Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Bende geçen gördüm motoru bence çok harika bir motor gerçekten birkaç iyi ve kötü izlenimlerimi yazmak isterim

Artılar:

1) Motor baya büyük duruyor iki kişinin çok rahat oturabileceği bir selesi var sürücünün ayaklarını koyduğu bölüm de baya büyük yani motor 3 oda 1 salon geniş geniş

2)Bagajda motora uyum sağlamış ve onuda baya büyük tutmuşlar rahat bi şekilde her türlü ekipman sığar.

3) Diskler ve kaliperler resimlerden çok daha çekiçi duruyor ben beyaz rengini inceledim ve bence tek renk bu modelde başka renklere bakamam. Janlarda da motor rengi şerit var kendini çok gösteriyor.

4) Motor genel olarak resimlerdekinden daha güzel duruyor ve kesinlikle daha kaliteli tabi kullandıkça daha da netleşir.

Eksisi:

1)Gösterge paneli ve tuş takımları bu modern tarza gitmemiş daha oturaklı yapabilirlerdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    görünüm olarak bence zc nin yanindan geçemez mobilet gibi.gösterge paneli flan ii deil.büyüklük olarak 150cc lik bi motora göre biraz ufak kaçmis fiyat olarak uçmus bence deymez

Motoru Alalı 4 gün oldu servisine götürdüğümde işçiliğin ve kalite nin iyi oldugunu tabi önce ki modellere göre böyle imiş. İlk defa motor kullanmıyorum bence bu fiyatı fazlası ile hak ediyor çok memnunum rahat güçlü dinamik ve fren sistemi de süper ben mavi olanını aldım almayı düşünenlere hayırlısı olsun derim

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı silentman88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru Alalı 4 gün oldu servisine götürdüğümde işçiliğin ve kalite nin iyi oldugunu tabi önce ki modellere göre böyle imiş. İlk defa motor kullanmıyorum bence bu fiyatı fazlası ile hak ediyor çok memnunum rahat güçlü dinamik ve fren sistemi de süper ben mavi olanını aldım almayı düşünenlere hayırlısı olsun derim
    Hayırlı olsun bende bu motorun takipçilerindenim kullandıkça yorumlrı aktarırsan çok faydalı olur.

Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bende bu motorun takipçilerindenim kullandıkça yorumlrı aktarırsan çok faydalı olur.
    motor hakkında hala kötü bir izlenimim yok yakıtta biraz cömert geldi
    21 tl benzin ile 124 km yok yaptım tabi yakıt olayını kullanım da etkiliyor ani kalkış yüksek hız rüzgarlı hava vs...
    yine de benim için yeterli geliyoren azından zevk veriyor

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    21 tl benzin ile 124 km yok yaptım tabi yakıt olayını kullanım da etkiliyor ani kalkış yüksek hız rüzgarlı hava vs...
    Merhaba Silentman88, senden bir ricam olacak.

Zamanin olunca senin motorun yag karterinin saginda yada solunda motor kodu olacak, örn. 157qmj gibi. Onu bulup burdan yazarsan cok memnun olacagim.
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    mondial 250cc su soğutmalı scooter getirseydi hemen alırdım. ama malesef 151 rsnin yenisini getirdi. görünüş iyi güzel ama küçük yahu...

dana dün 17 tl ile 134 km yaptım. rodajdan dolayı böyledir. kafana takma. sonraları azalacaktır. kontağı açar açmaz dip gaz gidiyorum tüketimimiz aynıdır emin ol.

inşallah bu motor benim motordan daha iyi çıkar. alanlara hayırlı olsun.

Motoru dün aldım arkadaşlar gercekten mükemmel bir motor gidişi yol tutuşu firen sistemi bu sefer mondial gercekten iyi bir motor geliştirmiş fiyatına göre gercekten cok iyi bir motor güclü seriii büyük ben kırmızı rengini tercih ettim.... ancak tek sorunu cantada aldım arkasına ama cantayı arkaya monte etmek icin uygun yeri yok cünki arkadaki canta demiri dalgalı olduğu icin canta takılmıyor bir care bulup cantayı takmam gerekiyor.. cantalı daha şık duruyor ve mazeme taşımak icin de ideal bir ihtiyac zaten her motora bukadar yakışmaz canta.. alacak arkadaşlarda hic düşünmesin alsın şiddetle tavsiye ederimm sürüş keyfi harikaaaa

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı emirtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru dün aldım arkadaşlar gercekten mükemmel bir motor gidişi yol tutuşu firen sistemi bu sefer mondial gercekten iyi bir motor geliştirmiş fiyatına göre gercekten cok iyi bir motor güclü seriii büyük ben kırmızı rengini tercih ettim.... ancak tek sorunu cantada aldım arkasına ama cantayı arkaya monte etmek icin uygun yeri yok cünki arkadaki canta demiri dalgalı olduğu icin canta takılmıyor bir care bulup cantayı takmam gerekiyor.. cantalı daha şık duruyor ve mazeme taşımak icin de ideal bir ihtiyac zaten her motora bukadar yakışmaz canta.. alacak arkadaşlarda hic düşünmesin alsın şiddetle tavsiye ederimm sürüş keyfi harikaaaa
    düz demir plaka kestirip 4 yerden deldir. motorun arkasına da aynı yerlere delik açtır. demir plakanın düz durması için vida yerlerine uygun boyutta somun koyabilirsin. somunlar sayesinde senin bagaj demirin plakayla beraber düz olacaktır. anlatımdan anlamadıysan özel mesaj at ayrıntılı anlatayım. demirci 2 dakkada halleder.

Motosikleti
    150mash
    bir tanıdığım bu motorun beyazından aldı ve üstünde kappa çantası mevcut,aparat konusu hakkında bilgi alıp hemen burada paylaşabilirim.bu arada bende düşünüyorum bu motoru almayı,oldukça estetik ve güzel geldi gözüme,aynı fiyatta ikinci el ama kore malı olabilicek motorları almak biraz daha mantıksız geliyor,en azından sıfır ve ilk elden bineceğim bir motor olur..

Konya,Muğla,Eskişehir,Antalya(manavgat-alanya)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Selam arkadşlar bugın gıttım yen ı bır mondıal mash aldım , bu benım ılk motorum motordanda fazla anlamıyorum o bakımdan motor hakkında yorum yapamıyorum.... sızlere danısmak ıstedıgım soru var ... motorun on ıc panelınde yanı kontagı taktıgımız yerdekı plastık cok ınce ve sankı oraya bırısı bıcak sokmus gıbı 1.5 cm cıvarında bı yarık var.. eve gelınce farkettım ,bırde ustte tırnak kadar kırılma olmus on gogus dıreksıyonun altında o onemsız gercı ama kontagın yanındakı yarık ıcın bayıyı aradım bana dedıkı gormedım bırsey soyleyemem bırkac gun ıcınde bayıye goturcem..tekrar acaba o on panelı tamamen degıstırırlermı ? yanı değişirmi panel ??mondial 150 mash on ıc panel?
    Hayvan gibi ye , insan gibi yaşa :queen:

Motosikleti
    150mash
    Alıntı orecan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadşlar bugın gıttım yen ı bır mondıal mash aldım , bu benım ılk motorum motordanda fazla anlamıyorum o bakımdan motor hakkında yorum yapamıyorum.... sızlere danısmak ıstedıgım soru var ... motorun on ıc panelınde yanı kontagı taktıgımız yerdekı plastık cok ınce ve sankı oraya bırısı bıcak sokmus gıbı 1.5 cm cıvarında bı yarık var.. eve gelınce farkettım ,bırde ustte tırnak kadar kırılma olmus on gogus dıreksıyonun altında o onemsız gercı ama kontagın yanındakı yarık ıcın bayıyı aradım bana dedıkı gormedım bırsey soyleyemem bırkac gun ıcınde bayıye goturcem..tekrar acaba o on panelı tamamen degıstırırlermı ? yanı değişirmi panel ??mondial 150 mash on ıc panel?
    merhaba arkadaşım 150mash beyazından bende aldım,bugün itibariyle tam 8gün oldu,alırken ki gördüğüm tüm kusurlar göz önünde bulundurularak ve rapor hazırlanarak alındı,dolayısıyla fabrikadan yeni parçalar temin edilip garantiden değişimi yapılmaktadır,bu konuda şüphen olmasın,sol sinyaldeki iki ampül,sol arka kuyruk ve plakalı tutacı,+ön grenajın solunda boya eksilmesi..

