Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Fastwind 200R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ybr çok kaliteli bi makina. Kalite bakımından Fastwınd ile karşılaştırılması çokta doğru olmaz. Fakat performans olarakta ybr den çok çok daha iyi. Şöyleki ybr ile tek kişi max 85 km hızla depo üzerine yatarak ulaşılabilen rüzgarlı yolda ben 120 ie yanından yatmadan geçebiliyorum. Normal kullanımda normal insanda 2,8 -3,1 arası yakıyor 100 km de. Ben o değerleri göremedim o başka. Benim motorda bende normal değiliz çünkü. Artçılı kullanımda gücü çok daha iyi hissedebiliyorsun. Kamyon sollarken 90 km hızda dip gaz yaptığında 120 yi kadranda hemen görürsün. 160 km hızı gördüm. İspatlamak için videosunuda çektim. http://www.youtube.com/watch?v=dHhfBD8fteo

Piyasada temiz ikinci elleri var. Bulabilirsen sağlam makinadır. Yolda bırakmaz. Tavsiye ederim.
    Esasında Şuan Mondial 100 MFH Cup'um Var Çıkardığı Sorunlardan Dolayı Lanet Ettim Çinliye Binmem Bir Daha Dedim, Ancak YBR Uzun Yolda Hız Olarak Sıkıntıya Düşürecek Gibi. Kilom 78 Boyum 1.78 Hani Şöyle Uzun Yolda Hızımı 100 - 110'a Sabitleyip Rahatça Gideceğim Bir Motor Arıyorum Desem Yalan Olmaz. Mondial Drift Almayı Planlıyordum Lakin 100 Km'de 3.5 Litre Gibi Yakıt Tüketimleri Var Biraz Sıkıştırınca ve Bu Yakıtın Karşılığını Vermiyor, Haa Fastwınd 200R Karşılığını Versin Yaksın Ona Amenna Derim.

160 Değil 140 Bile Görse Ağzımdan Girer Burnumdan Çıkar

Peki Yedek Parça Bulunabilirliği ve Fiyatları Nasıl ? Fastwınd Durduk Yerde Enteresan Sorunlar Çıkaran Bir Cihazmı Yoksa Yağını - Suyunu Koyarsam Sorunsuz Binermiyim ?

Dip Not: Alacağım YBR Eski Kasa Yuvarlak Far Olacak Yeni Kasa ESD Değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esasında Şuan Mondial 100 MFH Cup'um Var Çıkardığı Sorunlardan Dolayı Lanet Ettim Çinliye Binmem Bir Daha Dedim, Ancak YBR Uzun Yolda Hız Olarak Sıkıntıya Düşürecek Gibi. Kilom 78 Boyum 1.78 Hani Şöyle Uzun Yolda Hızımı 100 - 110'a Sabitleyip Rahatça Gideceğim Bir Motor Arıyorum Desem Yalan Olmaz. Mondial Drift Almayı Planlıyordum Lakin 100 Km'de 3.5 Litre Gibi Yakıt Tüketimleri Var Biraz Sıkıştırınca ve Bu Yakıtın Karşılığını Vermiyor, Haa Fastwınd 200R Karşılığını Versin Yaksın Ona Amenna Derim.

160 Değil 140 Bile Görse Ağzımdan Girer Burnumdan Çıkar

Peki Yedek Parça Bulunabilirliği ve Fiyatları Nasıl ? Fastwınd Durduk Yerde Enteresan Sorunlar Çıkaran Bir Cihazmı Yoksa Yağını - Suyunu Koyarsam Sorunsuz Binermiyim ?

