Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Puma 150 Cc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    S.A arkadaslar ben bugun ıtıbarı ıle bu motoru aldım ...

henuz cok fazla yaygınlasmadıgı ıcın bılgı edınemedım cok fazla ama motor cok harıka gorunuyor....

mukemmel bı heybetı var....

umarım sorun yaşamadan kazasız belasız yolumuza gideriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    knnylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim. bende windy S 125 almak için gittim bayiye Bayi ısrarla Puma'yı önerince bende bir araştırayım dedim. ama motor yeni olduğu için bi bilgide edinemedim. motor hakkındaki ilk izlenimlerini yazarsan bende haftaya siparişi vereceğim. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

m.ali arkadaşım motorum hayırlı olsun maşallah çok hoş duruyor. şuan bnde windy s 150 ve puma arasında kararsızım sana plaka dahil kaça mal oldu acaba bilgilendirir sen sevinirim ..

Arkadaşlar hemen izlenimlerinizi bekliyoruz.Farkettikleriniz artı eksi yazarsanız birçok alıcı için ipucu oluşturacak.

hocam bana sorar olursan puma derim plaka dahil 3300 dahil oldu motor cok cekiçi bi gören bi daha bakıyo motor ben burdayım diyo titreşim diye bişey asla yok motorda en yakın zamanda daha başka fotolarıda cekip koyacam

motor gerçekten çok güzel Allah kaza bela vermesin bnde cumartesi günü bayiye gidip bi görüşcem hayırlısı bakalım.. diğer fotolarıda bekleriz

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    hayırlı olsun ama 3300 lira çinli bir motor için çok değilmi sizce? 3300 lira gibi rakamlara ybr 125, cbf 150 yada apache 150 tercih edebilir ve uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirdiniz.

ben hala bu kadar para verip çinli alan arkadaşlarımızı bir türlü anlayamıyorum ne yazıkki. forumlarda çinli motorlardan neler çektiklerini, ne kadar çabuk döküldüklerini yazan yüzlerce topik varken hala neden bu motorları alıyorsunuz?

tabiyki para sizin ama ben şahsen bu motor sevdalısı arkadaşlarım adına üzülüyorum, bu tarz motorlar insanları motordan soğuttuğu gibi aldıkları fiyat kadarda masraf çıkarıp sıfır bir japon yada italyan parasına gelebiliyorlar. söylediklerimden alınıp kızmayın sakın. ben sadece motor sevdasını yaşayan bu insanların zar zor herşeyden kısarak biriktirdikleri parayı bu ucuz, kalitesiz ve güvensiz motorlara vermelerine üzülüyorum. yoksa herkes istediğini alamakta özgürdür.

bu sadece benim kendi fikimdir, katılanda olur katılmayanda. o yüzden polemik yaratacak cvp lar yazılmazsa sevinirim.

yeni motorunuz tekrar hayırlı olsun...

hocam sen kendine göre doğruyu söylüyor olabilirsin ama renkler ver zevkler hiç bir zaman tartışalamaz

twona

Kan Grubu: A Rh+

Dün, 16:54
    hayırlı olsun ama 3300 lira çinli bir motor için çok değilmi sizce? 3300 lira gibi rakamlara ybr 125, cbf 150 yada apache 150 tercih edebilir ve uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirdiniz.

ben hala bu kadar para verip çinli alan arkadaşlarımızı bir türlü anlayamıyorum ne yazıkki. forumlarda çinli motorlardan neler çektiklerini, ne kadar çabuk döküldüklerini yazan yüzlerce topik varken hala neden bu motorları alıyorsunuz?

tabiyki para sizin ama ben şahsen bu motor sevdalısı arkadaşlarım adına üzülüyorum, bu tarz motorlar insanları motordan soğuttuğu gibi aldıkları fiyat kadarda masraf çıkarıp sıfır bir japon yada italyan parasına gelebiliyorlar. söylediklerimden alınıp kızmayın sakın. ben sadece motor sevdasını yaşayan bu insanların zar zor herşeyden kısarak biriktirdikleri parayı bu ucuz, kalitesiz ve güvensiz motorlara vermelerine üzülüyorum. yoksa herkes istediğini alamakta özgürdür.

bu sadece benim kendi fikimdir, katılanda olur katılmayanda. o yüzden polemik yaratacak cvp lar yazılmazsa sevinirim.

yeni motorunuz tekrar hayırlı olsun...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1IOJ3HBmq
    Elbetde doğru söylüyor olabilirsin hatta doğruda fakat bir gösterge panelinin yada iki ön iç borusunun 1000 TL diskinin 500 TL ön arka lastiginin de en az 300 TL olduğunu farzedersek ÜÇ BÜYÜGÜN Japon üretim modellerinden birini almak asgari ücretin 600 TL olduğu ülkemizde bu vergiler ve fiyatlarla mümkün değil.Kaldıki ülkemize gelen üç büyüğün 125-150 cc motorları zaten çin ,hint, tayvan menşeeli.Yani kanunininkinden pek farklı değil.Bir kanuni antifanatigi olmakla birlikte kanuninin 150 cc modelleriyle yamaha honda arasına yada yanına biraz satış rakamlarından dolayı yaklaşabileceğini umuyorum.Biraz tip ve yol gidişi olarak ybr-cbf-apache le mücadele edebilir gibi görünmüyormu sizcede ? Tabiki bunu kullanıcı yorumlarıyla ve yollarda rastlayarak şahitlik edebileceğiz.Ve biraz olsun piyasa kızışabilir belki de fiyatlara yansır umarım.Kolay gelsin.

Motosikleti
    150 mcx
    ecza deposunda kuryelik yapıyorum...cbf apache ybr hepsiyle çalıştım ama bu farklı bir alet...bunu yapan fabrika çinde ybr motorunu yapan firma jianshedir..bu motor jianshe markası altında arjantin brezilya yunanistan dakullanılmaktadır ...bütün yabancı forum sitelerinde kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz....olumsuz bir yorumyok...üzerindeki motor yamaha srz 150nin birebir aynı motorudur...ben çok memnunum umarım bu memnuniyetim uzun vadeli olur.ama makine umut verici işçilik malzeme ben burdayım diyor ...yakıt şehir içi ortalama kullanımda 100 kmde 2 litre normal kullanımda....sıkıştırırsanda 2,5 lt geçmiyor...vakumlu karbüratör kullanılmış...yan sehpa açıkken çalışmaz...unutmadan frenler harika dengede iyi sadece aynaları çok kötü...göstergeler süper ...apaçhenin ataklığını bilirsiniz ama pumadaki ivmeleme müthiş ....benzersiz...gerisini kullandıkça görücez...unutmadan motoru cennet mah.deki ada motordan aldım ....büyük ve güzel biyer ilgi alaka güzel teşekkürler.....

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/test...#ixzz1IOeHPeaW

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    pumayı kullanan arkadaşlar,tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motoru korkmadan alacaksın rodaj bittikten sonra üşenmeyip lastiklerini iyi bir markayla değiştireceksin keyfine bakacaksın, kim ne derse desin!
    112ciyiz

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    Ben bu motordan almayı düşünüyorum,ama endişelerim yok degil.Daha motoru yeterince tecrübe eden olmadığından bilgi paylaşımı çok az.
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    Arkadaşlar motorumu 25.03.2011 tarihinde aldım.ve şuan 1200 km de yim.
    inanın şunu söyleyebilirim kanuninin bugüne kadar Çıkardığı ennnn İyi Motor...
    gerisini es geçin model tip vibrasyon hızlanma tork cekiş gücü yokuşlardaki gücü...

motor mükemmel ....

ama bu motordan da bi honda yamaha kalitesi beklemeyin....

ybr 125 den cbf 150 dende kalıtelı ıyı bı motor...

kalın sağlıcakla

son görebildiğim hız uzun yolda bayır aşağı 130!
    düz yolda max 123km falan hız yapıyor meraklılarına

slm arkadaslar

arkadaslar kanuni puma r6 eet belkı denıldıgı gıbı olabılır hersey yanı bırcok yorumu okudum ama 2 gun once kendım aldım sıfır 3 vıtes 85 rahat gordugumu soyluyebılırım ve gıderı gusel tek bırseyde yanılmayın sıfır tıtresım ıllakı hıssedıyorsun tıtresım oldugunu yanı vıbrasyon cok az var tabıkı ama gıderı cok gusel bır motor sımdılık cok memnunum yuksek motor rahatlıgı gusel bence deger verılen paraya herkesın gorusune ve dusuncesıne saygı duymak gerekır tesekkur ederım.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

he bu arada duzde 123 yapmıyor arkadasım bence daha gusel acmalısın 5. vıtes duz yolda 130 gordugumude soylemeden gecemıcem ;)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşım senin o açmak dediğin şey motorun canına okumak oluyor. Boşu boşuna ömrünü kısaltıyorsun. Bu tarz motor açma şeklini bu milletin kafasına kimler soktu merak ediyorum. Sabret, yumuşak kullan 2000 km'ye kadar kendiliğinden açılır. Ayrıca km saatleriniz dijital olmadığına ve de bir miktar hatalı gösterdiğine göre aradaki 3 -5 km/saat hız farkını konuşmanın da pek manası yok değil mi ?

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    Ne Diyeyim O Kadar Zorlamadım motorumu 130 Gordu İsen Motoru Çok Zorlamışşın Derim Ancak....

Ben Memnunum Sadece 1.vites kalkıs olarak gayet iyi ama uzamıyor 1 ve 2.de
    [B][COLOR="Red"][U]ANADOLU SİGORTA HER TÜRLÜ SİGORTA İŞLEMLERİ
    05548311017[/U][/COLOR][/B]

puma kullanıcıları cıkan sorunları yada iyi yonlerını yazabılırmı ? 2 hafta sonra alıcamda

cok ses cıkarıo felan deyenler vardı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)