Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    regal de güzel motor ama Q motor olması bizim motorlara göre dezavantaj sayılır.çünkü Q motor V-twin kadar yüksek torka sahip değil.bunu regal kullanan bir arkadaşımla test ettik,bisan roadstar bu konuda daha güçlü çıktı.
    hem şu jantların güzelliğine bakarmısın(bu arada motorun üsteüne fotoda olmayan aksesuarlarda ekledim)

unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    motopirate,marka ve model kıyaslamalarında yazdığım kıyaslama belki gözünden kaçmış olabilir,burada ayrıca paylaşmak isterim. Seninle kesin aynı fikirdeyim.
    Mersin mt de ve haricinde her iki motorun kullanıcıları seçimlerini kullanarak test ediyor ve sağlıklı yorumlara ulaşabiliyor. Nacizane fikir birlikteliğini paylaşırsak,
    1. Regal daha gösterişli, açığı kapatmak için ss kesinlikle deri aksesuarlar ile süslenmeli. Her müdahaleye rağmen regal daha havalı duruyor.(eksoz ve sisi bar gereksiz uzun bence)
    2. Sıcak iklimli bölgede hava soğutmasındansa su soğutması elbet daha iyi.
    Bulunduğunuz yer 4 mevsimi tadıyorsa bu çok önemli olmuyor. Bazı v motor kullanan motorlarda öndeki dilim soğurken arkadaki rüzgarı alamadığından yaz sıcağında 100 km üstü mesafede olumsuz etkileniyordu. Fakat bu keewayde petekler arası açı ve asimetrik montaj itibarı ile 15 yıl üretilen yamaha virogodaki gibi sorunsuzluğunu ortaya koymaktadır.(Son yaptığım Mersin-Aydıncık 170 km lik gezi dönüşünde poyraza yakalandım ve keskin virajları müdafacı bir sürüş ile silifkeye kadar yaklaşık 90 km yolu 25-30 km/h hızla geldim motor yanarmı dedim ama banamısın demedi hemde 2 kişi)
    3. Keeway v motor çift silindiri ile regalden çok daha az titreşim göstermektedir.
    4. Ön lastik 3.00 - 18 , Arka lastik 130/90 - 15 lastik ebatları ve zemine biraz daha yakınlığı ile keeway virajlı yollarda ön lastiğin avantajını kullanarak bir adım öne geçmektedir.
    5. Aynı kullanıcının sürüş tekniği ve sıkıştırması ile 100 km de ortalama 150ml ss daha az yakmaktadır. Bu fark dikkate alınacak bir husus değildir.
    6. Motomax çok sattığı sl 150 ve ss 250 modellerinin iştahı ile keeway'ın Türkiyede üretimi için izin istemiş ve alamayıncada Regal ile işi bağlamış bulunmaktadır. Buda piyasadaki Regallerin satışını düşürmüştür. SS kullanıcılarının Bisan ve Monero markalarınında aynı ürünü ithal ettiğinden parça sıkıntısı henüz yaşamayacaklarını düşünüyorum.Regali Motomax'tan alacaklar parça yatırımı adına daha sağlıklı yatırım yapmış olacaklar. Saygılarımla.
    Saygılarımla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motopirate,marka ve model kıyaslamalarında yazdığım kıyaslama belki gözünden kaçmış olabilir,burada ayrıca paylaşmak isterim. Seninle kesin aynı fikirdeyim.
    Mersin mt de ve haricinde her iki motorun kullanıcıları seçimlerini kullanarak test ediyor ve sağlıklı yorumlara ulaşabiliyor. Nacizane fikir birlikteliğini paylaşırsak,
    1. Regal daha gösterişli, açığı kapatmak için ss kesinlikle deri aksesuarlar ile süslenmeli. Her müdahaleye rağmen regal daha havalı duruyor.(eksoz ve sisi bar gereksiz uzun bence)
    2. Sıcak iklimli bölgede hava soğutmasındansa su soğutması elbet daha iyi.
    Bulunduğunuz yer 4 mevsimi tadıyorsa bu çok önemli olmuyor. Bazı v motor kullanan motorlarda öndeki dilim soğurken arkadaki rüzgarı alamadığından yaz sıcağında 100 km üstü mesafede olumsuz etkileniyordu. Fakat bu keewayde petekler arası açı ve asimetrik montaj itibarı ile 15 yıl üretilen yamaha virogodaki gibi sorunsuzluğunu ortaya koymaktadır.(Son yaptığım Mersin-Aydıncık 170 km lik gezi dönüşünde poyraza yakalandım ve keskin virajları müdafacı bir sürüş ile silifkeye kadar yaklaşık 90 km yolu 25-30 km/h hızla geldim motor yanarmı dedim ama banamısın demedi hemde 2 kişi)
    3. Keeway v motor çift silindiri ile regalden çok daha az titreşim göstermektedir.
    4. Ön lastik 3.00 - 18 , Arka lastik 130/90 - 15 lastik ebatları ve zemine biraz daha yakınlığı ile keeway virajlı yollarda ön lastiğin avantajını kullanarak bir adım öne geçmektedir.
    5. Aynı kullanıcının sürüş tekniği ve sıkıştırması ile 100 km de ortalama 150ml ss daha az yakmaktadır. Bu fark dikkate alınacak bir husus değildir.
    6. Motomax çok sattığı sl 150 ve ss 250 modellerinin iştahı ile keeway'ın Türkiyede üretimi için izin istemiş ve alamayıncada Regal ile işi bağlamış bulunmaktadır. Buda piyasadaki Regallerin satışını düşürmüştür. SS kullanıcılarının Bisan ve Monero markalarınında aynı ürünü ithal ettiğinden parça sıkıntısı henüz yaşamayacaklarını düşünüyorum.Regali Motomax'tan alacaklar parça yatırımı adına daha sağlıklı yatırım yapmış olacaklar. Saygılarımla.
    Saygılarımla.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler ama 2. maddede bir düzeltme yapmak istiyorum.bazı diye tabir ettiğin v-twin motorlar eğer petekler biribirine paralel duruyorsa su soğutmalıdır.hava soğutmalı v-twin motorların hepsinde petekler birbirine çapraz durur ve her iki peteğinde soğuması sağlanır.bu bisan,keewayss ve moneroda aynıdır zaten.

