları gözden geçirin. genelde bir çok yer hemen şu bozuk değişmesi lazım diyor ama hemen inanmamak lazım bana sorarsan
    atreyu,

iki parçada stoklarında yokmuş. ben siyah parçanın siparişini verdim. 24 TL'den 20 TL'ye düşürdü ama henüz alamadım. bana göre camgöz'den versen de hemen hemen aynı ücrete tekabül eder. dilerseni senin için de söyleyebilirim.

Merhaba arkadaşlar.
    Str ye uygun kaliteli zincir ve dişliye ihtiyacım var. Netten çok araştırdım ama birşey bulamadım.Zinicir uzunluğu 134 bakla sanırım.Yardımcı olabilecek var mı?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Lydian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Str ye uygun kaliteli zincir ve dişliye ihtiyacım var. Netten çok araştırdım ama birşey bulamadım.Zinicir uzunluğu 134 bakla sanırım.Yardımcı olabilecek var mı?
    Kilerci motorlu araçlar sitesine bi bak

Motosikleti
    2014 cbr 250r
    Tekrar Merhaba Arkadaşlar,

Kuba STR 250 ile olan maceramı noktalandırma kararı aldım. Her ne kadar beni iki kez (benzin bittiği için) - yolda bıraksa da,onu kullanmayı çok seviyorum. Ancak Hyosung X5, tüm aklımı çeldiği için artık veda zamanı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-acil-kask-dahil-sehir-icinde-kullanilmis-str-250-171243336/detay

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Lydian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Merhaba
    geçen sene bende kaliteli zincir arayışına girdim ve en iyi bilinen marka olan DID 428 ebat 134 bakla oringsiz zincir aldım 72 TL vermiştim.
    Oringli isterseniz fiyat baya yukarıya çıkıyor bilginiz olsun. Temiz bakıp sürekli yağlarsanız oringsiz de işinizi görür. Daha uygun birşey istersen SFR marka zincirler de gayet iyidir. Dişli ben orjinalleri ile değiştirmiştim başka tavsiye veremem onun için.
    35emre35 ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)