Dip Not: Alacağım YBR Eski Kasa Yuvarlak Far Olacak Yeni Kasa ESD Değil.
    Bu makinada kronik sorun olarak sadece karbüratör var. Üzerinde gelen DENI karbüratörler motoru limitöre giriyormuşçasına boguyor. Piyasada 50 tlye normal bi çin malı yada orjinal KEIHIN karbüratör alırsan tadından yenmiyor. Motor aksamı silindir tur boyunun kısa olmasından dolayı hacim olarak hesaplanınca 200 cc. Fakat piyasadaki 200 cc lerden farklı. Piyasadakilerde 63,5 yada 65mm lik silindir bulunur. Fastwınd te 67,5 mm lik silindir var. Bu silindir çapı 250 cc lerde oluyor genelde. 200 cc olupta 67,5mm silindirli motor orjinalde ben başkasında görmedim. Antepte yarışlarda kullanılan motorlara yapıyorlar 67,5 mm lik silindirleri. Googleden de ararsan bu çapta olanlar modifiyeli parça diye geçiyor. Motor aksamı arıza çırtmaz. Fakat çıkarttığını varsayalım conta takımını özel kestirtmen, silindiri pistonu internet üzerinden alman gerekebilir. Bursa gibi biyerde sorgulattığımda ben böyle çapta parça bulamadım.
    plectrum ve C.Kaan bunu beğendiler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makinada kronik sorun olarak sadece karbüratör var. Üzerinde gelen DENI karbüratörler motoru limitöre giriyormuşçasına boguyor. Piyasada 50 tlye normal bi çin malı yada orjinal KEIHIN karbüratör alırsan tadından yenmiyor. Motor aksamı silindir tur boyunun kısa olmasından dolayı hacim olarak hesaplanınca 200 cc. Fakat piyasadaki 200 cc lerden farklı. Piyasadakilerde 63,5 yada 65mm lik silindir bulunur. Fastwınd te 67,5 mm lik silindir var. Bu silindir çapı 250 cc lerde oluyor genelde. 200 cc olupta 67,5mm silindirli motor orjinalde ben başkasında görmedim. Antepte yarışlarda kullanılan motorlara yapıyorlar 67,5 mm lik silindirleri. Googleden de ararsan bu çapta olanlar modifiyeli parça diye geçiyor. Motor aksamı arıza çırtmaz. Fakat çıkarttığını varsayalım conta takımını özel kestirtmen, silindiri pistonu internet üzerinden alman gerekebilir. Bursa gibi biyerde sorgulattığımda ben böyle çapta parça bulamadım.
    İşte Bu Tip Sorunlar Canımı Sıkıyor Ne Yazık'ki Bende İnternette Araştırdım Pek Ele Avuca Gelir Fastwınd Parçası Bulamadım. Ben Sanırım Yuvarlak Kafa Ybr Alacağım Gibi.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte Bu Tip Sorunlar Canımı Sıkıyor Ne Yazık'ki Bende İnternette Araştırdım Pek Ele Avuca Gelir Fastwınd Parçası Bulamadım. Ben Sanırım Yuvarlak Kafa Ybr Alacağım Gibi.
    Sorunu birazda kullanıcı çıkartır. En sorunsuzunu bile alsa adamın içinde varsa kurcalama merakı sorun çıkartmaya başlar. Örn; yamaha ybr esd ye değiştir yagını koy benzinini gez. Ama yok farını xenon yapıcam dersin, en sorunsuz elektrik tesisatında sorun çıkartırsın. Sonra şase yapar kablolar konjektörü yakarsın, irde bunları ulu orta yerde anlatırsın, oldumu sorunsuz motor rezil. Yani kullananda motosiklette dört dörtlük olmaz.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

serdaratici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    Selamlar kısmetse akşam a bende fastwind camiyasına dahil oluyorum.
    sizin motorlarda vites geçişleri sert ve gaz yememe durumu varmı yoksa motorun baskı balata debriyaj bitikmi anlıyamadımda test sürüşünde

Motosikleti
    Selamlar, vites geçişleri evet biraz sert. Bi ybr gibi yumuşak değil. Devirini iyi ayarlayınca debriyaj sızda gayet iyi geçiyor. Gaz yememe hangi devirden sonra var. 8000 - 10000 gibi ise ve üzerinde orjinalinde gelen DENİ karbüratör varsa hemen 60 tl ver ve başka karbüratör tak.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Artık üretilmiyor değil mi ?

2.elde fiyatlar uygn gibi ort. 2500 tl. 8 10 15 bin kmlerde.

