Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen kitlese bile razıyım.sizin motorlar daha yeni tozunu alıyorsundur hergün.şöyle 2 binli kmlere gelince arka fren tutmamaya başlıyor yeni balata taktık yine olmadı sorunu başka bir fren merkezi ile değiştirerek birazda olsa hallettik.
    Alıntı Huckle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle anlatmaya çalışayım.. Fren merkezi "çok küçük" ustaların yorumlarına göre.. Bir süre sonra basınçtan merkez içindeki contaların ruhuna fatiha oluyor.. Bizim izmir'deki servisi içindeki contaları kalitelileriyle değiştirdi fakat o da yaklaşık 1000 km kadar idare etti.. Özetle arka fren bir süre sonra tutmuyor, asfaltta nasıl olduğunu bilemiyorum fakat arazide sürekli kullanım sonrası bu benim de başıma gelmişti..
    Peki Fren Merkezini mi değiştirdiniz yoksa Ana Merkezi mi?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Fren Merkezini mi değiştirdiniz yoksa Ana Merkezi mi?

Özetle resimde görülen tüm parçalar değişiyor.. Fren merkezini tek olarak göndermiyorlar, ara spiral hortumu ve arka kaliperlerle birlikte geliyor ve değişiyor..

aynı sorun bendede başladı.. 1600 kmdeyim.. arka fren tutmuyor..nasıl bir yol izlemeli..servis garantiden değiştirirmi arkadaşlar..ve değişirse nihai çözüm olur mu?

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar komple değiştirmedim ben sadece fren pedalının bağlı olduğu kısım yani arka fren merkezi olarak adlandırılan yer.sorunsa o merkezdeki hidrolik tankı çok küçük bundan dolayı tam basınçmı artık neyse sağlayamıyor 25 tl başka bir merkez aldım tankı harici bir boruyla bağlanıyor sorun çözüldü diyebilirm.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar; Sikayeti olan var mı bu motordan ? Kronik herhangi bir sorun var mı acep?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    fotoğraflar istanbul cross grubu başlığında'da var ama buraya'da koyayım konu canlansın,almak isteyip tereddük edenlerin içini kıpırdatsın diye koyuyorum

bu açıdan çok yakışıklı duruyor değilmi

tırmanış başlıyor

ve tepedeyim

ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaşlar bugün yolda kaldım.motor önce tekledi sonra durdu biraz bekledikten sonra çalıştı 100mt sonra tekrar çekişi düşüp stop etti.dedim benzindenmi ama depoya bakıyorum benzin var,neyse dedim yedek depoya aldım bi kaç kez çalıştı ama yine stop etti.sonra son çare 50 mt ilerdeki benzincide depoyu fulledim sonra 2.marş'da çalıştı motor.önceki alışım'da 40 tl ye depoyu fullemiştim 8 küsür lt benzin almıştı,bu kez 30 tl 6 küsür lt benzin aldı.yani her halükarda depoda benzin var(gözlede görülüyodu zaten)...full depo ile 135 km yapmış oldum yani aşırı fazla yaktı (arabamdan fazla) bu kadar yakmasının sebebi rodaj'da olduğundan ve ormanda'da kullandığımızdanmı acaba?birde neden böyle benzin varken çalışmadı?aynı durum başına gelen varmı ???

Motosikleti
    RX 250
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün yolda kaldım.motor önce tekledi sonra durdu biraz bekledikten sonra çalıştı 100mt sonra tekrar çekişi düşüp stop etti.dedim benzindenmi ama depoya bakıyorum benzin var,neyse dedim yedek depoya aldım bi kaç kez çalıştı ama yine stop etti.sonra son çare 50 mt ilerdeki benzincide depoyu fulledim sonra 2.marş'da çalıştı motor.önceki alışım'da 40 tl ye depoyu fullemiştim 8 küsür lt benzin almıştı,bu kez 30 tl 6 küsür lt benzin aldı.yani her halükarda depoda benzin var(gözlede görülüyodu zaten)...full depo ile 135 km yapmış oldum yani aşırı fazla yaktı (arabamdan fazla) bu kadar yakmasının sebebi rodaj'da olduğundan ve ormanda'da kullandığımızdanmı acaba?birde neden böyle benzin varken çalışmadı?aynı durum başına gelen varmı ???
    benzin yedekte ise ve bitmişse depoda benzin olsa dahi dediğin şeyler olur dostum.depoyu normale aldığında sorunun düzelmesi gerekirdi aynısı banada olmuştu yedekte unutmuşum dedim aha yolda kaldım ama baktığımda benzin vardı sonra jeton düştü normale çevirip devam ettim

