Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar birkaç resimde benden gelsin bu resimde gidon normal halinde fakat 6 cm amörtisör ve 4 cmde gidon yükseltildi tam kıvamına geldi parkura gittiğim arkadaşlarda gasgas husky honda ve suzuki vardı peşlerinden gidebilmek için biraz motoru yırttım ama banamısn demedi herkese kazasız belasız sürüşler.

Huckle ve 35emre35 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    RX 250
    bataklık videosu var onu yakın zamanda atacağım arkadaşlar bu da motorun bensiz hali ama şimdi farkettim motor resimlerde gerçeğe nazaran biraz küçük görünüyor.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    trazma, ön amortisörlerin yükseltilme işlemini anlatırsan sevinirim. keşke bu işlemi yaptırırken foto da çekseydin.

Motosikleti
    RX 250
    hocam işlem yapılırken motorun başında değildim ben ama ustamın dediğine göre amörtisörün gidonun altındaki bağlantısından tornacıda yaptırdığı bir aparatı takıyor içindeki yayları birazda gerdiriyor işte ben 6 cm istedim o şekilde yükseltti bide gidon için aparat yaptı 4 cmlik şu an çok rahat oldu diğer türlü gidon çok altta idi yorucu oluyordu.tam detaylı şekilde öğrenip burda tekrardan paylaşırım

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam işlem yapılırken motorun başında değildim ben ama ustamın dediğine göre amörtisörün gidonun altındaki bağlantısından tornacıda yaptırdığı bir aparatı takıyor içindeki yayları birazda gerdiriyor işte ben 6 cm istedim o şekilde yükseltti bide gidon için aparat yaptı 4 cmlik şu an çok rahat oldu diğer türlü gidon çok altta idi yorucu oluyordu.tam detaylı şekilde öğrenip burda tekrardan paylaşırım
    amortisörü yükseltmek için gidon altına takılan aparatın fotosunu koyar isen çok sevinirim. ben gidonu yükseltmek için üst kelepçenin aynısından sipariş edip kendim montledim

Motosikleti
    RX 250
    hocam amortisörün gidonun altındaki manşetlere bağlantı yerinde vida var bi sağ da bi solda işte onların içine yayı daha fazla uzatmak için 6 cmlik bi takoz tarzı bişe koymuş yani fotosunu çekmem için onları sök tak yapmam gerekir gidon yükseltmek için de gidp sağlam bi tornacıya anlatın isterseniz 10 cmlik bile aparat yapar ama şunu söylüm amortisörün yaylanması değişmedi sadece boyu uzadı.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bu strnin motoru hangi tipte suzuki klonu olanmibyoksa honda cg tipimi motor kismi birde maks. km kac yapiyor arti olarak artcili kullanimda sikinti oluyormu
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Birazdan gidip 3 adet str 250 yi sandıkta teslim alacağım, hadi bakalım neler olacak göreceğiz. Acayip hevesliyim cross yapmaya
    Huckle ve 35emre35 bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazdan gidip 3 adet str 250 yi sandıkta teslim alacağım, hadi bakalım neler olacak göreceğiz. Acayip hevesliyim cross yapmaya
    sen daha gitmedinmi abicim...hadi alda gel şu motorları artık
    benide heveslendirdin.alıcaz motorları çıkacaz ormana verecez gazı,verecez gazı
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    crf250 L
    hayırlısı olsun hocam, biz ilk alanlar olarak yapılması gereken eksikleri, problemlerimizi paylaştık; yeni alacak olanlar yavaş yavaş bunları giderdimi uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanırsınz diye tahmin ediyorum. hevesinizi alıp çabuk sıkılacağınz bir motor değil, gezi fotolarınızı merakla bekliyoruz.
    birşey soracağım acaba aldığınız motorlar ön maşalar alttan esnemeli yeni olanmı yoksa bizimkiler gibi ilk versiyonlardanmı??

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

hocam amortisörün gidonun altındaki manşetlere bağlantı yerinde vida var bi sağ da bi solda işte onların içine yayı daha fazla uzatmak için 6 cmlik bi takoz tarzı bişe koymuş yani fotosunu çekmem için onları sök tak yapmam gerekir gidon yükseltmek için de gidp sağlam bi tornacıya anlatın isterseniz 10 cmlik bile aparat yapar ama şunu söylüm amortisörün yaylanması değişmedi sadece boyu uzadı.
    tamamdır anladım hocam amortisörün içine o çapta parça kondu, teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu strnin motoru hangi tipte suzuki klonu olanmibyoksa honda cg tipimi motor kismi birde maks. km kac yapiyor arti olarak artcili kullanimda sikinti oluyormu
    benim bildiğim suzuki klonu dedikleri motor bloğu ramzey, pioner ve takashi de var. 200lük olmasına rağmen 250lik gücü olan bir motor. son hız 110km. artçıyla asfaltta ve kısa mesafede (50-100km arası) sıkıntı yaşamazsınız fakat uzun mesafede ve sert arazide tabiki eziyet olur. bunları önceki sayfalarda yazmıştık

