Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı bogazkesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyaslamak istediğim görüntü değil... Parçaları arasında kalite farkı varmı yokmu... performans gibi konular...
    arkadaşımın keeway ss nin krank mili kırıldı.motor 1 yıllık bile değil.servis bunu yapmak için arkadaştan para istemiş.garantiye girmesi lazımmış ama yapmamışlar.
    şimdi eleman motomax ı tüketici hakları ile ilgili mahkemeye verdi ve motoru iade edip parasını geri almak istiyor.
    bu verdiğim örnek kalite açısından değerlendirme yapmak için yeterli olur sanırım.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bogazkesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway/supershadow
    Alıntı motopirate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımın keeway ss nin krank mili kırıldı.motor 1 yıllık bile değil.servis bunu yapmak için arkadaştan para istemiş.garantiye girmesi lazımmış ama yapmamışlar.
    şimdi eleman motomax ı tüketici hakları ile ilgili mahkemeye verdi ve motoru iade edip parasını geri almak istiyor.
    bu verdiğim örnek kalite açısından değerlendirme yapmak için yeterli olur sanırım.
    Benim SuperShadow 10.000 km yi gördü servise periyodik bakım harici götürmedim hiç.... arıza yapan parçası hiç olmadı... yaz sıcağında 1200 km lik uzun yol seyahatide yaptım çok şükür beni yolda bırakmadı...

Şimdi benmi şanslıyım yoksa arkadaşınmı şanssız? önyargılı davranmak için bence acele etme...

Gelelim Servis Mevzusuna hepimizin bildiği birşey varki Falanca markanın Servisleri 10 numaradır diye birşey mümkün değildir... Ülkemizde markaya göre servis değerlendiremeyiz... işini dürüst yapan insanlar vardır, bide işini dürüstçe ve düzgün yapmayan insanlar vardır...

Motomax'a gelincede evet sorunlu bir firma... Ancak aynı sorunları alman markası getiren firmalardada yaşıyor arkadaşlaırımız....

İnşallah motorlarınızda ve firmanızda sorun yaşamazsın... ancak yinede acele etme önyargılı davranmak için... ve ben yinede bir buluşma gerçekleştirip roadstar kullanan arkadaşlarımızla biraraya gelerek konuşup paylaşmayı tercih ederim...
    [COLOR="Red"][COLOR="Blue"][B]Sallan Yuvarlan Ama Taş Gibi OLL RockNRoll...:pr: [/B][/COLOR][/COLOR]

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    savaşkayan ağabey ve motopirate arkadaşım. bu aralaro kadar yoüğunum ki. haftamın yarısı elazığda yarısıı malatyada geçiyor. zaten ev armak kpss'ile uğraşmak aklıma internet cafeye gitmeme fırsat bırakmıyor.

uğur numaranı aldım. özel mesaj atmıştım sana. ankaraya gelince muhakkak ararım. bu arada yine muğlaya da gideceğim büyük ihtimalle. bakalım. kısmet olursa görüşüp tanışırız.

motosiklet hakkında birkaç şey söyleyeyim de foruma ayıp olmasın

motosikleti bir aydır ağabeyim kullanıyor muğlada. bujiyi yaktığını sanmıştık ama aldığı benzine pislik karıştığını öğrendik. sonra düzeldi. onun dışında her şey aynı. 500 km olunca bakıma gidecek. yağ filan değişecek. bakım olunca ne eksik ne fazla paylaşırım.
    Children of GRAVE...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı bogazkesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim SuperShadow 10.000 km yi gördü servise periyodik bakım harici götürmedim hiç.... arıza yapan parçası hiç olmadı... yaz sıcağında 1200 km lik uzun yol seyahatide yaptım çok şükür beni yolda bırakmadı...

Şimdi benmi şanslıyım yoksa arkadaşınmı şanssız? önyargılı davranmak için bence acele etme...

Gelelim Servis Mevzusuna hepimizin bildiği birşey varki Falanca markanın Servisleri 10 numaradır diye birşey mümkün değildir... Ülkemizde markaya göre servis değerlendiremeyiz... işini dürüst yapan insanlar vardır, bide işini dürüstçe ve düzgün yapmayan insanlar vardır...

Motomax'a gelincede evet sorunlu bir firma... Ancak aynı sorunları alman markası getiren firmalardada yaşıyor arkadaşlaırımız....

İnşallah motorlarınızda ve firmanızda sorun yaşamazsın... ancak yinede acele etme önyargılı davranmak için... ve ben yinede bir buluşma gerçekleştirip roadstar kullanan arkadaşlarımızla biraraya gelerek konuşup paylaşmayı tercih ederim...
    anlayamadığım birşey var:biz bu sağlamlık konusunu tartışarak ve sonuçta hangi motorun daha sağlam olduğunu ispatlarsak birbirimizle ''yok efendim senin motorun dandikte benimki iyi''ya da''bu motoru alarak iyi kazık yemişsin dostum''
    gibi diyaloglaramı gireceğiz yoksa motor satın almak isteyen arkadaşlara yardımcımı olacağız.eğer keeway alacaklarsa artık keeway satılmıyor haberleri ola.ikinici el sağlam! bir keeway bulurlarsa ne ala.
    bu arada aynı şehirde olsam mutlaka gelirdim.ama tartışmak için değil,beraber yol yapmak için.

Alıntı fenoktadenokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaşkayan ağabey ve motopirate arkadaşım. bu aralaro kadar yoüğunum ki. haftamın yarısı elazığda yarısıı malatyada geçiyor. zaten ev armak kpss'ile uğraşmak aklıma internet cafeye gitmeme fırsat bırakmıyor.

uğur numaranı aldım. özel mesaj atmıştım sana. ankaraya gelince muhakkak ararım. bu arada yine muğlaya da gideceğim büyük ihtimalle. bakalım. kısmet olursa görüşüp tanışırız.

motosiklet hakkında birkaç şey söyleyeyim de foruma ayıp olmasın

motosikleti bir aydır ağabeyim kullanıyor muğlada. bujiyi yaktığını sanmıştık ama aldığı benzine pislik karıştığını öğrendik. sonra düzeldi. onun dışında her şey aynı. 500 km olunca bakıma gidecek. yağ filan değişecek. bakım olunca ne eksik ne fazla paylaşırım.
    yaw hiç binmemişsin sende motora kardeşim.500km mi.yaw ben ayda en az 1000km yapıyorum.biraz kullanın artık şu motorunuzu arkadaşlar.savaşkayan abi bu lafım sanada gitsin.mesajını aldım.ankaraya beklerim.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    eee motosiklet yanımda değil ne yapayım... yoksa affetmem km'leri ya neyse.
    Children of GRAVE...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=
    yaw hiç binmemişsin sende motora kardeşim.500km mi.yaw ben ayda en az 1000km yapıyorum.biraz kullanın artık şu motorunuzu arkadaşlar.savaşkayan abi bu lafım sanada gitsin.mesajını aldım.ankaraya beklerim.[/QUOTE]

Buralarda hava ayazlamaya başladı.Motorun üzerinde donuyorum:(
    Motosikleti koyduğum garajda da yoğun bir tamir çalışması var kapının önüne dünya kadar kum yığdılar.Geçen pazar günü motoru silmekle geçti desem yeri var.Şimdilik sarıp sarmaladım.Arife günü için kendime izin verdim motora bineceğim.
    Ehliyetim olsa bile Ankara'ya motorla gidemem.Biz kimmm motorla Ankara'ya gitmek kim.
    Aslında ben zaten ayda bir kaç kez ankaraya gidip geliyorum.Benim için ankara şöyle bi şey Esenboğa,Havaş terminali,Yargıtay.Bi de etrafta insanlar, arabalar, binalar filan var.
    Zaman darlığında Ankara böyle bi şey oluyo.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralarda hava ayazlamaya başladı.Motorun üzerinde donuyorum:(
    Motosikleti koyduğum garajda da yoğun bir tamir çalışması var kapının önüne dünya kadar kum yığdılar.Geçen pazar günü motoru silmekle geçti desem yeri var.Şimdilik sarıp sarmaladım.Arife günü için kendime izin verdim motora bineceğim.
    Ehliyetim olsa bile Ankara'ya motorla gidemem.Biz kimmm motorla Ankara'ya gitmek kim.
    Aslında ben zaten ayda bir kaç kez ankaraya gidip geliyorum.Benim için ankara şöyle bi şey Esenboğa,Havaş terminali,Yargıtay.Bi de etrafta insanlar, arabalar, binalar filan var.
    Zaman darlığında Ankara böyle bi şey oluyo.
    ya bu arada bu topic ankara-elazığ-çorlu şeytan üçgeni gibi oldu.
    topiğe diğer arkadaşlarında yazmasını isteriz.
    haa yazmıyomusunuz kardeşim,biz birbirimeze yeteriz o zaman.
    sözüm meclisten dışarı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ya bu arada bu topic ankara-elazığ-çorlu şeytan üçgeni gibi oldu.
    topiğe diğer arkadaşlarında yazmasını isteriz.
    haa yazmıyomusunuz kardeşim,biz birbirimeze yeteriz o zaman.
    sözüm meclisten dışarı.
    Acaba bu bisan'cıların profilinde mi var bi problem?
    "aldık bi motor işte,sorun yok,takıntımız yok,geziyoruz,biz zaten işin janjanlı motor alma ve gezme tadına yoğunlaştık ,daha ne yazalım,"modunda olabilir Bisancılar.
    mod değişikliğinde burası kaynayacaktır umarım

