Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Motorun 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar herkese slm oncelikle.Bu motoru gördüm bütün kanuni scooterleri içinde gerçekten ilşk bakışta kendini belli etti.Deneme sürüşü teklif ettiler ama vaktim yoktu en kısa zamanda deneyip düşüncelerimi yazıcam inşallah.
    Gözle ve elle yaptığım kısa bir incelemeden sonra gerçekten diğer çinlilerden daha kaliteli duran malzeme ve tasarım ayrıntılarıyla benim çok hoşuma gitti.Daha yollarda rastayamadım ama fiyatı uygun ve ilk bakışta piaggio liberty 200ü anımsatan hatlarıvar.Lastik ebadı gayet iyi aliminium aksaamları cok kaliteli plastik aksaamlarıda.Lastikleri büyüklügüyle hem virajlarda hem cukurlarda güven verici duruyor.GAYET YAPILI BİR SCOOTER.BOYU 1,60 İLA 1,85 ARASINDA OLAN KULLANICILAR İÇİN HİÇ SORUN ÇIKARMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
    KULLANICILARI VARSA BUYURSUN LÜTFEN
    Bu sınıfta motor arayanlara motorun 150yi es geçmemelerini önerebilirim.(naçizane)
    MOTORUN 150
    Motor : 1 silindir 4 zaman
    Silindir Hacmi : 149,6cm3
    Silindir Çapı ve Strok : 57,4x57,8 mm
    Sıkıştırma Oranı :
    Maks. Güç : 8,97 HP / 6450 RPM
    Maks. Tork :
    Soğutma Sistemi : Hava
    Çalıştırma : Elektrikli/Pedal
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Disk
    Yağlama Tipi :
    Ateşleme :
    Akü :
    Ön Süspansiyon :
    Arka Süspansiyon :
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 6,8Lt
    Ön Lastik : 100/80-16
    Arka Lastik : 110/80-16
    Boyutları : 2090x675x1190
    Ağırlığı : 125

HERKESE KAZASIZ BELASIZ YOLCULUKLAR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alla alla cub tipli maxiscooterdan ufalmış scooter'ımsı enteresan bişey
    Ya madem büyük jant koydun bari 4 yarı otomatik vitesli şanzuman koyda ses gelsin.Yaw kimse kusura bakmasın ama dizayn hakikaten çok kötü.Ticari amaç dışına hizmet edemez kanaatindeyim.
    Ya da böyle dedem falan köyde kullanır gibi bişey.

Motosikleti
    cawa
    Criminal arkadaşım tessüf ederim bu motoru beğenmedinmi.Neyi beğenmediğinin farkındamısın.Yani çinliler yine yapacağını yapmış konuşturmuş marifetlerini.Bu adamların hiçmi kendilerine has bir modelleri olmayacak.
    Kanuni motorun 150

Peugeot Geopolis 250

Özellikler ardçı ayaklığına dikket edin neredeyse aynı..Farları sinyal yapmış,farı yukarıya almıs baskada fark yok gibi...Bide peugettan önce çıktıya peugeot a dava açarlar bizden araklamış diye iyice basarlar tazzikli suyu

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlarım yakıt dısında herşey iyi (100km=3.5lt )

Motosikleti
    cawa
    Bu kadarmı yani hiç yorum yapmıcakmısın.Zaten kullanıcısını bulamadık ben hala arıyorum sende madem kullandın acık anlatsaydın

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Şık bi scooter, seleside rahata benziyo...

fakat fiyatına baktım gerçekten yüksek fiyat, 3.091 ytl
    Yakıt 3,5 lt gösteriyo...

Bu fiyata bunu alcama 3.600 veririm honda cbf 150 alırım paşa paşada binerim
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    cawa
    Motoru çok inceledim görüntüsü çok güzel kalitelide duruyor boy pos endam yerinde,o fiyata tabiki çok kaliteli yada havalı motorlar var fakat bu bana en kullanışlısı gibi göründü yaz kış binmeyi düşündüğümden.Fakat bi sorunum var ben ayrıcada uzun mesaferleri 200-250 km gibi gidebilmeliki rahat rahat gezebilim sonuçta hayat işten ibaret diil.Yani bi kullanan olsada yorum yapsa ne hoş olucak körü körüne almak istemiyorum özellikle cbf150 varken..

TOSTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus250
    Aman diyim arkadaşlar alalı 2 ay oldu aldığımdan beri problemli servisten çıkamadım çok kalitesiz. beğenerek aldım pişman oldum.

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Motorumu 400 km'de aldım, 2 haftada 1200 km'ye geldim. Haftanın 7 günü üstündeyim, şu ana kadar gayet sorunsuz ve sorun yaratacak gibide durmuyor. Daha önce Kanuni Classic kullanmıştım ama 700 km'ye geldiğinde gına gelmişti. Ne marş alırdı, ne kornası çalışırdı, durduk yerde grenajda çatlamalar olmuştu. Bu nedenle çekinerek aldım ama bu diğerinden çok farklı gerçekten. Artılarını ve eksilerini objektifce yazayım;

- Büyük teker manevrada, bozuk yolda, kaldırıma çıkarken oldukça avantajlı
    - Ön kısımda farların aydınlatması yeterli, ekstra park lambaları görünürlüğü arttırıyor
    - Sele geniş ve rahat, 2 kişi çok rahat yolculuk ediyor
    - Frenleri gerçekten mükemmel, ön-arka disk frenler görevini çok iyi yapıyor
    - Aynalar dış bükey yapıda, görüş başarılı
    - Arka tarafta çanta aparatı kalın yapıda, zamanla kırılma, eğilme olacak gibi gözükmüyor
    - İlk aldığımda yakıt 3 lt/km'ydi, şimdi ise 1.9 lt/km ortalamaya düştü, son derece ekonomik

- Sele altı bagaj ufak, kask sığmıyor
    - Sağ tarafta ekzos koruması biraz dışarıda duruyor, alışana kadar kaldırıma filan sürtebilirsiniz
    - Far ampüllerinin H4 olmasını tercih ederdim
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Yakında motorumu alalı 2 ay olucak, bu arada km 3000'i geçti. Bakımları düzgün bir şekilde yapılıyor, hiçbir sorun, düzensizlik yok. İlk aldığım gibi duruyor.