Motosikleti
    Dostum 2. madde hatalı bilgi değil. Bisan-monero veya Keeway ile ilgisi yok.
    90 lı yılların başlarında ve öncesinde vfr motorların arka silindirlerinde grapej yaptığı görülmesi üzerine motorda teknik düzeltmeler yapılmıştır demek istedim.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

Aklın yolu birdir.Su soğutmanın tartışılmaz üstünlüğü,orijinal eksiksiz aksesuar zenginliği ve tabiki piyasanın en yakışıklı motosikleti.Kesinlikle Regal Raptor.Herkese sevgiler sunuyorum.
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Aksesuar zenginliği sözleşme şartları bittiğinden dolayı batma riski yaşayan firmalara prim kazandırıyormu? Yedek parça teminatı sağlıyormu?
    sadece Su soğutma özelliği, vfr motor teknolojisinin önüne nasıl geçiriyor yüksek bilgilerinizi arz ederseniz bizde kazanımlarımızı artıralım.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklın yolu birdir.Su soğutmanın tartışılmaz üstünlüğü,orijinal eksiksiz aksesuar zenginliği ve tabiki piyasanın en yakışıklı motosikleti.Kesinlikle Regal Raptor.Herkese sevgiler sunuyorum.
    su soğutmanın ne gibi bi üstünlüğü var anlayamadım.çok saçma cümle olmuş bence.ayrıca v motordaki yüksek tork gücünü unutma derim.

Motosikleti

Bu motorun görüntüsü çok da kötü değil bence

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    kewaay'ın alüminyum, bisan tel jant. bu konu da seçimi etkiler.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kewaay'ın alüminyum, bisan tel jant. bu konu da seçimi etkiler.
    eğer çok kaliteli bir motor almayacaksa birisi alüminyum jant almasını pek tavsiye etmem doğrusu.çünkü tel jant alüminyuma göre çok daha şık ve süspansiyon açısından kullanışlı.bu arada gupilya senle bir kere tanıştık sanırım.
    ümmet perkitanla oturup geyik yapmıştık sanırım anatolia da.yanlışmı hatırlıyorum yoksa.bende o zaman başaka bir motor vardı.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    yakın bir arkadaşımda bisan 250 var gerçekten kaliteli bir motor çok az denedim ama es geçilmemesi gereken bir model. kararsız arkadaşlar mutlaka test etmeli...

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Alıntı motopirate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer çok kaliteli bir motor almayacaksa birisi alüminyum jant almasını pek tavsiye etmem doğrusu.çünkü tel jant alüminyuma göre çok daha şık ve süspansiyon açısından kullanışlı.bu arada gupilya senle bir kere tanıştık sanırım.
    ümmet perkitanla oturup geyik yapmıştık sanırım anatolia da.yanlışmı hatırlıyorum yoksa.bende o zaman başaka bir motor vardı.
    doğru. yeni motorun hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru. yeni motorun hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim.
    yeşekkür edrüm.birgün karşılaşırız biryerde.

arkadaşlar bende bisan almayı düşünüyorum keeway ile yürüyeni ve motoru aynı sanırım benim için önemli olan titreşim daha önce seyhan 250 kullandım onun titreşimi coktu bana bu konuda yani titreşim konusunda keeway mi bisan mı vede seyhana göre titreşim azmıdır cokmudur yardımcı olursanız sevinirim