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Acaba bu bisan'cıların profilinde mi var bi problem?
    "aldık bi motor işte,sorun yok,takıntımız yok,geziyoruz,biz zaten işin janjanlı motor alma ve gezme tadına yoğunlaştık ,daha ne yazalım,"modunda olabilir Bisancılar.
    mod değişikliğinde burası kaynayacaktır umarım
    olabilir.durum öyleyse eğer bu aralar topiğe yazmamalarının nedeni muhtemelen budur.bizde zaten sıkıntımız olduğundan değilde topic yoklamak için yazıyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    olabilir.durum öyleyse eğer bu aralar topiğe yazmamalarının nedeni muhtemelen budur.bizde zaten sıkıntımız olduğundan değilde topic yoklamak için yazıyoruz.
    Ehliyet yok,havalar ayaz,korumalı pantol yok heves nasıl olsun motora binelim .E bizim motorlar arıza filan da yapmıyo durduğu yerde.Haliyle topic hareketsiz kalıyo.normaldir.
    Ee daha daha nasılsınız bakalım?

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    tam gaz binmeye devam ama son iki gündür hava iyice soğudu ve motor soğuk hava için karbüratöre ayar yapmadığım için tekleyip duruyo arada bir.dün adeta motora yüzme öğrettim ve ders sonunda motoruma yüzme sertifikası verdimne yağmur yağdı öyle saatlerce.ve ben o yağmurda akşama kadar motor üstündeydim.allahtan şifayı kapmadım.bugünde soğuk ama güneşli bir gündü ben yine tam gaz.kar yağmasını bekliyorum.buzda dans yapacam motorla.
    geçen yıl eski motorumla kar yağışı ile beraber yol almıştım.çok tehlikeli ama bir o kadarda keyifli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben en son buzda kullandığımda motorumu sattırmıştı annem babam yıllar önce.
    Bayramda ayvalıkta go-cart kullandım.Yağmur yağınca değişiklik olsun diye ıslak pisti bile denedim.
    Günler sonra bugün motorum güneş gördü.4 km kadar kullandım.Motor kullanmayı
    özlemişim.İyi geldi.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    su,yağmur,çamur demişken...bu tip hava koşullarında sürmenin bir sakıncası daha bujilerin nemlenip düzgün çalışmaması.bu bilgiye sevgili hakan usta ile motoru inceledikten sonra karar verdim.bujiler yakında değişecek sanırım.şimdiye kadar bir kere değiştirdim ama naapalım.dikkat etmek lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    su,yağmur,çamur demişken...bu tip hava koşullarında sürmenin bir sakıncası daha bujilerin nemlenip düzgün çalışmaması.bu bilgiye sevgili hakan usta ile motoru inceledikten sonra karar verdim.bujiler yakında değişecek sanırım.şimdiye kadar bir kere değiştirdim ama naapalım.dikkat etmek lazım.

Benim motor henüz 822 km de oldugu icin bujiler alarm vermedi daha.
    2 tane yedek bosh buji var sosis çantada.
    Senin motorun kaç km de?
    Bir arkadaşım bana özel pantolon dikiyor motor için,düzgün yapabilirse kışın da motor kullanırım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Benim motor henüz 822 km de oldugu icin bujiler alarm vermedi daha.
    2 tane yedek bosh buji var sosis çantada.
    Senin motorun kaç km de?
    Bir arkadaşım bana özel pantolon dikiyor motor için,düzgün yapabilirse kışın da motor kullanırım diye düşünüyorum.
    kışın ben 25-30 gün yatırırım motoru muhtemelen.aman ha bosh marka bujiyi ömrü bittikten sonra tekrar aynı marka bujiden alma.dün motorcu06 ustamda söyledi bunu.zaten kimse tavsiye etmiyor bosh bujiyi.ngk bizim makinalara tam uygun.pantolon fikrin güzel...bende dün bellik aldım.40 euro bayıldık yine ama sağlık için gerekli.farkındamısın bu aralar topicte kimse yazmıyo.nereye gitti millet.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben bosh bujiyi yolda belde lazım olur diye aldım zaten ola ki bujiler bozulur filan diye.Yoksa kesinlikle düzenli olarak kullanmam.
    CR7HIX 7544 NGK IRIDIUM IX alıp takacağım ilk fırsatta.Şu anda da üzerinde NGK var ama hangi modeli bilmiyorum.Söküp bakmaya da üşendim doğrusu.Ben belliği neredeyse 2 aydır kullanıyorum hem güven veriyor hem de belden üşümeye engel oluyor alırken omuzlara kadar uzanan bir bellik vardı Abartılı olur diye almadım ama şimdi pişmanım.
    Bujileri kaç bin km de değiştiriyorsun?

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    2700 km sorun çıkarmıştı o yüzden değiştirdim ama daha uzun ömürlü olduklarını biliyorum.aslında her genel bakımda değişir bujiler.zaten çok pahalı da değil.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    atkadaşlar tekrar merhaba. unutmuşsunuzdur belki... mehmet ben

dün acaip bi gelişme oldu. ağabeyim motoru o kadar beğendi ki malatyaya motoru değil bizim focus'u gönderecekmiş. motorun zevkini aldım sana vermem bi daha diyor. hatta bi SKYGO varnış ikinci el. sana onu alıp yollayayım diyor eleman arabaya binmez olmuş... tutturmuş sana gönderecem arabayı, motoru elleme diyor. hevesimiz kursağımızda kalmak üzere yani. yar etmem motoru ona. gidip kendim göndertecem motosikleti.

bu arada siz nerden yakıt alıyorsunuz. ben ilk defa PO 95 oktan süper koydum. canavar gibi çalışıyordu. sonra shell 95süper koydum ve malatyaya geldim. ondan sonra aynı gün ağabey aradı işte motosiklet çalışmıyor diye. önce bujiden şüphelendik ama ustaya götürünce deponun pislik yaptığını öğrendik. o pisliğin PO'dan mı yoksa shell'den mi aldığını anlamadık. depodan acaip kömür gibi taneler çıkmış. şimdi gitmiş yine shell'den fullemiş ve yine tekliyor diyor ama ben ona havalardan daolabileceğini söyledim...

siz hangi yakıtı tavsiye edersiniz.
    Children of GRAVE...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı fenoktadenokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atkadaşlar tekrar merhaba. unutmuşsunuzdur belki... mehmet ben

dün acaip bi gelişme oldu. ağabeyim motoru o kadar beğendi ki malatyaya motoru değil bizim focus'u gönderecekmiş. motorun zevkini aldım sana vermem bi daha diyor. hatta bi SKYGO varnış ikinci el. sana onu alıp yollayayım diyor eleman arabaya binmez olmuş... tutturmuş sana gönderecem arabayı, motoru elleme diyor. hevesimiz kursağımızda kalmak üzere yani. yar etmem motoru ona. gidip kendim göndertecem motosikleti.

bu arada siz nerden yakıt alıyorsunuz. ben ilk defa PO 95 oktan süper koydum. canavar gibi çalışıyordu. sonra shell 95süper koydum ve malatyaya geldim. ondan sonra aynı gün ağabey aradı işte motosiklet çalışmıyor diye. önce bujiden şüphelendik ama ustaya götürünce deponun pislik yaptığını öğrendik. o pisliğin PO'dan mı yoksa shell'den mi aldığını anlamadık. depodan acaip kömür gibi taneler çıkmış. şimdi gitmiş yine shell'den fullemiş ve yine tekliyor diyor ama ben ona havalardan daolabileceğini söyledim...

siz hangi yakıtı tavsiye edersiniz.
    nerelerdesin mehmet...özlettin kendini.demek motor elden gidecek gibi haama abinin araba yollaması büyük jest bence.zaten kışda kapıda.motor için kısa bir dönem uyku vakti gelir 2 ay sonra.
    benzin konusunda shell en kalite benzini satar ama istasyonuna göre değişiklik gösterebilir bu.benim deponun içindede kağıt parçası var ama nerden girmiş oraya anlamdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mehmet hoşgeldin,unutmuştuk biz seni yaa.
    Deponun önüne bir benzin filtresi takacaksın,bir kaç binde bir değiştireceksin.
    Ben araba kullanırken Shell in ne mazotundan ne benzininden memnun kaldım.
    Şimdi benzini de mazotu da opet ve PO dan alıyorum.O da sadece güvendiğim istasyonlardan.
    Benim motorun yerine focus gönderecek bi abim olsa her gün el öpmeye giderim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler