Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    STR Parcasi satan var mi Turkiye de Camgoz motordan baska?
    En sağlıklısı buradan bakmak: http://www.kubamotor.com/new4/servis/servislerimiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı ersinnnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben str yi uzun zamandır takip ediyordum. yuki izci ile str arasında kaldık arkadaşlarla. ve üç kişi sonunda karar verip yuki izci 250 cros aldık 3 tane. yakın civarda str 250 bulup deneme şansımız olmadı. ama bakıyorum da herhalde motor kısın-mları aynı. birçok parçası da benzer ya da aynı parçalar. o yüzden bu sayfayı takip etmeye devam ediyorum. yuki izci kullanıcıları sayfası bulamadım forumda. yardımcı olabilir misiniz. motor için ilk etapta yapılacak neler tavsiye edersiniz.
    karşılaştırma amacıyla yazmıyorum benzer motorlar oldukları için bu mesajı yazma ihtiyacı hissettim.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Sizin motorlara ne yapılır bilmiyorum ama bir problem olursa yazın buraya. Bizim motorlarla karşılaştırıp yardımcı olmaya çalışalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    STR 250 için gidon yükseltme çözümleri arıyorum. bazı motorlarda gördüm ama çok çirkin bir görüntü çıkmış, daha orjinal daha şık bir alternatif varmı? arazide ayağa kalkamıyorum gidon çok aşağıda kalıyor.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    var ama cok pahalı yada el yapımı bişeyler uydurmanız gerekecek

hazır olanlara örnekler

http://www.motoplus.com.tr/kategori/...tme/standart/2

Motosikleti
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    STR 250 için gidon yükseltme çözümleri arıyorum. bazı motorlarda gördüm ama çok çirkin bir görüntü çıkmış, daha orjinal daha şık bir alternatif varmı? arazide ayağa kalkamıyorum gidon çok aşağıda kalıyor.
    Bizim motorun gidonu tutan parçadan alıp ters bir şekilde gidonun üstüne koyup yükseltiyorlardı.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En güzeli cross gidonu alıp takmak, ben 50 liraya bir gidon alıp taktım baya yükseldi.Örnek olarak şu çakma renthala bakabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-marka-uyumlu-direksiyon-a-kalite-51630534/detay

Yalnız gidonu tutan bölümün genişliği daha fazla olduğu için o yuvaya metal bir parça uydurdum ben.Gayet de güzel oldu.

Bu arada 41 olan arka dişliyi 38 e düşürdüm. İlk farkedilen değişiklik hızı baya arttı, egzost sesi baya tok bir hal aldı, vites aralıkları arttı. Araziye gidip torkunu deneyeceğim ve benzinle ilgili ölçüm yapıp yine detaylı bilgi vereceğim.

Maliyete gelince 30 TL ham dişli
    Ben tornacıya para vermedim ama tahminim 30-40 TL alabilirler.
    Zincir kısaltmaya da 10 TL verdim.

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

Düzeltme: 41'i 38'e düşürdüğümü yazmışım 51 - 48 olacaktı

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim orjinal gidon jantlar ve amortisörlerle aynı renk altın sarısı olduğu için değiştirmek istemiyorum şimdilik
    yarın bir tornacıya gidip konuşucam bakalım nasıl bir şey önerecek

Arkadaşlar benim motorun arka fren tamamen iptal oldu. Hiç tutmuyor şu an.. Sizce orijinal fren merkezini mi alayım yoksa Japonlardan bişeyler mi uydurayım? Eğer japon derseniz hangisini önerirsiniz?

Birde lastikleri değiştireceğim. Continental Conti-Escape'ler hoşuma gitti. Fiyatı makul gibi. Deneyeniniz oldu mu?

http://www.conti-online.com/www/moto...escape_en.html

Son olarak arka dişliyi 40T yapmaya karar verdim. Başka marka motorlardan direk olarak uyabilecek var mı? Mesela geçenlerde bir usta YBR'ninki uyabilir demişti. Deneyen oldu mu hiç?

Az önce Ankara'daki servisleri aradım hiç birinin elinde arka fren yok. Sadece Işıl Motor'da balatalar teller falan var o kadar. İstersek de bir hafta da gelirmiş fabrikadan. En güzeli yedek parçaları Camgöz'den sipariş etmek sanırım.

Motosikleti
    Alıntı d.berkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce Ankara'daki servisleri aradım hiç birinin elinde arka fren yok. Sadece Işıl Motor'da balatalar teller falan var o kadar. İstersek de bir hafta da gelirmiş fabrikadan. En güzeli yedek parçaları Camgöz'den sipariş etmek sanırım.
    Ben camgözden 2-3 kez sipariş verdim bir sorun yaşamadım. Ama bazen Camgöz'de de parça olmuyor fabrikadan geliyor ve sana ulaşması da 1 hafta sürebiliyor. Parça ellerinde varsa 2-3 günde eline ulaşır.

Bu arada arka frendeki sorun tam olarak ne?

Arka fren hiç tutmuyor. Yani fren pedalı tamamen boş. Ustama götürdüm yarım saat kadar uğraştı ama çözemedi. Arka fren merkezinde sıkıntı var dedi.

Camgöz'ü aradım fren merkezi tek yokmuş, komple kaliper ve hortum takılı şekilde varmış. Onun fiyatı da 96TL..

Camgöz'den bir liste oluşturdum eksikler için:
    Ürün Miktar Birim B.Fiyat Satır toplamı
    KİLOMETRE HALATI Adet 6,15 ¨ 6,15 ¨
    AKÜ LASTİĞİ Adet 6,15 ¨ 6,15 ¨
    VİTES GÖSTERGE MUŞURÜ Adet 11,28 ¨ 11,28 ¨
    ÖN DİSK BALATASI Adet 10,25 ¨ 10,25 ¨
    DEBRİYAJ HALATI Adet 7,18 ¨ 7,18 ¨
    ARKA DİSK BALATASI Adet 10,25 ¨ 10,25 ¨
    ARKA SİNYAL Adet 17,43 ¨ 17,43 ¨
    ARKA FREN MERKEZİ Adet 81,01 ¨ 81,01 ¨
    Sepet toplamı : 149,71 ¨
    KDV toplam : 26,95 ¨
    Genel toplam : 176,66 ¨

Lastikler içinde az önce motolastik.com'u aradım 2.75x21 ve 4.10x18 Conti-Escape ellerinde yokmuş 15-25 gün arasında burada olur dediler. Bu lastiğe alternatif baktıklarımda çok pahalı gerçekten. Continental'in takımı kargo dahil 320TL ile Metzeller'in sadece arka lastiği o fiyat

Selamlar arkadaşlar...
    Nasipse önümüzdeki hafta ben de bir STR250 sahibi olacağım... Kullanım amacı olarak %40 Şehir içi, %30 Arazi, %30 Uzun yol diyebilirim... Aklıma en çok takılan uzun yolda performansı nasıldır acaba deneyen oldu mu? Yani örneğin 400 KM yol gidecek olsam (Tabi ki dinlene dinlene yani, durmadan o kadar yol gidilmez...) motor şişme gibi problemler çıkarır mı bana?

Motosikleti
    Arka fren hiç tutmuyor. Yani fren pedalı tamamen boş. Ustama götürdüm yarım saat kadar uğraştı ama çözemedi. Arka fren merkezinde sıkıntı var dedi.

Camgöz'ü aradım fren merkezi tek yokmuş, komple kaliper ve hortum takılı şekilde varmış. Onun fiyatı da 96TL..

Camgöz'den bir liste oluşturdum eksikler için:
    Ürün Miktar Birim B.Fiyat Satır toplamı
    KİLOMETRE HALATI Adet 6,15 ¨ 6,15 ¨
    AKÜ LASTİĞİ Adet 6,15 ¨ 6,15 ¨
    VİTES GÖSTERGE MUŞURÜ Adet 11,28 ¨ 11,28 ¨
    ÖN DİSK BALATASI Adet 10,25 ¨ 10,25 ¨
    DEBRİYAJ HALATI Adet 7,18 ¨ 7,18 ¨
    ARKA DİSK BALATASI Adet 10,25 ¨ 10,25 ¨
    ARKA SİNYAL Adet 17,43 ¨ 17,43 ¨
    ARKA FREN MERKEZİ Adet 81,01 ¨ 81,01 ¨
    Sepet toplamı : 149,71 ¨
    KDV toplam : 26,95 ¨
    Genel toplam : 176,66 ¨

