Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kuba Fastwind 200R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motoru servise verirken 10 tl lik yanı 2 küsür lite benzin almıştım. bugun akşam gezmeye cıktım dışarı. motor çok ısındı verdiği hava ayaklarımı yakıyordu neredeyse. biraz o şekilde devir saati 3ile4 arasındayken kullandım. bi süre sonra motor ıkınmaya basladı bi süre sarsıldı sonra durdu. ne kadar uğraştıysam çalımadı. bi süre bekledim çok sinirlendim neden çalışmıyor diye. sonra farkettim ki benzin bitmiş o hırsla gidip depoyu doldurdum. toplamda 10 tl lik yakıt beni 65.7 km götürdü. ilk acemiliklere ve yeni motor olmasına rağmen bence iyi yol yaptı siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? bu arada ben deviri 3ila 4 arasında tutmaya calışıyorum. Doğru devrin o oldgunu düşünüyorum.yanlışım varsa düzeltin lütfen. bunların dışında motor mukkemmel. tavsiye edermisiniz diye soran varsa evet edrim. elimden geldiğince gunluk paylaşımlar yapmaya calışacağm. Umarım faydalı olur. İyi formlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan.

Deviri 5-6 bin'e kadar çıkarabilirsin, 3-4 bin çok düşük. Asıl önemli olan gazı çok açmaman. Motorda koşullar ne olursa olsun gaz kolunu ilk 500 km yarım turdan fazla açmamaya çalış. Bu sebepten yeni motorda artçı almayın, yük taşımayın derler, çünkü motor gitmeyeceğinden gaza yüklenirsin, bu da motoru zorlar. Sonrasında biraz daha açabilirsin ama 1000 km'ye gelmeden tam gaz gitme. Hiçbir koşuldada, ne olursa olsun devir saatinin kırmızı bölgeye girmesine izin verme. Tam olarak açılması 2000 - 2500 km'yi bulur ama 1000 km sonrası istediğin gibi kullanabilirsin. Yağ değişimlerinde kesinlikle motora otomobil yağı koydurtma. Mümkünse tam sentetik motosiklet yağı kullan.

Yakıt tüketimi motor sıkışık olduğundan başta biraz fazla olur, sonra açıldıkça biraz düşer.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan.

Deviri 5-6 bin'e kadar çıkarabilirsin, 3-4 bin çok düşük. Asıl önemli olan gazı çok açmaman. Motorda koşullar ne olursa olsun gaz kolunu ilk 500 km yarım turdan fazla açmamaya çalış. Bu sebepten yeni motorda artçı almayın, yük taşımayın derler, çünkü motor gitmeyeceğinden gaza yüklenirsin, bu da motoru zorlar. Sonrasında biraz daha açabilirsin ama 1000 km'ye gelmeden tam gaz gitme. Hiçbir koşuldada, ne olursa olsun devir saatinin kırmızı bölgeye girmesine izin verme. Tam olarak açılması 2000 - 2500 km'yi bulur ama 1000 km sonrası istediğin gibi kullanabilirsin. Yağ değişimlerinde kesinlikle motora otomobil yağı koydurtma. Mümkünse tam sentetik motosiklet yağı kullan.

Yakıt tüketimi motor sıkışık olduğundan başta biraz fazla olur, sonra açıldıkça biraz düşer.
    çok teşekkür ederim üstadım önemli bilgiler için. devir olayı süper oldu yoksa motorun canını cıkaracaktım

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı HatayLee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru servise verirken 10 tl lik yanı 2 küsür lite benzin almıştım. bugun akşam gezmeye cıktım dışarı. motor çok ısındı verdiği hava ayaklarımı yakıyordu neredeyse. biraz o şekilde devir saati 3ile4 arasındayken kullandım. bi süre sonra motor ıkınmaya basladı bi süre sarsıldı sonra durdu. ne kadar uğraştıysam çalımadı. bi süre bekledim çok sinirlendim neden çalışmıyor diye. sonra farkettim ki benzin bitmiş o hırsla gidip depoyu doldurdum. toplamda 10 tl lik yakıt beni 65.7 km götürdü. ilk acemiliklere ve yeni motor olmasına rağmen bence iyi yol yaptı siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? bu arada ben deviri 3ila 4 arasında tutmaya calışıyorum. Doğru devrin o oldgunu düşünüyorum.yanlışım varsa düzeltin lütfen. bunların dışında motor mukkemmel. tavsiye edermisiniz diye soran varsa evet edrim. elimden geldiğince gunluk paylaşımlar yapmaya calışacağm. Umarım faydalı olur. İyi formlar.
    Aynı şey benim de başıma gelmişti.Motoru aldığım gün 10 tl lik benzin vardı 50 km felan gezdim.Diğer günde yine motorla geziyodum ama şehir dışına çıkmıştım acemi oldugum icin boş yollarda kullanmak istemiştim motoru yeni almışım tabi benzin varmı yokmu hiç aklımın ucundan geçmiyor :D Motor stop etti ne yaptıysam çalıştıramadım serviste bana epey uzaktaydı arasaydım da gelmezdi diye düşündüm.Motorun sagına soluna bakmaya basladım.Benzin muslugunu görünce aklıma geldi benzin bitmiş olacağı Sonra yedeğe alıp en yakın benzinliğe gittim :D

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Benzin tüketimi fazla olan bir makinadır. Fakat kendi cc sinde çoğuna kök söktürür performansta.

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

çok teşekkür ederim üstadım tavsiyelerin için. lastik olarak önerebileceğin bir marka model vardmıdır üstadım ? bu arada tavsiyene uyup sabedeceğim nasıl olsa ilerde ucak olur bu motorum
    Arka lastik ebadı çok zor bulan bir lastik. Prelli de var sağlam olarak. Uzak doğu markalarında var ama onu alacaksan zaten üzerindeki aynı yerden gelme.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

motor mukemmel arkadaşlar gunden gune dahada guzelleşiyor. Lastikleri servise sordurdum bu hatay yolunda idare eder şimdilik seni dedi. Bende ileri bi tarihe bıraktım değiştirmeyi. Devri 5-6 arasında oldugu zaman motor daha iyi randıman veriyor. 1 ve 2. viteste hafif titremeler var ama 2 den sonra hissedilmiyor. 150 km buldu motor şimdilik bi şikayetim yok. herkese iyi forumlar iyi sürüşler.

Motosikleti
    motor mukemmel arkadaşlar gunden gune dahada guzelleşiyor. Lastikleri servise sordurdum bu hatay yolunda idare eder şimdilik seni dedi. Bende ileri bi tarihe bıraktım değiştirmeyi. Devri 5-6 arasında oldugu zaman motor daha iyi randıman veriyor. 1 ve 2. viteste hafif titremeler var ama 2 den sonra hissedilmiyor. 150 km buldu motor şimdilik bi şikayetim yok. herkese iyi forumlar iyi sürüşler.
    Motoru anladıkta sen kendini bi tanıt bakalım. Neiş yaparsın yaş kaç.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    HatayLee en yakın zamanda fotoları bekliyoruz

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru anladıkta sen kendini bi tanıt bakalım. Neiş yaparsın yaş kaç.
    Ben mustafa 25 yaşındayım. Hataylıyım. Burada üniversite okuyorum. Aynı zamanda bilgisayar operatörüyüm. Bilgisayarı sevdiğim için zamanımın çoğunu ona ayırıyorum.

@windyS150
    Üstadım en kısa zamanda ekleyeceğim fotoları

Motosikleti
    Ben mustafa 25 yaşındayım. Hataylıyım. Burada üniversite okuyorum. Aynı zamanda bilgisayar operatörüyüm. Bilgisayarı sevdiğim için zamanımın çoğunu ona ayırıyorum.

@windyS150
    Üstadım en kısa zamanda ekleyeceğim fotoları
    Fotolarıda koyda seyir yapalım biraz

Motosikleti
    ''HatayLee'' de gitti. Umarım başına bir iş gelmemiştir.

Motosikleti
    Bugün yeni KE-HİN karbüratörüm geldi. Sonuç süper. 160km/s son. Nos takılmış gibi adeta. Alttaki foto kanıtı. Düz ve neredeyse 0 rüzgarlı bir yol.

By casus16 at 2012-08-03

By casus16 at 2012-08-03

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    devir kaç gösteriyor ?

Saırım 6000 civarında. yani daha da hızlı gidebilir öyle mi ?

peki son hıza geldiğinizde motor artık parçalanacak gibi bir his oluyor mu ?

yani tehlikeli olmaya başladığını düşündünüz mü ? titreşim vb açısından

Motosikleti
    Devir saati ibresi güneşten yukarı kıvrıldı orada takılı kaldı. Son hıza gelince motorda titreşim hissedilmiyor ve motor sesi azalıyor. Video eklemeyi beceremedim. Bu foto videodan çekildi.

arkadaşlar motorda ayak marşı var mı ?

Motosikleti
    Alıntı bayib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorda ayak marşı var mı ?
    Var. Alıcanmı, meraktanmı sordun

nasipse almayı düşünüyorum

Motosikleti
    Hadi hayırlısı. Tekim forumda kullanıcı olarak.

birkaç arkadaş daha var galiba ben şuanda araştrıyorum okul zamanı yaklasıyor şimdilık almayacagm şubattan sonra falan almayı düşnüyorum ama kafama en iyi yatan motor aksilik olmazsa bu canavarı alacağım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    search16.. bugün gebzede doguş otomotivin karşısında bulundunuzmu...??

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler