Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xt 660
    str 250 li enduroysa.. kardeşim bu motor kros motoru ne uzun yolundan bahsetiyorsunuz ben 40 km yaptım canım çıktı str ile.bide xt 660 var bende alsana enduro işte strnin enduroyla alakası falan yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı ytczm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle kross değil, endurodur bu motor..

Uzun yol gezi raporumu okumak istersen şuradan bakabilirsin. http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=7222

Yolun %60i stabilize yol olduğunu düşünürsek ;uzun yol bu motor için iddialı değil,bu motor uzun yol için iddialı ;)

Ha bu arada sappasağlam gittim geldim,çok şükür çıt demedi 650km boyunca,iklim ve bölge şartlarını düşünürsek çok iyi performans sergiledi..
    Evet gezi notlarinizi keyifle okudum hatta icime su serpti ama bir yandan da sık sık egsozun erittigi sinyaller surekli sagi solu sıkılan str ler sibop kesmeler kopan debriyaj telleri kirilan manetler cok ürkütuyor beni. İlk goz agrim bu motor ayri bir bag var aramizda evet ama biraz guvenmek istiyorum ona . Bir de ev is surekli(bostanli tinaztepe) cevre yolundan 60 km bir yolum var 70 km/h hiz ile yolda resmen sürünüyorum herkes tacizde . Tamam 500 km/h yapacak degilim ama soyle uzmeden yirtinmadan 100/110 istiyorum cok sey mi istiyorum ((: . Servis 3. Yag degisimi sonrasi rahatlarsin dese de soru isaretim baki kaliyor . Memleketin yollari konusunda da hak verdim aslinda .

ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    str 250 li enduroysa.. kardeşim bu motor kros motoru ne uzun yolundan bahsetiyorsunuz ben 40 km yaptım canım çıktı str ile.bide xt 660 var bende alsana enduro işte strnin enduroyla alakası falan yok.
    Alıntı;

Öncelikle memlekette cruiser ve chopper ile enduro ve cross arasında ki fark tam bilinmiyor dolayısıyla yanlış bir kullanım söz konusu,

Örneğin Harley Davidson sahipleri çopır var bende derken aslında kast ettikleri motorlar bir cruiserdır. Chopper motorlar Orange County'de yapıldığı üzere custom yapılmış motorlardır.

Bir enduro ve cross arasında ki fark ise, enduronun gücü crossa göre daha düşüktür, enduro egzozları emisyon kurallarına daha uygundur, cross kesinlikle uymaz çünkü çoğu 2 zamanlıdır ve yağ yakarlar. En bariz fark ise bir cross motorda kesinlikle far olmaz, enduroda ise far vardır.

STR 250 enduroysa demişsin de Terra'nın 125lik bile endurosu var ona bakacak olursak,cc'ye bakmaz..

Motosikleti
    kuba str 250
    sinyal erimesinin çözümü basit egzos düşmeside 2000 bakımı yolculuk sırasına denk gelmesi sebiyle yaptıramadığımdan onun çözümüde 2 tane vida ve somun bunları sorun olarak görmüyorum.ve hala iddalıyım çok güzel motor

Motosikleti
    yamaha xt 660
    kardeş ben zaten cc ye bakar diye bişi demedim cc ile alakası yok bu motor enduroysa bende birşey bilmiyorum...

rojhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam - yzf 125 - kawasaki z750s-kuba str 250
    bende artik bi str sahibiyim motor cok güzel çok hosuma giddi.. sadece birazcik hızı az geriye kalan hersey cok iyi bide arka frrende sorun yasıyorum

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı rojhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende artik bi str sahibiyim motor cok güzel çok hosuma giddi.. sadece birazcik hızı az geriye kalan hersey cok iyi bide arka frrende sorun yasıyorum
    hadi hayırlı olsun,Allah kaza bela göstermesin...Ramazan'dan sonra bir gezi yaparız artık
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,benzin bitince yedeğe alıyorum ama motor çalışmıyor,jigle de bir süre çalışıyor sonra stop ediyor,biraz zaman geçince çalışıyor.aynı sorunu yaşayan varmı yoksa benim motordamı bir arıza var?ona göre servise götüreyimde bozuk bişey varsa deyiştirsinler...
    benim strde musluk yedekte olmamasına rağmen tamamen bitipte 1 sefer yolda kaldım. serviste kontrol edildiğinde musluk arızalı çıktı ve garantiden değişti.

Merhaba, Karşıyakada oturuyorum motorcu ejdere gittim bu sabah str yi inceledim biraz, fiyatına göre güzel motor amaca yönelik diyebilirim.
    4800 tl vadeli fiyat verdi nakite 4350 dedi oradaki bayan. Buradan alsam servisi nasıldır iyimidir veya sizin İzmirde önerebileceğiniz başka bir yer var mı hem motor alımı için hemde servis için.
    Teşekkürler

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    grksk o fiyata büyük ihtimal ile 2011 model eski tip ön maşa olan modellerdir.

