Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ahada konuyu kapattım...Suç bendeki bu motoru bu kadar gözümde büyütüp bu kadar sayfa yazı yazdım...Kuba Str250cc Bana göre değil arkadaşlar...Buyrun tepe tepe kullanın ve hayrını görün daha ne diyim...Kolay gelsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe ve somutluk fışkıran mesajlar... Adam olayı çözmüş, bize laf düşmez.

Neyse bence konuyu saptırmayalım, burası belli bir modelin başlığı. Kendi başlığı olan başka modellerden bukadar bahsedilirse olmaz. Ben "Külüstür Kuba!" kullanıcılarının paylaşımlarını bekliyorum...
    külüstür valla sorma nereye elimi atsam elimde kalıyo motoru aldıysan bi ara görüşelim...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    külüstür valla sorma nereye elimi atsam elimde kalıyo motoru aldıysan bi ara görüşelim...
    Henüz alamadım. Aldığım zaman bir buluşma ayarlıycam ama söz Bu hafta içi gelecek olması lazım. Tabi kesin motor geldiği gün benim de şehir dışı işim çıkar... Kesin öyle olacak.
    #sürenadam

Motosikleti
    yamaha xt 660
    [IMG]DSC01212[/IMG] kuba str 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

beyler nasıl resim atıyoruz ayrıntılı anlatırmısın arazi resimlerini atmak istiyorum

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    hizliresim.com a gir resimleri yükle ordaki direct linkleri [IMG ] [ /IMG] kodlarının arasına yapıştır yalnız köşeli tırnakların içerisindeki boşlukları silmeyi unutma..

Henüz alamadım. Aldığım zaman bir buluşma ayarlıycam ama söz Bu hafta içi gelecek olması lazım. Tabi kesin motor geldiği gün benim de şehir dışı işim çıkar... Kesin öyle olacak.
    Al da kurtulak la şu kabir azabından
    ANGARAJ

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    !5 gün önceki cross turumuzda fena belimi incittim, hala da tam iyileşmedim. Bu hafta sonuda ufaktan bi kaçamak yapıcam ailece, e sorada ramazan.

Ben nerdeyse sezonu bitirdim sayılır, motor daha 225 km de
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    !5 gün önceki cross turumuzda fena belimi incittim, hala da tam iyileşmedim. Bu hafta sonuda ufaktan bi kaçamak yapıcam ailece, e sorada ramazan.

Ben nerdeyse sezonu bitirdim sayılır, motor daha 225 km de
    geçmiş olsun abi ben 1600 km oldum bile hatta km telim koptu servisi arayımda garantiden ayarlasınlar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşalar selamlar, başlığı uzun zamandır takip etmekteyim. Yaklaşık bir ay önce ben de STR'me kavuştum

Motor güzel, torku falan yerinde. F/p olarak alınabilinecek bir motor..

Öncelikle şöyle bir kolaj koyayım ileride tek tek ekleyeceğim zaman buldukça fotoları

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @ytczm resimler güzel, motorunuz da hayırlı olsun. Elcikleri nereden temin ettiniz? Varsa marka/model ??
    #sürenadam

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hayırlı olsun ytczm arkadaşım güle güle kullan.
    bu arada arazide çatlayan aynamı ybr 125 aynası ile deyiştirdim şiddetle tavsiye ederim.hem daha iyi görüş açışı,hemde ileri geri,aşağı yukarı katlanabilir olması dolayısı ile çok kullanışlı.bizim apartman'a girerken çoğu zaman aynayı çarpıyodum ve çatlak aynama 2. çatlağı oluşmuştu.şimdi ise içe doğru katlıyorum ohhhh misss gib ayrıca araziye çıkarkende bu yöntemi kullanıcam bidaha sök tak uğraşmayalım
    bir diğer konuda; kaç numara yağ kullanıcaz?ayna ile birlikte 10-40 yağ aldım ama araştırmalarım sonucu yazın daha kalın 15 veya 20-40 yağ kullanılması gerektiğini farkettim.ne dersiniz 10-40 kullanmanın sakıncası varmı yoksa 15-40 lamı deyiştirsem?

@Syanur, teşekkürler. Dostum aldığımda vardı elcikler, ama motor malzemesi satan yerlerde satılıyor aynıları. Beyaz rengini sormuştum oradan biliyorum

@ozrace teşekkürler. walla hocam benim aynalar beşgen mi ne onlar hoşuma gidiyor

yağ konusunu bilmiyorum, ben de o kadar anlamıyorum. Anlayan arkadaşlar yazarsa sevinirim makbule geçer

Bir de motoru memleketim olan Antakya'da aldım ve görev yerim olan Kars'a getirdim geçen gün. Atiklik konusunda hayal kırıklığına uğradım! 2.viteste şahlanan motor şimdi sadece hızlanıyor. Bu durum beni üzdü. Rakımdan kaynaklanıyor bu durum, caresi var mı karbüratör ayarından falan oynansa eski atik duruma getirebilir miyiz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ytczm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Syanur, teşekkürler. Dostum aldığımda vardı elcikler, ama motor malzemesi satan yerlerde satılıyor aynıları. Beyaz rengini sormuştum oradan biliyorum

@ozrace teşekkürler. walla hocam benim aynalar beşgen mi ne onlar hoşuma gidiyor

yağ konusunu bilmiyorum, ben de o kadar anlamıyorum. Anlayan arkadaşlar yazarsa sevinirim makbule geçer

