Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    geçen hafta hepsiburada.com dan crom sis farı sipariş ettim. bugün elimde olacak inş.
    ürünü http://www.hepsiburada.com/motorsikl...ctid=otm751201
    buradan da görebilirsiniz

elektrik montajını nasıl yaparım, kendim yapabilir miyim? hangi düğmeye bağlantı yapılabilir? yeni bir buton mu ilave etmek gerekir? yardımcı olabilir misiniz?

cevabın savaş abiden geleceğinden adım gibi eminim )))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Çok güzel bir sis farı almışsınız tebrik ederim. Bence sis farları için yeni bir düğme yapın kısa farlara bayarak gece gündüz gereksiz yanmasını enlelleyin. Bağlantısını bir elektirik ustasına yaptırmanız daha mantıklı olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 PM ----------

KArgo da bedavaymış bende siparişini verdim
    Tekirdağ-Çorlu

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    [QUOTE=_SuLeYMaN_;1685609]Çok güzel bir sis farı almışsınız tebrik ederim. Bence sis farları için yeni bir düğme yapın kısa farlara bayarak gece gündüz gereksiz yanmasını enlelleyin. Bağlantısını bir elektirik ustasına yaptırmanız daha mantıklı olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 PM ----------

KArgo da bedavaymış bende siparişini verdim [/Q

Bu sis farlarının ampülü 55W çifti 110W yapıyor motoru yüksek devir sürmezsen kısa farda açıksa bi süre sonra ışık gücünü kaybediyo ben buna çözüm olarak elektirikciden osram marka 20w=40w yani 20w gücünde 40w lık ampül kadar aydınlatma yapan halojen ampül aldım duyu yok yanlız lehimle monte etmek gerekiyor motor rölantideyken bile far gücünü kaybetmiyor

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Süleyman, sen taktıktan sonra sonuca göre ben de alayım bari
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    İyi aydınlatacağına eminim ama abi sende koruma demiri yok nereye monte ettireceksin sisleri ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    2 opsiyon var,
    Ya koruma demiri alacağım ya da ön farın yanlarına monte edeceğim
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Abi bence al sis farı zaten burada bu fiyata bulma imkanımız yok. KArgo da ücretsiz zaten sis farının içinde ki ampuller bile o fiyata Sis farını yakmasan bile görüntü olarak motora bir güzellik katıyor. Ayrıca ben alanların mesajlarını okudum çok iyi aydınlattığını yazmışlar.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Artık Yok...
    motora bir şey bağlamadan önce kondansatör bağlayın ucuna voltaj düşmesi yada fazla elektrik yemeyi keser..

bunun dışında ışıklandırmada xenon gibi alternatif ve kaliteli çözüm olabilicek yöntemlerde mevcut h4 tek balast xenon iyi bir elektrikçide 150 tl gibi bir rakama halledersiniz..

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bir şey bağlamadan önce kondansatör bağlayın ucuna voltaj düşmesi yada fazla elektrik yemeyi keser..

bunun dışında ışıklandırmada xenon gibi alternatif ve kaliteli çözüm olabilicek yöntemlerde mevcut h4 tek balast xenon iyi bir elektrikçide 150 tl gibi bir rakama halledersiniz..

Katılıyorum, sadece kondansatör ilk bağlandığında şarj olmak için aküye yüklenir. Bence kontak anahtarı da kondansatöre seri olmalı yoksa kondansatör boşaldıkça aküden kendini şarj edecektir ve aküyü bitirir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    evet iyi bir elektrikçide bilhassa o yüzden dedim.. bu elektrik işlerinde iyi bir elektrikçide yaptırmakda fayda var yoksa far yada sis farı hepimiz rahatçana hepimiz becerebiliriz.

arkadaşlar selamlar,ben yeni üyeyim.Adım Temel uzun yıllardır denizcilik sektöründe çalıştım
    daha önce 1971 model kara Jawa'm vardı.Trabzon-İstanbul'a,İstanbul-Antalya,İstanbul- İzmir' arasında defalarca gidip geldim.Şimdi yeniden motor alacağım Bisan yada Keeway'le bu yolları yeniden aşabilir miyim?İlanları araştırıyorum.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Aramıza hoşgeldin Temel. Bu sayfa da ki herkes sana Bisan ı önerecektir elbet. Bence ikisi arasında karar vermeden önce iki motorunda konusunu baştan aşşağı oku. Daha sonra hangi motorda daha az problem varsa onu al. Bu yaptığın kıyaslama sonrasında zaten sende bizim tavsiyemize uyacaksın ve Roadstarı alacaksın
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hoşgeldin Temel,
    En doğru kararı vermek için Süleyman arkadaşımızın da dediği gibi ilgilendiğin motorların başlıklarını sonuna kadar okumalısın. Ama bence bütçe kısmını da göz ardı etme. 300-400 liralık komik farklar yüzünden sorunlu makinalar alabilirsin, dikkatli olmanda fayda var. Bence karar verip almadan önce bu forumda araştırmalarını ve kararını paylaşırsan en azından elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
    Tekrar hoşgeldin!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hamsikoylu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,ben yeni üyeyim.Adım Temel uzun yıllardır denizcilik sektöründe çalıştım
    daha önce 1971 model kara Jawa'm vardı.Trabzon-İstanbul'a,İstanbul-Antalya,İstanbul- İzmir' arasında defalarca gidip geldim.Şimdi yeniden motor alacağım Bisan yada Keeway'le bu yolları yeniden aşabilir miyim?İlanları araştırıyorum.
    Temel hoşgeldin umarım gönlüne göre olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:45 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 AM ----------

Alıntı peu106gti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta hepsiburada.com dan crom sis farı sipariş ettim. bugün elimde olacak inş.
    ürünü http://www.hepsiburada.com/motorsikl...ctid=otm751201
    buradan da görebilirsiniz

elektrik montajını nasıl yaparım, kendim yapabilir miyim? hangi düğmeye bağlantı yapılabilir? yeni bir buton mu ilave etmek gerekir? yardımcı olabilir misiniz?

cevabın savaş abiden geleceğinden adım gibi eminim )))
    Eğer daha önce bu konuda bir miktar deneyimin varsa elektrik montajını kendin yapabilirsin.Kontak arkasından ve aküden alınacak iki kablo gerekecek sislere.ayrıca bir açma kapama anahtarı,küçük bir sigorta (mümkünse su geçirmez olanlardan)En doğrusu tesisatı bir oto elektrikçiye yaptırmandır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 AM ----------

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan memnun olmayan yok ama tatminsizlik yaşayanlar var Murat 124 parası veripte Ferrari F 50 komforu ve hızı bekleyen var mesela
    doğru söze ne demeli
    forum klasiği +1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mete nerde mete?
    Özledik pandayı.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete nerde mete?
    Özledik pandayı.
    benimi çağırdın...burdayım

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Geldin mi Mazlum!!!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geldim...

savaşkayan can sen canan...

işe çıktım...by
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BİSAN LİFAN 250
    selam arkadaşlar.motorum oldu yalçın usta halletti sağolsun bi kabloda kopukluk varmış o yüzden kesiklik yapıyomuş.şimdi harika oldu ve durmadan geziyorum.geçen hafta kıyıköy yaptım motorum on numara...ama satıcam kısmetse 1ay sonra kızım dağacak ve bu yüzden araba almayı düşünüyorum.motor sevdama biraz ara vermek zorundayım bunu üzülerek söylüyorum ama kısmetse ilerde daha da iyi bi makina alıcam ve kızımıda motorcu yapıcam :d motorum satılık almak isteyen arkadaş olursa telim:05388878839 arasın görüşelim.herkeze saygılar...
    MADEM Kİ TÜRKSÜN....GÖSTER Kİ ÜRKSÜN..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kymco39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.motorum oldu yalçın usta halletti sağolsun bi kabloda kopukluk varmış o yüzden kesiklik yapıyomuş.şimdi harika oldu ve durmadan geziyorum.geçen hafta kıyıköy yaptım motorum on numara...ama satıcam kısmetse 1ay sonra kızım dağacak ve bu yüzden araba almayı düşünüyorum.motor sevdama biraz ara vermek zorundayım bunu üzülerek söylüyorum ama kısmetse ilerde daha da iyi bi makina alıcam ve kızımıda motorcu yapıcam :d motorum satılık almak isteyen arkadaş olursa telim:05388878839 arasın görüşelim.herkeze saygılar...
    Doğacak bebeğe uzun ömürler dilerim,
    Motorunun arızası giderilmiş gözün aydın."CDI unitesi en son bozulacak parçadır" demiştim her zaman.Bir kez daha haklı çıktım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler