Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

BMW R 1150 GS kullanıcıları/Bilgi paylaşım sayfası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nertug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de en kısa zamanda aküyü değiştirmeyi düşünüyorum. Jel aküden haberdar etmeniz çok iyi oldu. 10 küsur yıl ömürlü ve deşarjın iki senelere kadar gitmesi mükemmel. Bu sorunu kökünden çözecektir. Sizin verdiğiniz markada 16 ve 24 amperliklerini gördüm, 24 amperlik olan yeterlidir sanırım. Yalnız fiyatlar bir hayli farklı internet sitelerinde 90-150 Euro civarında. Sizin kullandığınız akünün boyutları benim makineme de uygun olacaktır muhtemelen. Kodunu verebilir misiniz. Ayrıca uygun fiyatla alabileceğimiz bir yer tavsiye edebilir misiniz. Bu arada GS 911'den de sayenizde haberdar oldum. Çinliler klonladılar diye firmanın şikayetine dair yazıyı da okudum. (http://www.hexcode.co.za/products/gs-911/counterfeit). Jel aküde Exide i tercih etmenizi de kaliteli olduğuna yoruyor ve diğer markalara bakmıyorum. Bilgiler için teşekkür ederim, sağlıcakla,
    Yanılmıyorsam benim kullandığım akü 19 Ah.BMW nin orijinali bu.
    Jel aküyü en son motobakkal diye bir firma satıyordu,ancak bildiğim kadarı ile BMW nin elinde de var,yine de ebay gibi alternatif kanalları araştırmakta fayda var.
    GS 911 in klonunu almak akıllıca değil.cünkü alınan sadece cihaz değil.orijinal cihazın yanında verilen yazılım sık sık güncelleniyor ve o dahi bir çok sorunu icerirken diğerinin arızaya yol açmayacağını kimse garanti edemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

hatırlatma,jel akünün deşarjı iki senelere kadar asla gitmez,ancak sulu akülere göre uzun sürdüğü gerçek.Hava koşulları da deşarj da etkili.Sulu akü tamamen boşaldığında bir daha şarj tutması sıkıntılı,jel akü bu konuda daha iyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanılmıyorsam benim kullandığım akü 19 Ah.BMW nin orijinali bu.
    Jel aküyü en son motobakkal diye bir firma satıyordu,ancak bildiğim kadarı ile BMW nin elinde de var,yine de ebay gibi alternatif kanalları araştırmakta fayda var.
    GS 911 in klonunu almak akıllıca değil.cünkü alınan sadece cihaz değil.orijinal cihazın yanında verilen yazılım sık sık güncelleniyor ve o dahi bir çok sorunu icerirken diğerinin arızaya yol açmayacağını kimse garanti edemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

hatırlatma,jel akünün deşarjı iki senelere kadar asla gitmez,ancak sulu akülere göre uzun sürdüğü gerçek.Hava koşulları da deşarj da etkili.Sulu akü tamamen boşaldığında bir daha şarj tutması sıkıntılı,jel akü bu konuda daha iyi.

Akülerle ilgili bir araştırma yaptım. Sulu, kuru veya maintenance free, jel akü olarak üç ana grup bulunuyor genellikle. Yalnız bu üç akü grubu içerisinde maalesef yurtdışı fiyatlarıyla kıyasladığınızda Türkiye'de çok fahiş fiyatlarla satılan jel aküleri şimdilik bir kenara bırakmanın makul olduğu kanaatindeyim. Yurtdışı forumlarda jel akülerin de mukayeseli olarak iyi olduğu ama dayanıklılık açısından ödenen fiyata göre abartılacak durumda olduklarını yazmışlar. Ayrıca erken tükenen exide akülerden de bahsedeler az değil. Türkiye'de jel aküyü bırakırsak iki akü kalıyor geriye Bosch ve Yuasa. Bosch 130 TL, Yuasa ise 190 TL civarında. Üzülerek belirteyim ki 240 Euro fiyatla Türkiye'de exide jel akü satmak ve üstelik üretim ülkesinde bile neredeyse yarı fiyatına iken durumumuzu da ayan beyan ortaya koyuyor. Amerikalılar standart gelir açısından burayla mukayese edilemeyecekleri halde 175 dolarlık jel akü fiyatını çok abartılı buluyorlar. Bir başka akü çeşidi ise AGM akü. Sadece bilgi edinmek isteyenler için sıradan bir link ekliyorum. http://www.inciaku.com/urunler/vrla-agm/vrla-agm . Benim niyetim böyle bir akü almaktı. Ancak bulabildiğim aküler markasız ve üç, beşi hesaplamıyorum. Kaliteli ve güvenilir bir AGM akü bulursam alacağım. GS binenlerin sulu akü rahatsızlığı biraz da motorun yan yatması durumunda asitin sağa sola akabilme riski. AGM akünün teknik detayları bunun olmayacağını izah ediyor. Sulu akülere göre ise başka avantajları da var ki buradan bakılabilir. http://www.batterystuff.com/kb/articles/battery-articles/gel-vs-agm.html (İsterseniz çevirebilirim de). Sadece ikisi arasındaki karşılaştırmadan bir kaç not düşeyim. AGM bateriler daha ucuz. Daha yüksek güç üretebiliyorlar. Jel aküler gibi özel şarj cihazlarına ihtiyaç duymayıp sulu akülerle aynı şekilde şarj edilebiliyorlar. Deşarj süresi konusunda da jel akülerden geri değiller kesinlikle.
    Burada tek sorun ilginç bir şekilde 19 amperlik olan aküler sanki sadece BMW'ye tahsis edilmiş gibi. 18 amper kullanamıyoruz çünkü ABS sistemimiz çok duyarlı üretilmiş, çalıştırmayabiliyormuş, zannımca 20 amper kullanmakta hiç bir sakınca olmamalı ve hatta daha yüksek amperli bile olabilir ama burada da ebat sıkıntısı ortaya çıkıyor. Şimdilik bu kadar yazıyorum. Ama şu kargo fiyatları yüksek olmasa inanın Türkiye'de ne akü ne de diğer parçaları satamaz aracılar. Sadece ebay'e bile baksanız yeterince kanaatiniz olur. İtalya'da bile BMW paçaları çok çok ucuz. EU ülkelerinde zaten öyle. Vergilerin yüksek olması dışında bizde iş yapan kendisini piyasanın kralı gördüğü için biraz da böyle. Bilgi artık herkesin elinde. GS le alakalı forumlarda gördüm, bizim motorları küçük uçaklara bile takıyorlar hobi olarak. Ama bir şey bütün forumlarda aynı herkes kendi kanaatini söylüyor haklı olarak. Şimdi ben de burada AGM akü bulmaya çalışacağım diyerek sadece kendi kanaatimi belirttim. Bulamazsam da sırf bu ABS meselesi yüzünden aküyü Bosch sulu akü ile yenileyeceğim. Bu arada ilginç bir siteye rastladım çok faydalı bilgiler de verilmiş http://bmwboxer.2forum.biz/ . Konulara göre de ayırmışlar. Sağolsunlar oradan da istifade ettim.
    Sonuç olarak BMW 1150 GS için 240 Euro vermeyi haksızlık olarak gördüğümden Exide akü yerine kaliteli bir AGM akü ve onu bulamazsam da Bosch akü ki şu an makinemde o var, onu alacağım. Buradan sizi de bilgilendiririm kullanmaya başladığımda. Selam ve sevgiler,
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Bugün büyük bir hata yaptım. Daha önce bu konuyu bir yerlerde okumama rağmen yine de yaptım. Motorsikletin aküsü problemli olduğu için tankı söktüm, bütün kablolara baktım, bazılarını yeniden izole ettim, kutup başlarını temizledim ve saire. Sonra tankı yerine taktım. Aküyü ve gelen akımı ölçtüm, her şey mükemmel. Sonra marşa bastım, motor çalışıyor ama gazı kesince duruyor. Herhalde aküde hata yaptım, biraz dolaşayım dedim. Egzosttan da arada pat pat sesleri geliyor. Stop ettirmemek için gazı hiç kesmeden yaklaşık bir iki km. dolaştım ama değişen bir şey yok. Geri gelip motoru orta sehpaya aldım ki ne göreyim. Egzosttan hemen önceki yanlış bilmiyorsam katalitik konvertör kutusu kızarmış. Hemen motoru durdurdum. Motoru aldığım eski sahibi Kenan Kasapoğlu'nu aradım. Telefonda motorun sesini dinledi ve sağ taraftaki gaz teline bakın der demez daha evvel okuduklarımı hatırladım ve gaz teli ucundaki kısım yuvadan çıkmış biraz yüksekte duruyor, yerine oturtunca sorun düzeldi. Sağolsun. Niye yazdığıma gelince bazı şeyleri pratikte başınıza gelmedikçe öğrenemiyorsunuz. Hayat boyu unutulmayacak bir yer oldu ki artık depoyu her söküp taktığımda ilk bakacağım yer olacak. Bu arada eski akümü şarj ettiğimde şarj 12 voltun rahatça üzerine çıktı ki akü sağlam imiş. Aldığım bosch aküyü nasılsa asit konulmadığı için elimdeki akü miadını doldurduğunda kullanacağım. Selam ve sevgiler,

