Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gün geçmiyor ki bilinçsiz, tercihleri netleşmemiş bir motorcu daha aramıza katılmasın... supermoto alır cross a çevirir, chopper alıp enduro yapar, scooterla araziye girer, touringle lahmacun servisi yapar, race alıp sepet takar, comuter alır arkasına müzik tesisatı yaptırıp egzozu açtırır hatun görünce ara gazı verir... bu arada jant lastikleri değişek mi
    Bilinçlendir bizleri özgür reiz Jantları değişme fikrine sıcak bakıyorum.... desem mi ki Sen bana jant bul jant, ön 21", arka 18-19. Daha müzik tesisatı döşiycem motora
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı ytczm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir tercih olur,sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.. Ben geçen bayağı dağ bayır karadeniz gezdim sıkıntı olmadı
    selen orjinalmi yoksa takviye yaptırdınmı?yada minder vb... bişeymi kullandın gezerken?çünkü uzun yolda popo'da uyuşma sorunu oluyorsa sele ince olduğundan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    str 250de sele altı bagaj var mı vida somun tornavida koyacak kadar
    malesef yok.küçük bir yer var,kendi üzerinde verilen tornavida,anahtar,buji anahtarı olan küçük çanta'yı zar zor sığdırıyorum...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    gün geçmiyor ki bilinçsiz, tercihleri netleşmemiş bir motorcu daha aramıza katılmasın... supermoto alır cross a çevirir, chopper alıp enduro yapar, scooterla araziye girer, touringle lahmacun servisi yapar, race alıp sepet takar, comuter alır arkasına müzik tesisatı yaptırıp egzozu açtırır hatun görünce ara gazı verir... bu arada jant lastikleri değişek mi
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinçlendir bizleri özgür reiz Jantları değişme fikrine sıcak bakıyorum.... desem mi ki Sen bana jant bul jant, ön 21", arka 18-19. Daha müzik tesisatı döşiycem motora
    demekki ya havasından ya suyunda var bu angarada bişi....
    ANGARAJ

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Arkadaşlar mondial extreme cross 150 bakıyordum normal'de ama fabrika yapmıyor daha felan derken hiçbir bayii'de bulamadım. Kuba str ile hyosung rx 125 arasında kaldım.kuba fiyat olarak çok daha uygun ama 250 cc olmasına rağmen daha güçsüz ? Fikirlerinizi bekliyorum.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    dostum bi bakalım senin işe ya, aslında yunus reizzin javadan jant lastiği söküp taksan nasıl olur yeni bir konsept hesaaabı

Motosikleti
    dostum bi bakalım senin işe ya, aslında yunus reizzin javadan jant lastiği söküp taksan nasıl olur yeni bir konsept hesaaabı
    jawayı toplamadan önce deseydi yapardık lakin ki benim jawanın jantları kampana malesef
    Hatta bir videomuz var görmüşssündür faceden
    ANGARAJ

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    gördüm videodan çok tatlı makina kazasız bin inşallah. üstad bigün ver de bi tur binek yaww.. jawa benim de kafamda var, bakarsın ben de jawacı olurum sen uçan sm' cinin cross merakına ne diyosun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    gördüm videodan çok tatlı makina kazasız bin inşallah. üstad bigün ver de bi tur binek yaww.. jawa benim de kafamda var, bakarsın ben de jawacı olurum sen uçan sm' cinin cross merakına ne diyosun
    Alayınız laftasınız, sözdesiniz... Bak ben SM dedim aldım, almadım mı? Cross merakıymış...I was born Crosser evlat !

Almış STR yi yatırıyor, çürütüyor. Sonra jawacı olcaağmış, ba ba ba....
    ozgur325 bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    arazideki üstün meziyetini videolardan takip ediyoruz zaten sayın üstad, crosserlığın doğuştan olduğunu videonun ilk saniyelerinde anlamıştım ben
    bu haftasonu gidelim mi dağlara doğru? mesela nallıhan ya da kızılcahamam?
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    arazideki üstün meziyetini videolardan takip ediyoruz zaten sayın üstad, crosserlığın doğuştan olduğunu videonun ilk saniyelerinde anlamıştım ben
    bu haftasonu gidelim mi dağlara doğru? mesela nallıhan ya da kızılcahamam?
    Cumartesi eğitim vereceğim bizim çocuklara... pardon eğtim alacağız bizim çocuklarla birlikte Pazar boşum.

(buarada burayı da hem geyiğe hem de haberleşme topiğine çevirmeseydik, şu çingenliği burada da yapmasaydık iyiydi... )
    #sürenadam

Motosikleti
    Cumartesi eğitim vereceğim bizim çocuklara... pardon eğtim alacağız bizim çocuklarla birlikte Pazar boşum.

(buarada burayı da hem geyiğe hem de haberleşme topiğine çevirmeseydik, şu çingenliği burada da yapmasaydık iyiydi... )
    Cocuk seni karaman taraflarında görmüşler..

Hayır makaraya çevirmeycektim ama dayanamadım en fazla 2 saat tutabildim kendimi

Özgür ayıpsın ne zaman istersen hatta geçen gün yine çınlattık kulağını senin ziya ile
    ANGARAJ

Motosikleti
    Prof.Dr.650

Eğitim olayına ben de sıcak bakıyorum aslında ama bu kubayla eğitime gerek yok deyip tepkileri üzerime çekmek istemiyorum.. o yüzden sen iyice öğren bana öğretirsin

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cocuk seni karaman taraflarında görmüşler..
    [url]http://i679.photobucket.com/albums/vv160/wallydangerously/Moab/srt.jpg

Hayır makaraya çevirmeycektim ama dayanamadım en fazla 2 saat tutabildim kendimi
    photofolloş tur o yunus başgan, kızılaydaki köprüaltında fotoğrafını çekmiş kötü mondinin, arka fona arazi yerleştirmiş sonra yalnız makina çok güzelmiş ne ola ki bu?

Özgür ayıpsın ne zaman istersen hatta geçen gün yine çınlattık kulağını senin ziya ile
    ''Çok saf, temmiz kalpli, iyi niyetli bi eleman vardı neydi adı yaw onun'' diye çınlatmışsınızdır kesin.. arkadaş ne bileyim ben rock festivaliyle race motor ilişkisini
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    polat nokta atışı koysun ben ipucunu vereyimde alet ya husquarna yada husaberg tam bilemedim..
    o iyi araştırır hırs yapar falan bulmak için
    ozgur325 bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    polat nokta atışı koysun ben ipucunu vereyimde alet ya husquarna yada husaberg tam bilemedim..
    o iyi araştırır hırs yapar falan bulmak için
    şimdi supermoto üreticisi fabrikalardaki mühendislerle konunun analizini yapıyordur

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    yalnız makina çok güzelmiş ne ola ki bu?

''Çok saf, temmiz kalpli, iyi niyetli bi eleman vardı neydi adı yaw onun'' diye çınlatmışsınızdır kesin.. arkadaş ne bileyim ben rock festivaliyle race motor ilişkisini
    Kubadır o kuba, çinlidir kesin Ne race'i ne festivali ne ilişkisi ben anlamadım ??
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    bu ankirock a her tarz motoru almıyorlardı ya, ben de konser alanları ve yollar müsait olmadığı için bazı modelleri almayacaklarını düşünmüştüm de arkadaşlar beni günün safı ilan etti işin aslı şekilli motoru olandan ücret almayıp apachi motorcuları dışarda tutmak adına kendilerince bi tasnif yapmışlar...

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Selam arkadaşlar benim motorun arkasındaki gezme olayı çok komik birşey çıktı bilginize sunayım sizdede olursa canınızı sıkmayın çünkü sebeb LASTİK HAVA BASINCIYMIŞ hava 12 ye düşmüş şambrel bu nedenle içeride geziyormuş yani lastiği tam doldurmuyormuş buda gezme hissi oluşturmuş 33 havayı verince şimdi on numara oldu.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar benim motorun arkasındaki gezme olayı çok komik birşey çıktı bilginize sunayım sizdede olursa canınızı sıkmayın çünkü sebeb LASTİK HAVA BASINCIYMIŞ hava 12 ye düşmüş şambrel bu nedenle içeride geziyormuş yani lastiği tam doldurmuyormuş buda gezme hissi oluşturmuş 33 havayı verince şimdi on numara oldu.
    ben de arazide daha iyi yol tutsun süspansiyon etkisi yapsın diye hava basınçlarını düşürmüştüm ön lastiğe sibop kestirdim usta fazla hava bas demişti... gezinme sorunu da aklımızda olsun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ben de arazide daha iyi yol tutsun süspansiyon etkisi yapsın diye hava basınçlarını düşürmüştüm ön lastiğe sibop kestirdim usta fazla hava bas demişti... gezinme sorunu da aklımızda olsun
    Bazı cross aletlerin kullanım kitapçığına bak. Orada asfaltta şukadar, arazide şukadar hava basın felan diyor. Fikir edinebilirsin hani. Mesela 10 psi yada 15 psi çok mu düşüktür diye düşünüyorsan eğer. Ben yanlış hatırlamıyorsam arazi için genelde 15~18 psi arası tavsiye ediliyordu galiba...

Dur şimdi baktım. Bizim motorların cross versiyonun da;

___________Ön Lastik______________Arka Lastik

Cadde......1,5 bar (~22 psi)..............2,0 bar (29 psi)
    (1 kişi)

Arazi........1,0 bar (14,5 psi).............1,0 bar (14,5 psi)

şeklinde belirtilmiş.
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Bazı cross aletlerin kullanım kitapçığına bak. Orada asfaltta şukadar, arazide şukadar hava basın felan diyor. Fikir edinebilirsin hani. Mesela 10 psi yada 15 psi çok mu düşüktür diye düşünüyorsan eğer. Ben yanlış hatırlamıyorsam arazi için genelde 15~18 psi arası tavsiye ediliyordu galiba...

Dur şimdi baktım. Bizim motorların cross versiyonun da;

___________Ön Lastik______________Arka Lastik

Cadde......1,5 bar (~22 psi)..............2,0 bar (29 psi)
    (1 kişi)

Arazi........1,0 bar (14,5 psi).............1,0 bar (14,5 psi)

şeklinde belirtilmiş.
    zaten artık azaride de caddede de ön 20-24 arka 28-30

bu arada pazar için aklınızda bişey yok mu hala? çıkar bi rota güzel parkuru olan, kaybolmak uğruna basıp gidelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)