Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir grubu araziye devam ediyor hocam
    enson yaptığımız gezi bu http://www.motosiklet.net/forum/etki...gazlamaca.html
    Gezi fotalarına baktım gercekten guzel gezi olmuş. Merak ettigim bişi var. Gezinizde. WR125 KLE250 Ramzey200 de var. Kubanın bu motorları gore performansı nasıl dı. Onların gittigi her yola gider seklinde degil ama. Birinin 2. vitesde cıktıgı yeri digeri 1. vitesle cıkıyor bigi. Biraz daha acıklayıcı bir karşılaştırma yapabilirmisiniz. Bir ramzey kullanıcısı SRT yi kullanıdımı veya WR kullanıcısı. Motorları degiştirip performanslarını baktınızmı... Bu gunulerme CC yuksetmeyi dusunuyorum. 250 CC lik ne alacagıma karar veremedim. Simdiden tesekkürler..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mermer lastiği keser mi emin değilim ama "bana 21" jant verin, her yerden çıkabilirim" gibi hissediyorum kendimi... Bu 17" ler kaldırımlarda nazlanıyorlar. Yada ben biraz beceriksizim...
    hah şu beceriksizliğini bi bileydin
    ANGARAJ

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Mermer lastiği keser mi emin değilim ama "bana 21" jant verin, her yerden çıkabilirim" gibi hissediyorum kendimi... Bu 17" ler kaldırımlarda nazlanıyorlar. Yada ben biraz beceriksizim...
    17 jantla çıkarsın ama senin lastiklerde diş yokki tutunacak, "TUTUNAMADIIMM" şarkısını söylerler
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Benim motoru veriyim de düz duvarlarda gez biraz, hatta tavanda bile gezersin o derece tork o derece beygir gücü eks-triiim falan hikaye yani

Herkese Merhaba
    çok fazla vaktinizi alıp sizi yormayacağım , str 250 2011 sahibiyim , ctesi motorsikleti servise götürüp ertesi günkü gezi için bakımarını yaptırıp pazar günü tura çıktık.
    gezi esnasında şanzıman kilitledi ( dişli kırılması ). Daha sonra ben tabi garanti kapsamına dahil olduğunu zannederek içim rahat servisin yolunu tuttum ,
    servis raporunu yazdı distürbütörden gelen cvp ; şanzıman dişlisi garanti kapsamında değillir hesap 300 papel .
    fikri ve deneyimi olan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum , sinirden halıyı kemiriyorum .

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı obenberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba
    çok fazla vaktinizi alıp sizi yormayacağım , str 250 2011 sahibiyim , ctesi motorsikleti servise götürüp ertesi günkü gezi için bakımarını yaptırıp pazar günü tura çıktık.
    gezi esnasında şanzıman kilitledi ( dişli kırılması ). Daha sonra ben tabi garanti kapsamına dahil olduğunu zannederek içim rahat servisin yolunu tuttum ,
    servis raporunu yazdı distürbütörden gelen cvp ; şanzıman dişlisi garanti kapsamında değillir hesap 300 papel .
    fikri ve deneyimi olan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum , sinirden halıyı kemiriyorum .
    öncelikle geçmiş olsun.buda tipik satıcı politikası işte,kesin yanlış kullanım sonucu olduğunu söyleyip ürünü garantiye sokmamak.gerçekten kendi hatan olmadığını düşünüyorsan peşini bırakma.fabrikayı ara,tüketici mahkemesine başvurmanı önerebilirim...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    CBF-150
    Herkese Merhaba

