Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek uygunmuş fiyatlar

İçlerinden en sağlamı rs,hs kasaları çıktı. Hala görüyorum,çoğu çinli motor tamirciside aynı şeyi soyluyordu. O senelerde lise 2'deydim. Boyle aval aval bakardım motorların ardından

Anlayan,anlamayan herkes aldı,motorların anasını ağlattılar,sonra çin malı dokuluyor tayfası ortaya cıktı

Tamam cok kaliteli değiller fakat biraz anlayan adamın elinde kusursuzca iş görüyor bu motorlar.
    Ben 1800km kullandım, o aralar öss konusu vardı fazla binemedim, sonra da istanbula gittim okumaya, yılda 1-2 bindim. 2009 yılında sattık 1000 liraya, fıstık gibiydi, kaldırıma çıkarken demire sürtmüştüm 3-4 cm bi çiziği vardı sadece. Alan adamlar bikaç ayda kaza yapıp perte çıkardı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1800km kullandım, o aralar öss konusu vardı fazla binemedim, sonra da istanbula gittim okumaya, yılda 1-2 bindim. 2009 yılında sattık 1000 liraya, fıstık gibiydi, kaldırıma çıkarken demire sürtmüştüm 3-4 cm bi çiziği vardı sadece. Alan adamlar bikaç ayda kaza yapıp perte çıkardı
    O motorlardan bi tane kaynakcılıkla ugrasan bi abi 200 liraya almıstı gecen yaz bası. Motor perisan haldeydi. Biraz bakım yaptırdık,yürüyen aksamda hafif değisiklikler yaptık. Simdi çok güzel oldu. Kaporta aksamı yine dökük ama adam işine gücüne gidiyor,her türlü işini görüyor,ucuz yoldan minibüs kahrından kurtuldu adam

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Valla ben motordan pek anlamam, ilk motorum zaten, aslında sitede oturuyorum, açık otopark var, yani malzemeleri yayıp bakım yapabilirim ama yanımda anlayan biri olsa keşke süper olurdu Bir de 35 yaşındayım, bu tip motorlar genelde 15-25 yaş arası gençlerde oluyor, dolayısı ile arkadaş çevremde pek yok bu işe gönül veren biri... Neyse bir yolunu buluruz, acelesi yok zaten bakımın daha 4.000 olmadı... Bu arada depo kapağını taktım yerine süper oturdu, çift kat geçtim şambriyeli kapağın etrafına, yeni kapağa gerek kalmadı sanırım...

Mash'in konforundan ben memnunum açıkçası, yolda giderken rahatsız olmuyorum, max 80 km hıza çıktım. En büyük şikayetim, kasis, çukur vs üzerinden geçerken çok hoplatıyor, yolda ne var ne yok hissediyorsunuz yani. Tabi dediğim gibi başka motorlarda durum ne bilmiyorum. Ama genel kondüsyon olarak saat gibi, hiç bir problem çıkarmadı henüz Allah'a şükür...

Bir de benim sürücü olarak zorlandığım bir durum var düşük hızlarda trafikte seyrederken motor hakimiyetim azalıyor, yani diyelim ki sıkışık cadde-sokak trafiği akıyor ama yoğun, öndeki araçlar dur kalk yapıyor haliyle ben de yapıyorum (aralarından geçme durumum yok) normal giderken, öndeki araç 15-20 m sonra duruyor, ben gazı kesiyorum, frene basmaya gerek var mı yok mu o anda bilemiyorum çünkü, iki önümdeki araç kalkış yapmış, önümdeki de kalkacak belli, fren yapmıyorum bu sefer öndeki geç kalkarsa sert fren yapmak zorunda kalıyorum, önceden fren yapsam, öndeki araç erken kalkarsa arada geniş bir boşluk oluyor, arkadaki dat-dat beni taciz ediyor Bu hızlarda ayağımı yere koysam dert, koymasam ayrı bir dert, çünkü hız iyice düşünce ve fren de yapmayınca motor da yalpalıyor, tehlike yaratıyorum yoktan yere... İşte tam bu noktada tecrübe eksikliğim var, öneri ve eleştirilerinize her zaman açığım...

Motosikleti
    Alıntı BankerBilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben motordan pek anlamam, ilk motorum zaten, aslında sitede oturuyorum, açık otopark var, yani malzemeleri yayıp bakım yapabilirim ama yanımda anlayan biri olsa keşke süper olurdu Bir de 35 yaşındayım, bu tip motorlar genelde 15-25 yaş arası gençlerde oluyor, dolayısı ile arkadaş çevremde pek yok bu işe gönül veren biri... Neyse bir yolunu buluruz, acelesi yok zaten bakımın daha 4.000 olmadı... Bu arada depo kapağını taktım yerine süper oturdu, çift kat geçtim şambriyeli kapağın etrafına, yeni kapağa gerek kalmadı sanırım...

Mash'in konforundan ben memnunum açıkçası, yolda giderken rahatsız olmuyorum, max 80 km hıza çıktım. En büyük şikayetim, kasis, çukur vs üzerinden geçerken çok hoplatıyor, yolda ne var ne yok hissediyorsunuz yani. Tabi dediğim gibi başka motorlarda durum ne bilmiyorum. Ama genel kondüsyon olarak saat gibi, hiç bir problem çıkarmadı henüz Allah'a şükür...

Bir de benim sürücü olarak zorlandığım bir durum var düşük hızlarda trafikte seyrederken motor hakimiyetim azalıyor, yani diyelim ki sıkışık cadde-sokak trafiği akıyor ama yoğun, öndeki araçlar dur kalk yapıyor haliyle ben de yapıyorum (aralarından geçme durumum yok) normal giderken, öndeki araç 15-20 m sonra duruyor, ben gazı kesiyorum, frene basmaya gerek var mı yok mu o anda bilemiyorum çünkü, iki önümdeki araç kalkış yapmış, önümdeki de kalkacak belli, fren yapmıyorum bu sefer öndeki geç kalkarsa sert fren yapmak zorunda kalıyorum, önceden fren yapsam, öndeki araç erken kalkarsa arada geniş bir boşluk oluyor, arkadaki dat-dat beni taciz ediyor Bu hızlarda ayağımı yere koysam dert, koymasam ayrı bir dert, çünkü hız iyice düşünce ve fren de yapmayınca motor da yalpalıyor, tehlike yaratıyorum yoktan yere... İşte tam bu noktada tecrübe eksikliğim var, öneri ve eleştirilerinize her zaman açığım...
    Scooterlarda düşük hızlarda küçük tekerli ve otomatik vites olmasından biraz dengesizlik var. Scooterları dengeli olsun diye değil de kolay kullanımlı olsun diye yapmışlar bence. Tecrübenin çok bişey fark ettireceğini düşünmüyorum.

Motosikleti
    Hımmm... Ne yapacağız peki, nasıl süreceğiz yoğun dur kalk trafikte, var mı kolaylaştırıcı bir taktik vs

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hımmm... Ne yapacağız peki, nasıl süreceğiz yoğun dur kalk trafikte, var mı kolaylaştırıcı bir taktik vs
    Eğer yoldaki kasislerde,çukurlarda çok sıkıntı oluyorsa amörtisörleri ayarlattırın. Genelde sert oluyor bu tip scooterların amörtisörleri.

Asfalt dışında sıkıntı yani.

Trafikte ise zamanla o sorunu aşarsınız diye düşünüyorum km yaptıkça. Belli bi müddetten sonra oyuncak gibi

oynarsınız trafikte motorla.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM

Bu durumu tecrube kazanarak atlatacaksınız.Benim mash 12bin kilometredir bende(0 almıştım) ben motoru durduğumda ayağımı rahatlıkla 3-4 saniye yere koymadan durabiliyorum alıştım artık.Ama bu durum için sürekli boş ortamda saaatlerce günlerce çalıştım.Ayakta motor sürmeyi çok seviyorum hep böyle bir cross sevdam vardır.Ayakta gitmek çok zevkli bu motorda tavsiye ederim ama aman dikkatli olun boş alanda yapın yine . Sonra senin yüzünden düştüm diye gelmeyin bana Bu arada yarın nasipse honda cbf 150 alıyorum sabah 8:30 da motorun parasını vermeye gidicem artık plaka ruhsat ne zaman çıakr bilemiyeceğim yani ilk göz ağırım olan mash'a kuma geliyor :D

[IMG][/IMG]

Benim motorla ancak bu kadar oluyor lastiğin kullanılmayan kısmı fotoğrafta baya büyük görünüyor ama bir serçe parmağın yarısı kadar yoktur.Limit benim için orası o noktadan sonra motor aşırı derece kaymaya başlıyor 1-2 kere zor tuttum.
    Sür gari

Motosikleti
    Havalar fena değil ama motora pek bin(e)medim, ehliyet kursuna bir türlü yazılamadım, fırsat bulamadım. Ehliyet yok diye de uzak yerlere gitmek istemiyorum, Allah korusun bir olay vs olursa başım derde girer, üstelik kanunsuz iş yapmak bana göre değil zaten...

Bu arada @Emodog, sizin CBF nasıl gidiyor? Mash'i verdiniz mi?

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Havalar fena değil ama motora pek bin(e)medim, ehliyet kursuna bir türlü yazılamadım, fırsat bulamadım. Ehliyet yok diye de uzak yerlere gitmek istemiyorum, Allah korusun bir olay vs olursa başım derde girer, üstelik kanunsuz iş yapmak bana göre değil zaten...

