Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar bu str 250 de kullanılan motor bloğu başka hangi marka veya modelelrde var acaba bileniniz var mı?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz geçikmeli bir tavsiye olacak ama bant yerine ısı ile daralan makaron kullana bilirsin aşınma daha geç olacaktır.
    sağolasın kardeşim, aklımda olsun aşınınca kullanırım. benim eski motordan kullanıyorsun, havalar iyi olduğu zaman sipil yada nif'e çıkıyoruz, gelmek istersen özelden haberleşelim hocam.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu str 250 de kullanılan motor bloğu başka hangi marka veya modelelrde var acaba bileniniz var mı?
    üstad, ben birebir zongshen'in 200cc'lik motorunun aynısı diye biliyorum, zaten ufak bir işlemden geçirip sadece 232cc yapabilmişler zannımca. aşağıdaki resimdeki motor bloğunun siyahını düşünün, tek fark ortasında kuba yazıyor.

Merhabalar, dün 2. el bi str 250 de ben aldım. 1.000km merak edenler için peşinde 3.150 tl + noter 86 tl + 50 tl sigorta ya aldım. Çok fazla süremedim ama gücü yeterli olarak buldum. Ama kesinlikle çok eğlenceli bir makine önceden yamaha royal star (1300 cc) ve suzuki Dl 650 ve kanuni 250 cross da sürmüştüm. Tabii onların gücü ve klasmanı ile kıyaslamak çok yanlış olur ama fiyat performans olarak çok iyi. kanuni 250 ye göre titreşimsiz ve daha dengeli buldum. ilerleyen zamanlarda kullandıkca bende bilgilerimi paylaşmayı düşünüyorum.
    Bu konuyu baştan sona okudum ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Saygılarla.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Amortisörlerin sertlik durumu nasıl acaba bozuk, çukurlu asfalt yollarda çok zıplatıyor mu yoksa konforlu mu?

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı eren3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, dün 2. el bi str 250 de ben aldım. 1.000km merak edenler için peşinde 3.150 tl + noter 86 tl + 50 tl sigorta ya aldım. Çok fazla süremedim ama gücü yeterli olarak buldum. Ama kesinlikle çok eğlenceli bir makine önceden yamaha royal star (1300 cc) ve suzuki Dl 650 ve kanuni 250 cross da sürmüştüm. Tabii onların gücü ve klasmanı ile kıyaslamak çok yanlış olur ama fiyat performans olarak çok iyi. kanuni 250 ye göre titreşimsiz ve daha dengeli buldum. ilerleyen zamanlarda kullandıkca bende bilgilerimi paylaşmayı düşünüyorum.
    Bu konuyu baştan sona okudum ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Saygılarla.

1sene önce kullanmıştım, kanuni 230cc diye hatırlıyorum fakat arka dişlinin biraz daha büyük olmasından olsa gerek daha torkluydu dik rampaları daha seri çıkabiliyordu fakat düz yolda benim skygo 200ün gerisinde kalıyordu ve evt titreşim daha fazlaydı. fikir almanız açısından yardımcı olabildiysek ne mutlu, sizinde gezi ve bilgi paylaşımlarınızı bekleriz, hayırlı olsun kazasız belasız bol çamurlu geziler dilerim.

Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörlerin sertlik durumu nasıl acaba bozuk, çukurlu asfalt yollarda çok zıplatıyor mu yoksa konforlu mu?
    bana göre ne çok sert nede çok yumuşak, orta yükseklikteki rampalardan zıpladım ve en yüksek döşenmiş kaldırımlardan atladım şimdiye kadar tam kapanıp vurma yapmadı, çok yüksek bir rampadan zıplamayı hala denemedim denediğimde vurma yaparsa mutlaka paylaşırım. sizde izmir'lisiniz, eğer deneyip fikir edinmek isterseniz uygun bir zamanda buluşabiliriz hocam.

durocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    walla arkadaşlar 2gün önce küba bayisine gittim yakından gördüm güzel.sadece str 250 hava soğutmalı var.sadece küba satan bi bayi idi.diğer modelleri gelmicek sadece yaza rks 200 diye hava soğutmalı bi model gelcek elimde broşürü de var.ama str 250nin şekli hakketen güzel.fiyatı da 5000 küsür demişti peşinse anahtar teslimi 5000 olur dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

arkadaşlar 4.073 tl ye asya tepee geliyo yeşil renkte 220 civarında motoru 17 mi 18 hp mi neydi siteye bakmaya erindim de.yani asya tay 200 gibi bi başarı sağlarsa kübayla aynı güçte 1000 tl ucuz.ama yeşili de hiç sevmem

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı durocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla arkadaşlar 2gün önce küba bayisine gittim yakından gördüm güzel.sadece str 250 hava soğutmalı var.sadece küba satan bi bayi idi.diğer modelleri gelmicek sadece yaza rks 200 diye hava soğutmalı bi model gelcek elimde broşürü de var.ama str 250nin şekli hakketen güzel.fiyatı da 5000 küsür demişti peşinse anahtar teslimi 5000 olur dedi.
    rks 200ün şasisi ve üzerindeki motor, 200gy modelini satan her markada var(ramzey, skygo, asya vs.) sanırım bu modeli getirmelerinin ndeni srt ye göre daha uygun fiyatta olacak, heralde amaç seçenek sunmak. görüntü, şasi, titreşim açısından ben str derim. oha antalya iyice abartmış fiyat olayını, cross ve motor cenneti olmasından kaynaklanıyor olsa gerek, izmirde 4800tl satış fiyatı ama 4500e bırakıyorlar. bursa ve adana'da 2bayii 3750tl ye satıyor tabi hala stokları bitmediyse. alacak olanlar bu iki bayiyi aramayı unutmadan fiyat almadan str'yi kendi bölgelerindeki bayilerden almasınlar, demekki her bayi kafasına göre fiyat çekiyor.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Herkese merhaba.. rks 200 şu an bayilerde bulunuyor ve fiyatı da 5800-6000 TL aralığında değişiyor. Bizzat bayide inceleme imkanım oldu pek çok parçası str ye benzese de daha kaliteli işçilik ve malzeme kullanılmış ayrıca ters amortsör mevcut.. str 250 için ters maşa değişimini sorduğumda ise şasi göbeğinin uymayacağını söyledi usta.. rks 200 gayet heybetli ve şık bir motor düşünenler için tavsiye edebilirim.
    Bu arada merak edenler olabilir plaka ve ruhsat masrafları için yaklaşık bir hafta önce;
    100 lira trafik sigortası
    5 lira dosya ve evrak 10 lira doldurma parası
    145 ruhsat yaprağı
    10 lira da plaka basımı için olmak üzere
    yaklaşık 270 TL harcadım yeni alacak arkadaşlar Ankara için bu masrafları yapacaklar haberleri olsun..