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Hata yapa yapa öğrenilir
    nertug bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nertug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün büyük bir hata yaptım. Daha önce bu konuyu bir yerlerde okumama rağmen yine de yaptım. Motorsikletin aküsü problemli olduğu için tankı söktüm, bütün kablolara baktım, bazılarını yeniden izole ettim, kutup başlarını temizledim ve saire. Sonra tankı yerine taktım. Aküyü ve gelen akımı ölçtüm, her şey mükemmel. Sonra marşa bastım, motor çalışıyor ama gazı kesince duruyor. Herhalde aküde hata yaptım, biraz dolaşayım dedim. Egzosttan da arada pat pat sesleri geliyor. Stop ettirmemek için gazı hiç kesmeden yaklaşık bir iki km. dolaştım ama değişen bir şey yok. Geri gelip motoru orta sehpaya aldım ki ne göreyim. Egzosttan hemen önceki yanlış bilmiyorsam katalitik konvertör kutusu kızarmış. Hemen motoru durdurdum. Motoru aldığım eski sahibi Kenan Kasapoğlu'nu aradım. Telefonda motorun sesini dinledi ve sağ taraftaki gaz teline bakın der demez daha evvel okuduklarımı hatırladım ve gaz teli ucundaki kısım yuvadan çıkmış biraz yüksekte duruyor, yerine oturtunca sorun düzeldi. Sağolsun. Niye yazdığıma gelince bazı şeyleri pratikte başınıza gelmedikçe öğrenemiyorsunuz. Hayat boyu unutulmayacak bir yer oldu ki artık depoyu her söküp taktığımda ilk bakacağım yer olacak. Bu arada eski akümü şarj ettiğimde şarj 12 voltun rahatça üzerine çıktı ki akü sağlam imiş. Aldığım bosch aküyü nasılsa asit konulmadığı için elimdeki akü miadını doldurduğunda kullanacağım. Selam ve sevgiler,
    akünün voltajının 12 v.un üzerine çıkması yeterli değil,o voltajı ne kadar süre koruyabildiği önemli.
    bir de bu yönüyle değerlendir,ben akü belasını çok çekmiştim.
    nertug bunu beğendi.

Motosikleti
    bmw r 1100gs veya xrv 750 afrika twin
    merhaba savaş abi forumda yeniyim bir konuda bilgine baş vurmak istiyorum xt 600 e kullanıcısıydım motorumu sattım enduro almak istiyorum kafamda iki model var ama arsında terettüte kaldım acaba xrv 750 afrika twin mi yoksa r 1100 gs mi almalıyım bu iki modelin artıları eksileri nedir hangisi daha dayanıklı alıcağım motoru %50 arazi(yayla yolu)%50 asfalt uzun yolda kullanıcam yurumlarınızı bekliyorum mu mesajı okuyan diğer arkadaşlarda yorum yapsın bilgilerini baylaşsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alipehlevan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba savaş abi forumda yeniyim bir konuda bilgine baş vurmak istiyorum xt 600 e kullanıcısıydım motorumu sattım enduro almak istiyorum kafamda iki model var ama arsında terettüte kaldım acaba xrv 750 afrika twin mi yoksa r 1100 gs mi almalıyım bu iki modelin artıları eksileri nedir hangisi daha dayanıklı alıcağım motoru %50 arazi(yayla yolu)%50 asfalt uzun yolda kullanıcam yurumlarınızı bekliyorum mu mesajı okuyan diğer arkadaşlarda yorum yapsın bilgilerini baylaşsın
    sevgili kardesim,
    africa twin i kullanmadım ,hatta elimi surmedim,1100 ü bilirim saglamdır ,bu sözün fazlası benm için yalandır