Öncelikle Cok gecmiş olsun. Bu motorlar yapı geregi agır kullanım sartlarına dayanıklı olması gerekir. Hakkını aramalısın. Olayın üzerine git. Ayrıca olayın nasıl oldugu hakkında bilgi verirsen daha acıklayıcı bilgi edinebilirsin. Olay nasıl oldu bilmiyorum ama dişli kırılıncaya kadar daha az masraflı ve daha basit olan debriyaj balatasının sıyırması gerekirdi. Benim CBF150 de başıma gelmişti..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

ilk önce gezi esnasında ( çok zorlu bir parkur değildi genelde. toprak, düz sürüş) 2. vites te motor mekanik ses çıkarmaya başladı , sanki zincir gergin değilde boşta sarkık vaziyette sağa sola vurarak ses çıkartıyor gibi. arızayı anlayınca , dönüş yapıp 1. vitesle 2 dakika kadar usulca sürdüm , şanzımanın kilitleme olasılığını düşünerek sonra motoru riske atmayıp , kontak kapatıp . yaklaşık 2saat 40 dakika itmek suretiyle motoru medeniyete kavuşturdum .
    merak ettiğim şey ise distürbütörden aldığım cevap; şanzıman dişlisi arızaları garanti kapsamında değildir???.
    eğer elinizdeki garanti belgesine bakabilirseniz bunun bu şekilde yazılmış olduğunu göreceksiniz keza motorlu araçların hepsinde uygulama bu şekildedir. şanzıman dişlisindeki arıza arızalar diğer motorlu araçlarda da garanti kapsamında değildir .

ne yazıkki garanti belgesini bulamıyorum email le garanti kosullarını istedim ama gelirmi bilmiyorum .elinde olan arkadaşlar için merak eden varsa kontrol edebilir mi yada konuyu bilen birisi bu şanzıman dişlisi garanti kapsamı hakkında bilgi verebilir mi _?

şimdiden teşekkürler .

Motosikleti
    CBF-150
    Mermer veya fayas kenerları lastigi keser. Bisikletin latigini kestirmiştim. Cıkarken degil tabiki inerken. Bisikleti elimle cıkattım merdiven başına. İnerken hafif firenleyerek indigim için basamak keneri arka lastigi kesmişti. Tabiki Motorun lastigi cok daha sert ama yinede dikkat atmekgerekli. Özellkle dıkarken.. Cunku tam basamkların kösesinde pati cekiyor. Lastigin disleri kopabiliyor.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    ilk önce gezi esnasında ( çok zorlu bir parkur değildi genelde. toprak, düz sürüş) 2. vites te motor mekanik ses çıkarmaya başladı , sanki zincir gergin değilde boşta sarkık vaziyette sağa sola vurarak ses çıkartıyor gibi. arızayı anlayınca , dönüş yapıp 1. vitesle 2 dakika kadar usulca sürdüm , şanzımanın kilitleme olasılığını düşünerek sonra motoru riske atmayıp , kontak kapatıp . yaklaşık 2saat 40 dakika itmek suretiyle motoru medeniyete kavuşturdum .
    merak ettiğim şey ise distürbütörden aldığım cevap; şanzıman dişlisi arızaları garanti kapsamında değildir???.
    eğer elinizdeki garanti belgesine bakabilirseniz bunun bu şekilde yazılmış olduğunu göreceksiniz keza motorlu araçların hepsinde uygulama bu şekildedir. şanzıman dişlisindeki arıza arızalar diğer motorlu araçlarda da garanti kapsamında değildir .

ne yazıkki garanti belgesini bulamıyorum email le garanti kosullarını istedim ama gelirmi bilmiyorum .elinde olan arkadaşlar için merak eden varsa kontrol edebilir mi yada konuyu bilen birisi bu şanzıman dişlisi garanti kapsamı hakkında bilgi verebilir mi _?

şimdiden teşekkürler .
    Sahibinden.com'da satılık motoru kitlenmiş str 250 var ilan senin mi? Yoksa bu sorun onunda mı başına geldi http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95844696/detay

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com'da satılık motoru kitlenmiş str 250 var ilan senin mi? Yoksa bu sorun onunda mı başına geldi http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95844696/detay
    hayır benim değil,

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yazınca merak edip çocuğu aradım e-5 te öylece giderken kilitledi dedi , daha önce motor yetkili servis haricinde işlem görmüş , garanti patlamış yani .

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    ARKADAŞLAR BU STR'NİN SÜSPANSİYONLARINI YUMUŞATMANIN BİR YOLU VAR MI ?BEN ARAZİDE KULLANMIYORUM ŞEHİR İÇİNDEYİM HEP VE POPO CİDDİ ANLAMDA ACIYOR BU KONUDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BİR ŞEY VARSA PAYLAŞIRMISINIZ LÜTFEN.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BU STR'NİN SÜSPANSİYONLARINI YUMUŞATMANIN BİR YOLU VAR MI ?BEN ARAZİDE KULLANMIYORUM ŞEHİR İÇİNDEYİM HEP VE POPO CİDDİ ANLAMDA ACIYOR BU KONUDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BİR ŞEY VARSA PAYLAŞIRMISINIZ LÜTFEN.
    o konudan bende rahatsızım.seleyi kalınlaştırmayı düşünüyorum...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar uzun yıllarca motor kullandım daha garantiden doğru düzgün değişen bi parça görmedim strnin granajlarının renginin solmasını bile söyledim kullanıcı hatası dediler.kullanıcı hatası değil sizin kalitesiz boya kullanmanız dedim değiştireceksiniz fln adamlar sallamadı.demek istediğim şudur salak saçma servislerle uğraşmayın kendinize sağlam bi usta bulun bakımlarını ona yaptırın motoruda tanımış olur sürekli arıza çıkmasına da engel olursunuz.şahsen ben öyle yaptım şu an motor 6 bine yaklaştı %70 hard enduro diyebilirm hiç bir sorun yaşamadım sakın ha garantisi var diye güvenmeyin çünkü tam bir şerefsiz yetkililer.
    ozrace bunu beğendi.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Herkese Merhaba
    Dostum geçmiş olsun,vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine başvurmanı öneriyorum. Bu markanın kalitesiz ve ahlaksız bir motor distribütörü ve montajcısı olduğunu daha önce başıma gelen olaylar sonrasında buradan söylemiştim. On paralık yedek parçayı bile bayilerine göndermeyen, şanzumanı garanti kapsamına sokmayan insanların zihniyetinden ne beklenir. Yeni alacak arkadaşlar için tekrar söylüyorum, kubamotor servis, garanti ve işçilik bakımından tam bir fiyaskodur. Kendi servisinizle hatta kendi imkanlarınızla motoru sağlam parçalarla modifiye edip yağını eksik etmeden kullanın, yoksa servis de montajcı da arkanızda durmaz.
    ozrace bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi fotalarına baktım gercekten guzel gezi olmuş. Merak ettigim bişi var. Gezinizde. WR125 KLE250 Ramzey200 de var. Kubanın bu motorları gore performansı nasıl dı. Onların gittigi her yola gider seklinde degil ama. Birinin 2. vitesde cıktıgı yeri digeri 1. vitesle cıkıyor bigi. Biraz daha acıklayıcı bir karşılaştırma yapabilirmisiniz. Bir ramzey kullanıcısı SRT yi kullanıdımı veya WR kullanıcısı. Motorları degiştirip performanslarını baktınızmı... Bu gunulerme CC yuksetmeyi dusunuyorum. 250 CC lik ne alacagıma karar veremedim. Simdiden tesekkürler..
    Sorun guncellemesi Sayın 35emre35 nicli arkadasım sorum hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun guncellemesi Sayın 35emre35 nicli arkadasım sorum hakkında yardımlarınızı rica ederim.
    Sorunu özel mesajla sor bence, bildiğim kadarıyla motoru sattı bu yüzden bu sayfaya girmeyebilir.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    sayfa takibimde :D hiç gezi fotoları görmüyoruz ama, biz varken habire foto koyardık.
    gezgin33, cevap özelde hocam.
    herkese iyi forumlar

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfa takibimde :D hiç gezi fotoları görmüyoruz ama, biz varken habire foto koyardık.
    gezgin33, cevap özelde hocam.
    herkese iyi forumlar
    Forum hep, yorum-soru-cevap şeklinde gidiyor. Arada bir fotoğraf yükleyin. Yatıyor mu bütün strler?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)