Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön orjınalde 16 idi, bazı tepelere cıkarken 1 . viteste bile stop ediyordu güç yetmiyordu, suan aynı yerleri ön de 17 diş dişli ile 2 . vites te cıkıyorum

ön dişliyi büyütünce tork düşer hız artar, arka dişliyi büyütünce tork artar hız düşer
    mesajınızda çelişki var bi kontrol edin bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı madboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ön arka jatlar 18*1.85 lastikler ise ön 90-90-18 arka 100-90-18 ırc arka dişli 40 ön 15 performansına gelince beni hayretler içinde bıraktı viteslerin uzaması bir vites düştüğünde gaz tepkisi anormal değişti en önelisi ise 5.vitesi bitiriyor ve bunun sonucunda 130 km hıza cıkabiliyor.kısacası mükemmel bi sonuc aldım tabiki süratkonusunda ön jantın ufak olması ayrı bir avantaj oldu.
    yakıt durumu nasıl oldu 100 km de kaç litre içiyor???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkayı baya küçük takmıs, hızlanma eskiye nazaran azalmıstır ama son sürat artmıstır. arazideki çekiş gücü de tamamen ölmüştür
    bende öne 17 arkaya 41 takıp denemiştim modifiyeden sonra hosuma gitmedi arkayı tekrar orjınal 50 ye cevirdim
    daha önceki mesajımı görseydiniz celişki olmadığını, aracın son halinin modifiye oldugunu bilirdiniz.

150cc den 220cc ye cıkarttım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

daha önceki mesajımı görseydiniz celişki olmadığını, aracın son halinin modifiye oldugunu bilirdiniz.

150cc den 220cc ye cıkarttım
    He kusura bakmayın farkında değildim :D Sizde xtreme max var galiba teldeyim göremiyorumda

madboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Str 250 spormoto
    şehir içi 3.5 lt şehir dışı 3 lt

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet mondial x-treme max sahibiyim

şehir içi 3.5 lt şehir dışı 3 lt
    devirli mi sürüyorsunuz yoksa sakin kullanımda mı tüketim 3–3,5 litre ve artı olarakta ön tekerleğin çapını küçülttüğünüz için km saati hızınızı küçülttüğünüz oran kadar fazla gösterecektir ;) Ve bu durum çok etkilemesede yakıt tüketim hesabınızı teker çapındaki küçülme oranı kadar çarpmanız gerekiyor :D

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaslar ön arka jatlar 18*1.85 lastikler ise ön 90-90-18 arka 100-90-18 ırc arka dişli 40 ön 15 performansına gelince beni hayretler içinde bıraktı viteslerin uzaması bir vites düştüğünde gaz tepkisi anormal değişti en önelisi ise 5.vitesi bitiriyor ve bunun sonucunda 130 km hıza cıkabiliyor.kısacası mükemmel bi sonuc aldım tabiki süratkonusunda ön jantın ufak olması ayrı bir avantaj oldu.
    Merhaba dostum.bu değişiklik sana kaça mal oldu acaba?ve jantları,dişli vb... nasıl temin ettin???
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Str 250 spormoto
    sym evo 250 i nin km yanlış göstermiyorsa 130 yapıyor ortalama 500 tl gb masraf ettim ama değdiğini düşünüyorum.cok sakin kullanmadığım için yakıtı bu şekilde ölçtüm sakin kullanımda belki biraz daha düşebilir

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    sym evo 250 i nin km yanlış göstermiyorsa 130 yapıyor ortalama 500 tl gb masraf ettim ama değdiğini düşünüyorum.cok sakin kullanmadığım için yakıtı bu şekilde ölçtüm sakin kullanımda belki biraz daha düşebilir
    bende süpermoto'ya çevirebilirim.jant,dişli vs...konusunda yardım isteyebilirim senden...

Motosikleti
    Str 250 spormoto
    elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım

selam arkadaşlar bende str 250 almayı düşünüyorum daha önce vitesli motor sürmedim ama çabuk öğrenen biriyim bu motorla başlamamda bi sakınca olurmu? 0 mı yoksa 2. elmi almalıyım, hafta sonları gezilere gidip dağ bayır dolaşmak için alıyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    boyunuza uygun ise, bir ayagınız yere tam basıyorsa alınabilir.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı yasakral55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende str 250 almayı düşünüyorum daha önce vitesli motor sürmedim ama çabuk öğrenen biriyim bu motorla başlamamda bi sakınca olurmu? 0 mı yoksa 2. elmi almalıyım, hafta sonları gezilere gidip dağ bayır dolaşmak için alıyorum.
    125 veya 250 cc motorla başlayabilirsiniz sorun olmaz ama bu motorun yüksekliği acemiler için sıkıntı yaratabilir bol bol düşersiniz.
    2. elini almak daha avantajlı 3000-3500 civarı çok temiz çok az kullanılmış motorlar var. sıfırı 4300+plaka dersek 4600 e falan gelir. arada 1500 lira fark var..
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Sezgin ön jantı değiştirdin mi yoksa 18" lik çember alıp küçülttün mü?

Bende jantları küçültmeden lastikleri asfalta daha uygun bir lastik alacağım. Daha sonrada arka dişliyi küçülteceğim. Yalnız arka dişli ölçüsü konusunda kararsızım..

http://www.sprocketcalculator.com/

Bu siteden yaptığım hesaplarda 15/50 yerine 15/40 kullanıldığında tork %25 düşerken, hız %25 artıyor. Bu da benim için gayet yeterli olur..

Yalnız benim motorun arka freninde sorun var. Sanırım kronik bir sorun. Tamirciye götürdüm, uğraştı falan ama sonuç olarak arka fren neredeyse tamamen iptal şu an. Yeni fren merkezi aldığımda sanırım sorun hallolacak. Birde ön frende istediğim gibi güçlü değil. Önceki motorum çok daha güçlüydü. Acaba fren balataları mı sertleştiği için güçsüz frenler?

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 veya 250 cc motorla başlayabilirsiniz sorun olmaz ama bu motorun yüksekliği acemiler için sıkıntı yaratabilir bol bol düşersiniz.
    2. elini almak daha avantajlı 3000-3500 civarı çok temiz çok az kullanılmış motorlar var. sıfırı 4300+plaka dersek 4600 e falan gelir. arada 1500 lira fark var..
    boyum 1.78, evet 2. elini almak daha mantıklı geliyo temiz arıyorum bulursam kredi çekip alıcam inş..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    boyum 1.78, evet 2. elini almak daha mantıklı geliyo temiz arıyorum bulursam kredi çekip alıcam inş..
    2. el düşünüyorsan ben ihtiyaçtan dolayı satacağım.haberin olsun...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el düşünüyorsan ben ihtiyaçtan dolayı satacağım.haberin olsun...

senin motor 2012 model mi yani amortisör ve jantları altın sarısı olan yeni kasa ondan istiyorum

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    senin motor 2012 model mi yani amortisör ve jantları altın sarısı olan yeni kasa ondan istiyorum
    zorla sattırcaksınız motoru
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    evet 2012 model yeni kasa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)