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @alipehlivan
    afrikatwin de rustunu ispatlamis bir motor olmakla beraber. GS in standart donanimi daha yüksek.
    Tip olarak daha yakışıklı olduğu için şartlar zorlanıp 1150 gs tercih edilmelidir diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Akü konusuyla ilgili olaraktan bende bir iki birşey paylasayim. Piyasada temini zor olmayan akü takviye cihazları (akü bakım) var. Düşük amperde akım gonderiyorlar ve akü kendini topladiginda kendini kapatip standby moduna geçiyorlar. BMW lerde standart bulunan cakmakliktan gidonu anahtarla kilitlenme durumuna aldığınızda akunuzu şarj yada takviye edebilirsiniz.
    yani normalde herhangi elektronik bir alet sarz etmeye yarayan cakmaklik soketi direksiyon kilitlendiginde akım akuye doğru donmektedir. Ben bu cihazdan kullaniyorum yeri geliyor motoru 1 ay ellemiyorum ama cihaz sayesinde aküm hiç bitmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Bmw lerde kompresör çok yüksek olduğu için heleki soğuk motoru vurdurarak calistirmak imkansiz gibi oluyor. Islak zeminde 5 kişi iterek calistiramadik. Arka teker hep kilitledi.
    Başka bir araçtan akuye takviye yapmak için depoyu sokmekle ugrasmayiniz. Pratik yöntemi: cakmaklik soketi kapağı altındaki marş dinamosundan takviye yapmaktır. Bu kapak iki alyan civatayla tutturulmus ve cok rahat açılıyor. Nereden takviye alacaksaniz kablo uçlarını marş dinamosunun kablolarina degdirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Güçsüz akulerde genellikle abs devreye girmiyor. Az birşey yürüyüp stop edip tekrar yurundugunde genellikle sorun cozulmekte ve abs devreye girmekte. Ama farklı bi sebeple olabilir abs arızası ışığı yanmaya devam ederse reset atılması gerekebilir. Servise gidip bilgisayara baglatip abs hatasını sildirebilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz youtube de videosu var 1150 gs abs reset diye aratin. Japonca falan çıkıyor ama dikkatli izlenirse anlaşılıyor. Özetle söyle. Diyagnostik soketindeki yanlış hatirlamiyorsam kahverengi ve kahverengi/beyaz renkli iki kabloyu birbirine bir kablo yardimi ile bagliyorsunuz. Kontağı açık 8sn boyunca sağ gidondaki abs devre dışı düğmesine basiyorsunuz. Sonra dugmeyi bırakın ve kontağı kapat / aç yapın. Abs hatası silinmiş oluyor

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Herkese merhabalar. Bende Fazerdan sonra 1150 düşünüyorum.

Şuanki konumum araştırmakla geçicek ayırabilecegim max bütçe sanırım 18-19 aralıgında olucak. Fakat planım önümüzdeki ocak ayı gibi almak ..

Yani daha nerdeyse 1 yıl var diyebilirim fakat şimdiden araştırmaya başladım. Marş dişlisi sorunu halledilebilecek kolay birşey.

Aküye abs için dikat etmek gerek.vs vs.. not alıyorum kısaca.

Şimdi motorun temizini bulmak oldukça dert ayrıca bmw bmw diyoruz fakat arıza vermeyen kutsal bir motorda degil işin gerçegi.

Debriyaj balatalarının 3bin tlye mal oldugunu okumuştum açıkcası korkutucu rakamlar.

Fazer gibi digital göstergeli ( burdan kastım daha modern görünüye sahip ) bügüne kadar her daim tek marşta çalışan motorumdan sonra gidipte 2000 2002 model motor almak mantıklımıdır diye düşünmüyor degilim.

Aslında istegim 1200 gs fakat başlangıc fiyatı 25bin tl..

Herkesin zevki farklıdır tabiki fakat 1150 gs / advanture bana 1200den güzel geliyor görüntü olarak .. Teknik özellikler haricinde görüntüde tatmin etmeli..

1 yıl kendime araştırma süreci verdim pusuda olacagım 1 yıl evel almıyacagım fazerla rusya rotam var bu yüzden beklemede olacagım.

Şehir içine 1 ybr ile devam edip sadece uzun yollarda 1150yi kullanmayı düşünüyorum.

ayrıca bu motorda bizim forumdan sanırım. Yada ben karıştırıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...52085328/detay

Umarım 1 yıl sonra kararım degişmez araştırmalarım neticesinde 1150den vazgeçmem ve temizisine sahip olurum..

Fazerı zaten bir endurocu gibi ve kendi grubunda fazer 125 niteliginde kullanıyorum

Hız merakım yok hang off ve kontra herkes gibi bende seviyorum hang off teknigine pek uygun gözükmesede kontra ile güzel işler çıkaracagımıza eminim 1150 ile

İzmirden ilhami bey bana yakın kendsi foçada onun destegini alabilirsem bu konuda çok memnun olurum.

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Merhaba Cem. Bende 2 senelik fazer kullanımından sonra 1150 adv ye geçiş yaptım 2 hafta önce. Öncelikle Fazerdaki gibi tek marş olayını çok fazla bekleme bu motorlar için. Uzun süreli kullanılmadığında şarja bağlanması gereken bir motor. Fazerda buna çok ihtiyacın olmaz. Ben de senin gibi 1200 mü 1150 adv mi diye çok arada kaldım. Öncelikle fiyat olmak üzere, 1200gs kadar elektronik aksamı olmadığı için 1150adv tercih ettim. Malum yaşı dolayısı ile bazı bölgelerinde sıkıntılar çıkarması normal. Önemli olan iyi bir ustaya sahip olman ve motorunun karakterini en kısa zamanda öğrenmen. Fazerdan sonra viraj kabiliyetinin ne kadar arttığını tahmin bile edemezsin. Şöyle bir laf söylenir gs ler için "GS viraj konusunda işin yarısını yapar. Yarısı da sürücüdedir." . Çok doğru bir söz. Bu arada fiyat referans olması açısından ben full aksesuarlı 3'lü Givi çantalı 2003 model 117k km de 1150 adv yi 17000tl ye aldım. Fiyat konusunda kışı beklemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Teşekkür ederim cevabınız için gerçekten yararlı oldu..

Şuan 1150 adv inanın 19 20den aşagı yok. Halbuki geçen yaz fiyatlar çok daha uygundu..

Şimdilik 3 seçenek arasındayım.

bmw 1150 adv ..

Ducati multistrada 1000ds.

suzuki v storm 650.

Bakalım zaman göstericek eger dayanamassam bu yaz sonunda almayı düşüyorum hayırlısı..

1150 gs üyelerini biraz daha aktif olmalarını rica ediyorum gerekse gezi gerekse foto

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Marş motoru sökümü...

http://www.youtube.com/watch?v=zNo_PTA038w

Subab ayarı...

http://www.youtube.com/watch?v=dp3eUlT61tg

Videolar çince kusura bakmayın. Kendi gs'imi aldıgımda bu bakımlara kendim girişecegim detaylı video çekecegim.

Yada bu tip bakımları kendileri yapan varsa video paylaşmasını talep ediyorum 1150 gs topigine katkısı için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabınız için gerçekten yararlı oldu..

Şuan 1150 adv inanın 19 20den aşagı yok. Halbuki geçen yaz fiyatlar çok daha uygundu..

Şimdilik 3 seçenek arasındayım.

bmw 1150 adv ..

Ducati multistrada 1000ds.

suzuki v storm 650.

Bakalım zaman göstericek eger dayanamassam bu yaz sonunda almayı düşüyorum hayırlısı..

1150 gs üyelerini biraz daha aktif olmalarını rica ediyorum gerekse gezi gerekse foto

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Marş motoru sökümü...

http://www.youtube.com/watch?v=zNo_PTA038w

Subab ayarı...

http://www.youtube.com/watch?v=dp3eUlT61tg

Videolar çince kusura bakmayın. Kendi gs'imi aldıgımda bu bakımlara kendim girişecegim detaylı video çekecegim.

