Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Kiydim paraya Lastikleri aldim 2015 39. Hafta uretim. Yanliz bir hava basayim dedin benziklikte baktim basinclar iyi sonra eve dogru donuyorum bi dengesizlik var motorda hizlanmio sonra arka taraf ayri oyunuo gibi evon onune geldim bi baktim ki lastik ful inmis. 8 km havasiz lastikte geldik lim bilir neler oldu motora jannlar yamulmustur simdi . Evde yatio goturmeye aras cok pompa alip bi sisrmeyi denim diyorum patlak mi ne anlamadim . Havasi inik gitsem daha cok masraf cikacak 15 km yol gitmem lazim tamirci icin isimiz uzun anlican kar da gelio unumuzdeki gunlerde artik 1 hafta 10 gun yatar heralde lastiklerde elimde kaldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ooo geçmiş olsun dostum ne yaptın ne oldu?

bir şey mi girmiş lastiğe de hemen patlamış :(

bide havaları kaç basmıştın?

ben genelde eşimle biniyorum diye 28 32 basıyorum tek olacaksam 26 30

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Saolasin. Pompa aldım lastiği hava bastım sonra inmedi artık benzinlikte ne olduysa neyse lastikleri taktırdım hatta 250 km de yapmışımdır. Hava işine gelince servisi arkaya 33 basmış one 30 ne olmalı pek bilmiyorum ama arka 32 on 30 yeter diye demişti bir başka servisci. Şimdi kullanım klavuzuna baktım 175 kpa ile 225 arasında olmalı yazıyor Buda 25.38 psi ile 32.63 psi arasında olmalı demekmiş
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mash 150
    Merhaba arkadaşlar.
    Forumda ve camiâda yeniyim. İlk motor olarak mash'i tercih ettim, 2016 model 0 km aldım. Plaka-ruhsat-sigorta-ehliyet hiç bir şey yok henüz, bu motorla hepsini öğreneceğim. Bu scooterı almamdaki en büyük etken, aynı motoru kullanan bir yakınımızın görüşleridir. O da motorunu 2011'de 0km almıştı, bugüne kadar yağ ve benzin hariç, sadece 1 kez egzostuna masraf etmiş. Orijinal lastiklerini dahi değiştirmedi, hâlâ ilk lastikleriyle kullanıyor.
    Resimlerini ve çekebilirsem motorumun videolarını burada sizinle paylaşacağım. Benden önce bu scooterı kullanıp iyi ya da kötü izlenimlerini yazan herkese çok teşekkür ederim, bu konuyu baştan sona kaç kere okudum bilmiyorum, ama sayenizde çok faydalandım. Motorla ilgili şimdilik anlatabileceğim pek bir şey yok, kendisi henüz 45 km'de. Düşme-kalkma olmadı, ıslak havada kullanmadım, sadece ilk gün yakıt almaya giderken 1 kez 70km hız yaptım, o da nasıl oldu anlayamadım. Köy burası, öyle pek hızlı gidilecek yollar yok içerde, zaten sevmem de. Motorun tek sıkıntısı aküsüdür. 2 gün marşı çalıştırdı, ondan sonra bitti. Şimdilik ayakla çalıştırıyorum. 500 bakımı için servise götürünce aküyü değiştirtmeye çalışacağım. Bunun dışında hiç bir problem yok. ilk gün depoyu fulledikten sonra 45km'ye kadar yaklaşık %20 yakıt harcamışım, 100 km olunca net hesap için yeniden benzinliğe gideceğim. Çok titizimdir, eğer mühendislikten kaynaklanan saçma bir hatası çıkmazsa, bu scooterı arızasız kullanmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar, hepinizi tanıdığıma çok memnun oldum, iyi forumlar, saygılar.
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 400
    yoksa ben senin o arkadaşından mı motoru aldım :D o da ilk sahibi idi. motorun tekerleri bile orjinal diye övüyordu :D bi baktım 2006 yılı lastiği arkadaş bu ne dedim :D gittim michelin lastik aldım dehşet oldu. motor ayrı lastik ayrı arkadaş onu karıştırmayın lastiğin ömrü var sertleşiyo yere tutunmuyo.

