Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki VN 800 Kullanıcıları / Bilgi ve Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçen gün owners manualinde okuduğum kadarıyla, ön tekerlek her zaman 28 psi arka tekerlek ise 80 kg üzeri iseniz 32 psi eğer hafif sikletseniz 30 psi.

herkeze merhabalar, yakında vn 800 ailesine katılacağım bende

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün owners manualinde okuduğum kadarıyla, ön tekerlek her zaman 28 psi arka tekerlek ise 80 kg üzeri iseniz 32 psi eğer hafif sikletseniz 30 psi.

herkeze merhabalar, yakında vn 800 ailesine katılacağım bende
    Katıl. Sayımız epey az zaten

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katıl. Sayımız epey az zaten
    Doğru söze ne denir

Koca VN800 forumunda, sadece tanertc arkadaşımız ve ben varım zannetmeye başlamıştım.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aralık ayının başında almış olduğum 2004 model VN 800'ümle ilk kez (nispeten) uzun yol yapma fırsatım oldu.

125 km kadar yol yaptım ve ardından yakıt aldım. 6,38 lt. aldı ve karşılığında 27,50 tl ödedim.

Bu durumda şehir dışında ; 27,50 / 125 = 22 kuruş gibi bir tüketim söz konusu. Bence çok iyi bir değer.

Saygılarımla.

Bu kez VN 800 ile gerçek anlamda uzun yol yapma fırsatım oldu.

Artçı ile ve motor yüklü halde, 90-120 km arası otoyol hızlarında, toplamda 420 km kadar yol yaptım.

Depoyu fulledikten sonra 238 km gittim ve tekrar yakıt aldım 12,74 lt aldı, karşılığında 53,12 tl ödedim.

Şehir dışı yakıt daha önce de yazdığım gibi 22krş. Bunda değişen bir şey yok.

Hesaplarıma göre VN 800 1 full depo ile şehir dışında kabaca 280 km kadar gidiyor diyebilirim.

12,74 / 238 = 0,053 lt. (1 km'deki yakıt sarfiyatı)
    0,053 x 280 = 14,84 lt (depo toplam 15 lt)

Saygılarımla.
    tanertc bunu beğendi.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Arkadaşlar Ekran panelindeki yakıtla ilgili 3 değer var Avaraj Km/L falan yazıyor ben onu hala çozemedim. Detaylı bilgisi olan varsa açıklama yapabilirmi acsba???

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ekran panelindeki yakıtla ilgili 3 değer var Avaraj Km/L falan yazıyor ben onu hala çozemedim. Detaylı bilgisi olan varsa açıklama yapabilirmi acsba???
    CELİKYELEK kardeş neden bahsettiğinizi anlayamadım??

Motorunuz Yamaha fz6 Fazer görünüyor. Doğru yerde olduğunuza emin misiniz?

Saygılarımla.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Pardon ya Z 800 formu diye yazmıştım ��

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Arkadaşlar merhaba,

Metzeller me 880 lastik kullanıyorum lakin yanlarda çatlaklar mevcut. Henüz 2 yıllık ve 9-10 bin kmlik olmasına rağmen yere tutuş hissiyatı çok kötü. Pirelli mt 66 ile michelin commander 2 arasında kaldım. Pirelli fiyattan dolayı cezbediyor, michelin ise genel kalite algısından. Var mı öneriniz?

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Metzeller me 880 lastik kullanıyorum lakin yanlarda çatlaklar mevcut. Henüz 2 yıllık ve 9-10 bin kmlik olmasına rağmen yere tutuş hissiyatı çok kötü. Pirelli mt 66 ile michelin commander 2 arasında kaldım. Pirelli fiyattan dolayı cezbediyor, michelin ise genel kalite algısından. Var mı öneriniz?
    Kendi motosikletimde Dunlop D 404 F kullanıyorum, güzel lastik.
    Sordukların arasında ise paraya kıyıp Commander 2'yi tercih etmelisin bence.

Ek olarak motorunu sürekli güneşte bırakma, lastik basınçlarını da haftada 1 kontrol et. Bunlar lastik ömrünü uzatacaktır.

Saygılarımla.

