Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    araziye arada çıktığımı hesaplayınca böylesi daha bir mantıklı geldi niyeyse
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AlperTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Sıfır Kuba STR 250 almayı düşünüyorum ama sahibindende baktığım motorların hepsinde 2012 model yazıyor. Yok mudur bu motorun 2013 modeli beni bu konuda aydınlatabilir misiniz ?? Çok teşekkürler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kuba motor str satısını durdurdu.
    belki elinde stokta olan bayi bulursan ancak sıfır bulabilirsin
    internet sitesindende kaldırdı, 2014 de 150 cc black cat diye bir model gelecekmiş.
    sitesine eklemiş

rockthat1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AlperTopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sıfır Kuba STR 250 almayı düşünüyorum ama sahibindende baktığım motorların hepsinde 2012 model yazıyor. Yok mudur bu motorun 2013 modeli beni bu konuda aydınlatabilir misiniz ?? Çok teşekkürler.
    ankara'da sonuncuyu ben aldım. 2013 model yok. KUBA artık RKS diye bir marka getiriyor cross grubu için onun da fiyatları çok uçuk.6.500TLden bahsediyorlar zamla beraber ki çin motoruna verilecek bir rakam değil bence. benim motoru verelim size isterseniz. 0554 3000 292. ankara'da ararsanız görüşelim.1000likten inince 250lik kesmedi beni 59kmde rodajını yapıyorum şu an plakası çıkartılmadı sıfır almış gibi işlem yapabilirsiniz.

arkadaşlar daha önce zealsun 200gy'lerden kullandım torku yüksek hızı iyiydi sadeece bazı kronik problemleri vardı ve bıktırdı sattım şimdi ise;

lifan250 2012 7500kmde

xtreme max 2012 9000kmde

str250 2012 1700kmde

aşağı yukarı fiyatları aynı gördüğünüz gibi ikinci el ve temiz gözüküyorlar, görmeye gideceğim tabi ki ama sizce hangisini seçmeliyim? bana olumlu olumsuz yönlerini seçiminizle beraber söylerseniz sevinirim mesela strde arka frenin şişme olayı gibi... xtreme max biraz dar gibi gözüküyor gözüme ve 150cc olması biraz geri planda bırakıyor ama olumlu yönleri olduğu içinde onuda düşündüm fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ve lütfen 2.el japon bak ya da başka bir şey seç demeden bu 3ü arasından yardımcı olursanız sevinirim..

Alıntı ulu2soy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce zealsun 200gy'lerden kullandım torku yüksek hızı iyiydi sadeece bazı kronik problemleri vardı ve bıktırdı sattım şimdi ise;

lifan250 2012 7500kmde

xtreme max 2012 9000kmde

str250 2012 1700kmde

aşağı yukarı fiyatları aynı gördüğünüz gibi ikinci el ve temiz gözüküyorlar, görmeye gideceğim tabi ki ama sizce hangisini seçmeliyim? bana olumlu olumsuz yönlerini seçiminizle beraber söylerseniz sevinirim mesela strde arka frenin şişme olayı gibi... xtreme max biraz dar gibi gözüküyor gözüme ve 150cc olması biraz geri planda bırakıyor ama olumlu yönleri olduğu içinde onuda düşündüm fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ve lütfen 2.el japon bak ya da başka bir şey seç demeden bu 3ü arasından yardımcı olursanız sevinirim..
    ben de çok uzun araştırmalar sonucu STR aldım. daha önce bahsettiğim gibi plaka ve ruhsat çıkabilmesi için far sinyal ıvır zıvır standartları var ve sırf bu standartlara uysun diye oraya buraya yerleştirilmiş sinyaller. bir tanesi tam eksozun çıkışınaa denk geliyor ve hemen eriyor. ya egsozu egdirmeniz lazım ya da arka sinyalsiz kullanmanız. bunun haricinde biraz zangırtılı bi motor grenajlardan falan zırıltı yapıyor yüksek devirlerde. araları süngerle destekleyip giderilebilir ama dediğim gibi ben de alalı 70km oldu henüz uğraşacak vaktim olmadı açıkçası. bunlar eksileri.

çok torklu bir motor. crosslardan sürat beklemeyin zaten ama arazide falan japonların arkasından gidersiniz. 1.90 ve 85 kiloyoum tekere hemen geliyor yokuş çıkarken bana mısın demiyor. ve en güzel yanı ise bunları yaparken benzini kokluyor. kullanımı direksiyon turu falan çok rahat şehir içi vızır vızır biniyorum. bir de yedek parçasının muadillerine göre ucuz olması ve bol bulunması diğer bir artısı. ben aldım ve pişman değilim kesinlikle. tavsiye ederim. ankara'daysanız gelip benim motora binip deneme sürüşü yapabilirsiniz almadan karar vermenize yardımcı olur. tekeriniz düz bassın.

Cevap icin cok tesekkurler crossta zirilti takirti oluyo bide sonucta cinli kontrol lazim inanir misin valla ben karburator kapaginin vidasini bazen her isikta sikiyodim onlar koymaz vites gecis arasi kisa denildi ve de fren en korktugum malum onemli yoksa grenaj far hepsinde dert olabiliyo eskisehir-zonguldaktayim malesef:(

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Cevap icin cok tesekkurler crossta zirilti takirti oluyo bide sonucta cinli kontrol lazim inanir misin valla ben karburator kapaginin vidasini bazen her isikta sikiyodim onlar koymaz vites gecis arasi kisa denildi ve de fren en korktugum malum onemli yoksa grenaj far hepsinde dert olabiliyo eskisehir-zonguldaktayim malesef:(
    Arka fren merkezi o kadar büyütülecek bir sorun değil.Birçok kullanıcı bu konuda bir sıkıntı yaşamamış.Benim gibi sıkıntı yaşayanlarda başka bir fren merkezi yaptırarak sorunu çözmüşler...
    Ayrıca benim motosikletin sinyalleri de erimedi...Grenajlarda ki zırıltıyı ilk defa duydum.Genelde direksiyon kilidinin zırıltı yaptığı söyleniyor...Onun çözümü de önceki sayfalarda mevcut.
    cenkito bunu beğendi.

yo malzeme kalitesi öyle dandirik çinliler gibi değil. şasi falan sağlam.ben çok araştırıp aldım en son kask almaya bi motorcuya gittim ordaki usta da kroslardan en iyisini almışsın bakım dışında servise gelen çok az dedi. arka fren problemi olduğu söyleniyor ama tahtaya vurayım benimkinde henüz bişey yok. arka fren biraz aşağıda basıyo( ilk aldığımdan beri böyle vaktim olursa ayarlıyacağım) ama dibine kadar bastın mı hemen kilitliyor tekeri.. balatalar biraz mıyır mıyır ses yapıyo ara sıra ama dediğin gibi cross motorlarda çok da farkeden şeyler değil.
    vites geçişleri gerçekten kısa. 1 zaten yok gibi 2 de kendini öne atıyor ama dediğim gibi o da kısa. 3-4 ideal bir 2-3 gibi çalışıyor diyebiliriz. tork için son hızdan vazgeçiliyor malesef. ama motoruna şasisine malzeme kalitesine ve sürüş rahatlığına ben kefil olabilirim.lastikler de fabrika çıkışlı çinli olmasına rağmen gayet yeterli. titeşim de gerçekten çok az. bence 4000tl civarında alına bilecek en iyi kros motoru.umarım yardımcı olmuştur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren merkezi o kadar büyütülecek bir sorun değil.Birçok kullanıcı bu konuda bir sıkıntı yaşamamış.Benim gibi sıkıntı yaşayanlarda başka bir fren merkezi yaptırarak sorunu çözmüşler...
    Ayrıca benim motosikletin sinyalleri de erimedi...Grenajlarda ki zırıltıyı ilk defa duydum.Genelde direksiyon kilidinin zırıltı yaptığı söyleniyor...Onun çözümü de önceki sayfalarda mevcut.
    benim hem sinyal eridi hem de grenajlar yüksek devirde zırıldıyor. büyük ihtimalle montaj sıkıntısı. söküp tekrar düzgün oturtarak takılırsa problem kalkabilir. vaktim olmadığı için uğraşamıyorum. ilginç bi şekilde herkesin şikayet ettiği direksiyon kilidinden zırıltı gelmiyor bende. farkediyo demek ki seriye göre.

Motosikleti
    Türkiye'de ilk kez Isparta - Davraz kayak merkezinde kar üzerinde motosiklet yarışları yapıldı.Oldukça zevkli bir yarıştı.

Yarıştan sonra şov amaçlı bir gösteri yapıldı.O gösteriden kısa bir video...

Yarışın hemen sonrasında Isparta Cross Enduro olarak kısa bir arazi yaptık.Gezimizin özeti...

