Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    bende hakandan biraz önce almıştım 4200e, şimdi zam gelmiş olması lazım 4500-4600filan olması lazım. her bayi farklı fiyat veriyor hepsini dolaş(gerçi şimdi baktım sizin orda fazla bayi seçeneği yok, 3ünden hangisi uygun fiyat verirse artık). evet başta dişliyi küçültmeyi düşünmüştüm fakat sonradan vazgeçtim, nede olsa asfalt ve uzun yoldan daha çok dağ bayır geziyoruz. bir sefer tek günde toplamda 130km yol yapmıştık, bunun 90km si dağ yolları. uzun yolda yaptığı sürat biraz sıkıcı oluyor tabiki ama bana yetiyor.
    dişli konusunu ustana danış, 2motorun var ise sürekli gittiğin bir ustanda var demektir. önemli olan civata deliklerinin tam denk geldiği dişliyi bulmak, denk gelmiyorsa tornacıda uygun yerlerden delik açtırılabilir. fakat şunuda belirteyim, butarz küçük değişiklikleri motorun rodajı bittikten sonra yapmanı tavsiye ederim. hangi motoru alırsan al, butarz değişiklikleri rodajı geçirdikten sonra 3000-4000km lerden sonra yap derim. dediğim gibi bugibi şeyleri ustana danış, bizim söylediklerimizin üstüne şeyler muhakkak ekliyecektir, sonuçta yılların deneyimi. tabi USTA var, ustacık var. ben işinin ehli bir usta bulana kadar 2005 senesinden beri 10a yakın usta değiştirdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    evet ya çok pahalanmış, keşke daha önçe alsaydım ama dediğim gibi önçe 2 motor satmam lazım ve o 2 motorlarıda sadeçe o benım tanıdığım usta alıyor ve bana str ısmallıyor... başka birisine satmaya kalkarsam adamlar madial 150 RE için(2800km) 500 TL den fazla vermeyeçek gibi....

evet dişli konusunda haklısın ben ustalara bi soruyum.... rodaj önçesı dişlı deyıştırmeyı anladım... sağol

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kimseyi altında bırakmasın bunların, daha bu sabah bir tampona tosladım, balon gibi valla

Araziden ziyade toprak yollara ve aşırı engebesiz otlaklara uygun. Ama daha çok kumsallara. Malzeme kalitesinden ötürü asfaltı da tutmuyor zaten, ne işe yarar ben de bilmiyorum
    o lastiklerin değerini bilmeli insan, 3 sene önce eyüp sahilde kırmızı ışıkta beklerken bir şahin(derdi neydi bilmem ) acı bir fren sesi ve çattt!! geçirdi ben 5 10 metre gittim şansım var ki düşmedim. indim bakıyorum benim plaka içeri doğru dönmüş çektim geldi, adama baktım arabanın önünde birşey kalmamış sadece farlar, hiç iplemedim binerken hopp birader dedi nereye, dedim istiyorsan polis çağıralım kırmızı ışıkta bekleyen ben o denli hızlı gelipte bana vuran sen , çağıralım ? ses yok..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı serdar87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazi kardeş ben dişliyi büyültmek deyil küçültmek istiyorum... motor nasıl olsa çok güçlü...

dişlileri nerden sipariş verebiliriz... ve tabiki her dişli tipi uymuyaçakdır... neye göre ayırdediliyor bu dişliler.... mesela 150cc lik herhangi bir race motorun komple dişli seti uyarmı.... kusura bakmayın benim bu konuda hiç bir bilgim yok ??
    Numara veremeyeceğim ama zincire baklasına uygun olan dişliyi hırdavatcılarda bulabirsin söküp baklanın birini götürmen yeter ve tornacıda delik açtırırsın yanlız ustan iyi olmalı tornaya bağlanmalı yoksa ortalamak çok zor, yanlız sana tavsiyem dişliyi küçültmek tehlikeli olur hız yapmak değilde bu sefer durmak sorun olur motoru iyi açarsan 120 görürsün zaten daha fazlası da motorun yapısına aykırı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazi hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız. sizde hakan gibi iş güçten dolayı fazla km yapamıyorsnuz galiba. ben 22 temmuzda aldım ve 6000km deyim. buzamana kadar olan sıkıntılarımızı yazdık. ufak tefek şeyler muhakkak olacaktır, ben önceki çinli motorlarımdan alışkınım 2side beni 50000km den fazla götürdü ve motor kısmıyla ilgili büyük problemler yaşatmadı. büyük ihtimal buda yaşatmayacaktır, daha önce yazmıştım galiba yaşatırsada komple ölmüş motoru diriltmek işçilik dahil 400tlye malolur enfazla(bir japon motorun dişli seti yada konjektör fiyatı) motorunuzun ve gezilerinizin fotolarını bekliyoruz.
    Teşekkür ederim işden eve evden işe ayağım yerden kesilsin dedim kış mevsimindede bu motor çok uygun fotoları çektim bugün yüklemeye çalışacağım.

Motosikleti
    crf250 L
    ayağın yerden kesilmesin, hep motor üstünde olsun sabısızlıkla bekliyoruz okan abi

Kemerburgaz,

Büyük dişli,

Kendim kapladığım konforlu sele

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Buda konu dışı ama bir önce ki motorum ve bendeniz

ozrace bunu beğendi.

serdar87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Numara veremeyeceğim ama zincire baklasına uygun olan dişliyi hırdavatcılarda bulabirsin söküp baklanın birini götürmen yeter ve tornacıda delik açtırırsın yanlız ustan iyi olmalı tornaya bağlanmalı yoksa ortalamak çok zor, yanlız sana tavsiyem dişliyi küçültmek tehlikeli olur hız yapmak değilde bu sefer durmak sorun olur motoru iyi açarsan 120 görürsün zaten daha fazlası da motorun yapısına aykırı.
    yani zinçirin ve dişlerin birleştiği yuva uyarsa ve ortadaki yuva da uyarsa olur diyorsun...

uyarın içim sağol gazi ama ben en fazla 50-60 km yol yapaçam... onun için biraz daha hızlı gitsin yeter bana...saate 100km beni amel eder o yolda..
    Bir sorum daha olaçak..... eyer arka dişliyi 1cm küçültürsem senin tahminin nekadar hız kazanırım satte 10-15km yi bulurmu yoksa dahamı fazla ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

buarada resimlerde güzel olmuş, arka dişliyi büyütlüşün nekadar hız kaybetti.. yani normalde 100 km/h yapıyor diyorlar ??

Arkadaşlar merhaba,
    Ben kuba str250 almayı düşünüyorum dağ taş dolaşmaya. önümüzdeki hafta gibi. Doğru bir karar mı ne dersiniz?

Alıntı iarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben kuba str250 almayı düşünüyorum dağ taş dolaşmaya. önümüzdeki hafta gibi. Doğru bir karar mı ne dersiniz?
    Üşenme konuyu baştan sona oku o zaman kararını vereceksin.

Motosikleti
    crf250 L
    birkaçtane ilan koydum, almayı düşünen arkadaşlar sahibindendeki "diğer modeller" kısmına bakmamazlık yapmasınlar. elinizde paranız var ise 2.el almak çok mantıklı, hem pazarlık şansı var hem motorlar fazla km yapmamış sıfır gibi hemde plakası çıkartılmış(bayi fiyatının üstüne plaka masrafınıda koyarsanz 5000tl ye yakın bir mebla olacak)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5679941/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5776786/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6753753/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6428151/detay/

Motosikleti
    crf250 L
    taş ocağı gibi bir yer sanki, tam gazlamalık, eğlenmelik. görünce içim gitti
    büyük dişlide pek yakışmış, uzun yolda kullanacağım bir motorum daha olsa kesin arka dişliyi büyültürdüm abi.

taş ocağı gibi bir yer sanki, tam gazlamalık, eğlenmelik. görünce içim gitti
    büyük dişlide pek yakışmış, uzun yolda kullanacağım bir motorum daha olsa kesin arka dişliyi büyültürdüm abi.
    Bildin valla taşocağı yakını bir gelsen buraya hasta olursun süper bir parkurdur Zaten TMF de kros yarışlarını burada yapıyor.

Motosikleti
    crf250 L
    Bildin valla taşocağı yakını bir gelsen buraya hasta olursun süper bir parkurdur Zaten TMF de kros yarışlarını burada yapıyor.
    attım tuttu
    kesin hasta olurum abi. izmirdede çok güzel dağlar, parkurlar var. herzaman bekleriz

herkese selamlar..arkadaşlar uzun bir aradan sonra arkadasımla tekrar krosa dönmeye karar vermiştik.Ancak fiyat kalite dengesini dikkate alarak str 250 yi incelemeye almıştım.bu forum sayesinde bir fikir edindim. Özellikle emre ve izmirli arkadaşın somut yorumları sayesinde 2 str 250 sahibi olduk.kısa bir montajlama sıkıntısından sonra makinayı toprakta deneme şansızmız oldu.sonuç umduğumunda çok üstünde idi.bu sebeple bu foruma katılmayı uygun buldum.ve deneyimlerimizi paylaşmanın diğer karar aşamasında olanblara faydalı olacağı kanaatindeyim.Tekrar yorumlarınız için teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

huckle sanada cok tesekkürler...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar hala almayı düşünen varsa;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5128948/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3413378/detay/

Ben anlamadım neden bu kadar uygun fiyatlılar...???
    #sürenadam

Arkadaşlar hala almayı düşünen varsa;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5128948/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3413378/detay/

Ben anlamadım neden bu kadar uygun fiyatlılar...???
    Bu ne ya ben anahtar teslim 4500 e aldım neden fiyat kırdılar bence motor satılmıyor havası vermek için rakiplerin tezgahı satıcınında bu oyunda parmağı vardır. Benim şahsi kanaatım çıkar yakında kokusu.

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Kozak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar..arkadaşlar uzun bir aradan sonra arkadasımla tekrar krosa dönmeye karar vermiştik.Ancak fiyat kalite dengesini dikkate alarak str 250 yi incelemeye almıştım.bu forum sayesinde bir fikir edindim. Özellikle emre ve izmirli arkadaşın somut yorumları sayesinde 2 str 250 sahibi olduk.kısa bir montajlama sıkıntısından sonra makinayı toprakta deneme şansızmız oldu.sonuç umduğumunda çok üstünde idi.bu sebeple bu foruma katılmayı uygun buldum.ve deneyimlerimizi paylaşmanın diğer karar aşamasında olanblara faydalı olacağı kanaatindeyim.Tekrar yorumlarınız için teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

huckle sanada cok tesekkürler...
    rica ederim Kozak ne demek, böyle forumlarında amacı bu değilmi zaten. bu arada nerelisiniz Bergamamı? paylaşımlarınızı, fotolarınızı bekliyoruz, kazasız belasız keyifli sürüşler geziler dilerim.

Bu ne ya ben anahtar teslim 4500 e aldım neden fiyat kırdılar bence motor satılmıyor havası vermek için rakiplerin tezgahı satıcınında bu oyunda parmağı vardır. Benim şahsi kanaatım çıkar yakında kokusu.
    vallaha bende şaşırdım abi, kazıklandık yauv acele edip ürünü (telefon, televizyon vs.) ilk alan kişiler bu sıkıntıyı hep yaşıyor zaten. bence cross motorun pek fazla gitmediği yerlerdeki bayiler kendi kar paylarını düşük tutarak böyle bir indirime gidiyorlar, eğer böyleyse düşünün nekadar kar ettiklerini. 2008de skygo cross'umu aldığımda Çetmen mağazaların elinde birtek teşhir motorları kalmıştı ve satış fiyatı 2200tl idi. bende mağazaları tektek dolaşıp peşin verirsem nekadar indirim yapacaklarıını sordum ve 1800tl ye veren mağazadan aldım. keşke 3-4ay daha sabrediverseymişiz, neyse bir soğuksu içeyim ben

Syanur nerden buldun bunu şimdi, içimize oturttun vallaha. bida indirim yaparlarsa sakın paylaşma yoksa kalpten gideriz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Syanur nerden buldun bunu şimdi, içimize oturttun vallaha. bida indirim yaparlarsa sakın paylaşma yoksa kalpten gideriz
    Almayı düşündüğüm için araştırıyordum, fena tetikledi beni de doğrusu...
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Almayı düşündüğüm için araştırıyordum, fena tetikledi beni de doğrusu...
    müdür patlat bitane str250 de gözümüz şenlensin
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Beyler sıfırı 3500 iLE EN FAZLA 4000tl arasında Bi cross bulabilrmiyim 150 cc ve 250 cc arası ama tercihim 200 cc varsa markası nı ve iyi kötünü olduğunu söylermişsiniz
    Sado

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)