Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM Symphony SR 125 (5.650 tl)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250 - 2015
    Merhaba, scooter konusunda tecrübeli değilim arkadaşlar, ikinci el scooter alacağım. "SYM SYMPHONY 125 vs Keeway Outlook 150" ikisinden birini tercih etmem gerekiyor sizce hangisi seçmeliyim.

SYM SYMPHONY 125 - 2013 model - 125cc - 8,8 hp - hava soğutmalı - 4100TL - Bilgi
    Keeway Outlook 150 - 2010 model(2013 Trafiğe çıkışlı) - 12.8 Hp 13,3Nm - su soğutmalı - 3600TL Bilgi

iki motorunda garantileri devam ediyormuş görüştüm sahipleriyle. Benim kullanım amacım yazın kuşadasına gidip geliyorum yazlığa, birde hafta sonları foça, Seferihisar gibi yerelere gidip gelmek için kullanıcam. kısacası gezmek için. hangisini önerirsiniz.

(Aslında innova kullanıyorduk bir ara bir kaç yıl önce sattık şimdi fiyatlar uçmuş. Yeni Crypton mu alsam diye aklımdan geçmiyor değil!)

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Sym guzel scooter kullandim lakin benimki cok yag yakiyordu, outlook gorunusu guzel ama kullanmadigimdan bilgim yok.
    denizutku35 bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    2013 haziran 4100TL almıştım 0km. Şuan 8600km de, hep limitlerinde kullandım ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Seri, yakıt tüketimi az, yeterince kıvrak ve trafikte dar alanlarda sıkıntı yaratmıyor.
    Malzeme kalitesi yüksek, kadranı çok estetik.
    Bakımları gayet uygun, parça sıkıntısı yok.
    2 kişi (+150kg) ile düz yolda çok rahat 95-100 leri görüyor. Hafif rampa aşağı ben 120 yi deviriyorum.
    Fazladan motor olmasına rağmen satmayı hiç düşünmedim, alacak arkadaşlar pişman olmayacaklardır.

advanced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Outlook düşünüyorsan Antalyada uygun fiyatlı bir ilan buldum.belki işini görür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...64041005/detay

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KTMDUKE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 haziran 4100TL almıştım 0km. Şuan 8600km de, hep limitlerinde kullandım ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Seri, yakıt tüketimi az, yeterince kıvrak ve trafikte dar alanlarda sıkıntı yaratmıyor.
    Malzeme kalitesi yüksek, kadranı çok estetik.
    Bakımları gayet uygun, parça sıkıntısı yok.
    2 kişi (+150kg) ile düz yolda çok rahat 95-100 leri görüyor. Hafif rampa aşağı ben 120 yi deviriyorum.
    Fazladan motor olmasına rağmen satmayı hiç düşünmedim, alacak arkadaşlar pişman olmayacaklardır.
    Bu motor nasıl az yakıyor ki acaba? Fiddle ile aynı motor ve büyük tekerlekler. Fiddle cılar çok şikayetçiydi yakıttan

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Hafta içi net ölçüm yapar buradan yazarım.

Sym motor tavsi eder misiniz kullanan arkadaşlar honda kadar kaliteli diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Arkadaşlar meail stın lütfen almayı düşünüyorum vereceğim para degermi bilmiyorum motorda deneyimi olan cevap versin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Slm sym kullanıcımısınız

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Motorum 2013 model 3500 km de.
    Yapabildiğim en düşük yakıt tüketimi 100 km'de 2,89 lt.
    0-60 kmhız aralığından kullanılmıştır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    20 TL benzinle 135-140 km yapıyor. Fiddle2 ile motoru aynı olmayabilir. Symphony tamamen ithal, fiddle lar izmirde üretiliyor.

Motosikleti
    Scooter alma aşamasında
    Merhabalar,forumda yeniyim,40 yaşından sonra scooter ile motora ilgi duymaya başladım,önce ehliyet konusunu halletmeye karar verdim,ay sonu sınav var,alabilirsek bir motor ve ekipmanlara vs bakacağım ben de.
    Araştırırken Sym Symphony dikkatimi çekti,yakın çevremde bu makineyi kullanan hiç olmadığından forumdan yeknet arkadaşa sorular sordum ben de,kendisi cevaplarını bu başlık altında paylaşabileceğimi iletti,belki benim gibi yeni başlayacak olanlara ve bu makineyi düşünenlere bir ışık tutabilir,aşağıda paylaşıyorum.

Buyrun:

Cevaplar
    - Ben de 41 yaşında başladım. İnanın bu işin yaşı bu gençlere ben tavsiye etmiyorum çünkü akılları başlarında değil.
    - Tasarım hatası yok 16" tekerlerden dolayı böyle. Benzer yamaha xenter veya aprilia scarabeo da aynı şekilde.
    - Evet avantajı ayak dibinde poşet ıvır zıvır küçük koli vb taşıyabiliyorsunuz.
    - Benim de boy 1.84 kilo 90. gidon diz mesafesi yeterli. Ben delighta oturdum altımda oyuncak gibi kaldı dizlerim gidona değdi. pcx de de dizlerim çok kıvrıldı o da pek büyük sayılmaz. pcx i tercih etmeme nedenlerimin başında yüksek fiyatı ve orta kısmının dolu olması idi. Aslında symphony ile eşdeğer belki bir 500TL fazla eder hepsi o .
    - Yakıt sarfiyatı biraz değişken çok basarsanız 3.0lt üzeri yakıyor sakin kullanımla 2.8-2.9lt/100km ama hiç 4lt ye çıkmadı kymco agility city 4.0lt yakıyormuş. Karbüratörlü motora göre normalin altında denebilir. Hatta fiddle2 den az diyebilirim. 16" tekerlerin etkisi olumlu olabilir.
    - Ayak uzatmamak ağrı yapmıyor fakat uzatmak isteği hissediyorsunuz olsa fena olmazdı.
    - Dik oturuş pozisyonundan dolayı bel ağrısı yapmıyor fakat koltuk konforunun çok iyi olduğunu söyleyemem, sırf bu nedenle 250cc maxiye geçeceğim.
    - Soğutma açısından hiçbir sıkıntı yok. Uzun yol yapmadım ama işe gidiş geliş sürekli 20km yoğun trafikte kullanıyorum yaklaşık 30-40dk sürüyor.
    - Uzun yol yapılacaksa soğutma açısından değil ama koltuk açısından mola vermeniz şart, yarım saatten sonra kıçınız ağrımaya başlıyor. Ben tam bezme noktasında eve varıyorum.
    - Japon olmaması bana göre bir eksi değil, japon olsaydı bu fiyata alamazdık. Belki bir tık alt kalite ama parasının hakkını veren bir makine bence.
    - 2. el fiyatları aslında hepsinde biraz handikap, bazı fırsatçı japon sahipleri sıfırın stoklarda olmayışını fırsat zannederek yüksek fiyat çekiyorlar ama satış yapılıyor mu zannetmem hepsi tok satıcı.
    - Symphony ben aldığım zaman pek yoktu şimdi yollarda sık görmeye başladım satışları artmış. 2.el piyasasının tam oturması için 1-2 yıl geçmesi lazım.
    - 125cc motorlar zaten hava soğutmalı olmalı bu bir eksi değil bence. Ne kadar teferruat o kadar problem demektir.
    Soru cevabı istersen symphony konu başlığı altında da paylaşabilirsin. Almak isteyenlere faydamız olursa ne ala.