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Bu Rks 200 dediğiniz motor şu linkteki mi: http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-rk200-r.html ?

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Huckle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Rks 200 dediğiniz motor şu linkteki mi: http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-rk200-r.html ?
    evt bu hakan, benim eski skygo'nun aynısı, tek artısı ön amortisörlerin kalın ve alttan esnemeli olması, hangi akla hizmet bu motora 6000tl istiyorlar anlamış değilim

str nin fiyatı gözle görülür şekilde yükseliyor :( talep fazlalaşıp tutulmaya başladı diye oldu sanırım.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt bu hakan, benim eski skygo'nun aynısı, tek artısı ön amortisörlerin kalın ve alttan esnemeli olması, hangi akla hizmet bu motora 6000tl istiyorlar anlamış değilim
    35emre35 arkadaşım ben de öyle düşünmüştüm motoru görmeden ama motoru görünce fikrim değişti.. eminim sen de görünce çok beğeneceksin makinayı.. ben str yi almamış olsam üstüne biraz daha verip rks 200 ü alırdım.

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35emre35 arkadaşım ben de öyle düşünmüştüm motoru görmeden ama motoru görünce fikrim değişti.. eminim sen de görünce çok beğeneceksin makinayı.. ben str yi almamış olsam üstüne biraz daha verip rks 200 ü alırdım.
    özgür, motor muhakkak güzeldir ben kötü demedim, kaldıki ben skygo200 motrumu sattığımda 50000km deydim ve daha motor açılmamıştı. ama söylediğin cok mantıklı değil, 250cc lik 4500tl lik bir motor almaktansa, üzerine 1500tl koyup 200cc lik bir motoru tercihetmek nekadar mantıklı? ben şahsen daha ucuz ve daha güçlü olan 250cc lik olanı tercih ederdim.
    benim demek istediğim RKS 200cc lik(esasen 197cc) bir makina, fakat STR 250cc lik(esasen 232cc) bir makina, 200cc deki bir motorla karşılaştırılmalı ve ona göre bir fiyatı olmalı. keza str'nin görüntüsü, sasisinin verdiği güven ve titreşim olayı RKS'ye göre daha göz doldurucu; satmak istiyorlarsa fiyatı str'den daha düşük tutmaları lazım. üzerindeki şasi ve motor bütün 200GY(ramzey, zealsun, skygo vs) modellerinde var. aşağıdaki fotoları karşılaştır fotodaki ramzeyden tek farkı arka fren ve ön maşalar, gerisi grenajlarına kadar aynı. yani tekrar söylüyorum okuyan bir yetkili var ise ve RKS 200'ü satmak istiyorsanız fiyatını satışını yaptığınz 200cc'lik bir motora yakın ayarlamanız lazım, yoksa elinizde 250cc'lik(STR) daha uygun fiyatlı bir motor varken pek fazla tercih edilmez.

Motosikleti
    Honda CRF
    MONERO MOTOR:XS200-2V adı altında bir motor getirmiş.Motor bloğu RKS 200 (veya ramzey)ile aynı,sadece şasesi farklı.Fiyatı ise 2,600tl ,şase değiştimi 6,000tl.Şase titanyummu ki.....Arkadaşlar bu RKS MOTOR ile KUBA MOTOR aynı firmamı.

doğrudur rks motor, kuba motorun ortaya çıkardığı bir firma.

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı leventmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MONERO MOTOR:XS200-2V adı altında bir motor getirmiş.Motor bloğu RKS 200 (veya ramzey)ile aynı,sadece şasesi farklı.Fiyatı ise 2,600tl ,şase değiştimi 6,000tl.Şase titanyummu ki.....Arkadaşlar bu RKS MOTOR ile KUBA MOTOR aynı firmamı.
    bende bunu diyorum, emsallerinin(200gy modelleri) fiyatı yada herhangi bir 200cc modelin fiyatı 2500-3000tl arasında değişirken, artısı olmayan RKS 200cc yi 6000tlden satmaya çalışmanın mantığını anlamış değilim hele birde elinde daha uygun fiyatlı 250cc bir model(STR) varken insan dahada dumur oluyor

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Rakkase 200

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakkase 200

dün sahibinde.com dan aldığım elcik korumaları monte ettirdim ve bugün şöyle kısa bir tur attım. bence çok yakıştı, sizce???

mankind1976 bunu beğendi.

çok güzel fotolar, elçiklerde süper olmuş. böyle fotolar olunca motoru canlı canlı görmüş gibi oldum. güzel fikir veriyor nasıl bişey olduğuna dair. nazar değmesin maşallah..

merhaba emre
    elcik leri nerden aldın tam olarak bilgi verebilirmisin, link v.b. ben den almak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)