Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki VN 800 Kullanıcıları / Bilgi ve Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı chevy62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 99 vn 800 kullanıcısıyım Balıkesir,den katılıyorum motorumu 15 gün önce aldım gerçekten çok rahat ve keyifli bir motor ve benim ilk motorum küçük bir modelle başlamak istedim fakat bu nasip oldu motorumu almadan öncede forumları sonuna kadar inceledim gerçekten vn 800 ile ilgili hiçbir şeklide şikayet memnuniyetsizlik yazısı okumadım buda beni çok sevindirdi orijinal parça konusunda yardımcı olursanız sevinirim yani bir tel yada adres gibi saygılar...!
    Merhaba,

Orijinal parça konusunda İzmir'de Burak 21 var telefonu : (232) 483 40 38

Ya da isterseniz şu sitedeki listeye de göz atabilirsiniz:

http://www.kawasaki.com.tr/Yetkili-satici.html

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 99 vn 800 kullanıcısıyım Balıkesir,den katılıyorum motorumu 15 gün önce aldım gerçekten çok rahat ve keyifli bir motor ve benim ilk motorum küçük bir modelle başlamak istedim fakat bu nasip oldu motorumu almadan öncede forumları sonuna kadar inceledim gerçekten vn 800 ile ilgili hiçbir şeklide şikayet memnuniyetsizlik yazısı okumadım buda beni çok sevindirdi orijinal parça konusunda yardımcı olursanız sevinirim yani bir tel yada adres gibi saygılar...!
    Motorun hayırlı olsun. Türkiyeden alacağın yüksek fiyatlı parçalarda Ebay ile karşılaştırma yapmanı tavsiye ederim.
    Linkini eklediğim konuda ne demek istediğimi anlarsın.

VN 800 Motorunuzun bakımı için işinize yarayabilecek detaylar mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...uzeltildi.html

mac555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Merhaba Arkadaşlar VN 900 ün forumunu nerede bulabilirim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mac555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar VN 900 ün forumunu nerede bulabilirim?
    Bu belki işine yarar
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...0-classic.html

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Aralık ayının başında almış olduğum 2004 model VN 800'ümle ilk kez (nispeten) uzun yol yapma fırsatım oldu.

125 km kadar yol yaptım ve ardından yakıt aldım. 6,38 lt. aldı ve karşılığında 27,50 tl ödedim.

Bu durumda şehir dışında ; 27,50 / 125 = 22 kuruş gibi bir tüketim söz konusu. Bence çok iyi bir değer.

Aynı zamanda Shadow 600 sahibiyim ki o da 18 kuruş civarı yakıyordu.

Diğer VN 800 kullanıcısı arkadaşlarımızı da yakıt tüketim değerlerini paylaşırlarsa mutlu olurum.

Saygılarımla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    2300 km şehirler arası yolda, motor artçılı ve yüklü olarak ortalama 100-120 kmh hızda, 115 lt kadar benzin yaktı. 520 tl civarı bir para tuttu diye hatırlıyorum. 100km mesafede 5 lt x4,5 tl= 22,5 tl gibi bir rakam çıkıyor.

chevy62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800 classic
    çok teşekkür ederim yaz gelmeden arka fren balatalarını değiştirmem gerekiyo frene bastığım zaman çok ileride tutuyo buda pek güven vermiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

teşekkür ederim taner bey attığınız linke bakıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    çok teşekkür ederim yaz gelmeden arka fren balatalarını değiştirmem gerekiyo frene bastığım zaman çok ileride tutuyo buda pek güven vermiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

teşekkür ederim taner bey attığınız linke bakıcam
    Arka fren telinin sonunda, arka cantın orada bir somun ile fren ayarı yapılıyor. Onu bir- iki tur sıkarak fren sertliğini ayarlamayı dene.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki somun ile fren ayarını bir kontrol et

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2300 km şehirler arası yolda, motor artçılı ve yüklü olarak ortalama 100-120 kmh hızda, 115 lt kadar benzin yaktı. 520 tl civarı bir para tuttu diye hatırlıyorum. 100km mesafede 5 lt x4,5 tl= 22,5 tl gibi bir rakam çıkıyor.
    tanertc kardeş, peki şehir içinde yakıt tüketiminiz nasıl?

saygılarımla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanertc kardeş, peki şehir içinde yakıt tüketiminiz nasıl?

saygılarımla.
    Yaşadığım yer şehir içi kıyaslaması yapabileceğim durumda değil. Şehir içi olarak bahsedilen yerlerde uzun süre kullanıp, benzin hesaplaması yapmak mümkün olmadı maalesef. Yazdığım tutarın bir miktar üzerindedir muhtemelen.

chevy62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800 classic
    Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu tarz konuları paylaşmak çok güzel taner bey bu arada tanıştığımızada memnun oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu tarz konuları paylaşmak çok güzel taner bu arada tanıştığımızada memnun oldum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu tarz konuları paylaşmak çok güzel taner bey bu arada tanıştığımızada memnun oldum
    Bende memnun oldum. Motor için linkten kullanıcı kitapçığını indirebilirsiniz. Bulundurmakta fayda var.
    https://www.kawasaki.com/ServiceManuals/ChooseVehicle

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Yavaş yavaş VN 800'ümü istediğim şekle sokmaya başladım.

Yan çantalar ve rüzgar camı eklendi, ayrıca motosiklete hiç yakışmadığını düşündüğüm gri renkli yolcu peglerini de değiştirdim.

Eski hali :

Bunlar da yeni fotolar (resimler biraz karanlık çıkmış, kusura bakmayın) :

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş VN 800'ümü istediğim şekle sokmaya başladım.

Yan çantalar ve rüzgar camı eklendi, ayrıca motosiklete hiç yakışmadığını düşündüğüm gri renkli yolcu peglerini de değiştirdim.
    Çantalar çok işine yarayacak. Hatta bir tane sosis çanta ile gerekli aletleri yanında taşımanı tavsiye ederim. Ben lastikleri sökecek lokmalara kadar motorda taşıyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Çantalar çok işine yarayacak. Hatta bir tane sosis çanta ile gerekli aletleri yanında taşımanı tavsiye ederim. Ben lastikleri sökecek lokmalara kadar motorda taşıyorum.
    Çantaları önceki motorumdan aktardım. Şahsi fikrim deri yan çantanın cruiserlara çok yakıştığı yönünde.

Sosis çanta, sissy barın arkasına takılan (ben bavul çanta diyorum onlara ) çantalardan ise (işlevselliklerini kabul etmekle birlikte) hazzetmiyorum. Motosikleti görüntü olarak "boğuyorlar" bence.

Alet edevat konusunda sizinkine benzer çok tavsiye aldım, ancak açıkçası çok basit işler dışında elim tamirat işlerine o kadar ermiyor benim.

Saygılarımla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ön çamurluğun üzerinde, farın altına takılan çantalar. Radyatör altına , marş motoru üzerine gelecek şekilde de takabilirsin.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    VN 800 ile 1.000 km'yi geride bıraktım, motor hakkında bir kaç kelam edebilecek duruma geldiğimi düşünüyorum;

-Son derece konforlu bir cruiser, yolda yağ gibi akıyor adeta. Rüzgar camını ekledikten ve manetleri değiştirdikten sonra tadından yenmez oldu iyice.

-Müthiş bir ivmelenmesi var, çok çabuk hızlanabiliyor.

-Vites aralıkları eski motorum Shadow 600'e göre daha geniş.

-Gördüğüm en yumuşak debriyaja sahip. Vitesler şakır şakır geçiyor.

-Şehir dışı yakıtı çok başarılı : Km'de 22 krş. yakıyor.

-Virajlarda bence cüssesine göre şaşırtıcı derecede başarılı.

-Motorumun üzerinde susturucular dahil hiç ellenmemiş Kawasaki'nin Orijinal egzozları var. Başlarda ses olarak çok garipsesem de, bir süre kullandıktan sonra önemli artıları olduğuna karar verdim: - Bu biraz da tercih meselesi tabii ki -

*Titreşim yüksek hızlarda bile hemen hemen “0”
    *Uzun yolda baş ağrısı derdiniz kalmıyor.
    *Sürekli kulaklıkla motosiklet kullanan bir sürücü olarak, sürüşe rahatlıkla konsantre oluyorum.

Biraz da eksi yönler :

-Yakıt, şehir içinde ağlatıyor, 1 depo ile maximum 177 km görebildim

-Arka fren kampana olduğundan, özellikle şehir içinde temkinli sürmekte yarar var.

-Soğuk havalarda bazen jikle açsanız bile çalışmakta nazlanabiliyor. Ön far otomatik olarak yandığından marş almaz ise kontağı kapatıp tekrar açmakta fayda var. Yoksa kısa sürede aküyü yiyebilirsiniz.

-Sıkışık trafikte kullanmak sıkıntılı. Yapısı gereği aralara girmeye uygun bir motosiklet değil.

Kullandıkça görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Ek bilgi olarak benzin deposu 12,5 lt ana + 2,5 lt. yedek depo şeklinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Yaptığım denemeler sonucunda lastik basınçlarını ön:32 arka:36 şeklinde ayarlamaya karar verdim.

Lastikler Dunlop'un D404 modeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------
    tanertc ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Lastik havası 32-36 fazla değil mi?

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Lastik havası 32-36 fazla değil mi?
    Sürüş gayet konforlu, frenleme ve virajlarda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

Başka bir marka lastikle işler değişebilir mi? Olabilir tabii ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben lastik basıncını 28 olarak biliyorum. Bence bunu bir araştır. O basınç çok fazla olabilir.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)