Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese.

Dün itibari ile 2007 model 8300 kmde bir roadstar alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Bu motoru tercih etmemdeki ilk sebep V makine olması, Bobber'a yatkın olması ve de elimde bolca yedek parçasının olmasıdır. Size birkaç sorum olucak bazı hususlarda;

öncelikle sizdede yüksek devirlere yaklaştığınızda ayak peglerinde vibrasyon oluyor mu? Dün en son ayaklarımı koruma demirine koymak zorunda kaldım. Bir de km göstergesinin satbilitesi ne kadar doğrudur? Çünkü ibre aldı başını gitti tel kopacak diye gazı açamadım

Sağlıcakla.
    ARBETUS hoşgeldin motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürmeni dilerim

Bu arada arkadaşlar ARBETUS dan bazı parçalar aldım piyasa fiyatının yarısından bile ucuza geldi parça ihtiyacı olan arkadaşlara duyrulur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Arkadaşlar roadstar 250 yedek parçaları nereden temin edilmektedir?

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoz açmak pek ustalık gerektirecek bir iş değil aslında. Önemli olan egsozu açmaya çalışırken egsozun sarartılmaması. Egsozun içinde perdeler var bunları kaynak ile kesip alacak.

İki motor arasında fark yok demişsin de ben hangi motorlar olduğunu anlayamadım. Ben keeway, ledov ve bisanı karşılaştırdğımda aralarında uzaktan bakıldığında pek fark yok gibi görünse de mekanik olarak karşılaştırdığımda çeşitli farklılıklar gördüm. Mesela keeway ile roadstar arasında motorun mekanik aksamındaki dişli boyutları bile farklı.
    Bilgi için teşekkür ederim. Ben zaaten keeway kullanmıyorum da kewaay ile bisanı da karşılaştırmamıştım

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki mesajları bir zahmet okuyun.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    süleyman abi 110 yaklaşınca gaz yemiyo gibi oluyo sonra düzeliyo hava filtresi temiz. acaba süngerden dolayı yeterince havayı alamıyomu

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bens ana yardımcı olabilirim parça hususunda.

hayırlı olsun diye arkadaşlara teşekkür ederim.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süleyman abi 110 yaklaşınca gaz yemiyo gibi oluyo sonra düzeliyo hava filtresi temiz. acaba süngerden dolayı yeterince havayı alamıyomu
    Gaz yemiyor gibi oluyor derken nasıl olduğunu tam anlayamadım. 110 a geldiğinde motor bogulup 110 u geçince hareketleniyormu ?

Gaz yemeyişi nasıl düzeliyor 110 da 5-6 sn sonramı yükseliyor yoksa başka bir hareket sonrasımı ?

Bizim motorlarda Gv 250 lilerde olduğu gibi belirli bir hızdan sonra daha fazla sürati önleyici bir sistem yok.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    boğuluyor gibi oluyo 5-6 saniye sonra düzeliyo hız artıyo tekrar. redline mi diyolar ne onun gibi bişe oluyo benim bildiğimde bizimkilerde öyle bişe yok .5 inci vitesteyken mesela devir yükselince oluyo zaten diğer viteslerde sıkıştırmıyom

Motosikleti
    arkamdan biri tutuyomuş gibi oluyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkamdan biri tutuyomuş gibi oluyo
    motorun kış mevsiminde uzun süre yattıysa depodaki pislikler sebebiyle benzin filtren tıkanmış olabilir,benzin filtreni kontrol et,eğer kirliyse depoyu temiz benzinle doldur,ayrıca uzun süre yatan motorun sibobları karıncalanınca dediğin sorun ortaya çıkar,depoya makul miktarda benzin katkısı koy o şekilde dene.

Motosikleti
    teşekkürler savaş abi di deneyim

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yaw acaba cdi ünitesinden mi kaynaklanıyor?bizimkiler de öle bir durum var ya bu arada herkese güvenli ve keyifli sürüşler
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    Herkese merhabalar. Saygılar Savaş abime, Bu sezsonda güzel, bizlere örnek olabilecek gezilerini sabırsızlıkla bekliyorum. Erzincan'da bahar yeni geldi sayılır. Motorumu yavaş yavaş sık kullanmaya başlıyorum.

