Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    bu str nin şu an kaç modeli var. bir bayi eski tip siyah jantlı olana 3600 dedi. bir tanesi sarı jantlıya 4300 dedi bir taneside 2013 model dedi 4900 tl. 2013 model var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba
    250 cc cross enduro tarzı fiyatı uygun makinesi sağlam
    bulabileceğin en mantıklı motosiklet küba str250dir.
    hava yağ ssoğutmalı motosiklet olduğundan motor yağını önemse zamanında değiştir,kesinlik arıza çıkartmaz.
    223cc 249 cc mühim değilki.
    şanzuman yapısı /ön arka dişli büyüklüğü bunlar hep güçü veya torku değiştiren etkenlendir.
    bir rks e ramzey ve benzeri endurolar ile kıyaslarsak str torku fazla sürati az bi yapıdadır.
    bir küba STR ile neler yapılabildiğini kendi videolarımdan göstermek isterim.

http://www.youtube.com/watch?v=NjG3R...VtidNe_B-HVsbw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ne teker bee helal

bana biraz taktik versene nasıl teker yapıyorsun str 250 ile? hangi vites, hangi teknik, o şekilde sabit gitmeyi nasıl koruyabiliyorsun falan
    bende yapmayı çok istiyorum da
    2nci vites te denemek en güzeli.
    teker yapmayı bilmeyenlere tavsiyem. çok dik olmamakla birlikte rampalarda denemelisiniz.devri çabuk bitmez ve kolay kalkar ön teker. biraz denge ve fazla cesaret gerekli.
    ve en önemlisi motora hakimiyetinizin devam etmesi için ayaklarınızı motordan ayırmayın.motorun çok ön kaldırıp ters e döneceğine inandığınızda şayet gazı kapattıysanız kompresör önü geri indirecektir.
    fakat o an korkuyla refleks olarak ayaklarınızı salarsanız. zaten motor dik durumda ,saldığın ayak - ağırlık dengeni geri çeker ve ters takla atarsın.
    kazasız belasız denemeler diliyorum.
    sgurdal ve 35emre35 bunu beğendiler.

selam arkadaşlar bende cross motor hastası biriyim bu modeli uzun süre araştırdım ve kuba aldım bu fiyata bu kalite zor bulunur yaklaşık 1 yıldır kullanıyorm ve hiç bir şekilde sorun yaşamadım atik ve rahat bi model cross motor almayı düşünen arkadaşlara denemelerini tavsiye ederim.

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım... ön çamurluk maalesef kırılıp duruyooo..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

bana sesi tok çıkan ve motora olacak fiyatta uygun performansa etki edecek bi egzos tavsiye edecek bilecek biri varmı....

güzel bir motor gerçekten arkadaşta var str gayette memnun motoru sağlam kasasıda gayet hoş benide zorluyor al diye bakalım heralde bende bi tane alıcam fiyatıda uygunsa dadından yenmez

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    gökhan hoşgeldin aramıza.
    bu kadar arazi yaptım her yere girdim çıktım bu motorla ama çamurluğa hiçbirşey olmadı. siz ne yaparken kırılıyor merak ettim?

egsoza boşa para vermeyin, mevcut orjinal egsozun içinden 1-2 odacık iptal ettirirsen çok güzel ses çıkıyor.
    bende king marka bi egsoz takılı ama orjinal egsoza dediğim işlemi yaptırırsan aynı sesi alırsın.

twstr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Str250
    Arkadaslar herkese merhaba aranıza bugun katıldım 4 arkadas bu ıse gırıstık sımdılık 3 kısıyız dıger arkadasta alınca ekıp tamamlanıyor..
    bir crf250 r --1 zealsun -1 Kuba str var birde apachi 28 hp gelecek..

İzmir bulusmalarında sızlerle olmak isteriz.
    Ayrıca hepımız aynı meslek grubundan kısılerız ve hepımız tasarımcıyız aynı zamanda kendımıze aıt bır ısletmemız var.
    Bır bulusmada motorlarımıza sanayı sartlarında yapılabılecek neler var bana anlatırsınız dıger bulusmada hepsı elınızde :D

Sımdı gıdon yukseltmeden baslayacagım. on ve arka farları sokecegım ve egsoz susturucusunu cıakrarak ıse baslayacagım bos bır anımda fotoları sızlerle paylasırım
    dockerengin bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı twstr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese merhaba aranıza bugun katıldım 4 arkadas bu ıse gırıstık sımdılık 3 kısıyız dıger arkadasta alınca ekıp tamamlanıyor..
    bir crf250 r --1 zealsun -1 Kuba str var birde apachi 28 hp gelecek..

İzmir bulusmalarında sızlerle olmak isteriz.
    yazın bu iş eziyet. baharda haberleşiriz ;)
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Motosikleti
    Kuba Str250
    Kubalarda egsoz ıcınde odacıgı ıptal etmekten bahsedılmıs bu ıslem nasıl yapılıyor _?

Egsozu yarmak mı lazım ? yoksa ucunu sokup halledebılıormuyuz ? nasıl bır ıslem yapılmalı yardımcı olurmusunuz ?

Motosikleti
    Kuba Str250
    Dunden bu gune motora yaptıklarımı yazayım :D
    İlk bas ön far,arka stop, sinyal,ayna,arka ayaklıkları sokerek basladık ıse

2. islem olarak egsoz acıldı ve ses arttırıldı..

