Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Arkadaşlar marka fanatiği değilim ama artık patlama noktasındayım yani özellikle 150 mash le ilgili ya varya bedava vericem birine ama kötülük yapmak istemiyorum alan kişiye o derece hergün biyerinden birşeyler çıkıyor .
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    BU motorsiklet ilk zamanlar sinirlerimi test etmişti fakat şu sıralar bir sorun yok 3000km ye kadar karşılaştığım sorunlar hava filtresinin vidaları düştü yapıştırdım akü değişti garanti dışıymış ben değiştirdim yetkili servise topkapıdaki bir daha gitmedim b.paşa dominos arkasındaki ustama gittim yağ değişimlerini 500km de bir yapıyorum eksozu tutan vida düştü başka bir vida taktık şimdiye kadar bir şey yok sorunlar ilk 700km de meydana geldi balatası 2.5 tl parça bol yeterki ustasına denk gelin yinede kırsal bölgelerde sorun çıkarır bu motor asvalt seviyor kullanım amacına göre alınabilir .

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    10.000 km oldu motorum.Tek masraf olarak hava filtrem kırıldı onu değiştirdim.(35 tl komple).Bunun dışında her 1000 km de bir mobil 1 10/40 yarı sentetik motosiklet yağı kullandım.Hava filtrenizde kırık çıkık varmı dikkat edin arkadaşlar 90 ı geçemiyorum diyordum ya artık 100 km hız yine garanti.Çektiğim eziyet hava filtresinin kırık oluşuymuş.Bundan sonra bu konuyu hafta 3 veya 4 kez(nasipse) ziyaret edeceğim.Belki yardımlarımız dokunur hemde canlanmış olur.Birde arkadaşlar aynalarınızı çok sıktığınızda ayar yapmayın yalama oluyorlar
    Sür gari

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Arkadaşlar Canımız bence çok önemli eğer maddi durumumuz yetiyorsa bence ön arka michelin lastik almak şart.Orjinal lastikleri jilet gibi kayıyor.Michelin aldığımdan beri asfalt keşke hep ıslak olsa diyorum Michelinlerim 7000-8000 km oldu(kaç km taktırdığımı hatırlamıyorum) hala canavar gibiler.
    Sür gari

mtorum 510 km ye geldi şuan 4,5 lt yakıyor.rodajdan sonra yakıt ne kadara düşüyor arkadaşlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı celo4007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mtorum 510 km ye geldi şuan 4,5 lt yakıyor.rodajdan sonra yakıt ne kadara düşüyor arkadaşlar.
    Çok çok fazla. Max değer 3,5 lt olması lazım.Rodajda kitapçıkta tarif edildiği üzere gidiyorsanız daha da az yakması gerekir normale göre.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı celo4007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ilk 1000-1500 km arası o civardaydı.Eğer bir sıkıntı yoksa düşüyor.
    Sür gari

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Valla benimki bir depo ile 100 km yapıyor-yapmıyor Ya bende bir yanlışlık var ya başka bir yerde, artık bakmıyorum... Biraz daha hakim olayım motora ehliyete başvuracağım, pazartesi günü havanın da güzelliğini fırsat bilerek bayağı bir sürdüm, zor anlar da yaşadım ama çok güzeldi

Bir de şu branda işine çözüm bulsam, alıyorum ya uçuyor, ya yırtılıyor, zaten hiçbirşey olmasa bile yağmurda altına su geçiriyor... Çok da seçeneğim yok zaten, branda mı branda işte...
    Yau birşey soracağım; motor hareket halinde iken tek elimle dengede tutamıyorum, vizörü yarım açmak vs için ille durmam gerekiyor, sanırım benim acemiliğimden, ileride ustalaşınca mı olur, benim yapamadığım / bilmediğim birşey mi var?

Son olarak bence bu aletler (Mash 150 serisi) bütçesine göre güzel aletler, tamam eksik bulduğum tarafları da var ve evet tabi ki bir PCX, bir SYM fiddle'a binmeyi çok isterdim ama bütçe meselesi. Ne kadar ekmek o kadar köfte ki bence öyle ekmeğe böyle köfte gayet lezzetli...

Motosikleti
    Lastiklerin üzerinde naylon yazıyor . Nedir naylon lastiğin + sı ve - si ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artısı yok,kuru zeminde dikkatli sürünce idare eder,virajlarda fazla yatmaya gelmez. Eksisi ise ıslak zeminde felaket ötesidir. Aşırı dikkat ister.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    nylon lastik ölüm sebebidir.Eğer şanslı iseniz sakat kalırsınız.Orjinal lastikleri gerçekten çok berbat.Orjinallerini hala saklıyorum ama arkaya takıp patinaj çekiyorum yanlıyorum ne bileyim kaydırıyorum falan akrobisi yapmaya çalışıyorum.

Eklemek isterimki hafif yokuş aşağı iken 115 yaptım.Düzlükte net 100 yapıyor.Sürekli dip gaz 4 litre yakıyor.Bu arda 10300 km yi geçtim.
    Sür gari

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Dipgazda normal o değerler bence. Aslında 125 cc vitesli motorların bile yakıt tüketimi 2,7-3,2 arasında değişiyor. 3,5 litre ortalama da 150 cc otomatik vitesli bi motor için normal. Normal olmayan şey benzinin aşırı pahalılığı Bu arada 150 cc çin malı scooterı sattıktan sonra arkadaşların 125 cc viteslilerini deniyorum da scooterın rahatlığı yok Tık diye 70'e çıkardı benim çinli. Viteslide 4 vites birden değiştireceksin,uzun iş

Bu arada Emircan bey 10,300 km boyunca aşırı masraf yaptırdı mı mash size? Kronik sıkıntıları var mı?

Motosikleti
    Ben daha hiç sıkıntı yaşamadım lastiklerde ama söylediğiniz kadar kuru zeminde bile kayma tehlikesi varmı yani ?

Motosikleti
    pulsar ns200
    gecen hafta persembe mash i sattım üç gündür mh driftle boğuşuyorum vitesli bir motorsiklet scooter a göre kullanması eziyet hele trafikte allah kuryelere kolaylık versin gelecek 2014 yaz sezonu için ciddi olarak scooter düşünüyorum tam mash i adam etmiş tim mash beni bu kış sezonu hiç üzmedi çalışmam gitmem demedi 210kg la 100 yaptı başak şehirden aksaraya gelirken iki kişi 3100 km nin 2400 km sorunsuz kullandım motorsiklet almak isteyen ama bütçesi sınrlı arkadaşlara tavsiye ederim .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben daha hiç sıkıntı yaşamadım lastiklerde ama söylediğiniz kadar kuru zeminde bile kayma tehlikesi varmı yani ?
    Kuru zeminde problem çıkarmaz. Ön,arka disk bi de bu scooterda. Bu da avantaj sağlar frenajda.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru zeminde problem çıkarmaz. Ön,arka disk bi de bu scooterda. Bu da avantaj sağlar frenajda.
    frenlerini seviyorum evet iyi duruyor o konuda hakıını yemiyeyim motorumun Naylon olduğu için ıslak zeminde kayacağını bende tahmin etmiştim ama kuru zemini sizlere sormak istedim siz kayar falan diyince tedirgin oldum Kuru zeminde yatırabilirsin diyosun yani motoru tabiki abartmamak koşulu ile

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

frenlerini seviyorum evet iyi duruyor o konuda hakıını yemiyeyim motorumun Naylon olduğu için ıslak zeminde kayacağını bende tahmin etmiştim ama kuru zemini sizlere sormak istedim siz kayar falan diyince tedirgin oldum Kuru zeminde yatırabilirsin diyosun yani motoru tabiki abartmamak koşulu ile
    Ben mondialin scooterının üzerinde gelen lastikleri 20.000 km kullandım,disk frenler bi kazadan da kurtardı diyebilirim o lastiklerle

Ama kaliteli bi lastik yoksa aşırı atraksiyonlara girmemek lazım

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mondialin scooterının üzerinde gelen lastikleri 20.000 km kullandım,disk frenler bi kazadan da kurtardı diyebilirim o lastiklerle

Ama kaliteli bi lastik yoksa aşırı atraksiyonlara girmemek lazım

Beninde 1-2 kere ipten çevirdi disk frenler Zaten öyle çok yatırmıyorum virajlarda ama sonuçta hafif yatmalarada gelir diye düşünüyorum üzerinde lastiklerin , onlara bile gelemiyorsa üzerine koymanın bi mantığı yok zaten

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Beninde 1-2 kere ipten çevirdi disk frenler Zaten öyle çok yatırmıyorum virajlarda ama sonuçta hafif yatmalarada gelir diye düşünüyorum üzerinde lastiklerin , onlara bile gelemiyorsa üzerine koymanın bi mantığı yok zaten
    Yok ya baya yatırıyordum ben o lastiklerde ama scooterların ağırlığı arkada olduğu için biraz dikkat şart.

Bu arada denediğim 125-150 cc vitesliler scooterdan sonra beni hiç sarmadı. Tekrar scooter alasım var ,sık sık bakar oldum bu topiğe.

Hava filtresi kutusu kırılması dışında kronik problemi var mı mashın? Birde uzun yolda stabil max kaç km hızla rahat rahat gidip gelir bu alet?

Motosikleti
    Almayı mı düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)