Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,,,vites geçişleri için serviste motor yağına ilave şanzuman yağı ilave edilmişti bir miktar, o yüzden vites geçişlerim gayet sorunsuz.
    O neymiş ya... Garip geldi bana bu durum. Aklım karıştı... Hani ne zararı olabilir diye düşünüyorum da, tam emin olamadım zararı olur mu diye... (motor yağına şanzıman yağı karıştırmak)
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba str 250
    teşekkürler

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O neymiş ya... Garip geldi bana bu durum. Aklım karıştı... Hani ne zararı olabilir diye düşünüyorum da, tam emin olamadım zararı olur mu diye... (motor yağına şanzıman yağı karıştırmak)
    valla dostum ustanın dediği; crosslara koyuyoruz, vites geçişleri daha rahat oluyor.. bir litre motor yağına ilave, göz kararı baya kalın ama numarasını görmediğim şanzuman yağı koydu. artık sen de alış böyle işlere, comuter ci değilsin artık sen de bir tarz sahibi oldun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hiçte bilem, benim spesifikasyonlarda 15W-50 Fully Synthetic! oil kullanınız yazıyor.. Katmam ben şanzıman yağı felan

Yanlız bu yağ konuları bir acayip oluyor. 2 zamanlı motora bildiğin kızartma artığı yağlardan koyup yarışa katılan adam biliyorum. "Sadece eski bir Tshirt ile süzüp motora koyuyorum, gayet de iyi performans veriyor" diye yazmıştı
    ozgur325 bunu beğendi.
    #sürenadam

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    motor yağına şanzıman yağı katma işini ilk defa duyuyorum...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Hiçte bilem, benim spesifikasyonlarda 15W-50 Fully Synthetic! oil kullanınız yazıyor.. Katmam ben şanzıman yağı felan

Yanlız bu yağ konuları bir acayip oluyor. 2 zamanlı motora bildiğin kızartma artığı yağlardan koyup yarışa katılan adam biliyorum. "Sadece eski bir Tshirt ile süzüp motora koyuyorum, gayet de iyi performans veriyor" diye yazmıştı

2t motorlar içerden de yağlandığı için sıkıntı yok istersen salatanın dibinde kalan sızma zeytinyağını koy, zaten pistonlarda sürekli değişiyor, en fazla 500 km erken değiştirirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla Kuba STR 250cc Cross motor tipi fena değil ancak sahibinden.com'daki ikinci el ilanlarına bakınca millet almış daha 250 kilometre 600 km. en fazlası 3.000 4.000 km. yapmış hemen aciliyetten satılığa çıkarmış...Demekki ucuz etten ancak bu kadar yahni olur Şahsen bende son günlerde scoter motorlardan Crosa kafayı bozmuş biri olarak bu kadar yeni motorların ikinci eline çok rastlamam beni çok ama çok şüphede bıraktı...Kuba str 250'yi sanırım kafadan eliyeceğim...Geriye tek seçenek Asya Rx 250cc Cross kaldı ondada acele etmeyeceğim ,Çünkü bu zamanda ne desen o olur...Parayı toplamak zor ancak savurması çok kolay...O yüzden ince eleyip sık dokuyacam...Saygılarımla..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İstanbullu hocam, çok abartmışsın sende. Nedir sizi bukadar çok ama çok şüphede bırakan. Bu başlıkta adamlar motorun suyunu çıkardılar, burada olmayıp da sizin başınıza gelebilecek bir durum çölde kutup ayısı misali olur. Bukadar kullanıcı bilgisi önünüze serilmişken satış istatistiklerine bakarak şüpheye düşmek felan...Neyse siz bilirsiniz.
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İstanbullu hocam, çok abartmışsın sende. Nedir sizi bukadar çok ama çok şüphede bırakan. Bu başlıkta adamlar motorun suyunu çıkardılar, burada olmayıp da sizin başınıza gelebilecek bir durum çölde kutup ayısı misali olur. Bukadar kullanıcı bilgisi önünüze serilmişken satış istatistiklerine bakarak şüpheye düşmek felan...Neyse siz bilirsiniz.
    Bi sahibinden.com siteye gir ve kuba str 250 ilanlarına bak...Özellikle kilometrelerine dikkat et...Bu tarz motorlar 250 kilometre veya 3.000 kilometre için alınmaz...Bu tarz bi motor en az 5-6 yıl sürekli kullanmak için planlanır ve alınır...Buyrun ikinci ellerin istatistikleri ortada...Ben bir kaç olumlu yorumla hareket edecek kadar sarhoş değilim çok şükür...Kötü demiyorum ancak şüpheler ve tahmin ettiklerim çok ağır basıyor...Sonuçta kimse kendi malını kötülemez...Ben bile kötü bi mal satarken doğru söylemek gerekirse pembe yalanlar muhakak söylemişimdir...BEN BU MOTORA KÖTÜ DEMİYORUM ANCAK ÇOK AMA ÇOK ŞÜPHELİ DURUMLAR VAR...Ayrıca herkesin düşüncesi ve yorumu sadece kendi şahsını bağlar...Ben herkesin yorumuna saygı duyuyorum...Kimseye maksatlı olarak yazmıyorum...İçimden gelen neyse onu yazdım...Tşkler..

