Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar,2013 Mondial 150 Mash Mavi alarak,bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Motoru kendim için almadım ama kendi motorumu sattığım için şuan biniyorum mecburen.Çok seri ve yakışıklı bir scooter,rodajda olduğu için mi yoksa gerçekten çok mu yaktığından bilmiyorum ama fazla yakıyor..Daha 144 km'de arka tekerden rahatsız edici bir ses geliyor,servise götürdüm.Sesin bilyelerden geldiğini ve yağsız olabileceğini söylediler.Biraz daha kullanın getirin bakalım dediler..Rodajda olduğu için max hızını ölçmedim daha,ama gazı açtınızmı ivmelenmesi harika.Eşim motordan korktu biraz,çok hızlı ve seri diye..)) Şuan için genel olarak memnunuz motordan,dikkat çeken bir tasarımı var.En kısa sürede resim çekip,paylaşırım sizinle arkadaşlar.Tekeriniz hep düz bassın görüşürüz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R

ibrahim T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Grumble
    merhaba; mash ile 1500 km yol yaptım.periyodik bakımıı serviste yapılıyordu. bir kere farın tek bozuldu.. başkabir sorun çıkarmadı. Ancak yakıt sorunu vardı. kmde 25 krş üzerine çıkınca 125 grumble modeli ile kafa kafaya değştim. yakıt sorun değil ise mash stabil çalışıyor

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Arkadaşlar arasıra motosikletim ile ilgili olumlu olumsuz görüşlerimi sisiznle sık sık paylaşıcam.Benim Mash şuan 785 km'de geçen hafta ilk 500 km servis bakımına girdi..Yağı değişti,hava filitresi temizlendi.Arkadan yeri tespit edilemeyen bir ses geliyordu,onu tespit edip hallettiler..Sadece 20 tl ücret ödedim oda yağ parasıydı.Şuan Mash'im den gayet memnunum.Çekişi çok güzel,yanlız İbrahim arkadaşımızın dediği gibi biraz yakıtı fazla.Gerçi km'si arttıkça yakıtı düşecektir şuan rodajda çünkü..Bir sonraki bakımı 2000 km'de hadi bakalım hayırlısı..

barisim1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha nouvo
    Alıntı Neşat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varmı peki hem görünüş olarak hemde fiyat olarak uygun bi motor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Ama scooterların hemen hemen hepsine baktım gözüme hoş gelen bi 150 mash var. Çin malı olduğu için bu kadar ön yargılı olmalımıyız ?
    hala motorsiklet alıp almadığını Bilmiyorum ama 150mash alacağına su Motora bi Göz at derim sonuçta japon ilan no www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2005-model-vizeli-bakimli-kiz-gibi-139653647/detay/

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı barisim1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala motorsiklet alıp almadığını Bilmiyorum ama 150mash alacağına su Motora bi Göz at derim sonuçta japon ilan no www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2005-model-vizeli-bakimli-kiz-gibi-139653647/detay/
    Sarıya boyanmış parçalar dışında çok güzel makine,fiyatıda uygun yakın olsaydınız alabilirdim..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

2012 model 150 mashim var. Güne başladığımda ilk marş basmam da istop ediyor motor genelde. Bi süre motorla ilerliyorum ışıklarda falan durduğumda yine istop ediyor. Şuan da 5500 km de sorunu nedir acaba?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Rölanti ayarı düşük olabilir,kendiniz yapamıyorsanız serviste ayarlatın.Akünüzünde ömrü dolmuş olabilir.Hiç değiştirmediyseniz,büyük olasılık akünüz bitmiştir..