Motosikleti
    cawa
    @ kaiser Güle güle kullan motorunu gerçekten yakışıklı bir scooter.Ben çok inceledim fakat sonunda uzun yol kaygısı ile SYM joyride200 aldım.Motorunu yollarda fazla göremiyorum hakettiği ilgiyi göremedi maalesef.

Motosikleti
    Teşekkürler, motorum şu anda 4200 km'yi geçti. Yağışlı havalarda pek fazla binemedim açıkcası. En ufak bir problemimiz yok, hala ilk aldığım günkü gibi. Bu aralar tekrar büyük cc motor almayı planlıyorum ama Motorun'un garajdaki yeri garanti.

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    ne alacaksın kaiser?yine v-strom mu?yoksa doğru yolu bulup bi fazer mı çakacaksın?

Motosikleti
    6500 km raporu :

- Çok sıkıcı bir motor, tek yaptığım şey rölanti ayarı oldu 2 ay hiç kullanmadım, 2. marşta çalıştı
    - Egzos koruması fazla dışarıda duruyo demiştim, kaldırımlara sürte sürte 2. korumayıda kırdım, artık yenisini takmayı düşünmüyorum

Motosikleti
    9500 km raporu:

- Periyodik bakımlarda sadece arka fren balatası değişti, 30 lira
    - Egzosun içinden kalkışlarda hafif bir zırıltı geliyor, sanırım çin malı motorların kronik sorunu susturucu problemi. Ama rahatsız edecek bir durum olmadığı için müdahale etmedim, sesde artış yok.
    - Hala sorunsuz ve son derece dayanıklı bir scooter.

nasıl gidiyor

motrun 150 nin son durumu nedir hocam yeni değerlendirmelerinizi merakla bekliyoruz.......

Motosikleti
    11.000 km raporu:

- Büyük bakıma girdi, kayış, buji ve hava filtresi değişti. İşçilik dahil 150 lira tuttu. Kanuni scooterların kayışları 30-40 lira civarında ama Motorun'un 80 lira. Oldukça kaliteli ve kalın bir kayışı var, zaten çıkan kayışda sapasağlamdı. Ben biraz garantici olduğum için değiştirdim, bir dahakine 15-20 binden önce değiştirmem.

- Havalar yağmurlu gittiği için bu ara pek binemedim ama buji ve hava filtresi değişimi yakıt tüketimini düşürmüş gözüküyor, 1-2 depo sonra yakıt tüketimini yazarım

- Sinyal düğmesinin yayı kırıldı, sinyali kapatmak için ortadaki düğmeye basmak yerine elle geri çekiyorum. Yenisi 25 lira, bir ara değiştirticem.

2000 km raporu:2kez yağ deişti ve aksamlar tıkır tıkır.120 km de 3.5 lt.ama hakkını verio.ilk 1000de ii bakarsan iyi açılıo ve kaçıo.

Motosikleti
    kanuni MOTORUN 150
    Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.000 km raporu:

- Büyük bakıma girdi, kayış, buji ve hava filtresi değişti. İşçilik dahil 150 lira tuttu. Kanuni scooterların kayışları 30-40 lira civarında ama Motorun'un 80 lira. Oldukça kaliteli ve kalın bir kayışı var, zaten çıkan kayışda sapasağlamdı. Ben biraz garantici olduğum için değiştirdim, bir dahakine 15-20 binden önce değiştirmem.

- Havalar yağmurlu gittiği için bu ara pek binemedim ama buji ve hava filtresi değişimi yakıt tüketimini düşürmüş gözüküyor, 1-2 depo sonra yakıt tüketimini yazarım

- Sinyal düğmesinin yayı kırıldı, sinyali kapatmak için ortadaki düğmeye basmak yerine elle geri çekiyorum. Yenisi 25 lira, bir ara değiştirticem.
    kardeş son durum nedir bayadır girmiyosun heralde foruma bugun garaja sokakerken kırılmış tuğla parçlarına surttum motorun altını motorun ustunde değildım yanlız sence zarargörmuşmudur bende daha bugun aldım mtr 150 biraz da evhamlıyım bide yenı aldık ya onun uyuzluğu var aman şu olurmu bu olurmu

bende var bu motordan 8 aydır kullanıcısıyım ve çok memnunum.yağmurlu havada karlı havada bile rahat bir sürüş sağlıyor.en önemli tarafı ehliyeti olmayanlar için
    fazla dikkat çekmiyor polis durdurmuyor.motoru biraz zayıf 12.5 hp olsa daha iyi olabilirdi.fazla sorun çıkardıgı soylenemez ona nasıl davranırsan oyle davranan bır motor.hız konusunda 100 km buldum duz yolda yokus cıkıslarında 30 40 civarı gidiyor.çok yakıt harcıyor.su gibi içiyor.vibrasyon hiç olmuyor üzerindeyken.çok rahat bir sürüşü var mubarek mercedes ..
    sonuç olarak bu motoru tavsiye ederim..

http://img233.imageshack.us/i/1gribun9.jpg/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)