Motosikleti
    yamaha xt 660
    git asya al sonra topla toplayabilirsen sanayiciysen iyi ama öbür türlü işin zor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı istanbul3425 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Bu tarz motorlar 250 kilometre veya 3.000 kilometre için alınmaz...Bu tarz bi motor en az 5-6 yıl sürekli kullanmak için planlanır ve alınır...Buyrun ikinci ellerin istatistikleri ortada...Ben bir kaç olumlu yorumla hareket edecek kadar sarhoş değilim çok şükür...

...Ayrıca herkesin düşüncesi ve yorumu sadece kendi şahsını bağlar...Ben herkesin yorumuna saygı duyuyorum...Kimseye maksatlı olarak yazmıyorum...İçimden gelen neyse onu yazdım...Tşkler..
    Ne alakası var hiç anlamadım. Neye karar verirseniz hayırlı olsun, sorunsuz binersiniz inşallah.
    #sürenadam

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    valla Kuba STR 250cc Cross motor tipi fena değil ancak sahibinden.com'daki ikinci el ilanlarına bakınca millet almış daha 250 kilometre 600 km. en fazlası 3.000 4.000 km. yapmış hemen aciliyetten satılığa çıkarmış...Demekki ucuz etten ancak bu kadar yahni olur Şahsen bende son günlerde scoter motorlardan Crosa kafayı bozmuş biri olarak bu kadar yeni motorların ikinci eline çok rastlamam beni çok ama çok şüphede bıraktı...Kuba str 250'yi sanırım kafadan eliyeceğim...Geriye tek seçenek Asya Rx 250cc Cross kaldı ondada acele etmeyeceğim ,Çünkü bu zamanda ne desen o olur...Parayı toplamak zor ancak savurması çok kolay...O yüzden ince eleyip sık dokuyacam...Saygılarımla..
    kardeş hyosung'a da bak, çinlilere madem ön yargılısın, haklı da olabilirsin ama hyosung japonların bir alt kategorisine her zaman girer, çinlilerden de kalite olarak yukarıdadır ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hyosung'a da bak, çinlilere madem ön yargılısın, haklı da olabilirsin ama hyosung japonların bir alt kategorisine her zaman girer, çinlilerden de kalite olarak yukarıdadır ...
    Hyosung bu markadada istediğim tipte motor yok...Ben şuanda Asyanın ithal getirdiği Malezya malı RX 250cc Cross motora kafa yoruyorum...Bunun dışındada pek ısındığım Cross motor doğrusu yok...Bakalım bu motor nasıl çıkıcak...Eğer iddalı makina çıkarsa hemen alacağım...Ama göstergesi dijital olan son parti mallardan düşünüyorum...İnşallah fiyatları zıplamazda kavuşuruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git asya al sonra topla toplayabilirsen sanayiciysen iyi ama öbür türlü işin zor
    Asya dediğin motor Malezya malı RX 250cc Cros motordur...Bugün youtube.com orion 250cc cross motor yaz bakki nasıl motormuş görürsün...Sanki asya motor kendisi üretmiş gibi sallama...Bu motor ithaldir ve oldukçada kalitelidir..

Peki senin Cross motor tavsiyen nedir ?? Açıklada bizde bilelim şu şaheseri ???

Motosikleti
    yamaha xt 660
    youtubeye 250cc cros motor yazınca orada dağılmış hali çıkmaz zaten motorun.bende çin malı 250 cc cross var sanayiyiciyim her 4 günde bir bi yerlerini sıkıyorum söküyorum felan işi zor yani git 3-5 lira fazla ver hiç başın ağrımasın cross dayanıklı olcak zaten benim bir tane yamaha xt 660 var hiç bir yerini ellemeden biniyorum ama diğer krosa her dönüşte bir yerrlerini sıkıyorum .benim kros tavsiyem japon al veya sen bilirsin çin al zarıl zarıl binersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtubeye 250cc cros motor yazınca orada dağılmış hali çıkmaz zaten motorun.bende çin malı 250 cc cross var sanayiyiciyim her 4 günde bir bi yerlerini sıkıyorum söküyorum felan işi zor yani git 3-5 lira fazla ver hiç başın ağrımasın cross dayanıklı olcak zaten benim bir tane yamaha xt 660 var hiç bir yerini ellemeden biniyorum ama diğer krosa her dönüşte bir yerrlerini sıkıyorum .benim kros tavsiyem japon al veya sen bilirsin çin al zarıl zarıl binersin.
    RX 250cc Malezya Malıdır Dostum...Çin Değildir...Malezyadaki Fabrikasındaki Adı ise ORİON RX 250cc'dir...Kuba STR 250cc Desen Hadi Neyse Diyicem...Kuba Str 250cc Motoru Hiç Tartışmaya Bile gerek Yok...Zaten Hava Soğutmalı,Çokta Bi Beklentiye Girilmemeli...Az Sıkıştır Hemen Şişmeye başlar...Doğal Olarak Kuba Str Modelini Kafadan Es geçtim Bile...Bak RX 250 Piyasada Satışa Sunuldu..Yakında Bol Bol Yorumda Gelir...Hep Birlikte Okuyacağız Yorumları.. Sen Direk Asya Diyip Markayı Kötülüyorsun...Tamam Eywallah Ama Unutmaki Asya Firması RX 250cc Cross Motoru Üretmiyor...Sadece Malezyadan İthal Edip Damgasını Basıp Satıyor..

Yamaha-Honda-Ktm Bunlara Gidip 18.000 TL ile 30.000 TL Paramı Bağlıyalım ??? Ee ikinci ellerin Halide Meydanda...Düşmeler Kalkmalar...Kırmalar...Vs..Vs...Ben ikinci El Motorada , Helede Bu Bir Cross Motorsa Aşırı Derecede Karşıyım...Gider Çin Malı Alırım Ama Gidipte ikinci El Miladını Doldurmuş Marka Motorlara Ufak Bi Servet Bağlamam..

Kim Ne Derse Desin RX 250cc Cross Motor Fiyat-Performans-İşcilik-Kalite-Tip Bakımından Şuan Piyasanın En İyisidir...Kuba Str Diyenler Sahibinden.com Siteye Girinde Görün Adam 250 km. 400km. En Fazla 3.000km'de Satışa Çıkarmış...Yani Görünen Köy Klavuz İstemez...Bu Motorlar 250km. 400km. 3.000km. içinmi Planlanıp Alındı ?? Kimse 250km. Binip Satmak için Almaz...Bir Motor Alındımı En Az 5-6-7 Sene Binilmek için Alınır...Bizim Türk Milletinin Huyunu Çok iyi Bilirim...Malda Ufak Bi Sorun Olsa Hemen Bir Başkasına Gagalamaya Çalışır Satış ilanı açar Satmak için..

Malezya Malı RX 250cc Cross Motorda inşallah Yüzümüzü Kara Çıkarmazda Alırız..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    peki 20000 km olsa alırmıydın? ben söyleyeyim;çok km yapmış bu motordan hayır gelmez derdin...bunlar işin palavrası...ona bakarsan daha 1000 km yapmamış japon motorlarıda var onlardanda şüphe ediyormusun????
    egzozcu37 bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    yamaha xt 660
    valla kardeşim sana 18.000 tl ile 30.000 tl ye japon al diyen yok zaten o parayada son model süperini alırsın 6-7 liraya çok sağlam japon var benim dilim yandı o yüzden sanda tavsiyem japon adamları işçiliği bile bir kere zaten fazla söze gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu durumda tek seçenek Rx 250cc Cross...Ancak bu makinada henüz yeni, Hakkında hiç bilgi yok...Biraz otursun hele icabına bakıcaz...Kuba Str 250 modelini şimdiden Eledim...Hava soğutma kafadan kaybetti.. Cross motoru su soğutmadan aşağısı kesmez...Memleketin arazi şartları çetin Kubanın yiyeceği lokma değil..

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Şu durumda tek seçenek Rx 250cc Cross...Ancak bu makinada henüz yeni, Hakkında hiç bilgi yok...Biraz otursun hele icabına bakıcaz...Kuba Str 250 modelini şimdiden Eledim...Hava soğutma kafadan kaybetti.. Cross motoru su soğutmadan aşağısı kesmez...Memleketin arazi şartları çetin Kubanın yiyeceği lokma değil..
    Herkes görüş ve beğenilerini dile getirmekte özgürdür bunda sıkıntı yok ama kuba str 250 yi kafadan elediğini söylemek için bu başlığa mesaj yazman biraz garip. Desen ki bu kubalar neden 300-500 km binildikten sonra satılıyor anlarım ama sen bir ilan sitesine bakıp buradan bi çıkarım yapıyor, daha sonra da daha piyasada olmayan bir motorun reklamını yapıyorsun... öncelikle kullanıcısı olmadığın motorlarla ilgili kesin kanaatlere vararak kimseyi yanlış yönledirme, varsa şüphelerin sorup öğrenmeye çalış, yok ben bu modeli kafadan eledim diyorsan bu fikrini bizimle paylaşmanın ne sana ne bize yararı var. Sonuçta senin kafadan elediğin motorları kullanıyoruz ve bahsettiğin kusurlu malları başkasına kakalamak tabiri hepimizi zan altında bırakıyor.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tecrübe ve somutluk fışkıran mesajlar... Adam olayı çözmüş, bize laf düşmez.

Neyse bence konuyu saptırmayalım, burası belli bir modelin başlığı. Kendi başlığı olan başka modellerden bukadar bahsedilirse olmaz. Ben "Külüstür Kuba!" kullanıcılarının paylaşımlarını bekliyorum...
    atreyu bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)