Lastikler içinde az önce motolastik.com'u aradım 2.75x21 ve 4.10x18 Conti-Escape ellerinde yokmuş 15-25 gün arasında burada olur dediler. Bu lastiğe alternatif baktıklarımda çok pahalı gerçekten. Continental'in takımı kargo dahil 320TL ile Metzeller'in sadece arka lastiği o fiyat
    Ben de fren problemi yaşadım. Benim problemim fren hidroliği kutusundan kaynaklıydı. Usta hidrolik kutusunun içini değiştirdi çözdü. 40 liraya halletti. Bu hidrolik kutusunu komple 40-45 liraya sıfırı ile değiştirirsin ama hem problemin nerede olduğunu bilmiyorsun hem de oraya her parça uymuyor. En mantıklısı bence de arka fren merkezini komple almak.

Bu arda debriyaj ve km telini neden değiştiriyorsun. Bir problem mi var yoksa elinde yedek olsun diye mi alıyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı rextreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar...
    Nasipse önümüzdeki hafta ben de bir STR250 sahibi olacağım... Kullanım amacı olarak %40 Şehir içi, %30 Arazi, %30 Uzun yol diyebilirim... Aklıma en çok takılan uzun yolda performansı nasıldır acaba deneyen oldu mu? Yani örneğin 400 KM yol gidecek olsam (Tabi ki dinlene dinlene yani, durmadan o kadar yol gidilmez...) motor şişme gibi problemler çıkarır mı bana?
    Ben en fazla 40-45 km yol gittim ama uzun yolda dinlenerek gidersen ve motorun bakımlarını aksatmazsan şişeceğini sanmıyorum.
    Ben dişliyi büyüttüm bu işlemden önce yolda 70-80 km ile gidiyordum motoru bağırtmamak için ama 90 km ile giden arkadaşlar da var.
    Kendi selesiyle ben 400 km değil 40 km yapamam bu kişiye bağlı rahatlık işi. Seleye 3-4cm kalınlığında sünger koydum o şekilde kullanıyorum.

Bu arada uzun yol yapan bir arkadaşımız var. Gezi raporu aşağıda onu da inceleyebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...l-macahel.html

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de fren problemi yaşadım. Benim problemim fren hidroliği kutusundan kaynaklıydı. Usta hidrolik kutusunun içini değiştirdi çözdü. 40 liraya halletti. Bu hidrolik kutusunu komple 40-45 liraya sıfırı ile değiştirirsin ama hem problemin nerede olduğunu bilmiyorsun hem de oraya her parça uymuyor. En mantıklısı bence de arka fren merkezini komple almak.

Bu arda debriyaj ve km telini neden değiştiriyorsun. Bir problem mi var yoksa elinde yedek olsun diye mi alıyorsun?[COLOR="Silver"]
    Fren sistemi komple 95tl ike açıkcası tamir ettirip 40-45tl vermek istemem. Sonuçta tamir olsa da yeniden sorun çıkartma ihtimali hep olacaktır.

Km saatinin teli kopmuş benden önceki sahibinde. Geçen teli söktüğümde teker göbeğindeki dişli kısmında bozulduğunu gördüm. Çok yağsız kalmış. Şu an km saatim çalışmıyor. O yüzden tel ve o dişli kısmı alıp yaptıracağım.

Geçen gün debriyaj manetini söktüm hafif eğriliğini düzeltmek için, bir kaç tel kopmuş içinden. Pek sağlıklı görünmedi açıkcası. O yüzden riske atmak istemiyorum.

Motorumu alalı henüz bir kaç hafta oldu. Baya sevdim ama ilerleyen zamanlarda teknik sıkıntı yaşamamak için gerekli tüm müdahaleleri yapmak istiyorum şimdiden. Yazın kısmet olursa bir haftalık turlara çıkmayı planlıyorum. O zamana kadar aklımdaki herşeyi tamamlamak istiyorum..
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fren sistemi komple 95tl ike açıkcası tamir ettirip 40-45tl vermek istemem. Sonuçta tamir olsa da yeniden sorun çıkartma ihtimali hep olacaktır.

Km saatinin teli kopmuş benden önceki sahibinde. Geçen teli söktüğümde teker göbeğindeki dişli kısmında bozulduğunu gördüm. Çok yağsız kalmış. Şu an km saatim çalışmıyor. O yüzden tel ve o dişli kısmı alıp yaptıracağım.

