Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Evet vitesli,scooter arasında gidip geliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hiç vitesli kullanmadım ama ne biliyim asıl motor vitesli olandır ya scooterlarda koltuğa oturur gibi oturuyorsun , sıkmaya başlıyo bir süre sonra
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    arkadaşlar ist de yaşıyor ve motor sevdalısı iseniz bir tane er6 veya performanslı vitesliniz ile günlük binebileceğiniz scooter olmalı mash de alınabilir 2.el 1500tl ye bulunursa kmsi az tadından yenmez .

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ya baya yatırıyordum ben o lastiklerde ama scooterların ağırlığı arkada olduğu için biraz dikkat şart.

Bu arada denediğim 125-150 cc vitesliler scooterdan sonra beni hiç sarmadı. Tekrar scooter alasım var ,sık sık bakar oldum bu topiğe.

Hava filtresi kutusu kırılması dışında kronik problemi var mı mashın? Birde uzun yolda stabil max kaç km hızla rahat rahat gidip gelir bu alet?
    hava filtresi'nin kronik olduğunu sanmıyorum.Bende 1 kere kırıldı ve fabrika çıkışı vidalı değil diye.Yeni aldığım canavar gibi maşallah.Uzun yolda 80-90 sabit gidersin.Ben biraz daha ağır baga taktırdım.Yüksek hızlarda devir az biraz düştü.100 ile de gidersin sabit ama biraz gürültülü oluyor Ama tavsiyem paranız varsa mash almayın bence.Daha pahalı daha üst modellere bakın.Ama eğer paranız bir çinliye yetiyorsa diğer markalara bakmaya gerek yok belirteyim.

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

Dipgazda normal o değerler bence. Aslında 125 cc vitesli motorların bile yakıt tüketimi 2,7-3,2 arasında değişiyor. 3,5 litre ortalama da 150 cc otomatik vitesli bi motor için normal. Normal olmayan şey benzinin aşırı pahalılığı Bu arada 150 cc çin malı scooterı sattıktan sonra arkadaşların 125 cc viteslilerini deniyorum da scooterın rahatlığı yok Tık diye 70'e çıkardı benim çinli. Viteslide 4 vites birden değiştireceksin,uzun iş

Bu arada Emircan bey 10,300 km boyunca aşırı masraf yaptırdı mı mash size? Kronik sıkıntıları var mı?
    Kronik sıkıntım egsoz diyebilirim.Benimki cızırdıyordu ama artık o seste ciddi derecede düştü artık bitti diyebilirim.Hatta bitti ya ne zamandır duymuyorum şaşırdım.Birde son zamanlarda benzin gösterge sorunu yaşıyorum.Yanlış çalışıyor meret bir keresinde fulledim benzini düzelmişti ama malesef yine aynı :( .Sanırsam masraf tutmaz o 5-10 tl bir şeydir diye tahmin ediyorum. Bu arada ailem motosiklet sürmeme karşı.Bu yüzden bu motoru satıpta başka motor almıyorlar malesef Sırf bu yüzden son 2 gündür bir apaçilik sardı beni.Yarın kahramanlardan gidicem egsoz boğaz borusu alıcam(ismi doğru olmayabilir egsoz tüpünün bağlandığı boru)Egsozu çıkarrtıp sadece onu takıcam görüntü olarak moto gp egsozu olucak.Eğer sesi çok çıkarsa direk çıakrtırım çevreyi rahatsız etmeyi sevmem.Edenide hiç sevmem.Ama çok meraklıyım denemek istiyorum.Olan benim 8 tl'me olucak ama olsun tecrube.

Haftaya cuma 11.000 km olabilir büyük ihtimal.Bilmiyorum ama bu motorla insan en az 50.000 km yapmak istiyor Foruma koymak istiyorum.Malım herhalde ondan oluyor anlamadım.
    Sür gari

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hava filtresi ile ilgili bi kaç sorun okudum ondan sordum belki kronik olabilir diye. Burda bi kuryede var,canını okuyorlar motorun yine de diri duruyor motor. Ama hava filtresi kutusu sabit durmuyordu giderken,aşağı yukarı hareket ediyordu. Bu da hava filtresi kutusunun sürekli kontrolunu gerektirebilir. Gerçi büyük bi mesele değil,basitçe hallolur.

Stabil hızı düz yolda 85-90 km ise ve yarım saat sonra bu hızlarda motor şişmiyor ise benim işimi görür bu motor

Yağ değişimini 1000 km'de bir yaparsanız da 35.000-40.000 kmlere yağ eksiltmeden gelebilirsiniz. Malum sürekli yüksek devir gittiği için scooterlar yağ çok önemli.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Hava filtresi ile ilgili bi kaç sorun okudum ondan sordum belki kronik olabilir diye. Burda bi kuryede var,canını okuyorlar motorun yine de diri duruyor motor. Ama hava filtresi kutusu sabit durmuyordu giderken,aşağı yukarı hareket ediyordu. Bu da hava filtresi kutusunun sürekli kontrolunu gerektirebilir. Gerçi büyük bi mesele değil,basitçe hallolur.