Gruptaki motorlar: Honda (2),Kuba (2), Yuki ,Motoran,Ramzey

Herkese kazasız belasız sürüşler...

(Videonun sağ altındaki çarktan HD seçeneğini seçmeyi unutmayın)
    cenkito, atreyu ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    veee beklenen videolar gelir. eline emegine saglık
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Saolasın Cem yarışa yetişemedik;)Hava güzel olunca karlar yumuşamaya başlamış o yüzden yarışı erkene almışlar.( görüntülerde KTM'li bi arkadaş yumuşayan kar yüzünden küçücük bir rampayı bile aşamıyor)Neyse en azından şov kısmına yetiştik;)Selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Bu da yarışın haberi...

Tabi ilk defa olan bir organizasyonda ufak tefek aksilikler vs. Olması çok normal.Zamanla tecrübe kazanıp daha iyisini yaparlar.Burada önemli olan Federasyonun Ismok'u ( Isparta motosiklet kulübünü) tanıması...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Video alıntıdır.Böyle bir tırmanış yok...

http://youtu.be/gjadAoPwlf0
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı d.berkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Pipo ve Bujiyi NGK marka ile değiştirirseniz bir daha sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük olur. Bende o şekilde yaptım rahatım artık

Bu arada bu haftaiçi çok büyük ihtimalle bir XT600e alıyorum. Str250'mi de satacağım kesin olarak. Arka fren dışında bir sorunu yok. Sahibindene 3450 yamıştım saçma tekliflerden dolayı ama 3000TL'ye kadar vereceğim.
    Selamu aleykum dostum motoruna şuandan itibaren alıcı gözüyle bakıyorum. Xtrema max alcaktım ancak yorumlara göre buda iyi bi motor ve görsel olarakta beni rakiplerine göre tatmin etti sayılır. Ancak tereddütlerim var 2.el motor almaya çekinmekle beraber şuan motorunun artısını ve eksisini yazarsan ve üstad hocalarda yorum yaparsa belki el sıkışabiliriz. Ancak İstanbulda oturuyorum belki bu biraz problem olabilir.

Motosikleti
    FİRADİ bundan önceki sayfalarda motorun artısı ve eksisi üzerine birçok yazı mevcut...

Maksat forum hareketlensin...

Isparta Cross Enduro olarak 02.03.2014 tarihli gezimizden çok kısa bir video ...

Bu Motorlar Buraya Çıkmaz

http://youtu.be/FhjJC8m90YQ

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FİRADİ bundan önceki sayfalarda motorun artısı ve eksisi üzerine birçok yazı mevcut...

Maksat forum hareketlensin...

Isparta Cross Enduro olarak 02.03.2014 tarihli gezimizden çok kısa bir video ...

Bu Motorlar Buraya Çıkmaz

beklediğim videolar geliyor

tembel bir milletiz ne yazıkki, okumuyoruz
    Buzzard ve dockerengin bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Fuarda Salcano'nun standında str gördüm. Aynı tasarımda sadece sticker farkıyla getirmişler. Bu str için iyi oldu yedek parça için bir alternatif doğdu. http://www.salcano.com/motor.php?cesit=4
    Buzzard ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beklediğim videolar geliyor

tembel bir milletiz ne yazıkki, okumuyoruz
    Videodaki çoban arkadaş o yokuşu ne Husaberg ne Honda çıkamaz diyor sadece şu siyah motor (benim STR' yi gösterip) sadece o çıkar diyor;)

Bu arada videoda görünen yokuşun üstü daha dik.(görüntülerde o kısım görünmüyor)Sonuçta düşe kalka tüm motorlar o yokuşu çıktı

Hazırı çok seviyoruz...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda Salcano'nun standında str gördüm. Aynı tasarımda sadece sticker farkıyla getirmişler. Bu str için iyi oldu yedek parça için bir alternatif doğdu. http://www.salcano.com/motor.php?cesit=4
    ama daha hiçbirsey yok sitede ne özellik ne baska bişey sadece modeli koymuslar
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Ben Kuba Str nin artısını eksisini söyleyin manasında sormadım. Hali hazırda satmaya niyetlendiğin motorun artıları eksileri nedir manasında sordum. Sonuçta ikinci el bi motor. Kronik bi arızası var mı ? Yane buna benzer bi amaçla sormuştum.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama daha hiçbirsey yok sitede ne özellik ne baska bişey sadece modeli koymuslar
    Burada özellikleri yazmışlar abi.
    http://www.salcano.com/motor_k.php?ilk=10
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)