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    [QUOTE=35emre35;2661915]hayırlısı olsun hocam, biz ilk alanlar olarak yapılması gereken eksikleri, problemlerimizi paylaştık; yeni alacak olanlar yavaş yavaş bunları giderdimi uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanırsınz diye tahmin ediyorum. hevesinizi alıp çabuk sıkılacağınz bir motor değil, gezi fotolarınızı merakla bekliyoruz.
    birşey soracağım acaba aldığınız motorlar ön maşalar alttan esnemeli yeni olanmı yoksa bizimkiler gibi ilk versiyonlardanmı??[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

ben yeni kasa diye aldım açıkçası.motor bugün geliyor umarım bir süpriz olmaz
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    KUBA STR 250
    yeni direksiyon 20 tl'ye var iken kesme işi kafama yatmadı ...

Motosikleti
    RX 250
    acaba bizim bu 2011 strlere 2012 nin amörtisörleri uyarmı şase bağlantısında bir sorun olurmu arkadaşlar ne diyorsunuz.bir de bu öndeki cızırtının çözümünü anlatırsanız sevinirm tam olarak anlamadım nasıl olacağını.

Motosikleti
    crf250 L
    yeni sürüm ters amortisörlü strlerinz hayırlı olsun hocam

acaba bizim bu 2011 strlere 2012 nin amörtisörleri uyarmı şase bağlantısında bir sorun olurmu arkadaşlar ne diyorsunuz.bir de bu öndeki cızırtının çözümünü anlatırsanız sevinirm tam olarak anlamadım nasıl olacağını.
    ters amortisörler bizlere uymuyor üçgenlerin çapı farklı, belki torna işlemiyle uyar ama nekadar dayanıklı olur meçhul. ön üçgen takımı spariş etmek daha mantıklı.
    öndeki cızırtının sebebi önceki sayfalarda var, direksiyon kilidinin dil kısmı zırıltı yapıyor. dil açık konumda bant sarılırsa yada makaron ısıtılırsa o ses kesiliyor.

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri

koltuk problemi

Sevgili arkadaşlar yeni aldığım str 250'min koltuğunu sökemedim ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz.? İlgilenenlere şimdiden teşekkürler
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

koltuğun sol altından anahtarla açılıyor.

rojhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam - yzf 125 - kawasaki z750s-kuba str 250
    hayirli olsun kazasiz belasisz surusler dilerim size bende kuba str 250 modelini 2 aydır takıp edıyorum ama cevremdekı kısıler kuba alınmaz dokulur veya cın mali gibi seyler diyorlar sızınde bır gorusunuzu beklıyorum ve kac gorur motor acaba lastiklerini degistirsem yolda ben arazi icin almicam okulla gitmek icin falan alicamda bi yardiömci olusanız sevinirim tesekkurler

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Gazi arkadaşıma teşekkür ederim hemen yarın deneyeceğim çok sağol.

Rojhat arkadaşım motorun malzeme ve işçilik olarak kalitesi fazla değil ama herşekilde işgörür yani çok kötü değil ayrıca tip olarak oldukça dikkat çekici ancak lastikler asfaltı tutmuyor ben değiştirmeye kalktım arka lastik kolay ve ucuz yaklaşık 75-80 tl civarı ama ön lastik 21 jant olduğu için bu ebad iyi markalarda var oda direk 250-300 tl ye çıkıyor bu durumda ben değiştirmekten vazgeçtim ama tercih senin.Motor en fazla 100-110 daha fazla gitmiyor 80 den sonra vibrasyon çok fazla gidon çok geniş omuzu ve kolu yoruyor elektrik tesisatı ve arka sinyal egzostan etkileniyor alırsan bir iki tadilat yapman gerekli ama ben aldığıma pişman değilim bilakis görünüşü ile ilgili olumlu tepkiler alıyorum yani motoru her haliyle seviyorum ama 5.000 lira bu motor için biraz fazla ancak daha ucuzada böyle bir cros piyasada yok artık pek zararı düşünmeyeceksen alınacak bir motor çünkü ikinci elini 3500 den fazlaya satabilmek mümkün değil
    gazi. ve rojhat bunu beğendiler.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    RX 250
    evet 5000 tl biraz fazla fakat temiz bir ikinci el alınırsa iyi olur.bugün ön arka fren balatası siparişi verdim 30 tl.nerdeyse bisiklet balatası fiyatına ee arazide sürekli bitirnce balataları bu fiyata olması çok büyük avantaj genel olarak bütün parçaları ucuz.kanuni ramzey asya bütün motorları kullandım tork olarak hepsinden iyi fakat dayanıklılık ve sorun yaşamama konusunda daha bişe diyemem biraz daha km sinin artmasını bekleyecm fakat 2400 km ye geldim yağ değişimi dışında motor kendinden kaynaklanan bi sorun çıkarmadı.sadece ön cantta akord kayması var oda arizede hırpalamamdan dolayı bu fiyatada anca bu kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)