Stabil hızı düz yolda 85-90 km ise ve yarım saat sonra bu hızlarda motor şişmiyor ise benim işimi görür bu motor

Yağ değişimini 1000 km'de bir yaparsanız da 35.000-40.000 kmlere yağ eksiltmeden gelebilirsiniz. Malum sürekli yüksek devir gittiği için scooterlar yağ çok önemli.
    o zaman hava filtresi kronik denilebilir eğer sizde başka birilerinden böyle duyup okuduysanız.Ben motor hep güneşte 2 yıldır.Hala rengini korumakta.Bu husus çok hoşuma gidiyor.Şayet eski çinli scooter'leri göz önünde bulundurursak bir fark var olduğu aşikar.Bu arada ben yağ olarak mobil 10-40 yarı sentetik motosiklet yağı kullanıyorum.Zam geldiği söylenildi en son 20 tl olmuş fiyatı.
    Sür gari

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bir kaç gün önce 6000 km deki motoru için ilan veren bir arkadaşı aradım. Motoru sattığını söyledi ve ardından geçen cümleleri;

Abi motor dökülüyor. Çok nazik kullandım ama bütün parçalar yerinden oynuyor oldu. Aklın var ise sakın ama sakın alma. 1100 liraya sattığını söyledi. Bağri 1000 liramı kurtariyim dedi. Nalet etti adam. Mash bakarken bir anda soğuttu beni....

Kanuni ronny s bakıyorum şu sıralar.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Dökülüyor derken hangi aksamdan sorun çıkarıyormuş? Motor aksamları genelde gayet sorunsuz bu çinli scooterların. Ben en son kullandığımı 25.000'de sattım. Şimdiki sahibi 30.000'e yaklaşmıştır. Çok basit masraflarla adam edilebilir bu motorlar ama genel hatlarıyla çinli scooterların grenaj kalitesi vasat. 2-3 haftada 5-10 dakikalık vida sıkma ile bir cok sıkıntı gecebilir.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gün önce 6000 km deki motoru için ilan veren bir arkadaşı aradım. Motoru sattığını söyledi ve ardından geçen cümleleri;

Abi motor dökülüyor. Çok nazik kullandım ama bütün parçalar yerinden oynuyor oldu. Aklın var ise sakın ama sakın alma. 1100 liraya sattığını söyledi. Bağri 1000 liramı kurtariyim dedi. Nalet etti adam. Mash bakarken bir anda soğuttu beni....

Bilmiyorum ama benim motorda sadece hava filtresi için cıvata sıktım 3 kere onunda çözümünü buldum.Onun dışında hiç bir civatasına dokanmadım MAŞALLAH demek istiyorum.
    Sür gari

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öyle görülüyorki bu motorun adını 150 Mash değil 150 Hash koymalılarmış, bu motoru alan haşlanıyor gibi ingilizce anlamı da karıştırmak hash'ın. Çinli motor düşmanı değilim ama çinli scooterlar arasında çinlilerin adını kara çıkaran pek çok model var.

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Adam motoru 1.000 liraya satmış, Mash'lerin piyasası 1.500-200 olduğunu düşünürsek o motorun nasıl birşey olduğu belli, referans almamak lazım bence

Motosikleti
    benim motor 2.000 km de satsam kaça giderki acaba ? 2.000 e çıkarabilirmiyim elden ?
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    pulsar ns200
    mash 2.el olarak alınabilecek en iyi scooter lerden biri satiğim arakadaş 110 kilo kasımpaşa tarlabaşı kullanıyor ve oldukça memnun mahalledeki komşumda var sadece eksozzunu değiştirdi benim kendi görüşüm 2. el olarak alınabilir 0 olarak tavsiye etmiyorum 1000tl daha bulun ve kafanız ağırmasın.

Motosikleti
    Kaça sattınız ? Km kaçtaydı

Motosikleti
    pulsar ns200
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça sattınız ? Km kaçtaydı
    2000tl ye k.kartına 12 ay taksitle sattım km3400 de idi yerine bayiden drift aldım

Motosikleti
    Geçenlerde havanın güzelliğini de fırsat bilerek biraz dolaştım... Çok dinlendirici ve keyif verici oldu benim için...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçen kurye motoru olarak kullanılan mashı gördüm. Hava filtre kutusu kırılmıs,adamda komple sökmüş

Bu arada nokiaxx kredi kartı ile taksitlendirme opsiyonunuzdan haberim olsaydı talip olurdum mashe. Birde driftin mashe göre rüzgar alma durumu hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Banker Bilo motorunuz çok güzel,Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Amin, herkese inşallah...

Bu aralar caminin bahçesinde (etrafımda trafik olmayan yegane yer ) dönüş pratiği yapıyorum, biraz iyi hissedince kendimi ver elini ehliyet sınavı, onu da bi halledebilirsem süper olacak... Sınavda şöyle bir tur atılıyormuş sadece, etraftan duyduğum bu...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı BankerBilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin, herkese inşallah...

Bu aralar caminin bahçesinde (etrafımda trafik olmayan yegane yer ) dönüş pratiği yapıyorum, biraz iyi hissedince kendimi ver elini ehliyet sınavı, onu da bi halledebilirsem süper olacak... Sınavda şöyle bir tur atılıyormuş sadece, etraftan duyduğum bu...
    Bir tur attırıp,kukaların arasında sekiz çizdirmişlerdi sınavda. 1 dakika bile sürmemişti benim. Sizde kolaylıkla halledersiniz.
    Ehliyetsiz olmuyor,herşeyden önce insan keyifle süremiyor motoru.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı BankerBilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde havanın güzelliğini de fırsat bilerek biraz dolaştım... Çok dinlendirici ve keyif verici oldu benim için...
    http://i47.tinypic.com/25h0meo.jpg
    http://i48.tinypic.com/2d7x4s0.jpg
    benim motorun aynısı ve benim kaskın aynısı
    Sür gari

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)