Motosikleti
    F700 GS
    Öneriler için teşekkür ederim. Ayarlayabilirsem bütçeyi Commander 2 o zaman.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Ben iki hafta önce metzeler me888 whitewall aldım. Öncesinde 4 sene pirelli route kullandım. Bu biraz daha yumuşak hamurlu olduğu için max 3 sene sonra değiştirmek gerekecek sanırım. Ancak şu anda yol tutuşundan inanılmaz memnunum. Route ilk zamanlarda bu kadar tat vermemişti açıkcası. Fiyat alırken motolastik.com' a bak derim. me888 whitewall lastiğe 1700-1800 tl çeken adamlar var, ben 1310 tl ye aldım. Ama 2 senede öyle çatlaklar ve yol tutuşun kötülüğüne şaşırdım ayrıca.

Motosikleti
    F700 GS
    Bugün Commander 2 yi aldım 1400 tl ye montaj dahil hallettik.

Me880 vardı bende 2 senesini tam doldurmuştu ve bu sene hafif mıcırlı bir yoldan geçtikten sonra bi mola verip kontrol etmek istedim çünkü zaten yanaklarda çatlaklar görmüştüm. Ne yazık ki arka lastikten bir parça kopmak üzereydi, lastikçiye gittim kauçuk yapıştırıcısıyla yapıştırdı ama 50-60 km sonra koptu o parça. Hani lastiğin içindeki teller falan baya ortadaydı, değiştirme nedenim bu.

Ben pirelli almayı düşünüyordum iyi ki almamışım o zaman vader a teşekkürler

Valla bugün yaklaşık 250 km yaptım yeni lastik ile yol tutuş falan harika.
    Benim lastiğin son demleriydi heralde virajlarda tedirgin ediyordu, bu bildiğin gaza getiriyor.

Hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Yeni lastiklerin hayırlı olsun exteras, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar istanbulda makinasını satan varmı?

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbulda makinasını satan varmı?
    natila, selamlar.

Muhakkak bakmışsınızdır ama ben gene de aşağıya linkleri ekleyeyim dedim.

Yaklaşık 8 aydır VN800 kullanıyorum, 6.000 km yol yaptım.

Çok çok keyifli bir motosiklet. Konfor ve performans olarak kendi klasmanındaki en iyisi olabilir.

Gönlüne göre temiz bir tane bulman umudu ile.

Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14621244/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06887604/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06339083/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...00350238/detay

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Merhabalar Kawasaki VN 800 2005 model motorumu, model yükselteceğim için satıyorum. 58,000 Km de Mavi Renk, fiyatı 23.000,00_TL. İlgilenenler bana özelden ulaşabilirler.Linkini aşağıda veriyorum. (Pazarlık payı vardır)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31588369/detay
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhabalar, geçen hafta yaklaşık 2 yıldır yatmakta olan enişteme ait VN800 ü geçici olarak aldım ve Tarsus a getirdim. Getirmeden önce yağ,yağ filtresi,akü değişimi yaptım ve muayeneye girdim. Sorunsuz geçtim şükür. Ancak üzerinde 2007 tarihli DURO lastikler var ve yanakları çatlak dolu. Öncelikle bu lastikleri değiştirmek istiyorum. Niyetim orjinalden beyaz yanak yada beyaz yazılı lastiklerden almak. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca rüzgardan korunmak için bir siperlik almak istiyorum. Ebay de 40 dolar civarı var ama Türkiye ye yollarlar mı vergi vs biner mi bilemedim. Kappa Givi gibi markalarda 500 TL fiyat var siperlik için. Bu konuda da önerilerinizi almak isterim. Bir de km teli yok makinenin. arka tekerleğe bağlanıyor,bu model için uygun km teli nereden bulabilirim acaba? Ön sinyallerde de plastik kısmında gevremeden kaynaklı kırılma söz konusu. Orjinal sinyal 140 TL buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba? İstanbul,İzmir , Ankara gibi büyük şehirlerden bana bu konularda malşzeme alımı için yardımcı olabilecek dostlar varsa müteşekkir olurum. Saygılar

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, geçen hafta yaklaşık 2 yıldır yatmakta olan enişteme ait VN800 ü geçici olarak aldım ve Tarsus a getirdim. Getirmeden önce yağ,yağ filtresi,akü değişimi yaptım ve muayeneye girdim. Sorunsuz geçtim şükür. Ancak üzerinde 2007 tarihli DURO lastikler var ve yanakları çatlak dolu. Öncelikle bu lastikleri değiştirmek istiyorum. Niyetim orjinalden beyaz yanak yada beyaz yazılı lastiklerden almak. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca rüzgardan korunmak için bir siperlik almak istiyorum. Ebay de 40 dolar civarı var ama Türkiye ye yollarlar mı vergi vs biner mi bilemedim. Kappa Givi gibi markalarda 500 TL fiyat var siperlik için. Bu konuda da önerilerinizi almak isterim. Bir de km teli yok makinenin. arka tekerleğe bağlanıyor,bu model için uygun km teli nereden bulabilirim acaba? Ön sinyallerde de plastik kısmında gevremeden kaynaklı kırılma söz konusu. Orjinal sinyal 140 TL buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba? İstanbul,İzmir , Ankara gibi büyük şehirlerden bana bu konularda malşzeme alımı için yardımcı olabilecek dostlar varsa müteşekkir olurum. Saygılar
    Öncelikle Vn800 gibi bir makineye binecekseniz yazdığınız eksiklikleri tamamlamak size epey bir paraya mal olacaktır.

Büyük cruiserlarda bu işler pek öyle "ucuz yollu" olmuyor maalesef.

Lastik için michelin commander, Dunlop d 404f (kullandığım model) ve Metzeler marathon serisi sizi üzmez.

Rüzgar siperliği ile ilgili özelden cevap yazdım, okursunuz.

Kilometre teli ile ilgili herhangi bir fikrim yok açıkçası.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

Dün eklemeyi unutmuşum; lastik için

http://www.motolastik.com/

Kendi lastiklerimi de aldığım İzmir'deki bir mağaza. Sadece motosiklet lastiği satarlar. Kredi kartına taksit vs. de var.

Bir çok farklı markayı bulabilirsiniz, kargo ile bulunduğunuz şehre gönderiyorlar.

Son olarak motor üzerindeki lastikler 2007 tarihli demişsiniz, bu durumda sadece dış değil iç lastikleri de değiştirmenizi öneririm.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Lastik olarak Metzeler Me888 whitewall lastik aldım Vader' ın yazdığı motolastik.com' dan. Yol tutuşu güzel ancak ıslak ve soğuk asfalta pek gelmiyor, Mersin' de sorun olacağını sanmıyorum, gayet estetik duruyor
    Siperlik için bir şey diyemeyeceğim maalesef.
    Kilometre teli için velomoto yapıyor, Örn: http://urun.n11.com/yedek-parca/kawa...001-P134220958
    Sinyal için ilk bakışta bunu gördüm, bi araştırılabilir : https://www.aliexpress.com/item/For-...208.8.9.YDenXX
    Tüm ürünleri internetten sipariş edebilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler olsun

Şunu da ekleyeyim, bildiğiniz gibi vn800 kilometreyi arka tekerden okuyor. Telin girdiği yerde iki tane dişli var ve bu dişliler kırılabiliyor. Ben de dahil olmak üzere 3 vn800 sahibi arkadaşımın başına aynı şey geldi. Kilometre teli yoksa ya da kopuksa o zaman tamam ancak kilometre okumuyorsa teli değiştirmeden dişliler bi kontrol edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Ayrıca ekleyeyim, ön cam için şöyle de bir alternatif söz konusu: https://www.aliexpress.com/item/Univ...2-0945271a7706

Merhaba arkadaşlar aranıza Ispartadan yeni katılıyorum.. Uzun zamandır motor almayı düşünüyordum ne alsam diye bir çok model geçti kafamdan Virago535 Mct250 Supershadow250 falan derken en son Kawasaki VN800'de kaldım.. Bir tane parlement mavisi vn800 buldum ve gönlüm ona gitti, 19.500TL fiyatı var, ben onu pazarlıkla 17000TL'ye kadar düşürüp bankadan kredi çekip krediyle almayı düşünüyorum.

Lakin şöyle bir durum var öğrenciyim.. Ailem ev kiramdan hariç 650TL gibi bir para gönderiyor 430TL civarıda KYK bağlanacak bu yıl. Bugün işde buldum okuldan sonra gidebileceğim aylık aşağı yukarı 500TL cebime koyabileceğim bir iş. Her ay ortalama cebimde 1500-1600 TL gibi bir para olacak. 17000TL krediyi 48 ay vade ile çekip her ay 500 500 ödemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 yıl böyle bir yükün altına yatılır mı ? Kaza falan olmadığı sürecek bana çok masraf açar mı VN800 sizce ? Yazında Bodrumda Marmariste barda çalışıp güzel paralar kazanıp kısa sürede borcumu kapatmayı düşünüyorum..

Herkesin hepinizin fikrine açığım

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)