Bir de motoru memleketim olan Antakya'da aldım ve görev yerim olan Kars'a getirdim geçen gün. Atiklik konusunda hayal kırıklığına uğradım! 2.viteste şahlanan motor şimdi sadece hızlanıyor. Bu durum beni üzdü. Rakımdan kaynaklanıyor bu durum, caresi var mı karbüratör ayarından falan oynansa eski atik duruma getirebilir miyiz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

http://img41.imageshack.us/img41/3851/balksz2wr.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/9832/balksz4n.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/6717/balksz5rx.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/2289/mg9144l.jpg
    hocam canon eos 600d'yi güle güle kullanın çekimler çok güzel atiklik içinse karburatörden hava ayarını biraz açman gerekecek
    ANGARAJ

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam canon eos 600d'yi güle güle kullanın çekimler çok güzel atiklik içinse karburatörden hava ayarını biraz açman gerekecek
    Teşekkürler, exif diyorsunuz ha )

karb işini de deneyeceğim, sağ olun

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    ''ytczm'' motorun hayırlı uğurlu olsun, kazasız binersin inş.

@ytczm resimler güzel, motorunuz da hayırlı olsun. Elcikleri nereden temin ettiniz? Varsa marka/model ??
    dostum elcik korumayı mı kastettin yoksa.. ben şu ilandakinin kırmızısını aldım gayet güzel bişey acerbis kopyası

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92329494/detay

istersen sanada bunu alıp yeşil sprey boyayla boyayalım

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum elcik korumayı mı kastettin yoksa.. ben şu ilandakinin kırmızısını aldım gayet güzel bişey acerbis kopyası

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92329494/detay

istersen sanada bunu alıp yeşil sprey boyayla boyayalım
    Evet ya elcik korumayı kastetmiştim, anlamışsın Şunlar da hep birbirine benziyor, ama daha ucuz gibi;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93501030/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91447528/detay

Bakalım ayarlıycaz bişeyler, siyah olur herhalde. Çünkü yeşiller fıstık yeşil tonu uymayabilir. Buarada hala motoru bekliyorum ben
    #sürenadam

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Evet ya elcik korumayı kastetmiştim, anlamışsın Şunlar da hep birbirine benziyor, ama daha ucuz gibi;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93501030/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91447528/detay

Bakalım ayarlıycaz bişeyler, siyah olur herhalde. Çünkü yeşiller fıstık yeşil tonu uymayabilir. Buarada hala motoru bekliyorum ben
    ikisinide önermem.sakın alma...
    1.sadece plastik içinde demir yok...
    2.bağlantı elemanları çok dandik daha bağlarken kırılabiliyor...

ben aşağıdakinden aldım.malzeme sağlam ama kargo 13 günde geldi direk Çin'den adresime.birde bizim gidon 28 den 22 ye indiği için bağlantı elemanı 22 ye göre biraz uğraşacaz ama sonuçta bu ikisinden sağlam olacağı kesin...henüz takamadım str nin gidon delikleride ufak bugün maktapla genişletmeyi düşünüyorum.takınca resimleri koyarım...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66433559/detay

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben aşağıdakinden aldım.malzeme sağlam ama kargo 13 günde geldi direk Çin'den adresime.birde bizim gidon 28 den 22 ye indiği için bağlantı elemanı 22 ye göre biraz uğraşacaz ama sonuçta bu ikisinden sağlam olacağı kesin...henüz takamadım str nin gidon delikleride ufak bugün maktapla genişletmeyi düşünüyorum.takınca resimleri koyarım...
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Söylediğin iyi oldu. Buarada genelde bu tarz universal ürünlerde 2 parça daha koyup gerek 28 lik gerek 22 lik gidonlara takılabilmesini sağlıyorlardı. En azından 1-2 ilanda öyle görmüştüm. Keşke senin gidona uygun parçaları da olsaymış, uğraşmazdın
    #sürenadam

Motosikleti
    kuba str 250
    motor şuanda 3000 küsüre geldi kütahyadan başlayarak balıkesir ayvalık tan sahil kenarından antalya ya kadar bir hafta boyunca gezdim banamısın demedi sadece arka sağ sinyal eridi bence parasını sonuna kadar hakediyor.Alacaklara kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaş gerekli açıklamayı yapmış, iki modele de boşuna para vermiş olursun. benim aldığımla öner' in aldığı elcik koruma aynı, bağlantılar sağlam, malzemenin kendi de acerbis modelinin kopyası ve sağlam alüminyum malzeme. uyumluluğu konusunu garanti edemem ama, orası senin yaratıcılığına kalmış, ne yapıp edip uyduracaksın

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    dün yeni elcikleri ve elcik korumalarını taktım.aynalarımı daha önceden ybr 125 aynası ile değiştirmiştim...
    elcik koruma aparatının bağlantı parçaları bizim gidon'a uymadığından ufak tadilatlar yaptım;gidon deliği dar olduğundan maktap ile genişlettim,korumaya çarpmasın rahat çalışsın diye manetin ucundaki topları kestim,gidon bağlantı aparatı 22mm ye göre olduğundan civatasıda küçüktü.orjinalı alyan başlı idi ama ben kolaylık olsun diye M5x30mm 4 adet yıldız başlı civata aldım,arasındaki boşluk çirkin durmasın ve daha sağlam olsun diye 2 adet'de M5 civata koydum, apartın iç kısmınada tek tarafı bantlı sert sünger koyarak sıkıştırdım.bence 10 numara oldu

öncesi;

sonrası;

resimler telefonla çekildiğinden kalitesi düşük kusura bakmayın
    35emre35 ve ozgur325 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)