mrb.arkadaşlar. mondial znx modeli için konu açmaya çaliştım,ama olmadı.görünümü çok hoşuma gıtti.almayi düşünüyom.ama kullanıcı yorumlarını da görmek isterim.
    Bu konu neden açılmiyo?
    Bu konuyu açmak isteyen olursa sevinirim.bn açamadım.teşekkür ederim herkese

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Alıntı Dzinaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım 150mash beyazından bende aldım,bugün itibariyle tam 8gün oldu,alırken ki gördüğüm tüm kusurlar göz önünde bulundurularak ve rapor hazırlanarak alındı,dolayısıyla fabrikadan yeni parçalar temin edilip garantiden değişimi yapılmaktadır,bu konuda şüphen olmasın,sol sinyaldeki iki ampül,sol arka kuyruk ve plakalı tutacı,+ön grenajın solunda boya eksilmesi..
    eyvallah dostumm hallettım sorunları.. faceden benı ekle yalnız gorsuelkım ordan orhan kcroqlu yaz cıkar

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    dostlar herkese bır sorum var motoru yenı aldım bılıyorsunuz daha rodaj bıle bıtmedı hatta suanda 140 km deyım daha ) benım sızlere sorum aldıgım gun depoyu fulledım ve o depo ıle 130 km yolyaptım yanı 6.5 lıtre benzınle cok azda ıcınde kalmıstı onlar bırlıkte 135 km yol yaptım bu sızce normalmı yoksa motor cokmu yakıyor banamı oyle gelıd bu arada hatırlatmak ısterım motoru kullanırken 30 km nın ustune hıc cıkmadım el kıtabında oyle yazıyor cunku...

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    herkese mılyonlarca selamlar arkadşlar motorumu yenı aldım daha 2 haftabıle olmadı ama aldıktan sonra ayaktan çalıştırmayı hıc denemdım ıkı gun once arkads soyledı ayaktan dene dıye denedım calıstıramadım ayaktan marş ıle motoru nasıl calıstıracagım bılgsısı olan varmı el marşı ıle calıstırırken frene basarak hafıf gaz verıp el marşına basıyorz pekı ayak marşında nasıl calıstırcaz ?

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görünüm olarak bence zc nin yanindan geçemez mobilet gibi.gösterge paneli flan ii deil.büyüklük olarak 150cc lik bi motora göre biraz ufak kaçmis fiyat olarak uçmus bence deymez
    zevkler renkler tartışılmaz bence tip olarak çok çok çok güzel led lerde çok yakışmış hondanın activa, spacy 110 bunlardan bile katkat güzel yakışıklı özellikle kırzı ve beyazı tabi kalıte olarak bilmem. buarada bna görede zc nin tipi çok kötü dedmya zevkler renkler tartışılmaz

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Foto yokmu arkadaşlar. Kırmızı gördüm bugün resmen aşık oldum. O göstergeler falan nasıl güzel öyle.
    Motosiklet = Özgürlük

merhaba arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim. Gittiğim üniversite evime yürüyerek 30 dk uzaklıkta yürümekten bıktım artık tek yaşıyorum ve çarşı evime 20 dk uzaklıkta artık motor almaya karar verdim bu 150 mash bana gidermi acaba? beğendim güzel bir makina ama dayanırmı ? cevap verirseniz sevinirim.

COK YAZIKKK

Motoru alalı 1 kac oldu.. motor dökülüyor resmen yhaa önünden arkasından sağından solundan patır kütür tıkır tıkır sesler geliyor motor sürme zevkimin icine ediyor
    rampada bırak 2 kişiyi tek kişiyle bile cok zorluyor bağırdığı kadar gitse gam yemicem köpek gibi bağırıyor ama gitmiyor ve motor cok ses amortisör ler berbat ufak bir set yada bozuk bir yol olsa icim dışıma cıkıyor cok sert ve kaplamada kullandıkları parcalar cok dandik dokundan ciziliyor dokunsan catlıyor kırılıyor tipine görünüşüne diyeceğim yok ama gitmiyor motor rolantiyide ayarlayamamışlar rolantide calışırken resmen yerlerde motor bir yükseliyor bir düşüyor rolantisi 2400 tl verdim ama bin pişman oldum... görünüşüne aldandım ve aldım keşke kalitesini ve sağlamlığınıda araştırsaydımmm...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)