Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    aslında parçalar çok çok uygun, arka kuyruk plastiğinde çatlaklar vardı 20 liraya yenisini aldım mis gibi oldu. eski sahibi debriyaj manetinin ucunu kesmiş, pedal çok sert idi yenisini aldım yanlış hatırlamıyorsam 7 TL verdim, sadece manet değil komple geldi bir de yan grenajlar daha ucuz olsa komple yenilicem mis gibi görünecek ama biraz pahalıya geliyor.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    arkadaşlar iyi akşamlar. yaklaşık 2 senedir cin malı 150 cc bir cross kullanıyorum. şu an 250 cc motor araştırmasındayım. kuba str mondial asya arasında gidip geliyorum. forumları uyarak kkarar vermeye çalışıyorum. str kullanıcısı olarak bir kaç soru sormak isterim. str 232 cc gibi anladım. arasıra gezmek istiyorum. gideceğim yerler bulunduğum yere 500-600 km mesafede bu mesafelerde motorun ısınması nedir ne kadar mola vermem gerekir. artçı ile gidebilirmiyim. yakıt tüketimi nedir. 150 cc den sonra beni tatmin eder mi, malzeme işçilik performans nasıl biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Valla Jiro tamda benim sorucağım soruyu sormuşsun :D Antalyada 2.el bulamıyorum sıfır motor a para vermeyeceğim için gidip başka şehirden motor u alıcam taktım bu motor a . Motor güzel parça sıkıntısı yaşatmaz ben bir kaç parçayı eğer MOTOR u alırsam eve stoklicam ztn :D Düşmeler vs en çok hasar gören parçaları bulundurmak lazım yedekde ki Benimde yapacağım yol en az 250 Km bu motorlar dayanıklı kanımca Antalyada gezmedğim daş taş bayır kalmadı TVS apachem ile birde kuba str ile TVS ile giremedğim yerlere girmek istiyorum :D Bİlgi alabilirsek seviniriz teşekkürler arkadşlar .

Motosikleti
    Honda CBF 500
    evet tam olarak 232 cc.
    500-600 km lik geziler motorun selesi ve lastikleri uygun olmadığından sizi çok yorar.
    bu uzun yol gezi motoru değil, üretim amacı belli.
    ısınma diye bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. yakıt tüketimi 100 kilometrede 4 litre bende.
    150cc den sonra farkı hissedersiniz. parça sorunu yok, parçalar çok ucuz.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    500 -600 km derken tam gaz kastetmedim. gideceğim mesafe bu kadar. o zaman 100-150 km de bir dinlenerek bu yol yapılabilir gibi geldi bana. benim cross da su an swallow dişli bir lastik var asfaltta 20 km gidiyorum inince alt takımları hissetmiyorum. ama daha önceki lastiğin dişi azdı onda bu kadar değildi. bir de 2 tipi var galiba bazı resimlerde maşa sarı yeni ile eski arasında ki farkı nasıl anlayacağız.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    daha az dişli bir lastik ile 100-150 km de bir dinlenerek gidersiniz ama o da yorucu olur. bir ybr yada cbf ile daha keyifli gidersiniz. seçim sizin.
    evet yeni kasa ve eski kasa var. eski kasa siyah jantlı ve amortisörleri eski tip, yeni kasa sarı jantlı, sarı renk ters maşa amortisörlü ve sarı renk gidonlu. görünce direkt anlarsınız zaten.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    uzun yol için kesinlikle seleyi kalınlaştırmanızı öneririm.
    ayrıca str arayan arkadaşlar için,benim Str'yi ihtiyaç dolayısı ile satmak mecburiyetindeyim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-cok-acil-ihtiyac-dan-126450246/detay

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    motoru toplattınmı ?

ahmet539 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    [/COLOR]

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hayırlı olsun...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    bir şey sormak istiyorum. bulunduğum şehir dışında bu satan bayiler var. oradan aldığımızı farz etsek ve yola çıksak bu yapılan km rodajdan sayılır mı? yada bu şekilde uzun yol yapılır mı? yoksa otobüse yükleyip veya kargo ile göndermek daha mı mantıklı ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    olur neden olmasın. yolda tam gaz ve sabit devirde kullanmazsan sorun olmaz, her devirde, motoru zorlamadan, her vitesi kullanırsın...

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey sormak istiyorum. bulunduğum şehir dışında bu satan bayiler var. oradan aldığımızı farz etsek ve yola çıksak bu yapılan km rodajdan sayılır mı? yada bu şekilde uzun yol yapılır mı? yoksa otobüse yükleyip veya kargo ile göndermek daha mı mantıklı ?
    sıfır alacaksan kuba ücretsiz kargo yapıyor diye biliyorum.ayrıca yaptığın yol rodaj'dan sayılır elbette,ancak mesafe ne kadar olacak?rodaj'da olduğu için 60km geçmeni pek tavsiye etmem ama sıkılmadan geze geze,yavaş yavaş giderim dersen o ayrı tabi.ancak düşük km2lerde otoyollar tehlikeli olabilir.diğer bir seçenek otobüs bağajıda mantıklı...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    KUBA STR 250
    bu hafta sonu dağ gezisinden kısa bir video
    http://www.youtube.com/watch?v=1s39UsLyopo

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    sizin oralarda kask kullanmak yasak sanırım..!
    sgurdal bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Dostum sakin kullandığımız için kask takmıyoruz ama kullanmak lazım Allah korusun.

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı ahmet539 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sakin kullandığımız için kask takmıyoruz ama kullanmak lazım Allah korusun.
    bu işin sakini,agresifi olmaz.arazide dururken bile düşebilirsin ki ben düştüm,şu 5 dakikalık zevk hayatınızdan değerli olmamalı...
    gezgin26 ve sgurdal bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    merhaba arkadaşlar 1 hafta içerisinde 0km cross motor almayı planlıyorum kuba str 250 ile motoran xv 250 arasında kaldım xvyi biraz araştırdım fakat pek bir bilgi yok kullananlar var mı aranızda sanki duruş olarak str 250 den daha iyi gibi siz ne tavsiye edersiniz ? izmir'de yaşıyorum

Motosikleti
    simdilik yok
    Merhaba Arkadaslar,

bende yakinda bir cross almayi düsünüyorum. Kuba STR 250 hakkinda bir kac sorum var:

1. Kalite acisindan eski kasa ile yeni kasa arasinda bir fark varmi? veya baska türlü sorayim: ilk modellerle yeni modeller arasinda fark varmi? (renk disinda)

2. Internet'te bir arkadasin str 250 hakkinda yorumunu okumustum, verilere göre motor hacminin 232 ccm oldugunu ancak ruhsatta motor hacminin 223 ccm oldugunu yazmis, bu motorun gercek hacmi ne kadar?

3. Diger 250'lik motorlara göre Kuba str 250'nin agirligi daha az gibi görünüyor (yanilmiyorsam 108 kg), bunu dogrulayabilirmisiniz?

Sorularimi aciklik getirebilirseniz, hangi motor alacagima daha cabuk karar verecegim. Herkese kazasiz belasiz sürüsler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)