Bu arada @Emodog, sizin CBF nasıl gidiyor? Mash'i verdiniz mi?
    CBF nasıl gidiyor derseniz vitesli oluşundan dolayı mash a göre daha seri,yokuşlarda daha az bayılıyor,virajı çok çok daha iyi,konfor olayını karıştırmıyorum bile.Mash da duruyor dükkanda sağa sola git gel yapıyor arada babam sanayiden eve gidip geliyor.Kendince takılıyor yani anlıyacağınız.Cbf de bugün 500 km yi geçti bilmiyorum ama mash'ın frenleri bence cbf ye göre daha hisli.Mash sürekli ön arka kaydırıyor ama motor nerde kaydıracağını hemen size belirtiyor.Cbf de ön fren için biraz erkek olmak lazım biraz güç uygulamayı bilmek lazım.Ama cbf çok çok çok üstün mash a göre.Şunuda belirtmek isterim ki cbf kesinlikle 5 küsür binli rakamları hakketmiyor.Verilen o paraya kesinlikle yazık ki bir cbf sahibi olarak bunu söylüyorum.
    Sür gari

dark_ness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250
    amortisör konusuna çözüm bulabilen oldumu? başka bir markanın vs. amortisörlerinden uydurulabilirmi acaba

Motosikleti
    Alıntı dark_ness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisör konusuna çözüm bulabilen oldumu? başka bir markanın vs. amortisörlerinden uydurulabilirmi acaba
    Arka amortisörler sert geliyosa 2 kişi binin motoru biraz eskitin yumuşayacaklardır.

dark_ness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörler sert geliyosa 2 kişi binin motoru biraz eskitin yumuşayacaklardır.
    motoru kısa mesafelerde kullanmak için 2. el olarak 2800km de aldım. şu an okadar sertki istanbul yolları eziyet oldu bana inşallah dediğiniz gibi zamanla yumuşar.

Motosikleti
    motoru kısa mesafelerde kullanmak için 2. el olarak 2800km de aldım. şu an okadar sertki istanbul yolları eziyet oldu bana inşallah dediğiniz gibi zamanla yumuşar.
    Kasislerde seleden biraz ayrılın hafifce ayağa kalkın, sandalyede oturtur gibi oturursanız hoplatır bu scooterlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkanıza ağır bir artcı alın. 50-60 km hızlarda biraz yol yapın,farkedecektir

Motosikleti
    Valla amortisörlerden ben de şikayetçiyim ama olsun daha ilk motorum, öğreneceğim çok şey var, Mash benim ilk gözağrım.

Bu arada akşam saat 6'da trafiğe çıktım, anam anam, dur kalk öldürdü beni, hem yol biraz dar, hem de çok tecrübeli değilim aralardan da çok geçemedim 20 km yol yaptım, bir saat 5 dakika sürdü... 20 de dönüş 40 km, şehiriçinde bayağı bir tecrübe oldu, hava da müthişti... Aslında biraz da mecburiyetten çıktım, yoksa o kadar uzun mesafe gitmezdim, ama güzeldi, motorsiklete binmeyi seviyorum, trafik yokken daha da çok seviyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla amortisörlerden ben de şikayetçiyim ama olsun daha ilk motorum, öğreneceğim çok şey var, Mash benim ilk gözağrım.

Bu arada akşam saat 6'da trafiğe çıktım, anam anam, dur kalk öldürdü beni, hem yol biraz dar, hem de çok tecrübeli değilim aralardan da çok geçemedim 20 km yol yaptım, bir saat 5 dakika sürdü... 20 de dönüş 40 km, şehiriçinde bayağı bir tecrübe oldu, hava da müthişti... Aslında biraz da mecburiyetten çıktım, yoksa o kadar uzun mesafe gitmezdim, ama güzeldi, motorsiklete binmeyi seviyorum, trafik yokken daha da çok seviyorum
    Sert olması iyidir amörtisörün. Neticede scooter asfalt motoru. Taşlı,bozuk yollara pek gelmez. Zaten grenaj kalitesi vasat motorun fazla esnememesi hayrına olur. Ayrıca yoğun trafikte scooter gibisi yok,şimdi vitesli kullanıyorum ama çinliler adam gibi scooter getirse hemen alırım.
    Rüzgardan etkilenisi,rahatlıgı,pratikliği kim ne derse desin scooterın bambaska...

