Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sevgili kullanıcılar.

yorumlarınızın tamamını okudum. Öncelikle kendimi tanıtayım. Kuba Motor İthalat Müdürü Erhan Gazi

herkese tek tek cevap vermek isterdim ama bi özet yapayım yeterlidir bence. Vaktim oldukça da inşallah aranıza katılır sohbetlere dahil olurum.

Dirt Bike dediğimiz ürünler dört kategoriden oluşur:
    1) Cross
    2) Nduro
    3) Trailer
    4) Super Moto

Bunların arasında fiyat farkı, kullanım amacı ve yeri, ürünün ölçüleri gibi temel farklılıklar vardır. Bizim ürünümüz ise Nduro'dur. Biz bu tarz ürünlere ilk kez giriyoruz. Ve önümüzü görmeden de gaza basmak istemiyoruz. Bazı firmalar gibi ürünü gösterip de getirmemezlik etmiyoruz. İşimizi profesyonel yapmak istiyoruz. Gün geçtikçe gelişiyoruz ve ürünlerimizi geliştiriyoruz. Allah nasip ederse, istediğimiz kaliteyi tutturursak, bu 4 çeşit için de en az birer adet ürünümüz olacak. Sizlerden tek ricam, bize inanın. Çünkü biz inandığımız işi yapıyoruz. Getiriyoruz, test ediyoruz ve bayilere test ettiriyoruz, geliştiriyoruz, 80% okeyini alırsak üretimine geçiyoruz. Bu 20%'lik kesimin de sırf konuşmak için konuştuğunu varsayıyoruz.

İşin özeti bu. Fuarda ben de vardım. İnsanlarla iyi muhabbetlerimiz oldu. Herkesin gözü Kuba'daydı. STR250 ve ATV modellerimiz göz doldurdu. ÖTV indirimi de cabası oldu.

Neyse, kendinize iyi bakın... Kolay Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Hoşgeldiniz Erhan bey forumumuzu takip ettiğiniz ve ilgilendiğiniz için teşekkürler STR 250 ile ilgilenenlerin kafasında birçok soru işareti var mesela ayrıntılı teknik verileri (balansörlümü,su soğutmalımı,beygiri,torku)gibi bunları öğrenmek bu motoru alacaklar için önemli bilgiler bunları netleştirebilirseniz çok seviniriz ilginiz için tekrar teşekkürler

hoşbulduk... netleştirelim tabi

beygiri 17
    alt motor balansörlü, bu yüzden ilk izlenim olumsuzmuş gibi olabilir. ama şişlisini de direk ben kendim test ettim Çin'de, o üründe çok titreşim vardı, o yüzden balansı seçtik. zaten bu ürün sürat değil, çekiş ve güç içindir.

teşekkürler

Motosikleti
    çok teşekkür ederim bir sorum daha var bu motorun süpermoto versiyonu varmı veya gelecekmi

mesajımda da dediğim gibi, 4 çeşit dirt bike ürününün hepsiyle ilgili çalışmalarımız var. Bakalım ikinci dirt bike ürünümüz için hangisi yetişecek...

Motosikleti
    teşekkürler beklemedeyiz

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Üretici bir firma yetkilisinin konuya müdahil olması, pek sık olan bir olay değil.
    KUBA'yı tekrar tebrik ediyorum.
    İnsanımızın, güvenerek ve gurur duyarak kullanmak istediği ürünlerle inşallah buluşacağız.
    Merakla beklemedeyiz.
    Bu arada; KUBA'nın internet sitesinde parekende satış listesinin bulunmasından memnuniyet duyacağımızı da belirteyim.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Şimdi herşey iyi güzel,amaç niyet önemli tabiki.Lakin sitede motorun teknik detaylarına bakıldıgında maksimum güç kw\rpm 8\12\00 ve sıkıştırma oranı 13,2 diyor.Ben şunu anlıyorum 8kw 12000 d\dk da.Anlayabildigim bu.Ve 13,2\1 lik bir sıkıştırma oranı bana SS üzeri veri beklentisi veriyor fakat fossss.Yani hayallerim foss.Bukadar sıkıştırmaya ne gerek var hadi sıkıştırdın ısıyı nerede kullanacaksın ,kışın kombi yerine mi,klasik 150 cc ler 8kw gücü 10\1 in altında bile verebiliyor.Motor hacmi yerin de de motor gücü olmalımıydı bana mı öyle geldi.Yada 160 km hıza nasıl ulaşacak 11bg ile.Bu şablonu siteye kaydetmeden bir bilen incelemedimi yoksa bilmesi gereken yetkililerin bildigi bu kadar mı?
    Bu 20%'lik kesimin de sırf konuşmak için konuştuğunu varsayıyoruz.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1GbemS752
    Derken bir duruş gösterip duruşu devam ettirmek gerekli.Bu ve benzer sitelerdeki birçok paylaşımcı her ne kadar yalnızca kullanıcı olarak görünse de tecrübe ve birikimleriyle birçok mevki ve belge sahibinin göremediği farkedemediği detayları algılama yetisine sahip.Şablondaki hataları kastedmiyorum benimki polimik kabul edilebilir önemli degil.Amacım kimseyi rencide etmek değil fakat bu sitede bircok üye motorsiklet olsun diye üretilen le sırf ticari meta olsun amaçlı fason üretilen iki tekeri farkedebilir düzeyde.Bu yürüre ve cc ye sahip bir enduro ya bindigimde gazı biraz çevirince yüksekce bir kaldııma konar gibi zıplayamayacaksam ki 8 kw ile bu bu motoru kağırtmak olur aldığım amaca hizmet edemeyecek demektir.İşte burda da amaç ve niyet neticelenmiş olur.Kolay gelsin.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik modelinde ybr motoru var galiba dikkatimi çekti

arkadaşım sende hangi motoru görsen ybr motoru var diyosun ya :D:D:D:D:D::D şaka he alınma:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Velhasıl @motorhocası çok kıyak adamdı. motorlar çıkmadan ön bilgilerini alıyorduk faydalı başlıkları vardı.misafir felan olarak okuyorsan dön hoca bırak bu gururu sitemi....

Motosikleti
    Honda CRF
    Erhan bey : Kanuni YENİ 150 CROSS'ta indirim yapmış.Hepsi nakit olursa 3 bine veriyorlar.Sizin motorun fiyatı nerelerde olacak ve bayilere ne zaman gelecek.

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    Alıntı erhangazi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kullanıcılar.

yorumlarınızın tamamını okudum. Öncelikle kendimi tanıtayım. Kuba Motor İthalat Müdürü Erhan Gazi

herkese tek tek cevap vermek isterdim ama bi özet yapayım yeterlidir bence. Vaktim oldukça da inşallah aranıza katılır sohbetlere dahil olurum.

Dirt Bike dediğimiz ürünler dört kategoriden oluşur:
    1) Cross
    2) Nduro
    3) Trailer
    4) Super Moto

Bunların arasında fiyat farkı, kullanım amacı ve yeri, ürünün ölçüleri gibi temel farklılıklar vardır. Bizim ürünümüz ise Nduro'dur. Biz bu tarz ürünlere ilk kez giriyoruz. Ve önümüzü görmeden de gaza basmak istemiyoruz. Bazı firmalar gibi ürünü gösterip de getirmemezlik etmiyoruz. İşimizi profesyonel yapmak istiyoruz. Gün geçtikçe gelişiyoruz ve ürünlerimizi geliştiriyoruz. Allah nasip ederse, istediğimiz kaliteyi tutturursak, bu 4 çeşit için de en az birer adet ürünümüz olacak. Sizlerden tek ricam, bize inanın. Çünkü biz inandığımız işi yapıyoruz. Getiriyoruz, test ediyoruz ve bayilere test ettiriyoruz, geliştiriyoruz, 80% okeyini alırsak üretimine geçiyoruz. Bu 20%'lik kesimin de sırf konuşmak için konuştuğunu varsayıyoruz.

İşin özeti bu. Fuarda ben de vardım. İnsanlarla iyi muhabbetlerimiz oldu. Herkesin gözü Kuba'daydı. STR250 ve ATV modellerimiz göz doldurdu. ÖTV indirimi de cabası oldu.

Neyse, kendinize iyi bakın... Kolay Gelsin

Erhan bey, öncelikle konuyla ilgilendiğiniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz. biz yeni müşteriler olarak birkaç ricamız var 20-30 mailimden sadece 2 sine 2 kelimelik firmanızdan yanıtlar geldi.
    - Öncelikle ürünlerinizin çok daha fazla detaylı bilgilerini rica ediyoruz,lastik özellikleri, kaldırma özellikleri, varsa kullanım kılavuzlarının sitede pdf olarak verilmesi
    - Sitenizde mümkünse çevrimiçi farklı mesaj programları kullanabilecek yetkili ve mümkünse teknik bilgisi olan bir arkadaşın olması,
    - Diğer büyük firmaların yaptığı gibi site içinde fiyatlarının görünmesi,büyük firmalar gibi çoğu çinden ürün getiren firmanın sayfasında fiyatlar yazıyor fakat görüştüğümüz bütün kuba bayiler ötv vergisinin düştüğünü ama merkez kubanın 1-2 hafta içinde hemen zam yaparak fiyatları yükselteceğini ve acilen motor almamız gerektiğini söylüyorlar,biz 2 kişi 1 ay sonra almak istiyoruz ama zam yaparmısınız bilmiyoruz ve motor bayilerinizin arasında büyük fiyat farkları oluyor,bunu standart yaparak sitenizde belirtemezmisiniz,yoksa serbest piyasa herkes istediği fiyatı söyleyebiliyor mu?
    - Ayrıca sitenizde özellikle aksesuar ürünlerini de görmek istiyoruz. aksesuar kısmında sadece opsiyonel yazıyor buna artçının ayak koyacak yerinden başka neler kapsadığı,kalitei,renk seçenekleri ortada yok
    - Sitenizde renk seçenekleri var mümkünse diğer renk seçeneklerine göre de modeller koyarsanız daha iyi olabilir,kırmızının nasıl bir kırmızı olduğu sarının nasıl bir sarı olduğu daha iyi fikir verebilir
    - Sitenizde özellikle 100 cc motorlar için 100 km de 1,5 litre benzin tükettiği yazıyor,bunu hangi şartlarda nasıl değerlendirdiğinizi ve samimiyetinize güvenmek isteyerek bununla ilgili gerekli analiz raporlarını,laboratuvar incelemelerini de sitenizde görmek istiyoruz,benim bildiğim kadarıyla en az yakan enjeksiyonlu motorlar bile 100 km.de 1,6 litreden aşağı değil.
    Belki biraz uzun oldu ama işinizi en iyi şekilde yaptığınızı düşünerek ürünlerinizden alabilmemiz için bu konularda acilen yardımlarınızı bekliyoruz. Saygılar
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sıkıştırma oranı termodinamik çevrimde doğrudan ısıl verimi etkiler. İşin Türkçe'si sıkıştırma oranı yüksekse yakıt tüketimi düşük olur.

Açıkçası ben yazan rakamın doğru olduğuna inanmıyorum. Benzinli bir motor için 13.2:1 çok çok yüksek bir sıkıştırma oranıdır. Belki ulaşılması bile mümkün olmayan bir değer. R1'inki bile 12,3:1. Değerlerde bir hata olmalı.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    http://www.hanwaymotor.com/product-e...20250CB-01.htm adresindeki teknik özellikler yanılmıyorsam bu motora ait. Sıkıştırma oranı 9.0/1, güç 12.8kw/7500rpm.

Alıntı KARA_MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan bey, öncelikle konuyla ilgilendiğiniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz. biz yeni müşteriler olarak birkaç ricamız var 20-30 mailimden sadece 2 sine 2 kelimelik firmanızdan yanıtlar geldi.
    - Öncelikle ürünlerinizin çok daha fazla detaylı bilgilerini rica ediyoruz,lastik özellikleri, kaldırma özellikleri, varsa kullanım kılavuzlarının sitede pdf olarak verilmesi
    - Sitenizde mümkünse çevrimiçi farklı mesaj programları kullanabilecek yetkili ve mümkünse teknik bilgisi olan bir arkadaşın olması,
    - Diğer büyük firmaların yaptığı gibi site içinde fiyatlarının görünmesi,büyük firmalar gibi çoğu çinden ürün getiren firmanın sayfasında fiyatlar yazıyor fakat görüştüğümüz bütün kuba bayiler ötv vergisinin düştüğünü ama merkez kubanın 1-2 hafta içinde hemen zam yaparak fiyatları yükselteceğini ve acilen motor almamız gerektiğini söylüyorlar,biz 2 kişi 1 ay sonra almak istiyoruz ama zam yaparmısınız bilmiyoruz ve motor bayilerinizin arasında büyük fiyat farkları oluyor,bunu standart yaparak sitenizde belirtemezmisiniz,yoksa serbest piyasa herkes istediği fiyatı söyleyebiliyor mu?
    - Ayrıca sitenizde özellikle aksesuar ürünlerini de görmek istiyoruz. aksesuar kısmında sadece opsiyonel yazıyor buna artçının ayak koyacak yerinden başka neler kapsadığı,kalitei,renk seçenekleri ortada yok
    - Sitenizde renk seçenekleri var mümkünse diğer renk seçeneklerine göre de modeller koyarsanız daha iyi olabilir,kırmızının nasıl bir kırmızı olduğu sarının nasıl bir sarı olduğu daha iyi fikir verebilir
    - Sitenizde özellikle 100 cc motorlar için 100 km de 1,5 litre benzin tükettiği yazıyor,bunu hangi şartlarda nasıl değerlendirdiğinizi ve samimiyetinize güvenmek isteyerek bununla ilgili gerekli analiz raporlarını,laboratuvar incelemelerini de sitenizde görmek istiyoruz,benim bildiğim kadarıyla en az yakan enjeksiyonlu motorlar bile 100 km.de 1,6 litreden aşağı değil.
    Belki biraz uzun oldu ama işinizi en iyi şekilde yaptığınızı düşünerek ürünlerinizden alabilmemiz için bu konularda acilen yardımlarınızı bekliyoruz. Saygılar
    taleplerinizin tamamını kaale alıyoruz ve yetkili birimlere ulaştırıyoruz. haftalık ve aylık toplantılarımızda sizlerden gelen taleplere de yer veriyoruz. Ancak, Kuba Motor gelişmekte olan bir firma. 2009-2010 büyüme oranı 100%'ün üzerinde. Malumunuz ki böyle bir büyüme beraberinde bazı sancıları da getirir. Hatta tehditleri de. Biz, mümkün olabildiğince bu sancıyı hafif bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Makine mühendisimiz, kalite yönetim sorumlumuz, pazarlamacılarımız, üretim müdürlerimiz, hatta usta başları; mevcut sistemi nasıl daha iyi ve kalıcı hale getiririz diye son sürat çalışıyoruz.

-Maillerinize o kadar önem veriyoruz ki, bu maillere cevap veren adam direk servis müdürümüzdür. ama günde 200 adet maili düşünürsek, lütfen bize de biraz hak verin.
    -tüm kullanma klavuzlarımız yenilenmektedir
    -bayilerin satış politikasını korumak adına firmamız fiyat yayınlamamaktadır.
    -aksesuardan kasıt, ön arka korkuluktur. ve bu aksesuarların fiyatını ve çeşidini tüm kullanıcılar ve servisler bilir.
    -farklı renk seçenekleri katalogda veya webde bir ikinci sayfada mevcuttur. resimler direk ürünün kendi resimleridir, çizim değildir.
    -verilen yakıt oranı ortalamadır. sizin de dediğiniz gibi, yakıt yol durumuna, aracın bakımına, ve kullanıcıya göre değişir.

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Selamlar kuba kesin tarih vermese de str nisan sonu gelecek- miş. Şubat, mart nisan derken inşallah ağustos eylülü bulmaz. Fiyatı 3750 ile 4000 arasında olacak-mış. Kuba bayi temelli çalıştığı için sitesinde fiyat vermediğini söylüyor, aman arkadaşlar dikkat birkaç bayiden fiyat almadan karar vermeyin.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    STR nisan sonu gelecekmiş. Şubat, mart nisan . Fiyatı 3750 ile 4000 arasında olacak-mış. Kuba bayi temelli çalıştığı için sitesinde fiyat vermediğini söylüyor, aman arkadaşlar dikkat birkaç bayiden fiyat almadan karar vermeyin
    Bu durumda, Türkiye çapında en ucuz parekende satışı yapan bayiyi bulup, ondan alacağız.
    veya KUBA'yı tercihlerimizden...
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @erhangazi84 -farklı renk seçenekleri katalogda veya webde bir ikinci sayfada mevcuttur. resimler direk ürünün kendi resimleridir, çizim değildir.
    Eminmisiniz?

Motor bloğu farklı ön amortisör farklı ön çamurluk farklı bu şekilde hiç hoş değil motor umarım bu halde gelmez...

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Önce şase yapılmış Türkiye'ye gelmiştir. Eeee motor lazım rastgele bir motor koymuşlardır. ön çamurluk montajı yapan tamircinin hatasıdır(unutmuş). Şu an çinliler harıl harıl str yapıyorlardır, deprem, tsunami olmazsa bir kaç aya gelir sanırsam(beklemekten sıkıldım bu gidişle kanuni150 kros alacağım galiba...

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet üretilen çinli kroslar çok fazla ama nedense görüntü olarakta performans olarakta buraya tatminkar bir motor gelmemekte tam kuba bunları değiştirecek derken test motorunun resimlerini görmem şok etti beni o motor blogu gerçekten sonradan eklenmiş emanet gibi duruyor ramzey 200den sonra beni etkileyen bir motor olmuştu ama sanırım çok büyük bir beklentiye girmişim. birde bunun supermoto versiyonu gelmesi lazım esas tutacak olan modeli neden getirmezler anlamak zor sm gelmese bile 17" 19" jantlı bi enduro gelse çok hoş olurdu

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)