Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    geçtiğimiz günlerde arka fren pedalının git gide yumuşaması bana sanırım benim fren merkezide ölüyor diye düşündürttü fakat daha sonra kontrol ettiğimde fren pedalının vidasının gevşediğini farkettim. Aynı zamanda ayak marşı da gevşemişti. Sanırım bunlarda kontrol edilmesi gereken kısımlardan bazıları...
    Buzzard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet buradakiler de rahat ama elden birşey gelmiyor, akor ayarı yapan yer sayılı olunca dediklerini yapmak zorunda kalıyoruz..
    teşekkürler yardımın için.
    Maalesef burada da yok.Hatta çoğu tamircinin o tür korumalıklardan haberi bile yok...
    sgurdal bunu beğendi.

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Yarın buradaki kuba servisine gidecem birde ben sorayım bakalım var mı ellerinde varsa bir çift de kendime yedeklemeyi planlıyorum

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın buradaki kuba servisine gidecem birde ben sorayım bakalım var mı ellerinde varsa bir çift de kendime yedeklemeyi planlıyorum
    eyvallah, haber bekliyorum
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Arkadaşlar merhabalar ben bu motosikleti çok beğeniyorum ve inşallah yakın bir tarihte almayı planlıyorum fakat bunlardan önce bir kaç sorum olacak;

Ben asfaltta kullanacağım arazi için değil lastikleri sıkıntı olur değil mi? Değiştirebilir miyim on road lastikler ile? Uygun olarak üretilmişi var mıdır?

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    @sgurdal: üstad bizim çamurluk işi yalan olur sanırım.. hallederiz tarzı konuşuldu fakat benim pek inancım yok. ha neden dersen ben motosikletimi alırken arka sinyallerden birisi kapaksızdı adamlar herhangi bir ücret almadan yenisiyle değiştirecez dedi. motoru alalı 1.5 ay gibi bir süre oldu ve onlar bile gelmedi hala..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı Orkun709 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar ben bu motosikleti çok beğeniyorum ve inşallah yakın bir tarihte almayı planlıyorum fakat bunlardan önce bir kaç sorum olacak;

Ben asfaltta kullanacağım arazi için değil lastikleri sıkıntı olur değil mi? Değiştirebilir miyim on road lastikler ile? Uygun olarak üretilmişi var mıdır?

tamamiyle asfaltta kullanacaksan str'ye yapacağın masrafa yakın bir ekleme daha yapıp asya rx250 sm alabilirsin diye düşünüyorum. ya da mondial xtreme 250 sm tabi bu seçenekler senin beğenin ve bütçene kalmış durumda. bu arada forumda str sinin sm yapıp satışa cıkaran biri vardı bir zamanlar eğer satmamış işe ona da ulaşabilirsin(düşük bir ihtimal de olsa)

Alıntı Orkun709 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende dişli lastiklerle devamlı asfaltta kullanıyorum. Hiç sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Hatta bu lastiklerle 10 günde 2500km'den fazla yol yapıp Ege kıyılarını gezdim

Bu arada düşünürseniz benim motor satılık şu an.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5153129/detay/
    atreyu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    @sgurdal: üstad bizim çamurluk işi yalan olur sanırım.. hallederiz tarzı konuşuldu fakat benim pek inancım yok. ha neden dersen ben motosikletimi alırken arka sinyallerden birisi kapaksızdı adamlar herhangi bir ücret almadan yenisiyle değiştirecez dedi. motoru alalı 1.5 ay gibi bir süre oldu ve onlar bile gelmedi hala..
    anladım, yapıcak bişey yok bekleyecez madem
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    bu universal tarzı parçalarla halledemiyoruz sanırım değil mi ? çünkü bende bir tanesinin kızağını çatlattım da o yüzden merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı d.berkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dişli lastiklerle devamlı asfaltta kullanıyorum. Hiç sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Hatta bu lastiklerle 10 günde 2500km'den fazla yol yapıp Ege kıyılarını gezdim

Bu arada düşünürseniz benim motor satılık şu an.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5153129/detay/
    kesinlikle katılıyorum bendeki lastiklerin dişleride bu şekilde fren mesafeme ve viraj hızıma dikkat ediyorum. Kayma ya da kızaklama gibi hiç bir problem yaşamadım

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar. Bugün Sertaç'la (atreyu) buluşup hem tanıştık hem de güzel bir arazi yaptık.Gezi rotamız aşağıdaki gibiydi.

İlk durağımız Isparta Gölcük Tabiat Parkı'ydı.

Gölcük gölü Isparta merkeze 13 km ( dağ yolundan ise 6 -7 km ) uzaklıkta ve derinliği yaklaşık 30 metrelik bir krater gölü.

Sertaç spor ayakkabısına dolan toprağı boşaltmakla meşgul

Krater gölü olması sebebiyle zemin oldukça yumuşak.(volkanik kül)Tabi bu da kontrolü güçleştiriyor.

Ve STR yumuşak zeminde Sertaç'ı yolun dışına atıyor. Allahtan ağaçlar motorun ve Sertaç'ın o küçük uçurumdan aşağıya düşmesini engelliyor.

Sertaç'ta birşey yok ancak maalesef ön çamurluk ağaca çarptığı için kırılmış.En kötü kazası bu olsun.Sağlık olsun deyip yolumuza devam ediyoruz...

Yılkı atları da bize eşlik ediyor.

Sertaç ağır darbe alan çamurluğu yerinden koparıyor.