faket gel gelelim diğer özellikler cidden bende memnunum motordan. anormal bi masraf çıkartmadı diyebilirim. ampül kesmesini vs saymazsak.

ayrıca 26 32 iyi tercih cidden memnunum baya. artçılı kullanımda biraz dah aarttırıyorum. virajlarda özellikle bu motordan bu lastikler ile çok memnunum.
    orhan_ bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mash 150
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoksa ben senin o arkadaşından mı motoru aldım :D o da ilk sahibi idi. motorun tekerleri bile orjinal diye övüyordu :D bi baktım 2006 yılı lastiği arkadaş bu ne dedim :D gittim michelin lastik aldım dehşet oldu. motor ayrı lastik ayrı arkadaş onu karıştırmayın lastiğin ömrü var sertleşiyo yere tutunmuyo.

faket gel gelelim diğer özellikler cidden bende memnunum motordan. anormal bi masraf çıkartmadı diyebilirim. ampül kesmesini vs saymazsak.

ayrıca 26 32 iyi tercih cidden memnunum baya. artçılı kullanımda biraz dah aarttırıyorum. virajlarda özellikle bu motordan bu lastikler ile çok memnunum.
    Merhaba Samet kardeşim. Arkadaş motorunu hâlâ kullanıyor, onunki kırmızı seninki mavi . Bu arada belirteyim, videolarını izledim (4kere falan) 2016 modelle seninkinin arasında hiç fark yok. Zaten biraz da buna güvendim. (seninkiyle aynı rengi aldım)
    Lastiğin önemi konusundaki fikirlerine katılıyorum.

Ama arkadaşın scooterını örnek olması bakımından anlattım. Biraz âmiyâne tabirle aslında her eşek sahibine göre anırıyor diyebiliriz. İyi bakarsan, iyi, kötü bakarsan kötü anırıyor.

Aldığımdan beri her gün en az yarım saat çalıştırıyorum, her park ettiğimde gevşeyen yeri var mı bakıyorum. Motor kütük gibi duruyor, şu ana kadar hiç bir anormallik göstermedi. 500km servisinden sonra uzun mesafe denemeleri yapacağım, sonuçları gene burda anlatırım.

Bu arada ilerde yapacağım bazı değişikliklere de kafa yormaya başladım, biraz toparlanınca scootera öne ve arka yanlara çantalar yapacağım. İmkan olursa üretim aşamalarını da, tekniklerini de burda sizinle paylaşacağım.

Ama tabi önce şu sigorta-plakayı falan halletmem lazım, sigorta çok pahalı (600tl civarı ergo ve generali sigortadan alınan fiyatlar) bunu da henüz karşılayamayacağım maalesef. Eğer daha uygun yaptırabileceğim yerler biliyorsanız, yardımcı olmanızı rica ederim.

Videolarınız ve burada verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, saygılar, kazasız-belâsız sürüşler dilerim.
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 400
    mavi bence en güzeli 216 ile benimki arasında tek fark benimkinde arka fren disk yenisinde kampana ve bu yüzden 2011i seçtim hatta lastikleri ile benimki 0dan daha iyi durumda

dediğin gibi sahibine göre kişniyo videolarda da biraz ona değindim hor kullanmayın nazik cihazlar diye hor kullanmaya gelmiyo birisi 4 defa motor yaptırdım diyo ama habire 100 110 zorluyormuş çok normal cidden olduysa. ben 80i kolay kolay geçmeyip 750 en geç 1000 km de yağ değişirim saat gibi oldu kerata :D wd 40ı ayaklıklardan butonlardan eksik etmem.

sigorta evet çok yüksek maalesef bende 400e yaptırmıştım.

bence ön camda çok önemli. sorna çantalarda önemli. eğer yaparsan eminim kullanmak isteyen çok arkadaş var onlara da katkın çok olur ben satacağımdan dolayı üzerine düşmüyorum o yönden
    orhan_ bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Selam beyler motosiklet isinmadan yola cikiyor musunuz yada dip gaz veriyormusunuz benim acele isim oldugunda yaptim motor cekisten dustuo ve sesi deisiyo boguliyo gibi isinmasini bekliyorsaniz kac dk yada nasil bekliyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Birde motosikletin yedek parcalarini en garanti nerede olur. 150 mash 2013