3. islem on tarafa cnc de kendım cızdıgım on tarafı ısleyıp monte ettım

Ve sonuc tam bir arazi canavarı oldu :D sırada gidon yukseltme ve bırkac goruntu amaclı aksesuar uretımı ve montajı kaldı..

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Kubalarda egsoz ıcınde odacıgı ıptal etmekten bahsedılmıs bu ıslem nasıl yapılıyor _?

Egsozu yarmak mı lazım ? yoksa ucunu sokup halledebılıormuyuz ? nasıl bır ıslem yapılmalı yardımcı olurmusunuz ?
    hayır sadece ucunu açarak yapıyorlar, üstteki fotodaki gibi komple yarmaya gerek yok..

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Dunden bu gune motora yaptıklarımı yazayım :D
    İlk bas ön far,arka stop, sinyal,ayna,arka ayaklıkları sokerek basladık ıse

2. islem olarak egsoz acıldı ve ses arttırıldı..

3. islem on tarafa cnc de kendım cızdıgım on tarafı ısleyıp monte ettım

Ve sonuc tam bir arazi canavarı oldu :D sırada gidon yukseltme ve bırkac goruntu amaclı aksesuar uretımı ve montajı kaldı..
    arkadaşım hoşgeldin hayırlı olsun,
    ön-arka farı sökmeye neden ihtiyaç duydun? arazide sana hiçbir zararı yok, hiç mi akşam motora binmeyecen?
    sana yarardan çok zarar getirir bu işlemler.
    mesela arazide seni yakın takip eden birisi fren yaptığını anlamaz ve sana arkadan girebilir.

---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

arkadaşlar motorun zincir ve dişlilerini değiştirdim.
    orjinal dişliler takıldı, ve yukarıda resmi olan YBN 428 ebat 128 boy zinciri aldım.
    zincir boyu belli olmadığı için ybr-cbf zinciri uyuyor dendi fakat aldığım zincir kısa geldi ve 6 bakla ilave etmek zorunda kaldık.
    bundan sonra zincir değiştirecek arkadaşların dikkatine
    ebat en az 134 olsun.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motorumun en son hali Seleyi de kaplattım. Geçtiğimiz hafta, karbüratör ve sübap ayarı yapıldı, teller değişti . Şu an sorunsuz şekilde kullanıyorum. Haftasonu 250km civarı yol yaptım. Arazide de kullandım.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    rengi çok güzel olmuş ama ön çamurluk sudan, ıslak zeminden geçerken tüm suyu size atacak.
    benim aldığım motorda da kesikti oradan biliyorum.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı d.berkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun en son hali Seleyi de kaplattım. Geçtiğimiz hafta, karbüratör ve sübap ayarı yapıldı, teller değişti . Şu an sorunsuz şekilde kullanıyorum. Haftasonu 250km civarı yol yaptım. Arazide de kullandım.

http://i1256.photobucket.com/albums/...i/IMG_8324.jpg
    Renkler çok güzel olmuş ellerine sağlık. Özellikle mat renkleri mi tercih etin yoksa fotoğrafta mı mat çıkmış?

Hocam camurlugu ben kesmedim. Gecen ufak bir kaza atlattim. Orda kirildi malesef. Dediginiz gibi su anki haliyle surekli su sicratiyor.

Dockerengin rengin mat olmasini ozellikle istedim. Bence motorun hatlarini cok guzel gosteriyor.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rengi çok güzel olmuş ama ön çamurluk sudan, ıslak zeminden geçerken tüm suyu size atacak.
    benim aldığım motorda da kesikti oradan biliyorum.
    Kesikten ziyade bu olay crosslarin doğasında var sudan geçtin mi sırılsıklam olacaksın başka yolu yok ama o bile zevk veriyor insana

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    örneğin benim motor orjınalınde supermoto camurluguyla satılıyor, üst bas çamurdan secilmez hale dönüyordu.
    bende str250 ön camurlugu alıp taktım ve ıslak asfalt su camur derdim bitti mükemmel oldu.

tabi bu resimden sonra çamurlugun önünü biraz daha asagıya aldım, indirdim cok daha iyi oldu
    35emre35, d.berkay, sgurdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örneğin benim motor orjınalınde supermoto camurluguyla satılıyor, üst bas çamurdan secilmez hale dönüyordu.
    bende str250 ön camurlugu alıp taktım ve ıslak asfalt su camur derdim bitti mükemmel oldu.

http://u1307.hizliresim.com/1c/k/qdd3q.jpg

tabi bu resimden sonra çamurlugun önünü biraz daha asagıya aldım, indirdim cok daha iyi oldu
    bence bu hali iyimiş, aşağıya almasaydın keşke
    cenkito bunu beğendi.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sanki bu haliyle farın ısıgını kesiyor gibime geldi
    baglantı yerine bir kac pul attım ön taraftan, burun kısmı biraz daha asagı indi
    son hali de iyi oldu ama

Motosikleti
    Kuba Str250
    Gidon icin onerılerınız neler ?? gıdon yukseltme yerıne kendınden yuksek gıdonlara bakıyorum renthaller cok guzel ama 300 tl ye gıdon satıyorlar motor zaten kac para :D

O tarz kendınden yuksek renthal cakması uygun fıyatlı gıdon alternatıfı varmı acaba ? yada baska bı motordan uydurabılıyormuyuz ? ramzey yukı falan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)