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin yedekte ise ve bitmişse depoda benzin olsa dahi dediğin şeyler olur dostum.depoyu normale aldığında sorunun düzelmesi gerekirdi aynısı banada olmuştu yedekte unutmuşum dedim aha yolda kaldım ama baktığımda benzin vardı sonra jeton düştü normale çevirip devam ettim
    iki tarafta'da denedim,yok çalışmadı...bu arada; (musluğun uzun ucu) normal depo aşağı,yedek depo yukarı değilmi?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ,bu kez 30 tl 6 küsür lt benzin aldı.yani her halükarda depoda benzin var(gözlede görülüyodu zaten)...full depo ile 135 km yapmış oldum yani aşırı fazla yaktı ?
    Full depo ile değil 6 litre ile 135 km yaptın

buda 100 km de 4.4 litre yapar ki normalin biraz üstünde.

Sebebide rodaj ve uzun orman üsrüşleri olsa gerek.

Sakin cadde kullanımında da 3,5 litre ortalama yakarız gibime geliyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Şu aletin şehir içi yakıt tüketimini tam olarak belirlemiş olan kimse var mı acaba? Önceki sayfalarda bahsedilmişti ama sonlara doğru biraz arttı mı ne Ben de tahminen 3,5 gibi düşünüyorum da, hani hesaplamış olan varsa sorayım dedim
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Syanur bende 3,5 olarak tahmin ediyorum.

Bu yakıt ölçme işinde ben çok iyiyimdir ama maalesef hiç caddede binmiyorum

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Full depo ile değil 6 litre ile 135 km yaptın

buda 100 km de 4.4 litre yapar ki normalin biraz üstünde.

Sebebide rodaj ve uzun orman üsrüşleri olsa gerek.

Sakin cadde kullanımında da 3,5 litre ortalama yakarız gibime geliyor.
    inşallah öyledir yoksa arabadan bi farkı yok.işe gidip gelmek için az yakıyo diye aldık aleti,böyle giderse ocağımıza incir ağacı diker
    bu arada şu önden gelen zırıltı gerçekten direksiyon kilidindenmiş.dün elektrik bandı sardım bu sabah ses kesildi,süper oldu

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Anladım, ben her benzinliğe girdiğimde litre ve km değerlerini tlf'na yazıyorum. Hatta verdiğim parayı da yazıyorum Her seferinde de depoyu tam doldurduğum için net bir sonuç elde ediyorum.

Bir de bu sahibinden.com sitesinde hala STR için bir kısım oluşturulmadı. Bunun için mail felan atmayı düşünüyorum, ilanları takip ederken sıkıcı bir durum oluşuyor.
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hadi istanbulda ve yakında olanalr aydos tepesine çıkalım be

Motosikleti
    yamaha xt 660
    kuba str 250 performans egzozunu nerede bulabilirim arkadaşlar internette bulamadım

Motosikleti
    RX 250
    iki tarafta'da denedim,yok çalışmadı...bu arada; (musluğun uzun ucu) normal depo aşağı,yedek depo yukarı değilmi?
    ben de tam tersi olarak biliyorum normal yukarda yedek aşağıda çünkü benim motor stıp ettiğinde çubuk aşağıdaydı ve içinde benzin vardı yukarı çevirdim devam ettim demekki yedekteymiş dedim o şekilde öğrendim.

380 km yi 58 tl ye falan gittim oda ortalama 3.5-3.6 gibi bişey oluyor yani tabi bu oran devirli kullanım ve rodaj süreci boyunca değişebilir

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Hadi istanbulda ve yakında olanalr aydos tepesine çıkalım be
    5 sene önce aydos tepesinin zirvesine çıkmak için cbf 250 ile çok uğraşmıştım..zavallım kaç kere düştü kalktı ... eğer oraya çıkarsanız resimleri beklerim.. herhangi bir sıkıntı olursa benim evim oraya 3-5 kmm uzaklıkta... elimden geleni yaparım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Musluğun konumu sanırım bir muamma

Yukarda yedek depo aşağıda full depo gösteriyor tamam ama musluğu ne tarafa çevireceğimiz belli değil

Yani musluk vanasının üstünde bir ok işareti filan yok.

Ama yanlış hatırlamıyorsam musluk vanasının uzun olan tarafı yönü gösteriyor.

Deneyen var mı?

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Musluğun konumu sanırım bir muamma

Yukarda yedek depo aşağıda full depo gösteriyor tamam ama musluğu ne tarafa çevireceğimiz belli değil

Yani musluk vanasının üstünde bir ok işareti filan yok.

Ama yanlış hatırlamıyorsam musluk vanasının uzun olan tarafı yönü gösteriyor.

Deneyen var mı?
    gerçekten şu konuya biri açıklık getirse...olmadı fabrikayamı sorsak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)