Benim Mash'ımin son durumu..Hala sorunsuz ve arızasız tıkır tıkır gitmekte maşallah..Mash kötü diyen arkadaşlara cevabım..Altınızdaki motorun marka ve modeli hiç farketmez eğer kullanmasını ve değerini bilmiyorsanız.Yani tamamen kullanımla alakalı,çinli ve ucuz bir scooter olabilir..Bakımlarını düzgün yaptırın ve temiz kullanın hiç sorun çıkarmıyor..Vidaları dökülmesi normal,vibrasyon yüksek ve motor yeni oluncada gevşemeler oluyor.Bununda çözümü ara sıra kontrol edin,gevşekse sıkın sorun çıkarmaz...Ben Mash'imi seviyorum.Tekeriniz hep düz bassın dostlar.))
    nokiaxxx bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Lakin bu motoru 2011 haziran ayından beri kullanıyorum şuan 18500 km deyim ve motorundan oldukça memnunum ilk zamanlar bendede hayal kırıklıkları oldu yalnış seçim yaptığımı zannettim. Fakat zamanla kilometre yaptıkça motora ısındım bendede egsoz ve marş motoru değişti garanti kapsamında, vidalarında gevşedi bunlar her markada olabilecek sorunlar. Fazla sorun etmemek lazım nede olsa japon ve italyan makinelerin üçte bir fiyatına buna karşın performansta onları hiç aratmıyor müthiş dengeli frenleri harika sanki olduğu yere çalışacak cinsten 90 km süratle stabil gidebiliyor ben günlük 250 km ye kadar yolculuklar yaptım pek yorgunluk hissetmedim. Ki ben elli yaşındayım yukarıdaki bazı arkadaşların dediği gibi motora bakmak lazım bakımlarını zamanında ve doğru yapmak gerek ki beklentilerinizi karşılasın. Mesela ben motoryağını her 1000–1200 aralığında değiştiriyorum bujisini 5000 de kontrol ettiriyorum 10000 de değiştiriyorum 12000 de ön varyatör ve kayış degiştirdim şimdilerde artçılı binişlerde titreşim oluyor aynalar müthiş titriyor sanıyorum motor takozları artık değişecek ustaya gösterecegiz bakalım ne diyecek . Kısacası ben motorundan memnunum bu fiyata ve gücüne göre bana sundukları oldukça iyi ha birde benim sürüş sitilime ğöre bir litre benzinle 28–30 km ortalama yol yapıyorum. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın. SAYGILARIMLA
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı motoatii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Lakin bu motoru 2011 haziran ayından beri kullanıyorum şuan 18500 km deyim ve motorundan oldukça memnunum ilk zamanlar bendede hayal kırıklıkları oldu yalnış seçim yaptığımı zannettim. Fakat zamanla kilometre yaptıkça motora ısındım bendede egsoz ve marş motoru değişti garanti kapsamında, vidalarında gevşedi bunlar her markada olabilecek sorunlar. Fazla sorun etmemek lazım nede olsa japon ve italyan makinelerin üçte bir fiyatına buna karşın performansta onları hiç aratmıyor müthiş dengeli frenleri harika sanki olduğu yere çalışacak cinsten 90 km süratle stabil gidebiliyor ben günlük 250 km ye kadar yolculuklar yaptım pek yorgunluk hissetmedim. Ki ben elli yaşındayım yukarıdaki bazı arkadaşların dediği gibi motora bakmak lazım bakımlarını zamanında ve doğru yapmak gerek ki beklentilerinizi karşılasın. Mesela ben motoryağını her 1000–1200 aralığında değiştiriyorum bujisini 5000 de kontrol ettiriyorum 10000 de değiştiriyorum 12000 de ön varyatör ve kayış degiştirdim şimdilerde artçılı binişlerde titreşim oluyor aynalar müthiş titriyor sanıyorum motor takozları artık değişecek ustaya gösterecegiz bakalım ne diyecek . Kısacası ben motorundan memnunum bu fiyata ve gücüne göre bana sundukları oldukça iyi ha birde benim sürüş sitilime ğöre bir litre benzinle 28–30 km ortalama yol yapıyorum. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın. SAYGILARIMLA
    Şimdilik bizde memnunuz,sıkıntı yok.Egsoz daha sorun çıkarmadı.3 bin liralık makineden,5 bin liralık kalite beklenemez zaten.Saygılar..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Merhaba arkadaşlar 3 gün önce 150 mash aldım pekte anlamıyorum el marşı ile çalışmadığı zaman ayak marşıyla deniyorum ancak bir türlü çalıştıramadım.2.gün benzini komple bitirdim filtreye pislik tıkanmış olabilirmi ? Bide ayak marşıyla çalıştırmanın bir tekniği varmıdır?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı Decraux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 3 gün önce 150 mash aldım pekte anlamıyorum el marşı ile çalışmadığı zaman ayak marşıyla deniyorum ancak bir türlü çalıştıramadım.2.gün benzini komple bitirdim filtreye pislik tıkanmış olabilirmi ? Bide ayak marşıyla çalıştırmanın bir tekniği varmıdır?
    Akünüzde bir sorun var anlaşılan,ben öyle bir sorunla karşılaşmadım.Servise götürüp gösterin..