Motosikleti
    SYM Symphony SR 125
    Selamlar, bir adet symphony sahibi oldum ben de. pazartesi teslim alacagim. kullanicilarinin her turlu rodaj bakim vs. tavsiyeleri makbule gecer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı upbeats adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bir adet symphony sahibi oldum ben de. pazartesi teslim alacagim. kullanicilarinin her turlu rodaj bakim vs. tavsiyeleri makbule gecer
    aslında taş gibi motor almışsın hayırlı olsun.bende 0 almıştım 3000 km sürdüm bir gazla vitesli motora geçtim.doymamıştım daha
    hatırladığım kadarıyla 70 80 kmh üzeri pek zorlama.500 km falan sabır yani.ama tabiki arada yoklucaksın abartmadan.benim hiç bir sıkıntım yoktu tavsiye edemicem bir şey.ayaklığı yaylı olduğundan ona dikkat et kapanabilir.düz yolda 105 yokuş aşağı 120 yapmışlığım var oldukça güven veriyor jant çapından dolayı.frenlerde baya baya iyi.full depoya 140 160 km arası diye hatırlıyorum.artçılıda gittik sağa sola oda çok memnun.yağmurda çamurda sürdüm malum ilk motorumdu o yüzden anısı başkadır bende.
    upbeats bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Hayırlı olsun benımde ılk motor olarak adaylarımdan bırısı buyuk tekerlık olmasıylada cazıp,pek bılınmıyor.Uretımı durdu dıye bır yazı okumustum gecen bır yerde aslı astarı varmıdır?

boy ve kılonuz kac donuslerde gıdon dıze carpma olayı yasıyormusunuz? sele konforu ıcın neler soylersınız? 0 mı ve kaca aldınız?

tesekkurler.
    upbeats bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Symphony SR 125
    cok tesekkurler, ayaklik olayi nasil dostum? seyir halinde kapandigi mi oldu, facia bi durum. nasil onlem aldin ki ona?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

sagol, boy 1.78 kg 75 , diz problem olmayacak gibi bakalim kullandikca yazarim. sifir aldim sadece motor 5.800 TL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    cok tesekkurler, ayaklik olayi nasil dostum? seyir halinde kapandigi mi oldu, facia bi durum. nasil onlem aldin ki ona?
    hayır hayır park halinde olan durum.ayaklık yaylı olduğu için ayaklığı açıp ayağınla desteklemen gerek yoksa tak diye kapanır.ayaklık açık diyede koyarsın motor yere düşer.bazı scooterlarda normal ayaklık görmüştümde tabi ilk motorumdu yaylı olunca ayaklık biraz şaşırdım.bakkala falan sağa sola giderken yan ayaklığı kullanıyorum.akşam park edince normal orta ayaklığa alıyordum.dalgınlığıma gelmişti ucu ucuna tutmuştum düşürmekten.
    merak ettiğin bir konu olursa hocam sorabilirsiniz hayırlı olsun.
    upbeats bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Symphony SR 125
    cok tesekkurler, kullandikca kafama takilan bir sey olursa rahatsiz ederim.
    burak burk bunu beğendi.

Arkadaşlar selam.Bende 1 adet symphony sr125 sahibi olmak üzereyim,bir aksilik olmassa yarın teslim alıcam.2.motorum olacak ama bir bakıma ilk motorum denilebilir çünkü 4-5 sene kadar önce mondial znu125 kullanmışlığım var o da sağolsun servis görmekten binmeye fırsat bırakmadığı için ilk motor olarak sayamıyorum bileİstanbulda İstinye-Nişantaşı arasında sahil yolunda iş-ev arası kullanacağım büyük çoğunlukla.Boyum 1.88 kilo 95.Bu cüsse ve bu güzergah için sizce iyi bir tercihmidir symphony? Yaklaşık 1 aya yakındır araştırıyorum.Önceliklerim malum istanbul yolları sebebiyle 16'lastik,çin malı olmaması,125-150 cc olması(yakıt bakımından)cüssemi kaldırabilecek bir motor olması ve 6.000 tl'yi geçmemesiydi ve bu segmentte özellikle 16' lastik ve bu rakamlara başka bir motor ben görmedim.Uzun lafın kısası öneri,görüş vb her türlü fikre açığım,tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Arkadaşlar ben MT 07 imi bazı sebeplerden dolayı sattım. Gittim idarelik olarak Symphony SR aldım. Tek kelime ile harika bir motor. Şahsen yarın bir gün tekrar makinaya döndüğüm zaman bu motoru da yanında 2. motor olarak kullanıcam satmayacağım . Bu CC lerde ve bu bütçelerde alınabilecek en iyi scooter markası bana göre SYM dir. Benim 2. SYM motorum ve daha önceki Fİddle 2 imden de çok memnundum. Bundan daha da memnunum. Şaşırılacak derecede güzel gidiyor ve şaşırılacak derecede de güzel duruyor. Artçılı kullanımda çok kolay ve keyifli arkaya binenler çok rahat ettiğini belirtmekteler. Ancak motor biraz sert ben gerçi alışığım sert motorlara hep spor motor kullandım bu zamana kadar ama ilk motoru olacaklar yada ne bilim konforuna düşkün olanları üzebilir motor. Amortisörleri biraz sert bilginiz olsun. Benim motorum 450 km de şuan rodaj muhabbetine çok zorlamıyorum ama düz yol da 110 hafif eğimli yerde 120 gördüm bu çok çok iyi bir rakam bana göre 125 lik bir scooter için. Yakıt denildiği gibi 140-180 km arası bir depo ile yapabilirsiniz. Benim bu motorda tek beğenmediğim şey aydınlatması kısasıda uzunuda bir işe yaramaz buna kendim çözüm üretmeye çalışıyorum artık ampullerimi değişirim far ayarımı yaptırırım bilmiyorum bir şeyler düşünücez ona. Kısacası gözünüz kapalı alabilirsiniz bunu ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı brundlefly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.Bende 1 adet symphony sr125 sahibi olmak üzereyim,bir aksilik olmassa yarın teslim alıcam.2.motorum olacak ama bir bakıma ilk motorum denilebilir çünkü 4-5 sene kadar önce mondial znu125 kullanmışlığım var o da sağolsun servis görmekten binmeye fırsat bırakmadığı için ilk motor olarak sayamıyorum bileİstanbulda İstinye-Nişantaşı arasında sahil yolunda iş-ev arası kullanacağım büyük çoğunlukla.Boyum 1.88 kilo 95.Bu cüsse ve bu güzergah için sizce iyi bir tercihmidir symphony? Yaklaşık 1 aya yakındır araştırıyorum.Önceliklerim malum istanbul yolları sebebiyle 16'lastik,çin malı olmaması,125-150 cc olması(yakıt bakımından)cüssemi kaldırabilecek bir motor olması ve 6.000 tl'yi geçmemesiydi ve bu segmentte özellikle 16' lastik ve bu rakamlara başka bir motor ben görmedim.Uzun lafın kısası öneri,görüş vb her türlü fikre açığım,tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    bu fiyata tek alternatif suzukinin adress modeli var.ama 188 boyla o cüsseyle altında kaybolur o makina.başkada alternatifin yok.güzergahını bilemicem ama jant çapından dolayı motor uzun düzlüklerde daha rahat ilerliyor.yani işini görücektir eksi yönü bence yok gibi birşey çok severek kullandım üzülerek sattım.

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyata tek alternatif suzukinin adress modeli var.ama 188 boyla o cüsseyle altında kaybolur o makina.başkada alternatifin yok.güzergahını bilemicem ama jant çapından dolayı motor uzun düzlüklerde daha rahat ilerliyor.yani işini görücektir eksi yönü bence yok gibi birşey çok severek kullandım üzülerek sattım.
    Katılıyorum. Kesinlikle pişman olmayacağınız ve çok yakışıklı bir motor. Ben sadece farlarını beğenmedim onu da bir şekilde halledicez. Motor saat gibi çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)