Burdur - Ağlasun manzarası...

Artık dönüş yolundayız. Isparta'ya sırtını dayamış tepelerden birinden Isparta manzarası.

Yaklaşık 4 - 4.5 saatlik bir geziydi.Bizim için gayet keyifli bir gezi oldu.STR'ler arazi boyunca bizi hiç üzmedi.(Zorlamamıza rağmen özellikle Sertaç yolları ağlattı) Maşallah diyelimSertaç atladığım yada yanlış aktardığım bir yer varsa top sende
    atreyu, cenkito, 35emre35 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Valla tek kelimiyle süper bir geziydi. Sertaç yolları ağlattı yollarda sertaçı :D Neyse bu vesileyle nazarlığımı da yapmış oldum :Den kısa sürede tekrarlamak üzere
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Saolasın Sertaç .Sayende bol atraksiyonlu bir gezi yaptık Dedim ya en büyük kaza'n bu olsun.Yol arkadaşlığın ve yarenliğin için de teşekkürler.Kısa süre içinde tekrarlama olayına gelirsek tabi ki her zaman
    atreyu bunu beğendi.

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    yarın için birşeyler düşünebiliriz aslında yarın buralardan bir çamurluk bulabilirsem iyi olacak aksi takdirde pazartesi sipariş edecem anca salıya gelir motorun bütün karizması gitti ya :D
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    bu universal tarzı parçalarla halledemiyoruz sanırım değil mi ? çünkü bende bir tanesinin kızağını çatlattım da o yüzden merak ettim
    amortisör koruma üniversal olmuyor malesef, vida delikleri denk gelmiyor.

ön çamurluk ise üniversal oluyor, mesela ben acerbis taktım, orjinalde 4 vida ile sabitlerken acerbiste 2 tanesi denk geldi sadece ama sorun olmadı.
    atreyu ve 35emre35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    bunu öğrendiğim iyi oldu malum çamurluk sipariş edecem. Gerçi dün itibariyle şipariş listem kabardı :D pek yerimde duramıyorum dolayısıyla grenajlar da öyle

SELAMLAR
    STR 250 MOTORUMU 4-5 AY ONCE ALDIM ALDIGIM GUNU MOTOR SICAK VEYA SOGUKKEN SUREKLI STOP EDIYORDU ARDAHAN HANAK ILCESINDEKI KARACA MOTOR KUBA YETKILI SERVISE GOTURDUM...USTA BAKTI VE SORUNUN MOTOR BENZINLE BOGULMUS, HAVA FILTRESI KIRLI ,BUJI DEGISTI ,KARBURATOR VE RÖLANTI AYARLARINI YAPTIM DEDI...SUAN MOTORUM 1.600 KM.DE SAAT GIBI CALISIYOR COK MEMNUNUM STRDEN.
    MOTORUMUN SON DIP GAZ HIZI 100.
    YAKIT ISE ANA DEPO 6 LITRE YEDEK DEPO ODA 6 LITRE.
    60-70 KM. HIZLARDA EKONOMIK YAKIT TUKETIMI VAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

HA BIDE USTA DEDIKIN YAPTIGIM RÖLANTI AYARIYLA HIC OYNAMA AMA SABAH MOTOR SOGUKKEN GEC CALISIRSA 2-3 DAKKA GAZ VER VE JIKLEYI ACIK TUT...ARTIK RÖLANTI AYARIYLA HIC OYNAMIYORUM KAFAM RAHAT :D

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    aynı sorun bende de vardı motorla 100 km yol yaptıktan sonra dahi stop ediyordu serviste ayarını yaptıktan sonra bu sorun sona erdi egzoz patlamaları da öyle 6 litre epey yüksekmiş şahsen benim motor 4 lt civarlarında yakıyor. max gördüğüm hız 110. yine de 6 lt fazla gibi

aynı sorun bende de vardı motorla 100 km yol yaptıktan sonra dahi stop ediyordu serviste ayarını yaptıktan sonra bu sorun sona erdi egzoz patlamaları da öyle 6 litre epey yüksekmiş şahsen benim motor 4 lt civarlarında yakıyor. max gördüğüm hız 110. yine de 6 lt fazla gibi
    Hayir 6 litre yakmiyor yakit deposundan bahsettim 6 litre ana depo kalan 6 litrede yedek depoymuş bundan bahsetmistim sanirim yanlis anlasilma olmus...STR den cok memnunum simdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Benim 100 km.de yakit tüketimi üç aşağı beş yukarı 3,0 3,5 arasi 60-70 km hizlarda.

Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    aynen benim hatam şahsen yakıt çubugunu yukarda tutuyorum. bildiğim kadarıyla yedek oluyor böylece yakıt bitti motor çalışmadı gibi bir sıkıntım olmuyor

Motosikleti
    Bugün Sertaç'la (atreyu) buluşup kısa bir gezi yapalım dedik.Önceleri STR'leri biraz zorladık.Zorlu birkaç parkurda yüzümüzü kara çıkarmadı.Sonrasında Isparta'nın yakın köylerinden birini keşfetmeye çıktık...

Rotamız aşağıdaki gibiydi...

Yazıyı çok uzun tutmak istemiyorum malum gezi raporu gibi oluyor...

Gezi çok güzeldi o yüzden sık sık durup fotoğraf çekmek istemedik.Şimdilik bu kadar.Yakında videoları da yayınlarız...Unuttuğum yada es geçtiğim bir yer varsa Sertaç top yine sende
    atreyu, cenkito, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)