Roadstarı performanslı kullanan arkadaşlara soruyorum....
    Malumunuz devir göstergemiz yok. Fakat motoru yormadan maksimum vites geçişlerinin yapılabileceği hızları bilen va mı? Mesela 1. den 2. vitese 40km/h, 2.den 3'e 70km/h, 3.den 4'e 90 km/h, 4.den 5'e 110 km/h uygun mu sizce???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı peu106gti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Saygılar Savaş abime, Bu sezsonda güzel, bizlere örnek olabilecek gezilerini sabırsızlıkla bekliyorum. Erzincan'da bahar yeni geldi sayılır. Motorumu yavaş yavaş sık kullanmaya başlıyorum.

Roadstarı performanslı kullanan arkadaşlara soruyorum....
    Malumunuz devir göstergemiz yok. Fakat motoru yormadan maksimum vites geçişlerinin yapılabileceği hızları bilen va mı? Mesela 1. den 2. vitese 40km/h, 2.den 3'e 70km/h, 3.den 4'e 90 km/h, 4.den 5'e 110 km/h uygun mu sizce???
    dostum merhaba,
    motorlar hazırlanıyor geziler için.
    şu günlerde ofisteki yoğunlugu atlatmaya çalışıyorum
    Ondan sonrasında rabbim izin verirse geçen yıldan çok daha güzel geziler olacak inşallah.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum merhaba,
    motorlar hazırlanıyor geziler için.
    şu günlerde ofisteki yoğunlugu atlatmaya çalışıyorum
    Ondan sonrasında rabbim izin verirse geçen yıldan çok daha güzel geziler olacak inşallah.
    İnşallah allah kazadan beladan korusun. Pek sık yazamasam da, takibe devam ediyorum: Gönlüm ve gözüm sizlerle, Bu senede acemiliğimi attıktan sonra gelecek seneye inş F650 ye geçeceğim )

Saygılar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı peu106gti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah allah kazadan beladan korusun. Pek sık yazamasam da, takibe devam ediyorum: Gönlüm ve gözüm sizlerle, Bu senede acemiliğimi attıktan sonra gelecek seneye inş F650 ye geçeceğim )

Saygılar...
    İyi dileklerin için teşekkürler
    şimdiden hayırlısı olsun
    Biz oraları gezemiyoruz ama sen gezdiğin yerleri yazabilirsin.

Motosikleti
    Bugün yapmış olduğum kısa bir gezintiyi, gezi sayfasına yazdım. Yorumlarınıza sunuyorum ))

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-bir-gezi.html

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar diyerek sorumu sormak istiyorum 2500TL ye 2. el 4300 km de temiz bir bisan roadstar buldum sizce fiyatı iyimidir? bir de egzos ve gidonu siyah mat metalden yaptırmış tekrar.. custom yapmaya çalışmış sanırım bu ne derece iyi birşeydir?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı cyrex_t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar diyerek sorumu sormak istiyorum 2500TL ye 2. el 4300 km de temiz bir bisan roadstar buldum sizce fiyatı iyimidir? bir de egzos ve gidonu siyah mat metalden yaptırmış tekrar.. custom yapmaya çalışmış sanırım bu ne derece iyi birşeydir?
    Fiyat fena değil fakat motoru güvendiğiniz anlayan birisine iyice inceletmek lazım custom yapmaya gelince bu zevk meselesi şahsen ben custom değilde orjinal haliyle seviyorum roadstarı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    teşekkür ederim egelim43.. ve bir şey daha soracağım.. bu ruhsatı üzerimize alma vergiler falan tüm masraflar nekadar tutar tahmini olarak?

buarada motosikletin fotosu şu

[IMG]http://img.*********.com/img/00003/8b3aef6fa7349c5e29809e9df439d934.jpg[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler