Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

resimler süper.. güzel bir gezi olmuş,izmir de böyle yerler olduğunu bilmiyordum..bizde dün 2 str çamur etabı yaptık..str yi teste devam..sonuç gayet iyi..hala hayal kırıklığına uğramadım..çamurada hakimiyet gayet iyi..motorlarda nazarlarımızda oldu,arkadasın fren elcigi benimde sol ayna kökten kırıldı :( aynalar çıkınca motor bi başka oldu ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    olmazmı, çok güzel dağlarımız, parkurlar var. bizlerde nazarlıkları çoktan yaptık ben hem sağ hem sol grenajları hafiften çizdim bile. neyseki önceki motorum gibi grenajlar sert plastikten değil, önceden kırılacak diye düşmeye korkardım, şimdi ise grenajlar esnek olduğu için çok rahatım. arazide en korktuğum şey debriyaj yada fren manetinin kökten kırılması(tecrübe ile sabit) bunun için elcik koruma takmak şart yada yedek manet taşımak lazım. birkaç fotoda sen atarsın Kozak; arazide yapılan gezi fotolarını izlemeye bayılıyorum

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Zirveden bir kaç foto da benden..

Bu Huckle

Ve Emre

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Uleeeeynnn!!! Çok canım çekti ya

RT yi bu haftasonu itfaiye yollarına vurucam. Geçen hafta geziyorduk, 2 tane özel güvenlik görevlisi geldi...Kuba cruiser motor ile... Bizi o arazide nasıl buldula bilmiyorum ama ihbar etmişler belliki. Adamlar ne dese beğenirsiniz, "Burada motorla gezmek yasak hocam!" Arkamda kız arkadaşım vardı, bişey demedim. Uzun süre bakıştık adamla. Sonra tamam dedim gittim. Ama bu hafta sonu tek başıma gircem, bakalım nolcak...?

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

Buarada maşallah her hafta toplanıyorsunuz sanırım, sayenizde kendi topiğimizden çok buraya girer olduk...
    Adil Alpakın bunu beğendi.
    #sürenadam

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Sahalarımızda görmek istediğimiz manzaralar Hakan

izmiRT125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RT 125 D / Karion

soldan 2 motor
    kube str ve Rt125 karion

Syanur kıskandırmak için değil, harekete geçirmek için foto ekliyorum.. ... belki grup içinde en arkadan gittim ama yinede o zirvede bende vardım..
    Adil Alpakın bunu beğendi.

Motosikleti
    crf250 L
    daha çok gezilerimiz olacak, hep beraber nice zirvelere

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

bu arada Hannibal'lerede çok teşekkür ederiz, her anlamda gözetip kolladılar, bizleri arkada bırakmadılar ve farklı parkurlarda gazlamamızı sağladılar

mrb arkadaşlar bugun bayide motoru inceledim. 5000 tl istiyorlar. fiyatta bir anormallık yokmu. antalya nayiye gidecegim birde benim boyum müsait degil 5cm alcaltmak gerekiyor. bayisine sordum alcaltabilirmiyiz diye bilmiyorum dedi. sizce bir sıkıntı cıkarmı.

Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı alanyali_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar bugun bayide motoru inceledim. 5000 tl istiyorlar. fiyatta bir anormallık yokmu. antalya nayiye gidecegim birde benim boyum müsait degil 5cm alcaltmak gerekiyor. bayisine sordum alcaltabilirmiyiz diye bilmiyorum dedi. sizce bir sıkıntı cıkarmı.
    5.000 de çokmuş, özellikle adana ve önceki gönderilerde paylaşılan fiyatlara göre.. Kargo veya otobüsle taşıma ücretini öğrenip bu iki bayiden almak tercih edilebilir..
    Boy konusunda benim de boyum 1.70 ve ayaklarım yere basmıyor hatta balerin gibi duruyorum fakat bu tip endurolarda ayağın yere basmasından ziyade popoyu sele üzerinde sağa ve sola kaydırarak ayakların yere basmasını ve dengede tutmasını sağlamak mümkün..

Alçaltma ile ilgili de ön maşa'dan ve arka amortisör değiştirilerek veya yay bir aparatla biraz daha kıstırılarak gerçekleştirilebilir fakat ne kadar sağlıklı olur onu bilemiyorum.. Tavsiyem, chopper gibi bir oturuş pozisyonunun olmayacağı ve yukarıda bahsettiğim oturuş pozisyonlarıyla çok rahat kullanabileceğin..

Şimdiden hayırlı olsun..

Motosikleti
    crf250 L
    evt illaki oradaki bayiye bağlı değilsin, adana ve bursa gibi uygun fiyat veren bayilerden alınabilir, 50 ila100tl arasında kargo ücreti değişiyor. Hakan'ın dediği gibi 170cm boyundan intibaren sıkıntısız kullannıla bilir, parmak uçları biraz kıvrık bir pozısyonda yere değiyor(acemi olmayan biri için denge sağlamak için yeterli). arka amortisör malesef ayarlı değil, boyu 170cm altında olanlar için alçaltma imkanı yok. incelemedim ama amortisör söküldükten sonra helezon çıkartılabilirse aynı arabalarda yaptıkları gibi helezonu biraz kesip 3-5cm aşağı almak mümkün olur diye düşünüyorum.

slm arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. bugun başka bir bayi ile görüştüm kilomu sordu. ben 65 kiloyum adam hiç sorun olmaz dedi. benim bir arkadaşta honda crf var normlade ayaklarım yetişiyor rahatlıkla şaşırdım oda omortisörleri kestirmiş ondan dolayıymış o bende biraz kilolu ama hiç fark etmedi diyor biraz daha araştıracagım. hangisi uygun olursa almayı düşünüyorum.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Arkadaşlar herkese merhaba. İsmim Özgür Ankaralıyım. Ben de bu haftasonu bir str 250 aldım, (Ankaradaki bayiiler taksitle 5,250 gibi rakamlar istiyorlardı ben de şehir dışından 3,750 lik ilanlardan aldım) henüz kullanma fırsatım olmadı malum hava şartları çok çetin bu aralar. İlk izlenimim diğer çinli crosslara göre daha heybetli ve daha yüksek olduğu. Benden daha tecrübeli kullanıcılara sormak istediğim motor ön amortisörleri ters olsa da ben görsellik açısından amortisör koruma takmayı düşünüyorum. Bunu araştıran ve uygulayan varsa bilgi verirse sevinirim. Saygılar

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. İsmim Özgür Ankaralıyım. Ben de bu haftasonu bir str 250 aldım, (Ankaradaki bayiiler taksitle 5,250 gibi rakamlar istiyorlardı ben de şehir dışından 3,750 lik ilanlardan aldım) henüz kullanma fırsatım olmadı malum hava şartları çok çetin bu aralar. İlk izlenimim diğer çinli crosslara göre daha heybetli ve daha yüksek olduğu. Benden daha tecrübeli kullanıcılara sormak istediğim motor ön amortisörleri ters olsa da ben görsellik açısından amortisör koruma takmayı düşünüyorum. Bunu araştıran ve uygulayan varsa bilgi verirse sevinirim. Saygılar
    hayırlı olsun, kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.
    araştırmadım fakat ön amortisörleri değiştirmek istiyorsan amortisörleri tutan alt ve üst üçgenleride değiştirmen gerekir zannedersem, çünkü üzerindeki orjinalin çapı dar. yada tornada çapı genişletilebilir fakat buseferde mukavemeti azalıcaktır. değiştirmek en mantıklısı olacaktır.

Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araştırmadım fakat ön amortisörleri değiştirmek istiyorsan amortisörleri tutan alt ve üst üçgenleride değiştirmen gerekir zannedersem, çünkü üzerindeki orjinalin çapı dar. yada tornada çapı genişletilebilir fakat buseferde mukavemeti azalıcaktır. değiştirmek en mantıklısı olacaktır.
    Özgür hayırlı olsun yeni motorun, sana bol çamurlu, dağlı taşlı yollar dilerim.. Amortisör korumayı sanırım Hanway'in sitesindeki turuncu motordaki gibi takmayı düşünüyorsun.. Plastik malzemelerle birşeyler yapılabilir sanırım, sonuca ulaşınca mutlaka bir resmini koy.. Onun dışında görsellik ve arazide fonksiyonellik açısından amortisöre herhangi bir renk çorap da takabilirsin..

Bir fotograf da geçen pazar günü Homeros'tan Karagöl'e giderkenki rotamızdan gelsin:

Bu ve bunun gibi bir çok arazi şartında test edip bindiğimiz motorlarımız daha su yapmadı..

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Huckle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür hayırlı olsun yeni motorun, sana bol çamurlu, dağlı taşlı yollar dilerim.. Amortisör korumayı sanırım Hanway'in sitesindeki turuncu motordaki gibi takmayı düşünüyorsun.. Plastik malzemelerle birşeyler yapılabilir sanırım, sonuca ulaşınca mutlaka bir resmini koy.. Onun dışında görsellik ve arazide fonksiyonellik açısından amortisöre herhangi bir renk çorap da takabilirsin..
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar inşallah hepimizin motoru tekeri üzerinde kalır. Şu plaka işini halledip bir an önce dağlara vurmayı düşünüyorum kendimi. Amortisör değişimini şu an için yapamam ama ilerisi için düşünüyorum.. şu an sadece koruma ya da amortisör kapağı denen plastik malzemeyi takmayı düşünüyorum. Şimdilik bulduğum parça zongshen zs 200 e ait resimdeki parça:
    eğer üniversal bi bağlantı aparatı bulursam ilk fırsatta uygulayıp paylaşacam resimleri.hem kabloları saklamak adına da güzel görünür bence. Elcik koruma tavsiyelerinizi de bekliyorum.. saygılar arkadaşlar

Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar inşallah hepimizin motoru tekeri üzerinde kalır. Şu plaka işini halledip bir an önce dağlara vurmayı düşünüyorum kendimi. Amortisör değişimini şu an için yapamam ama ilerisi için düşünüyorum.. şu an sadece koruma ya da amortisör kapağı denen plastik malzemeyi takmayı düşünüyorum. Şimdilik bulduğum parça zongshen zs 200 e ait resimdeki parça:
    [URL=http://hizliresimyukle.com/showpic-167440/123.jpg]
    eğer üniversal bi bağlantı aparatı bulursam ilk fırsatta uygulayıp paylaşacam resimleri.hem kabloları saklamak adına da güzel görünür bence. Elcik koruma tavsiyelerinizi de bekliyorum.. saygılar arkadaşlar
    Amortisör kapağı güzelmiş düşünülebilir fakat arazide hemen kırılacağı veya kopacağı kesin.. Elcik koruma ise benim motordaki sahibinden.com'dan 50-60 TL gibi bir fiyata almıştım.. Tek sorunu, gidon içine giren aparat büyük geldiğinden tornacı da aynısının bizim gidonlar için olanını yaptırmıştım.. Tek sıkıntısı bağlantı aparatlarının aluminyum oluşu.. Sağlam bir düşüşte kırılacağı kesin ama sağlam bir malzemeden gidon bağlantı aparatlarını yaptırmayı da düşünmüyor değilim hani.. Piyasada Zeta veya acerbis gibi markalar da var fakat fiyatları uçuk.. Bu konuda da alternatif bulursan lütfen bizimle paylaş..

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    hocam nette var bi tane almaya niyetliyim...Str tavsiye edermisiniz?bayadır kullanıyorsunuz herhalde sıkıntısı varmı?tesekkurler

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Huckle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör kapağı güzelmiş düşünülebilir fakat arazide hemen kırılacağı veya kopacağı kesin.. Elcik koruma ise benim motordaki sahibinden.com'dan 50-60 TL gibi bir fiyata almıştım.. Tek sorunu, gidon içine giren aparat büyük geldiğinden tornacı da aynısının bizim gidonlar için olanını yaptırmıştım.. Tek sıkıntısı bağlantı aparatlarının aluminyum oluşu.. Sağlam bir düşüşte kırılacağı kesin ama sağlam bir malzemeden gidon bağlantı aparatlarını yaptırmayı da düşünmüyor değilim hani.. Piyasada Zeta veya acerbis gibi markalar da var fakat fiyatları uçuk.. Bu konuda da alternatif bulursan lütfen bizimle paylaş..
    Sanırım bahsettiğin uçuk markalar da alüminyum kullanıyor. Bir araştır derim. Yanlız bana adını tam bilmiyorum da böyle plastik olmayan, sanırım körüklü dedikleri amartisor koruması lazım. Görsel olarak, açıkta kalan parlak yerlerin üzerine giydirilen şeyden işte. Nerden bulucam bilmiyorum
    #sürenadam

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bahsettiğin uçuk markalar da alüminyum kullanıyor. Bir araştır derim. Yanlız bana adını tam bilmiyorum da böyle plastik olmayan, sanırım körüklü dedikleri amartisor koruması lazım. Görsel olarak, açıkta kalan parlak yerlerin üzerine giydirilen şeyden işte. Nerden bulucam bilmiyorum
    körük terine amortisör çorabını daha iyi ve şık olmazmı syanur. elastik kalın bir kumaştan kendin bile yapabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-corabi/detay/

str250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motora 3 aydır biniyorum fiatına gore 10 numara bir alet devir yukselince onundeki zırıltı haric yalnız 2 el piyasası pek yok bence 800 kmde motoru satmaya calıstım 1 milyar zarara alan olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

birde hysongtaki arka lastik gibi bi lastik takabilirmiyim bu alete mesela 190 lık gibi bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)