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    motor acısından bi fark olmadıgı için servis yada jant yada kalite farkını hangısınde iyi buluyosan onu alabılrısın ekonomık acıdanda degerlendır tabi

arkadaşlar bende de bisan250 chopper var..
    daha 1000 bakımı yapılmadı yani motor yeni.fakat bi sorun var muhtemelen kimsenin başına gelmemiştir ama yinede paylaşayım..
    motor yaklaşık 9ay yattı yazlıkta,sonra gittiğimizde tek marşla çalıştı.içindeki benzini bitirdik ve yeni benzin koyduk,oda baya yarılandı ve sonra motor birdaha çalışmadı..
    ""marş basıyo ama bujiye elektrik gelmiyo"""
    aranızda böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
    durup dururken böyle bir sorun meydana geldi,motor hor kullanılmadı vs vs temiz yani..
    sizce beyinde filan bir problem olmuş olabilir mi?

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı eser26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bisan almayı düşünüyorum keeway ile yürüyeni ve motoru aynı sanırım benim için önemli olan titreşim daha önce seyhan 250 kullandım onun titreşimi coktu bana bu konuda yani titreşim konusunda keeway mi bisan mı vede seyhana göre titreşim azmıdır cokmudur yardımcı olursanız sevinirim
    unutma tel jant ekstra süspansiyon demektir.bisan keewayden biraz daha pahalı ama şu an liste fiyatının altında bir fiyata alabilirsin.kendi motorum diye
    söylemiyorum 70 günde yaklaşık 2600 km yaptım(bu km nin büyük kısmı şehirler arasıdır)en ufak bir sorun yaşamadım.bebeğim hiç yolda bırakmadı beni.
    bisan roadstar derim başka bişey demem

Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bisan250 chopper var..
    daha 1000 bakımı yapılmadı yani motor yeni.fakat bi sorun var muhtemelen kimsenin başına gelmemiştir ama yinede paylaşayım..
    motor yaklaşık 9ay yattı yazlıkta,sonra gittiğimizde tek marşla çalıştı.içindeki benzini bitirdik ve yeni benzin koyduk,oda baya yarılandı ve sonra motor birdaha çalışmadı..
    ""marş basıyo ama bujiye elektrik gelmiyo"""
    aranızda böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
    durup dururken böyle bir sorun meydana geldi,motor hor kullanılmadı vs vs temiz yani..
    sizce beyinde filan bir problem olmuş olabilir mi?
    motoru ilk aldığım gün böyle aynı şey başıma geldi.ama sorunun muhtemelen
    marş dinamosundan.çünkü ben motoru 2006 model aldım ve 1 yıl depoda beklemişti.uzun süre marş yapılmayan her motorda bu sorun yaşanır.
    aküden bi kablo çekip ön tarafta bulunan(tam yeri ön silindir haznesinin alt köşesi)mapş dinamosuna deydir.sorunun çözülür.bu arada marş butonunun
    alt kısmında tozdan kaynaklanan bir temassızlık olabilir.ikisinide dene derim.
    bu çok büyük bir sorun değil kafana takma.tarif ettiklerimi dene motorun çalışır
    şak diye

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Bu motordan almayı kafaya koydum.Yalnız 2006 4100 km deki Ybr mi 2000 ytl ye sayıp 1500 ytl fark istiyorlar.Farkı biraz daha düşürebilirsem sanırım alacağım.
    Benim için tarz değişikliği olacak ama bu modellere eskidenberi sıcak bakarım.
    Ne dersiniz tavsiyelerinizi bekliyorum...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan almayı kafaya koydum.Yalnız 2006 4100 km deki Ybr mi 2000 ytl ye sayıp 1500 ytl fark istiyorlar.Farkı biraz daha düşürebilirsem sanırım alacağım.
    Benim için tarz değişikliği olacak ama bu modellere eskidenberi sıcak bakarım.
    Ne dersiniz tavsiyelerinizi bekliyorum...
    al dostum.pişman olmazsın ve yolda kalmazsın.ayrıca çin malları arasında alabileceğin en kaliteli motor
    bu derim.fiyatlarda oldukça indirm yapıyolar bu sıra.

slm arkadaşlar bende hemen olmasa da yakında bi chopper tarzı motor almayı düşünüyorum ama çin mallarının piyasaya girmesi ve de yamaha vs.gibi köklü markaların pahalı olması nedeniyle sanırım çin malı bir motor alacağım.gördüğüm kadarı ile yorumlardan her çin malının bir dezavantajı çıkıyor ve de bazılarının daha sıfır km alıp ilk günden sorunlar yaşattığını okudum.peki sizce en az sorunsuz olan model hangisidir?yani uzun yok kısa yol demeden sizi yolda bırakma riski az ve servis hizmeti iyi olan?şimdiden teşekkürler herkese.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler