Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    yarı sentetik yağ kullanın, castrol ipone motul markalarından şaşmayın. 10/40 yada 10/50 çok fark etmez istediğinizi koyun.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ayrıca; bazı arkadaslar 1 lıtreden fazla yağ aldıgını soyluyor. Bazıları da 1 lıtre olması gerektıgını soyluyor. Tam olarak 1 Lıtre mı koymalıyım arkadaslar?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    yağı 1.25 lt gibi alıyor.servisinde'de öyle koyuyorlar...
    cenkito bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    hafif yağ yakması var, ara ara seviyeyi kontrol edin

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaşlar motorun sele yükseliğini net olarak bilen varmı ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Honda CBF 500
    valla 1 litre yağ aldığı yazıyor ama 1 litre koyunca yandaki cam haznede yağ görünmüyor. bu sefer de insan tırsıyor "ulan az mı koyduk acaba" diye.
    yakında bende yağ değişimi yapıcam ama ne kadar koyucam bende bilmiyorum. önce 1 litre deniyecem, tatmin olmazsam biraz daha ilave ederim.

--------------------

motorun sele yüksekliğini bilemiyorum, ne web sitesinde ne teknik özelliklerinde hiç bir yerde yazmıyor.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Ben yağı 1100 ml felan koyuyorum arkadaşlar.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Eğer Aldığı Miktardan fazla yağ koyarsak; Contalara zarar verecektir ve bır kac sayfa önce bazı arkadaslar Conta kısmından yağ kacırdıgını yazmıslar.
    Net Bir Bilgiye ihtiyacımız var.
    Acaba CoNTa kısmından sızdırma yapan motorlarda 1 Lıtreden fazla mı yağ konuldu ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBF 500
    tamam ama bu net bilgiyi alabileceğiniz bir kaynak mevcut değil. motorun kullanma klavuzu yok. böyle olunca söylentilere göre hareket ediyoruz.
    benimkinde çok az bir yağ sızıntısı mevcut ama ben daha yeni aldım ve önceki sahibi ne kadar yağ koydu bilmiyorum.
    ben değiştirince 1100 gr kadar koyucam.
    cenkito ve 35emre35 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bizim 150 lik motora bile orjınal kitapcık 1100 ml koyun diyor, bence sizde en az 1100 koyun.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Aldığı Miktardan fazla yağ koyarsak; Contalara zarar verecektir ve bır kac sayfa önce bazı arkadaslar Conta kısmından yağ kacırdıgını yazmıslar.
    Net Bir Bilgiye ihtiyacımız var.
    Acaba CoNTa kısmından sızdırma yapan motorlarda 1 Lıtreden fazla mı yağ konuldu ?
    söylediğin şey benimde aklıma geldi.benim motora 1lt fazla koyuyor servis 1,25LT gibi...

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    1000-1100lt idealdir, ideal seviyeyi zaten yan kapaktaki göstergeden kontrol edebilirsiniz. eğer aşırı fazla yağ koyar iseniz yağ tahliyesinden fazlasını atacaktır.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun sele yükseliğini net olarak bilen varmı ?
    Sele yüksekliği 85 cm

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar STR 'm aksam 6 itibariyle elime ulasti. Tlfndan girdigimden dolayi fotograf yukleyemiyorum. Sifir KM õtv dahil 3750 TL ye satin aldim. Gelir Gelmez Yagini Castrol 10/40 ile degistirdim. 500 KM ilk rodajini bu yag ile tamamlayacagim. Pazar Gunu 500 KM lik uzUn yol dusunuyorum rodaji tamamlamak amaciyla. Su an 6 KM de
    Motorda 6 km lik yolculugumda titresimin olmadigini ve dusuk devirlerde hoş hissettirdigini farkettim. Henuz rodaj nedeniyle araziye girme ve zorlama taraftari degilim. Ayrica hepinizde oldugu gibi on tarafta ince bir cizirti mevcut ama caresini onceki sayfalarda okumustum.
    Tip olarak cok guzel gozUkuyor. Ben cok begendim.Dakarci arkadaslarimin da hosuna gitti. Oyuncak gibi dediler.
    Aydinlatmasi cok guzel. Uzunlar sahane
    Grenajlar guzel fakat Sase boyasi cok acemice yapilmis. Cin isciligi belli oluyor. Peglerin felan pek de kaliteli olmadigi belli oluyor. Ama 4 liraya bukadar olur.
    Hayabusama kardes olarak STR aldigima pisman degilim. Umarim sorun yasamam ;)
    En onemli konu kac litre yag konusuna gelince?
    Kuba STR 250 ler tam 1 litre yag aliyor. 1 litre castrolu tam doldurdugumda yandaki gostergede Ust cizGiye denk geliyor. Bunu da belirtmis olayim. Fazla koymayin arkadaslar, fazla yag sakin kullanimda zarar vermeyebilir fakat ufak zorlamalarda contalarda sizdirma yapacaktir...

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    rodaj döneminde uzun yola çıkman pek mantıklı gelmedi bana.sonuçta 50-60km hızla gitmeye ne kadar tahammül edeceksin?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kac km/h ile gittigim degil, 500 KM mesafeyi nasil ve ne kadar surede gittigim onemli. Biz bir kac motor gidecegimiz icin, ve gezme amaciyla gittigimiz icin cok yorucu ve sıkicı olacagini sanmiyorm. Hayabusa ile 120 kmh sabit hizla kmler boyunca gidebiliyorsam, bu motorla 70 kmh ile rahatca yol yapar rodajimi tamamlarim.
    Mantik su, 50 kmde bir durup cay kahve molasiyla gunumuz zevkli hale getirilebilir. Onemli olan su; sadece sabit vites ve sabit hizda da gitmemek gerek saglikli rodaj icin. Surekli vites degistirilmeli ve sehirici kulkanimdan uzak durulmalidir.
    Gunde 20 km yol yapmakla rodaj bitmez , temiz bir rodaj ve sonrasinda Kackarlar

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bugün Rodajıma basladım ve ilk 100 kmyi devirdim. Rodajı 0-70 KM/H aralıgında 6000 devri aşmadan tamamlamaya calısıyorum. İLK izlenimlerimden; Kafada ince bır cızırtı; kafa grenajında sallantı ve tıkırtı, Sanıyorum kafa bilyalarında da hafıf bir bosluk mevcut...Bunları 500 Bakımında servıs elden geçirecek. Toprak yolda onler bıraz sert geldı bana. Diğer türlü sıkıntı göremedim motorda.Fakat kesinlikle , hele bir de rodajdaysanız asfaltta işkence yapıyor insana Ama rodaj bıtene kadar katlanacagız ...

Uploaded with ImageShack.us

Tolga Can ve sgurdal bunu beğendiler.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çakalaz hayırlı olsun...
    cakalaz bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda CBF 500
    hayırlı olsun, ön farı bağlantı yerlerinden çok az yukarıya alın zira alt ucu çamurluğa vuruyor ve ses yapıyor. kafadan gelen zırıltı ise direksiyon kilidinin piminden. etrafını 1 tur elektrik bandı ile sarın.

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Arkadaşlar bende kanuni cross 250 var yeni adım sayılır, genelde dağda, arazide kullanıyorum. aranızda hiç arka stop lambalarını led olarak değiştiren oldu mu. bir de on farı ve yuva tasarımını pek beğenmiyorum. Sizde değiştiren oldu mu hiç verebileceğiniz bir link var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)