Motosikleti
    Xmax 400
    merhaba dostum. ben motoru çalıştırıp en az 1 dk bekliyorum sonra yola çıkıyorum.

hiçbir zaman tam gaz yapmadım diyebilirim ama hiç öyle dediğin gibi gaz yememe gibi bir sorun yada çekişten düşme gibi bir sorun yaşamadım.

motoru her zaman mondial servisine götürdüm başka yerde el sürdürtmedim. zaten kaç paraki yani başka yere götürmeye gerek yok.

ayrıca 8 aylık mash maceram sonra erdi. ben çok memnun kaldım. bakımını yapıp hor kullanmazsanız sizi üzmez bilginiz olsun

Motosikleti
    pulsar ns200
    bu çinli nin bende hatırası çok ite ite bi hal olmuştum .3.günü aküsü bitti sıfır almıştım birde bu motor akünün kullanıcı hatası olduğunu öğretti garantisi yok muş meğer ama hakkını yememek lazım bu motorun çok şey öğretti motosikletler hakkında eksoz vidası 2 gündebir düşerdi yapıştırıcıları öğrendim . bu motorlara fabrika çıkışı en adi ayar tutmaz karburötörü takarlar durduğu yerde stop etme gaz yememe sorunlarının kaynağı .lastikler hele taş kesin kayar . hele gider ken çukura girince kontağının uçup gitmesi varya beni benden aldı ..çözümü yenisini japonla yapıştırmak oldu 3000km tamirciye itmekle geçti 600km sorunları giderdim ve sattım. gördüğüm en sorunlu motordu sonra mh drift alınca sıkıntıdan modifiye yaptım.sıkıntıdan çünkü bozulmuyordu .

Motosikleti
    Xmax 400
    valla dostum bende 8 ay kullandım senin dediklerin gibi hiçbir sorun yaşamadım. egzos vidasını bile sıkmadım 8 ayda

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Evet tam gaz yapmazsan baslar baslamaz boyle bir sorun olmuyor.mashi biraktin ha senden baska konu arastiran bilgi aktaran yoktu ozliyecegiz samet 10 bende mondial servise goturuyorum bende motorla 8. Aydayim suan nokixxx arkadasimizin dedigi gibi problemle karsilasmadim ama 2200 km yaptim dogal olarak bi yerleri eskiyip masraf cikaracak yani o kadarda olur diye dusunuyorum nasip hic bozulmaya bilirde senin nasibinde bozulmasi varmis sorun cikaroyormu evet ama isimi goruyo cok sukur. Beni b.cekmeceden sabiha gokcene goturdu 90 km gittiik geldik yolada kalmadik cok sukur daha da cok gidecegiz ins. Hadi selametle

Motosikleti
    Xmax 400
    bide aydınlatma ile ilgili bi video hazırlayacaktım fakat gece bi kameraman arkadaş ayarlayamadım ve gitti motor artık.

90 km birşey değil benim rekorum 1 günde istanbul içi 210 km 80i geçmedim hiç sorun çıkartmıyor böyle olunca. ne yağ eksiltiyo nede sağı solu titriyo. fakat aynı yolu 100le 110 ile gitmeye çalışsam herşey başıma gelebilirdi

sadece bu model için değil tüm çünlilere nazik davranmak gerekiyor

birde geçen birisi yazdı 2014 model ile arka jant paramparça olmuş düz yolda giderken. sanırım çok çukura girdi ve bir tanesinde de kırılım anı ve darmadağın oldu. hayretler içerisindeyim bi ara fotoda paylaşırım ama sanırım hor kullanmak ile de alakası var ama yinede böyle kırılması hiç hoş değil

bunun sebebi de motorun ön tekerde pek ağırlık yok otuurş pozisyonu itibariyle tüm ağırlık arkada oluyo. özellikle yolcumuz varken çukurlara daha çok dikkat etmemiz gerekir yoksa jant yamulması da çabuk olur bu gibi bir parçalanma da söz konusu olabilir ki çok fena bi durum baya bi anormal geldi bana

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Hic durmadan 210 mu yaptin. Nazik davranmali tabiki motoru zorlamaya gerek yok arada dayanamayip 100 yapsamda kisa sureli oluyor evet benim jant da yamulmus dedi servis ama az oldugundan deistirmedi. Cukurda bayagi yavaslamak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Birde bisey soracagim bizim 150 masha hangi topcase uyuyor ben maxem marka aldim vidalacagim yere tablasinin vidalari sigmadi vidalarin birbirine yakin olan lazim maxem de aralar fazlaymis elimde kaldi topcase

Motosikleti
    Xmax 400
    hiç durmadan değil yahu benzin molası verdim tabi çay molası verdim aynı günde 210 km oldu yaklaşık 7 saatte felan

topcase için bilgim yok deneme fırsatım olmadı hiç ama topcasei olan birileri çıkıp yardımcı olur umarım sana

yada bi aparat felan ayarlayıp belki çözebilirsin

Motosikleti
    -
    Bcekmecede firinin onune kilitlenen mavi motor sizinkimi? El ruzgar korumaliklarida var hani.

Motosikleti
    mondial mash 150
    Merhaba;
    MASH'in arka tekerinin (kampana frenli) nasıl söküldüğünü bilen var mı arkadaşlar? Durduk yerde lastik inmiş, bi çiviye bastım büyük ihtimal ama, hiç bir şey görünmüyor. En yakın lastikçi de baya uzak, bu durumda süremem motoru. Görünürde sağ tarafta büyükçe bir somun var, bunu söksem teker çıkar mı? Başka bir yerlerde egzost bağlantıları falan çıkması lazım diyenler var, kafam çorba oldu :(
    İyi forumlar, saygılar.

Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bcekmecede firinin onune kilitlenen mavi motor sizinkimi? El ruzgar korumaliklarida var hani.
    yok dostum büyükçekmecede 1.5 sene çalıştım ama o motor benim değil. elcik ise hep istedim yaptırmayıda uğraşamadım pek. elcik ve ön cam çok iyi olur.

Alıntı orhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    MASH'in arka tekerinin (kampana frenli) nasıl söküldüğünü bilen var mı arkadaşlar? Durduk yerde lastik inmiş, bi çiviye bastım büyük ihtimal ama, hiç bir şey görünmüyor. En yakın lastikçi de baya uzak, bu durumda süremem motoru. Görünürde sağ tarafta büyükçe bir somun var, bunu söksem teker çıkar mı? Başka bir yerlerde egzost bağlantıları falan çıkması lazım diyenler var, kafam çorba oldu :(
    İyi forumlar, saygılar.
    bilen biri çıksada güzelce anlatsa fotolarla felan

Motosikleti
    mondial mash 150
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dostum büyükçekmecede 1.5 sene çalıştım ama o motor benim değil. elcik ise hep istedim yaptırmayıda uğraşamadım pek. elcik ve ön cam çok iyi olur.

bilen biri çıksada güzelce anlatsa fotolarla felan
    Sıkıntıyı şöyle çözdük:
    Motoru tavsiye eden arkadaşa telefon ettim, hâlâ orijinal lastikleri kullanıp kullanmadığımı sordu. Değiştirmemiştim zaten dediğim gibi her şey ilk günkü gibi. Dedi ki; "bin git o zaman korkma".. sordum; nasıl olur? Fabrika çıkışı lastikler acayip sert, 20-30km hızla sorunsuz gidersin istediğin yere dedi.
    Eh gözü karartıp lastikçiye gittim. Biraz sağa-sola yayılsa da problemsiz geçti. Tel girmiş, fitillendi lastik. O arada da lastikçiye sordum tabi kendim sökebilir miydim bunu? Baya teşekküllüymüş arka lastik işi, iyi ki girmemişim. Zaten hepsini söküp dağıtacak takım taklavat da yoktu açıkçası.
    Neyse şimdi problem yok, alıştıkça seviyorum keratayı aküsü de adam gibi olsaydı keşke..

Motosikleti
    Xmax 400
    ben motoru aldığımda lastiğie bir baktım 2006 yılı lastiği :D dişer felan yerinde ama ben buna binmem dedim gittim michelin aldım virajlar virajlar acayip keyifli oldu.

sende bi bak yılı eski ise bence değiş.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)