Kafama yattı model elimdekini satarsam düşünüyorum.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    ben 1700 e aldım boyasız kazasız çok konforlu hafif de racing tadında.
    dostum karbüratör ne almam gerek.
    bu arada senin eski mesajları ve videonu izledim benim motor 110 u geçmiyo ya

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Valla 1700 e çok iyi almışsın. Güle güle kullanın.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    search16 ; senin eski mesajları ve videonu izledim benim motor 110 u geçmiyo.
    Sadece karbüratör değişimiyle 140-150 ler görülücekmi acaba
    ve son olarak karbüratör konusunda senin motorda kullandığının satın alma link i varmı _?

Motosikleti
    Benim karbüratörü aldığım satıcıyı nette bulamıyorum artık. Fakat bursa ışıklar motor var, nettede ararsanız buşekilde bulursunuz. Ben oradan aldım yeni bitane. MİKUNİ marka. YBR lerin karbüratör markası. Şimdilik sorun yok gibi. Devirlenmesi biraz KEIHIN e göre yavaş ve yüksek devire gelirken bir defa kesme yapıyor. Ayar yapılabilir. Işıklar motoru ararsanız onlar gönderim yapıyor.
    Süratte iş sadece karbüratör değişimi ile bitmiyor birçok hıza etki eden faktörler var. Onlar aşılması gerekli öncelikle.

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    Mikuni markayı Sen denedinmi yada etrafındakiler

Motosikleti
    Kullanıyorum. üzerindeki şuan o. gayet makul fiyatlı ve yakıtı azalttı biraz.

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    Ben yakıtı çok dert etmiyorum motor biraz serileşsin yeter YBR gibi gidiyor walla
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Güncellensin yeter.

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    search Selamlar ben karbüratör bulamadım
    şu link de bi şeyler buldum o da hangisi benimkine uyar bilmiyorum.
    http://www.motosport.com.tr/index.php?route=product/category&path=114_43&page=6

motoru satma fikrine kapılmıştım ama arka lastiği de performans yapıcam biraz makineyi hızlandırmak istiyorum en azından 140 ı rahat görsün.
    çünkü şu an en fazla 120 yapıo o da karbüratörü sonuna kadar açtırdığım halde.
    bi de hava filtresinin bi numarası olurmu _?

Motosikleti
    http://www.motosport.com.tr/index.ph...roduct_id=1862

Aynı sitede var. Sende bundan bahsettin sanırım. Bendekinin aynısı. Dişli durumun nasıl orjinaller mi var. Birde yapabilirsen silindir ve üst kapaktan 1er mm taşlama yaptır. Amaç yanma odasını daraltıp patlamayı arttırmak. Ben yaptım arada hissedilir fark var.

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    Motor orjinal hiç bir şeyi ile oynamadım. sadece çanta taktım. arka lastik kalın ama normalinden.
    silindir ile üst kapak olayını tamircime sorayım becerebilirmi eminde değilim Ama Karbüratörü istedicem sonuçları tarşırız.

Motosikleti
    Kuba Fastwind 200R
    karbüratör ü aldım 250cc uyumlu sheng wey
    deneme aşamasında çok abandım eski hali 125 den 135 e çıktı son hız. Daha büyük beklentiler içerisindeydim ama olmadı
    ancak vites arası hızlanmalar çok bariz değişti. ışıkdan ışığa tvs apache ile test ettik adam arkada kayboldu çok iyi oldu motor.
    daha önce dediğim gibi 2 kişi biniyoruz die büyük lastik taktırmıştık arkaya herhalde performans lastiği ile sanırım 140 üstü yapar motor ancak lastik daha sıfır azcık eskisin değiştiricem.
    yakıt sarfıyatını ölçemedim 1-2 haftaya oda belli olur.
    Ama bi şey dikkatimi çekti eski karbüratör ile sabahları ciklesiz çalıştıramıyordum şimdi normal mod da iken çalışıyor bu da güzel oldu
    Selamlar

Motosikleti
    İyi olmasına sevindim. Ama lastik hızda önemli faktör. Bende inceltmeyi düşünüyordum biraz daha. Kabüratörü geldigi gibi taktın sanırım. İğneyi bir tırnak yukarı alabilirsen dahada iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler