Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

çok teşekkür ederim abicim aydınlatıcı cevabın için. sen beni merak etme yapılması gereken gibi en kısa sürede b ve A2 sürücü belgemi almayı düşünüyorum. Motor tutkusu yavaş yavaş oluştuğunu hissediyorum bende ;D genede hız tutkum yok fazla buna sevinmelimiyim bilmiyorum :D. şimdilik bu yaz str yi alıp rodaj döneminde kendi tekniğimi geliştirip biraz da tecrübe edincem sonrada dağ tepe tutmayın beni zaten sınavdan çıkmışım lise bitmiş, üniversite heyecanı inşAllah :D.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pazar yine İstanbul MT olarak cross a çıktık. Bu sefer aydosa tırmandık.

Benim dişli büyütme işi için tam performans ölçebileceğimiz zorlu bir tırmanış olmadı, ama 2 vitesde bile rahatca kalkış yapıyor hatta 3 de giderken durmaya yakın hızda vites düşürmeden devam edebiliriyorum. Ha birde kolay tekere gelecek gibi

Son sürat düştü ama 80 i geçmiyor redline sınırında.

İlk yakıt ölçümümde ise tamamen arazi kullanımında 5.5 litre yakıt hesapladım.
    ozgur325 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar yine İstanbul MT olarak cross a çıktık. Bu sefer aydosa tırmandık.

Benim dişli büyütme işi için tam performans ölçebileceğimiz zorlu bir tırmanış olmadı, ama 2 vitesde bile rahatca kalkış yapıyor hatta 3 de giderken durmaya yakın hızda vites düşürmeden devam edebiliriyorum. Ha birde kolay tekere gelecek gibi

Son sürat düştü ama 80 i geçmiyor redline sınırında.

İlk yakıt ölçümümde ise tamamen arazi kullanımında 5.5 litre yakıt hesapladım.
    ben 6 lt yakıyorum şehiriçi demekki normalmiş
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya demiyeyim sormayayım diyorum ama, KUBA'lar cidden çok mu yakıyor?? Bana öyle geldi(buradaki yorumlara bakarak). Yani arazi bile olsa 250cc için 5,5 litre biraz fazla. Tabi videolardan gördüğümüze göre yorucu geçmiş arazi ama bende bu şekilde takıldığımda çok ciddi bir benzin artışı yaşamıyorum. Yani bu aletler ortalama 4,5 civarı yakıyorlar. Açıkçası 29 hp lik hyolar kadar felan yakıyorlar, ben biraz daha düşük olmasını, ancak zorlandığı zaman ~4,5 litre seviyelerine çıkmasını beklerdim.
    #sürenadam

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende 90 tl ile 460kmyol yaptım ama daha yedeğe geçmemiştim (ormana gittiğimizden tekrar fulledim) yani 500 km rahat görürdü.benzini 4,5 tl den hesaplayınca km'de 0,18 krş yakıyor.bunu LT hesabı yapınca 4 lt çıkıyor.benmi yanlış hesapladım yahu
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 90 tl ile 460kmyol yaptım ama daha yedeğe geçmemiştim (ormana gittiğimizden tekrar fulledim) yani 500 km rahat görürdü.benzini 4,5 tl den hesaplayınca km'de 0,18 krş yakıyor.bunu LT hesabı yapınca 4 lt çıkıyor.benmi yanlış hesapladım yahu
    Yahu valla şöyle tam bir hesaplamıyorsunuz sonra bizim kafa oluyor Bundan önceki sayfalarda sugurdal 17 krş olarak belirtmiş. O günün benzin fiyatlarına göre 4litre/100km ediyor
    sgurdal bunu beğendi.
    #sürenadam

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kuruş ile TL ile yakıt hesabı yapanı odunla dövesim geliyor
    gezgin_33 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuruş ile TL ile yakıt hesabı yapanı odunla dövesim geliyor
    bidahaki buluşmaya gelmiyim desene zopa yememek için

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Adam haklı ama, diyoruz kuruş hesabı yapmayın diye. Adam 2011'in 10.cu ayında yapmış hesabını. Netten girdim baktım ozaman benzin kaç paraymış diye. Ve 01.09.2011 ile 21.10.2011 (yani ~50 günlük bir süreç) arasında tam 4 kere değişmiş benzinin fiyatı....Nasıl hesaplayım ben şimdi?

Yap birkere en temizinden litre hesabı, bir ömür gitsin yahu !!
    sgurdal bunu beğendi.
    #sürenadam

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya demiyeyim sormayayım diyorum ama, KUBA'lar cidden çok mu yakıyor?? Bana öyle geldi(buradaki yorumlara bakarak). Yani arazi bile olsa 250cc için 5,5 litre biraz fazla. Tabi videolardan gördüğümüze göre yorucu geçmiş arazi ama bende bu şekilde takıldığımda çok ciddi bir benzin artışı yaşamıyorum. Yani bu aletler ortalama 4,5 civarı yakıyorlar. Açıkçası 29 hp lik hyolar kadar felan yakıyorlar, ben biraz daha düşük olmasını, ancak zorlandığı zaman ~4,5 litre seviyelerine çıkmasını beklerdim.
    Benim en düşük hesaplamam uzun yolda 70 km civarı sabit hızla 1 litreyle 25.7 kilometredir yani yaklaşık 4lt/100km. Nasıl hesapladığıma gelince benzinin litresi 4,7 iken iki fulleme arasında 32 TL fark etti ve 175 km yol gitmiştim.
    32/4,7=6,8 litre benzin yakmışım 175/6,8=25,7 1 litreyle yaptığım km
    sonuç olarak uzun yolda sabit hızla 4 litre civarı yaksa da arazi kullanımında 5-5,5 litreyi bulabiliyor.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş abi senden ve diğer forum sakinlerinden özür dileyerek söyleyeyimki ben bu kuba motordan ............. motor almam
    hiç bir yerde fiyat listesi yok ve maillerde fiyatları vermiyorlar
    yani tam kör tuttuğunu öper muhabbeti
    en dandik markanın bile internette fiyat listesi var ve bayisine gidince size kazık atma ihtimalini kaldırıyor ortadan
    ben hyosung u almadan önce bu kubanın bi comunterini alacaktım her bayi ayrı fiyat verdi ve iki tanes arasında 670 tl fiyat farkı vardı

bende uzun süredir sahibinden.com sitesini takip ediyorum yeni bi ilan geldi elazığ 2012 str 3.900 tl die şaşırdım mesaj gönderecektim ters amortisörlü olan son model mi diye fakat 2 gün olmadan ilan fiyatı 4.800 tl oldu. bencede bu işte bi iş var :D ve bu yaz str için güzelce kazıklanacağım gibi hissediyorum bu işi biraz araştırmak lazım

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim en düşük hesaplamam uzun yolda 70 km civarı sabit hızla 1 litreyle 25.7 kilometredir yani yaklaşık 4lt/100km. Nasıl hesapladığıma gelince benzinin litresi 4,7 iken iki fulleme arasında 32 TL fark etti ve 175 km yol gitmiştim.
    32/4,7=6,8 litre benzin yakmışım 175/6,8=25,7 1 litreyle yaptığım km
    sonuç olarak uzun yolda sabit hızla 4 litre civarı yaksa da arazi kullanımında 5-5,5 litreyi bulabiliyor.
    Sizin hesaba göre 3,88 litre / 100 km felan çıkıyor. Düz yolda 70 le giden 15~17 hp bir motor için yüksek gibi göründü gözüme.
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    fazla yakıyor canım ona diyecek bişey yok muadili 200 cc lik motorlar aynı koşullarda 3,5 litre yakmakta arazide ise 4,5 litrelere ulaşmakta. Str ler 200 cc lik motorlara göre kesinlikle daha torklu ama onuda hatırlatmak isterim.

O değil de şu apachinin 27 hp lik cross unu onroada çevirmek mümkün olur mu ki? proje kabul görürmü, aynası sinyali farı ötv farkı falan birsürü tantana çıkar muhtemelen bize fiyatı yine 10-12 bin TL ye gelir diye tahmin ediyorum :( bu konuda bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla yakıyor canım ona diyecek bişey yok muadili 200 cc lik motorlar aynı koşullarda 3,5 litre yakmakta arazide ise 4,5 litrelere ulaşmakta. Str ler 200 cc lik motorlara göre kesinlikle daha torklu ama onuda hatırlatmak isterim.

O değil de şu apachinin 27 hp lik cross unu onroada çevirmek mümkün olur mu ki? proje kabul görürmü, aynası sinyali farı ötv farkı falan birsürü tantana çıkar muhtemelen bize fiyatı yine 10-12 bin TL ye gelir diye tahmin ediyorum :( bu konuda bilgisi olan var mı?
    Apachiler için konuşuyorum; yok öyle bir dünya Boşuna ümitlenmeyin
    #sürenadam

Motosikleti
    yamaha xt 660
    str 250 performans egzozu bulamadım arkadaşlar internet üzeriden siparişde olur bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    str 250 performans egzozu bulamadım arkadaşlar internet üzeriden siparişde olur bilgisi olan var mı?
    şu ilana bir bak istersen.gerçi bana göre gerek yokama...egsoz sesi çok ideal bence arasırada patlıyor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ilana bir bak istersen.gerçi bana göre gerek yokama...egsoz sesi çok ideal bence arasırada patlıyor
    Şu İlan ???
    #sürenadam

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Şu İlan ???
    ilanı koymayı unutmuşum arada kaynamış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8946241/detay/

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ama deyim, böyle ilanlara gelmeyin bakın. İçi boş çıkanlar mı dersiniz, kafasına göre yapmış göndermiş olanlar mı dersiniz.... Zaten "125 , 250 , 600 cc" ye uyumlu olan ilk defa bir egzoz görüyorum hayatımda ! Ticari kaygı içermediği çok açık ve net
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Apachiler için konuşuyorum; yok öyle bir dünya Boşuna ümitlenmeyin
    Onun içinde ölü bi plakalı cross alıp hileli hurdalı yollara başvurmak var ama neysee

Bu arada üstad sizlerle bi tanışmak nasip olmadı, araziye çıkıyor musunuz? Bildiğiniz güzel parkurlar varsa bi öncü olun hem tanışmış oluruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)