Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Maksat başlık canlı kalsın...

Bugünden...

Günün sonunda... Egzosun şaseyle bağlantısını sağlayan kaynak yeri gümlemiş.Egzos plaka sayesinde düşmemiş...Arada bi bu bağlantı yerini kontrol edin derim.(Gerçi ben 2 ay önce bu bağlantı yerinin hasar aldığını görüp kaynak yaptırmıştım ama sarsıntıya dayanamamış)

cenkito, atreyu ve sgurdal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Arkadaşlar herkese merhaba ,

Konuyu bu kadar güzel bir şekilde paylaşımlar ile güzelleştirdiğiniz için herkese ayrı teşekkür ederim .

Buraya yazma sebebim ise , geçtiğimiz hafta arkadaşların ısrarları üzerine araç ile ( jeep ve atv ) off road gezisi yapmamdır .

Bu turdan aldığım gaz ile kendime göre bir off road enduro hazırlama arayışına girdim .

Ve ikinci el ( ortadan ikiye bölünmemiş ) evrağı tam olan bir str arıyorum . Malum cihaz üstünde custom edeceğim işler olduğu için çok temiz güneş görmemiş falan olması gerekmiyor

Temelde 2 arayışım var .1 yağsız bırakılmış torku bitmiş bir motor olmasın 2 Genel yapısı şase dahil bozuk olmasın .

Bu tarz bir motoru olup satmak isteyen olur ise ilgileniyorum .

Malum bu durumlara haiz bir str için maksimum 2000 TL ye kadar bütçe ayırdım .

Durum ile alakalı olacak arkadaşların mesaj ile dönüşünü rica ederim .

Hepinize iyi sürüşler

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    2000TL ye kanuni nin 150cc cross u var onlarla ilgilen istersen...

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Dediğim gibi bu benim için cross amaçlı olucak diğer modeller bunun kadar mantıklı değil çok elzem bir durumumda yok şükür isteyen olur ise el sıkışırız olur biter.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    2000tl ye zor dostum aradığın özelliklerde bulman,biraz mantıklı olmak lazım...

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    2000 liraya STR alamazsınız. Bulsanız da sizin tabirinizle ortadan ikiye bölünmüş olur.

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    19.01.2014 günü güzel ve uzun bir gezi gerçekleştirdik.Sertaç'la beraber STR' leri aldığımız günden bu güne en zorlu gezimiz oldu.Yaklaşık 7 saat sürdü.

Gezi zorlu olunca fotoğrafa pek vakit olmuyor.

Cross'cuların vazgeçilmezi...

Şükürler olsun ki ufak tefek düşme kalkmalar dışında bir sıkıntı yaşamadık.Allah herkese böyle kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Yaptığımız araziden kısa bir video...

https://vimeo.com/84534104
    Ahmanamra, dockerengin, cenkito ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    oldukça güzel ve yer yer zorlu bir geziydi gerçekten, ama oldukça eğlenceliydi paylaşım için teşekkürler abi
    Buzzard bunu beğendi.

twstr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Str250
    Arkadaslar kuba strlerın on amortisorlerını yukseltme ımkanımız var mı ?
    Normallerıne gore cok alcak kalıyor ve ayakta kullanımda rahatsız bır durus oluyor. 4 cm gidon yukseltme yapmama ragmen asagıda hala..

Cozumu varmıdır acaba ?
    Birde sibop ayarı nezaman yapılıyor

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ayakta kullanırken rahatsız oluyorsanız gidon yükseltilir amortisör değil.
    4cm yetmediyse boyunuz baya uzun heralde, daha fazla yükseltin sizde.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19.01.2014 günü güzel ve uzun bir gezi gerçekleştirdik.Sertaç'la beraber STR' leri aldığımız günden bu güne en zorlu gezimiz oldu.Yaklaşık 7 saat sürdü.

Gezi zorlu olunca fotoğrafa pek vakit olmuyor.

http://i.hizliresim.com/K6kqnv.jpg

Cross'cuların vazgeçilmezi...

http://i.hizliresim.com/KngmjM.jpg

http://i.hizliresim.com/wvL8pA.jpg

Şükürler olsun ki ufak tefek düşme kalkmalar dışında bir sıkıntı yaşamadık.Allah herkese böyle kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Yaptığımız araziden kısa bir video...

07 D 2292 plakalı abinin oturuş-kullanış pozisyonu yanlış, düz yolda bile selenin arkasında gidiyor. biriniz uyarsın da alışkanlık yapmasın.
    Buzzard bunu beğendi.

twstr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Str250
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakta kullanırken rahatsız oluyorsanız gidon yükseltilir amortisör değil.
    4cm yetmediyse boyunuz baya uzun heralde, daha fazla yükseltin sizde.
    4 cm ustu yukseltmek ıcın fren kablolarının uzatılması gerekıyor.. max 4 5 cm yukseltılebılıyor yanı..
    Ayrıca on amortısorlerın yuksek olması oturus pozısyonunu degıstırır.ayaga kalktıgında ayak ve gidon birbirine biraz daha yaklasmıs olur
    Resimde Arkadakı crf ornegıne bakarak bızım motorların ne kadar alcak gıdonlu oldugunu gorebılırsınız

http://prntscr.com/2mzoit

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    amasör yükseltmek sele yüksekliğinide etkileyecektir koltuk süngerini incelterek bunuda halledebilirsin daha çok oturarak sürüyorsan komforu düşürür tabiki.