Yada bu tip bakımları kendileri yapan varsa video paylaşmasını talep ediyorum 1150 gs topigine katkısı için.
    Dövizdeki hızlı artışla beraber sıfır km motor alımı zorlaştı ve bu durumun ikinci el piyasasına da etkisi büyük oldu.
    1150 ADV zaten sayılı motor,polis çıkması olanları saymazsak geri kalanın en çok 5-10 tanesi satışa çıkar,ADV nin temizi de öyle günlerce ilan sitelerinde kalmaz.19-20 ile ADV alabilmek bundan sonra sadece büyük sans olacaktır.

Motosikleti
    @cem, ilanını paylaştığınız fakat satmaktan vazgectigim GS şahsıma aittir.
    Bence GS in bakimlarini gözünüzde çok buyutmeyiniz. Biraz araştırma ve biraz uyanık davranmakla nispeten ekonomik fiyatlara bakım olayını halledebilirsiniz. Misal: ben boş vakitlerimde ilanlara düşen işime yarayacak yedek yada sarf malzemeleri fiyati uygunsa satın alıp bi kenara koyuyorum. Böylelikle ihtiyacım olduğunda ilk bulduğum parçaya yapismiyorum.
    Almanca ve ingilizce bildiğim için yurt dışı formlarını takip edip bilgi edinmeye çalışıyorum ve püf noktalarını öğrenmeye çalışıyorum.
    Yedek malzemelerin bir kısmını, yurt dışından, özellikle almanyadan gelen akrabalarıma getirttiriyorum. Örnek: yaz sonu sol amortisör kecesi yağ sizdirdi. Sadece keceler sahibinden sitesinde 70tl idi. Ben ebayden 60tl ye full seti aldım. Yani keceler ve toz kapaklarını. Ülkemizde amortisör yağı olarak 10w yağ koyuyorlar. Halbuki yurt dışı forumlardan öğrendim ki orjinal yağ 7,5w miş. 10luk yağın en kalitelisi (motul) 30tl. 7,5luk yağın litresi ise 45tl. Vatandaşlar 15tl fark için 10w yağ koyuyorlar. Ben bu noktada cimri davranmadim. Ama kafam çok rahat şuan. Bu arada yanlış hatirlamiyorsam 470ml. yağ konuyor. Bu bilgileri öğrendiğim forumda dikkatimi çeken konu %95 sol amortisörün ilk kaçırıyor olduğu. Bunun sebebini de yan ayağın o tarafta olduğuna baglamislar. O gün bu gündür imkan varsa hemen orta ayağa alıyorum.
    ADV almayı özellikle mi istiyorsunuz? Çok araziye cikmayacaksaniz bence gereksiz olur çünkü ağır sanzumanindan dolayi daha çok yakıt ve düşük son hız gibi bi handikap var. Ben tercih etmezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

@cem Fazer ile GS in viraj kabiliyetini asla kiyaslamayiniz. Bi arkadasinda dediği gibi telelever sistemi işin yarısını hallediyor sizin yapmaniz gereken sadece kontrayi verip viraj çıkışına bakmaktir. Sürücü hatalarını inanilmaz telafi eden bir sistem.
    CEM. ve yapiressami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Adv ile 1150gs farkinin bu denle sanzimana dayanan sebebler oldugunu bilmiyordum.

Kararim suan 1150gs..

Bu yaz sonu almayi düşünüyorum verdiginiz bilgilerden oturu cok tesekkur ederim.

Yakit sarfiyatini olctuyseniz bilgi verebilirmisiniz..

Sehir ici ve sehir disi olarak..

Bazi forumdalarda sehir disi 80 sabit 4.5kmye dusunler var.

Yakit cok onemli degil aslindada her bilgiyi bilmek istiyorum. . Zaten sehir ici surmeyecegim.

Bmwde olsa gsde olsa her turlu ariza cikarabilecegini duyuyorum surekli. Umarim hurafedir.

Misal debriyaj balatasinada 3milyar diye duymustum fakat biraz arastirdim 700tlye bulmak mumkun.

Ya insanlar gozunde cok abartiyor yada kullanicilari haric kimse bmw hakkinda dogru bilgiye sahip degil.

Bmw dendiği zaman aman abi kac parcasi servisi aman aman.. bu laflari duymaktanda biktim acikcasi.

Forumdan eski gs sahibi biriyle konustum 10 milyarda ben masraf ettim dedi şaşırdım kaldim.

Motosikleti
    @cem , 80km/h de 5lt yi bende ölçtüm. Ben genellikle ortalama 120km/h gidiyorum ve tüketim 6lt. Şehir içi 7,5lt ölçüyorum.
    Elbette bmw de olsa GS de olsa kul yapısı ve arıza cikartabilir. Bu zamana kadar yolda bırakan kronik arıza olarak birtek diferansiyel dislisinin dağılmasını duydum. Bu dislinin 80-100bin km arasında degismesi gerekiyor yani zincir dişli değişimi nasılsa buda onun gibi Fakat aluminyum çantaları takıp bunları full doldurup yola gidiyorsaniz bu bakımı 60bin km ye çekmek gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Borusan a giderseniz malesef fiyatları sisiriyorlar. Benimde bi tanidigimin sırf telelever demirini 1700tl ye boyamislar. Oha oldum. Koskoca otomobili 1000tl ye boyuyor millet.
    Cem Bey, bende herkes gibi parayı ağaçtan toplamiyorum. Orta seviye bi insanim ben bakım masraflarının altından kalkabiliyorum.
    Debriyaj balatasi 150tl ye mevcut sahibinden de. Ama işçiliği gerçekten zor bi işlem.
    Bazı özel servisler bile amblem sırf BMW diye geçirmeye çalışıyorlar. Bu konuda çevre tanıdık...vs. çok önemli.
    R serisinde yağ bakım periyodu 10bin km. Fazeri muhtemelen 5-6bin kmde yağ değişimine sokuyordunuz. Hesaplayiniz. Fazerin zincir dişli si kaç km de degisiyordu? Başa baş gelir bence.
    fakat bazı parçalar var ki; misal integral abs si olanlarda misal fren merkezi 4500TL :D
    CEM. ve yapiressami bunu beğendiler.

Ben varim.. Bir de Istanbul Kavacik civarinda saglam bir Usta ariyorum GS ten anlayan

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı TRIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben varim.. Bir de Istanbul Kavacik civarinda saglam bir Usta ariyorum GS ten anlayan
    Gerçi kavacık ta değil ama işinizi görür..
    Kağan TEZER
    507 821 09 84 Paracı da değildir,güvenebilirsiniz,

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    SELAAAAAMUN ALEYKUM.. GS CİLER MERHABA..
    atilla özelden msj attım sana..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

bi arkadaşım var transalpini sattı inazuma aldı .. ben mondial mc mi sattım cbr 250 aldım...şimdi ikimizde 1150 GS İSTİYOZ dün akşam kandildi ikimizde dua ettik hem kendimize hem birbirimize.. belki birimizden birisi kabul olur diye
    yolun sonu GS DİR diyor arkadaş..ancak alırken çok dikkat etmek lazım yoksa evi köyü sattırır adama diyolar GEÇMİŞİ BİLİNEN MAKİNE daima olsun 1-2 fazla olsun aman aman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAAAAAMUN ALEYKUM.. GS CİLER MERHABA..
    atilla özelden msj attım sana..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

bi arkadaşım var transalpini sattı inazuma aldı .. ben mondial mc mi sattım cbr 250 aldım...şimdi ikimizde 1150 GS İSTİYOZ dün akşam kandildi ikimizde dua ettik hem kendimize hem birbirimize.. belki birimizden birisi kabul olur diye
    yolun sonu GS DİR diyor arkadaş..ancak alırken çok dikkat etmek lazım yoksa evi köyü sattırır adama diyolar GEÇMİŞİ BİLİNEN MAKİNE daima olsun 1-2 fazla olsun aman aman
    rabbim dualarınızı kabul etsin,olmayana da nasip etsin.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Darısı benimde başıma

Temiz 1150 bulmak artık Asvalt üstünde altın aramak gibi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)