Geçen gün debriyaj manetini söktüm hafif eğriliğini düzeltmek için, bir kaç tel kopmuş içinden. Pek sağlıklı görünmedi açıkcası. O yüzden riske atmak istemiyorum.

Motorumu alalı henüz bir kaç hafta oldu. Baya sevdim ama ilerleyen zamanlarda teknik sıkıntı yaşamamak için gerekli tüm müdahaleleri yapmak istiyorum şimdiden. Yazın kısmet olursa bir haftalık turlara çıkmayı planlıyorum. O zamana kadar aklımdaki herşeyi tamamlamak istiyorum..
    En doğrusunu yapıyorsun Berkay.Sen ona bak o da sana baksın herşey karşılıklı
    cenkito bunu beğendi.

Teşekkür ederim.. Bu konuda bende çok hassasım. STR'den önceki motorumu 1500tlye aldım ama 400TL masraf yaptım sırf içim rahat etsin diye. Sonra da bir kaç ay kullanıp içim rahat şekilde yeni sahibine teslim ettim..

Eksikleri tamamladıktan sonra arka dişli 40T yapıp lastikleri de aldığım zaman tam olarak rahatlayacağım

Motosikleti
    Hayırlısı olsun ben de aynı şekilde hassas davranıyorum ben de biraz para harcadım bu motora

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en fazla 40-45 km yol gittim ama uzun yolda dinlenerek gidersen ve motorun bakımlarını aksatmazsan şişeceğini sanmıyorum.
    Ben dişliyi büyüttüm bu işlemden önce yolda 70-80 km ile gidiyordum motoru bağırtmamak için ama 90 km ile giden arkadaşlar da var.
    Kendi selesiyle ben 400 km değil 40 km yapamam bu kişiye bağlı rahatlık işi. Seleye 3-4cm kalınlığında sünger koydum o şekilde kullanıyorum.

Bu arada uzun yol yapan bir arkadaşımız var. Gezi raporu aşağıda onu da inceleyebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...l-macahel.html
    Sağolasın kardeşim, selenin problem olacağını sanmıyorum. Biraz zayıf olduğum için sert selelerde rahat edebiliyorum bilmem anlatabildim mi? Olmazsa da sanayide olduğum için sele yumuşatma işlemini düşük bir maliyetle yaptırabilirim... ^_^ Çok tereddütlerim vardı aslında bu STR 250 için ama kafaya koydum artık ve bunaldım artık alıp geçicem... 4 tekerden de sıkıldım zaten aracımı da satıyorum... İlerde hepimize daha iyi motorlar almak nasip olur inşallah...
    cenkito ve ekaragz82 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    çin malı deyip gecmeyin ben mondial x treme le bir günde 14 saat tepesinden inmedim tabi dinlenerekten,dag yollarından gecerek 100m den 3000m cıkıp arka tarafa gectik. hiçbir sorun yasatmadı bana.
    cok yukarılarda karburatör zorlandı benim motorda hava azaldıgı için o kadar. birde üstünde 90kg ben varım tabi
    şimdiden hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Bugün merakımın kurbanı oldum

Yedek depo muhabbetini merak ettim. Ana depo full doluyken bir süre yedek depoya aldım. Sonra tekrar ana depoya almadan biraz da benzin akışını kesip çalıştırdım rölantide sonra ana depoya alıp bıraktım Ama ne olduysa bir kaç sonra motorla dolaşmaya çıkmak için çalıştırmaya çalıştığımda stop etmeye başladı hemen. Sonra da çalışmadı bir daha.. Yaklaşık 3-4 saat sonra tekrar denedim bir kaç tur çalıştı motor sonra durdu tekrar. Bakalım sabaha tekrar deneyeceğim ama aküde zayıfladı iyice. Kick start yapmaya çalıştım arada aküye çok yüklenmeyeyim diye ama yine de zayıfladı aküsü.

Musluktan çıkıp karbüratöre giden hortumu söktüm baya benzin fışkırdı hemen geri taktım. Yani karbüratöre benzin gidiyor şu an. Acaba buji mi ıslandı arada

Choppery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Motorumu teslim aldım yaklaşık 30 km civarı yaptım otobanda. Rodaj ritüalini uyguluyorum. İzlenimlerimi sizinle paylaşıcam.
    cenkito ve sgurdal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)