Merhaba arkadaşlar bende 2012 150 mash var gaz verdiğimde motordan şırıltı gelmeye başladı ucundaki dekor kapağının perçinleri kopmuş yeniden perçin attım olmadı lastik koyup tekrar perçinledim gene olmadı servise gittim adam egzoz bilyasını dağıtmışın dedi egzozda bilyamı oluyo ve bu bilya nasıl dağılır :s

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Merhaba,

ben fazla arastirmadan bir Mondial RT 100 aldim. Almadan önce satici bununla 100 km/h gidersin. Full Depo ile 250 km gidersin dedi.

Heveslendim tak parayi verdim aldim. Aldim ama aldigima Bin pisman oldum.

Satici motoru kurum icin yetkili servise getirirken her tarafini cizdirmis.

Alali 3 gün oldu.hiz Max.60km/h bir depo 140 km gidiyor.yeni oldugu icinmi bilmiyorum.

ön tekerden tak tak tak diye SES geliyor. Yetkili servis normaldir,balatalar alismasin lazim diyor. Bana kalirsa disk yamuk ve balataya vuruyor.

2.ci gün arka ampül patladi ve inanin abartmiyorum,bir ampül degisimi icin komple motoru dagittilar.bütün kaportayi kaplamayi sökmek zorunda kaldilar.

Simdi sogudum bu motordan.

Yetkili servis keske önceden gelseydin,sana Mondial 150 cc Mash önerirdim dedi.

Suan 100 RT yi satip 150 cc Mash i almayi düsünüyorum.

Bu 150 cc Mash lerin arka freni hem Disk hemde kampana olanimi var? Disklisini gördügüm icin soruyorum.
    Resmi Web sitelerinde kampanali ama.

Bu 150 cc Mash hakkinda tecrübesi olanlar acil bilgi verirseler memnun olurum.

Mesela 2 kisi rampalarda cekis nasil? Hiz ?

Düz yolda Max hiz nekadar?

Bir Full Depo kac km gidiyor?

Baska önemli bilgiler vs.

Tesekkürler

sa arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza mondial amsh aldım da motoru lalı 2 3 ay oldu 2.el am,lmıştımm 13000 km de falandı
    ilk günlerde iki kişiyle 100 km hız falan yatık ama da sonra tek kişiyle 80 km geçmemeye başladı performansı düştü
    yakıt olarak 28 tl ye fulledeim geçenlerde 100 km falan yaptı yani 280 kuruş falan yakıyor biraz fazla oldugunu düşünüyorum hatta baya fazla oldugunu düşünüyorum arab kadar yakıt yakar mı tek pistonlu motor birde ön amortisör bayı sert onun sorunu nedir acaba motor cu 60 tl hallederiz demişti bi ara he bu arada motorda performan hava filtresi var bilginize yotumlarınız önerileriniz
    1 ay önce yaptırdıgım bakımlar
    motor yağı
    kayış
    ön balata
    ön teker bilyaları
    gaz teli (biraz sertti işe koyulmuşken onuda hallediyim demiştim)
    bukardar yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

yazmayı unutmuşum motor şuan 16000 kmde bu arada mash olucak yanlış yazılmış
    birde aldıgım kişi biz bunun pistonunu 150 cc degilde 200 cc gibi bi piston taktık demişti böyle bişey mümkünmü bilmiyorum nedir ne degildir yoksa benimi yemiş adam piston konusunda

MONDİAL MASH YARIM

SA ARKADAŞLAR BEN 3 AY ÖNCE MONDİAL MASH ALDIMDA İLK MOTORUM FAZLA ANLAMAM ÖNCELİKLE BÜTÜN MASHLERDE OLDUGU GİBİ EGZOZ SORUNU VAR ÇOK ÖTÜYOR BENİ RAHATSIZ EDİYOR BUNU NASIL HALLEDEBİLİRİZ
    MOTORU İLK ALDIGIM ZAMANLARDA ABİMLE BİRLİKTE BEN(60) KG ABİM (55) KG AGIRLIGINDA TOPLAMDA 115 KG AGIRLIGIMIZ VAR VE MOTOR 100 KM HIZA KADAR ÇIKMIŞTI AMA ŞİMDİLERDE TEK BEN VARKEN 80 KM Yİ GEÇMİYOR BAYA Bİ PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞIYORUM BUNUN SEBEBİ NEDİR
    DAHA 1.5 AY ÖNCE YAPTIRDIGIM BAKIMLAR
    MOTOR YAĞI
    KAYIŞ
    ÖN BALATA
    ÖN LASTİGİN BİLYELERİ
    BUJİ
    GAZ TELİ (BİRAZ SERTTİ İŞE KOYULMUŞKEN ONUDA HALLETTİM ARADAN ÇIKSIN DİYE)