Motosikleti
    Dediğim gibi ilk motorum, verdiğim paraya göre süper bence, millet o paraya telefon alıyor

Bu arada gitgide alışıyorum, hala eksiklerim var tabi o aşikar, zamanla kapanacak eksikler... Mesela ışıklarda duruyorum kafada sağdayım, dört yol ağzı, sağa dönmem lazım, 90 derece sağa dönük şekilde kalkış yapmam lazım yani, bu arada arkamdaki-yanımdakini, soldakileri-karşıdakileri (ışığa güven olmaz), sağdaki yolun zeminini, vs kontrol ederek kalkmam lazım, bütün bunları yaparken de sola keskin dönmem lazım çünkü döndükten sonra sağda içeride kalmalıyım ki arkadaki öküzler üstüme çıkmasın... Neyse, zamanla daha iyi olacağım biliyorum.

Bir de motor biraz ağır (kaç kiloydu ki), seviyorum ağır olmasını ama duruşlarda dengeyi tam tutturamazsan ayağını yere koyana kadar güzel yığılıyor sağa sola, orada anlıyorsun üzerine ağırlık geldiğini
    Bir de orta sehpaya alırken çok zorlanmıyorum ama daha kolay bir yöntemi var mı acaba, ben sehpayı açıpsağ ayağımla bastırıp, sol elimle sol elcikten tutarken, saeğ limle sağ elcikten geri çekiyorum, dizimle de destek veriyorum. Sağ el ile sağ elcik yerine arka demirden tutup yukarı kaldırın deniyor ama ben onu beceremedim gitti...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Dediğim gibi ilk motorum, verdiğim paraya göre süper bence, millet o paraya telefon alıyor

Bu arada gitgide alışıyorum, hala eksiklerim var tabi o aşikar, zamanla kapanacak eksikler... Mesela ışıklarda duruyorum kafada sağdayım, dört yol ağzı, sağa dönmem lazım, 90 derece sağa dönük şekilde kalkış yapmam lazım yani, bu arada arkamdaki-yanımdakini, soldakileri-karşıdakileri (ışığa güven olmaz), sağdaki yolun zeminini, vs kontrol ederek kalkmam lazım, bütün bunları yaparken de sola keskin dönmem lazım çünkü döndükten sonra sağda içeride kalmalıyım ki arkadaki öküzler üstüme çıkmasın... Neyse, zamanla daha iyi olacağım biliyorum.

Bir de motor biraz ağır (kaç kiloydu ki), seviyorum ağır olmasını ama duruşlarda dengeyi tam tutturamazsan ayağını yere koyana kadar güzel yığılıyor sağa sola, orada anlıyorsun üzerine ağırlık geldiğini
    Bir de orta sehpaya alırken çok zorlanmıyorum ama daha kolay bir yöntemi var mı acaba, ben sehpayı açıpsağ ayağımla bastırıp, sol elimle sol elcikten tutarken, saeğ limle sağ elcikten geri çekiyorum, dizimle de destek veriyorum. Sağ el ile sağ elcik yerine arka demirden tutup yukarı kaldırın deniyor ama ben onu beceremedim gitti...
    Çinlilerin motosiklet piyasasına olan katkısı yadsınamaz. Ben bu 150 mash'ı bizim buradaki kebapcı kuryelerinde goruyorum. Hala diri duruyor. 125-150 cc arasında bence en ideali hala scooter. Vitesliyi sevemiyorum bi türlü

Ayrıca trafik tecrübeniz arttıkca daha kolay olacak hersey kesinlikle.

Orta sehpaya almak için sehpaya basın,sabit durun,arka demirden tutup arkaya dogru çekin Bi iki denemeden sonra kolaylasır. Eğer sehpa cok sert ise biraz yaglayın,pamuk gibi acılır kapanır.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinlilerin motosiklet piyasasına olan katkısı yadsınamaz. Ben bu 150 mash'ı bizim buradaki kebapcı kuryelerinde goruyorum. Hala diri duruyor. 125-150 cc arasında bence en ideali hala scooter. Vitesliyi sevemiyorum bi türlü

Ayrıca trafik tecrübeniz arttıkca daha kolay olacak hersey kesinlikle.

Orta sehpaya almak için sehpaya basın,sabit durun,arka demirden tutup arkaya dogru çekin Bi iki denemeden sonra kolaylasır. Eğer sehpa cok sert ise biraz yaglayın,pamuk gibi acılır kapanır.
    Vitesli motor candır. 150'lik scooter 90'ı geçmezken, 150'lik vitesli motor 120km hız yapıyo hem de gps'te.

Motosikleti
    @Ugur Ak, eyvallah... Racing'e binmediğim sürece vitesli bana da ters

@Mengu16, yapacak yapacak ben Allah'ın izniyle acemiliği tamamlayıp 250'lik SYM Evo'ya (veya joymax) geçtiğimde benimki de 120-130 yapacak çok rahat

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)