Yahu gençler bu arada ben motoru satmayı düşünüyorum, heves ettik aldık ama binmeye hiç fırsatım olmuyor.

3-4 ay oldu motor hala 250 km de

Bari sezon bitmeden satayım alan adam binsin kışın zaten yatıcak.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grksk o fiyata büyük ihtimal ile 2011 model eski tip ön maşa olan modellerdir.

Yahu gençler bu arada ben motoru satmayı düşünüyorum, heves ettik aldık ama binmeye hiç fırsatım olmuyor.

3-4 ay oldu motor hala 250 km de

Bari sezon bitmeden satayım alan adam binsin kışın zaten yatıcak.
    haydaaa oldumu şimdi bu.daha yeni alışmışken araziye...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

frenlerde ne gibi sorunlar var

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Dun 500 km yi devirdim str ile. Su ana kadar karsilastiklarim. 193 cm 95 kiloyum motor gayet uygun bana kalirsa bu olculere gore ayrica torklu oldugu icin aizi uzmuyor. Sadece dizlikler depo hizasindaki kuba cikartmalarini cizdi motor dusmus gibi gozukuyor. Sele konusunda 45 dk dan sonra arabami aratiyor diyebilirim. Arazide hic denemedim sadece 1 kez kordondan gectim ((: ayran gibi oldum . İlk baslarda calisinca stop etme sorunu vardi bunu hatali gaz vermeden oldugunu buldum (motoru bogmamak lazim) su ana kadar vites gostergesi haric hic bir sorun yasamadim ama tabi bu motorun cinli oldugunun bilincinde ve dikkatli kullaniyorum onu uzmeden nazikce 500 bakimini 430 km de yaptirdim servisim 3. Yag degisimine kadar 6-7000 deviri gecme motor seni uzun yillar uzmeyecek dedi yani rodan 1000 degil biraz daha uzun surecek gibi . 6000 devir 5. Vites 70 yapiyor su anda cevreyolu icin jeyifsiz ve tacize acik bir surat ama zaten bu cihazin asil olayi surat degil. Gunbegun tecrubelerimi paylasacagim ama simdilik bu fiyata bu motor gayet mantiklidir. İnsanlar tipini cok begeniyor ayrica evet (:

Olcay
    Evet dostum 2011 miş, adamakıllı motoruda toplamadan vitrine koymuşlar ön freni takmamışlar sarkık duruyor, yanına diger motorları dipdibe koymuşlar inceleyemedim bile. Kuba stickerı da epey dandik zaten alanda hemen söker.
    2012 ile ne gibi farkları var ?

Buarada izmirli STRcilerden bayi ve servis adı bekliyorum..

Motosikleti
    yamaha xt 660
    kardeş bende arka frende sorun var ne yaptık ne ettiysek bir türlü yapamadık sanayide frenciye götürdüm yeni fren merkezi aldım 3 saat uğraştım olmadı...

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arka fren merkezi sorunu bende de vardı.orjinal merkezin hidrolik tankı yetersiz kalıyor.yeni bir plastik hidrolik tankı olan ve hortum benzeri birşeyle merkezi destekleyen bir fren merkezi alırsanız sorun düzelir.öncelikle içindeki havayı almanız gerekir ilk başlarda boşa akan hidrolikten dolayı tutmaz ama 1-2 gün içinde sorun gider.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bende arka frende sorun var ne yaptık ne ettiysek bir türlü yapamadık sanayide frenciye götürdüm yeni fren merkezi aldım 3 saat uğraştım olmadı...
    ben de hidroliği değiştirdiğimde aynı sorunu yaşadım. havayı almaya başlamadan önce elinle sonuna kadar kaliperle disk arasındaki boşluğu almanız gerekiyor. yani kaliperin bağlandığı demiri iten pompa içindeki pim, olabildiğince dışarıda (itilmiş) olacak ki içi hidrolikle dolsun. daha sonra tapayı aç kapa yaparak 15-20 kez pedal aşağıdayken havasını alacaksınız. kolay gelsin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cross'ta arka frenin disk olması saçma, topraklı yolda arka teker çok kısa sürede tozla toprakla kaplanıyor, disk olunca o da kısa sürede pert olacak. Aslında ön fren bile kampana olmalı ama motorlara hidrolik kampana fren koyacak bi delikanlı yok çinde. Telli kampana yeterince tutmuyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bu sabah 7 de kalktim kahvalti icin str ye atladim karagol e gittim torkundan cok memnunum. Alt devirlerde bike tirmanirken sorun yoktu. Ama evet popo jalmadi ozlennuklr iniste

ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Popo Ortak derdi hepimizin )

Minder ile seyahet edeceğim bundan sonra..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)