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    sonuc olarak bizim kullandığımız motorlar birer spesyal değil. onun için bu tür eksiklikleri görmezden gelin. motorun limitlerini bilerek kullandığınızda emin olun ki daha fazla keyif alıyorsunuz

teçrübeyle sabit.
    sgurdaldan aldığım dan bu yana harika eğleniyorum makine ile. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

bu günden bir kaç kare.
    3 gündür hasta yatağımda bunaldım ve bu gün hasta hasta çıktım yollara...

Buzzard, 35emre35, cenkito ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ctolga21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuc olarak bizim kullandığımız motorlar birer spesyal değil. onun için bu tür eksiklikleri görmezden gelin. motorun limitlerini bilerek kullandığınızda emin olun ki daha fazla keyif alıyorsunuz

teçrübeyle sabit.
    sgurdaldan aldığım dan bu yana harika eğleniyorum makine ile. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

bu günden bir kaç kare.
    3 gündür hasta yatağımda bunaldım ve bu gün hasta hasta çıktım yollara...

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/850/r7wx.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/593/7wjc.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/850/6j1y.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/199/4z7o.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/268/lpbv.jpg
    sen gene hasta hasta cıkabilmişsin, benim sorun belde olunca (fıtık ) yakın zaman da araziye cıkamıycam.
    iyileşme süreci cok uzun sürüyor ne yazıkki

rockthat1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese merhaba. dün arkadaşımın da gazıyla 1000RRdan inip sıfır bir 2012 STR250 aldım araziye vs çıkmak için. 17yıldır motosiklet kullanıyorum.Ve son kullanıcı olarak kısaca görüşlerim şöyle;
    1-arka sağ sinyal egsozdan eridi hemen(daha önce belirtilmişti)3-5 liralık bi şey olduğu için önemli değil zaten sökeceğim bi çok parçasını. illa ki sağa sola düşünce kırılacak zaten ayna ve sinyaller. sadece plaka çıkabilmesi için emaneten uyduruldukları çok belli bunların
    2-zırıl zırıl bir motor. grenajları dizlerle sıkınca sorun yok ama sıkmıyorken zarıldıyor. direksiyon kilidinden bir ses gelmiyor benimkinde belki sonra ortaya çıkar.
    3- tüm bu zarıltıların yanında 1.vites de hiç yok makinada. 2-3 sanki 1-2 gibi tepki veriyor. tabi dişlileri değiştirince biraz farkeder.
    4- arka frende Barkın'ın(AltınElbiseliAdam) tabiriyle kimsecikler yok. ön frende de kimseler yok gibi geldi bana maneti sonuna kadar sıkınca anca biraz tepki veriyor. onu da yapmaya 1000lik makinadan inen adam gerçekten korkuyor frene bu kadar abanmaya. tavsiyelerinizi bekliyorum.

denk geldiğim kadarıyla arka fren merkezinin kronik sorunu olduğunu söylemiştiniz. bu sorunu yaşayan arkadaşlar hangi markanın hangi modeliyle değiştirdiler yoksa garantiden mi değişti anlatabilirlerse sevinirim.belki garantiden değiştirirler.

Parasına göre* artıları da var aslında torku 2. vitesten sonra fena değil,görüntü bence piyasadaki çinlilerin arasında en sağlamı, sele yüksekliği falan güzel. ancak arka dişliyi büyütmek istiyorum. arka dişliyi büyütenler hangi marka ve modelin uyduğunu belirtebilirler mi acaba? ve alır almaz yapmam gereken tavsiye edeceğiniz eklemek istediğiniz birşey varsa paylaşırsanız sevinirim.

forumdaki bir çok mesajı okudum ve gerçekten bilgi paylaşımında bulunanlara çok teşekkür ederim. bu markayı seçmemizde sizler çok etkili oldunuz artısıyla eksisiyle videolarla çok güzel paylaşımlar yapmışsınız.Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    str niz hayırlı olsun

zaten birinci vites yok gibi demişsiniz, arka dişliyi de biraz daha buyuturseniz

bu sefer motorda 2. vites de yok olacak

viteslerin uzaması için arkayı kucultmeniz lazım ama bu seferde tork düsecektir

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    str niz hayırlı olsun

zaten birinci vites yok gibi demişsiniz, arka dişliyi de biraz daha buyuturseniz

bu sefer motorda 2. vites de yok olacak

viteslerin uzaması için arkayı kucultmeniz lazım ama bu seferde tork düsecektir
    cevabınız için teşekkürler.ben viteslerin uzamasını istemiyorum zaten.amacım topspeed artsın değil. motoru genellikle arazide kullanacağım için torklu olmasını tercih ediyorum.o yüzden arkayı da biraz büyüteceğim. tavsiye edebileceğiniz marka model vs var mı uyan?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben mondial max sahibiyim, str sahibi bir arkadas yeni yaptırmıstı sanayıde, öle yazmıstı
    ama uyumlu dişli varmı hali hazırda bilemiyorum

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mondial max sahibiyim, str sahibi bir arkadas yeni yaptırmıstı sanayıde, öle yazmıstı
    ama uyumlu dişli varmı hali hazırda bilemiyorum
    tamam teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)