ALDIGIMDAN BERİ PERFORMANCE HAVA FİLTRESİ VARDI
    BİRAZ TOZLANMIŞTI BENDE ARABA İÇİN PERFORMANCE HAVA FİLTRESİ TAKTIM DAHA BÜYÜK DAHA RAHAT HAVA ÇEKSİN DİYE (ZATEN OTO AKSESUARCISIYIM ELİM YATKIN) BİRDE GAZI KÖKLİYİNCE MOTORU SANKİ BİRİ TUTYOMUŞ GİBİ OLUYO BİRAZ DAHA SERİ HIZLANMASI GEREKİRKEN DAHA YAVAŞ HIZLANIYO ESKİ FİLTREDE DAHA ÇOKTU YENİ FİLTREDE DAHA AZ OLMAYA BAŞLADI AMA BİLMİYORUM
    BİRDE ALDIGIM KİŞİ DEDİKİ MOTORUN PİSTONUNU BÜYÜTTÜK DEDİ 150 CC YERİNE 200 CC PİSTON TAKTIK BÖYLE BİŞEY MÜMKÜNMÜ BİLMİYORUM
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM BU SORUN NEDEN OLABİLİR
    BİRDE ÖN AMORTİSÖR BİRAZ SERT ONU NASIL HALLEDEBİLİRİZ SADECE 4 CM YADA 5 CM ESNEME PAYI WAR NORMALDE 8-10 CM GİBİ Bİ ESNEME PAYI OLMASI LAZIMKEN MOTORCU GÖSTERDİM BİŞEYLER DEĞİŞCEM DEDİ 60 TL MASRAFI WAR YARDIMLARINIZI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Motosikleti
    Kuba CR1
    öncelikle motosikletin hız sorununa gelirsek supap ayarı zamanla bozulmuştur onu yaptırtman gerekir iyi bir ustaya götür düzgünce yapsın taktığın hava filtresi büyük gelmiş olabilir rüzgarı direk görmemesi gerekir.Eğer böyle olursa yüksek hızlara geldiğinde karışım bozulacak ve benzin yeterince gitmez olacaktır hava filtresini orjinali ile değiştirmeni tavsiye ederim... 200cc piston takılabilir doğrudur ancak silindirin üzerinde yazan cm3 değerine bakın.Size yalan söylemiş olabilirler egzoz sesine gelince egzoz contası var silindirin çıkışında o yanmış veya eskimiş olabilir 2 veya 3 tl bi masrafı olur sana eğer ses hala azalmıyorsa farklı egzozlar var sanırım scooterlar için onlardan alabilirsin iki susturucusu olanlardan

SAOL KARDEŞİM BİRDE YAZMAYI UNUTMUŞUM EGZOZDAN ÖZELLİKLE ISININCA VEYA GAZA ASILINCE YANİ SIKILTIRIM,NCA MOTORU PAT -PAT HONDA CİVİC LER GİBİ EGZOZ PATLATMAYA BAŞLIYO BEN ŞİMDİ Bİ KARBÜRATÖR AYARI YAPTIRSAM SUBAP AYARI FALAN SORUN HALLOLURMU ÇÜNKÜ ÖNCEDEN PERFEROMANSI GÜZEL DİD MOTORUN ŞUAN DÜŞÜK

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    demişsiniz ki "bakım yaparken gaz telini de değiştirdim" acaba teli biraz gevşek sabitlemiş olabilirmisiniz? gaz kolunda boşluk olursa tel tam olarak klapeyi açamayacağı için devir dolayısıyla hız düşer. kontrol et-tir-menizde fayda var.

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    o kadar da kötü değil bence bu motor .. herkesin kötülediğinin aksine yakıt 3.5--3.6 lt yakıyorum ..
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)